Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hedron

Jar Computers - Мизерници

Препоръчан отговор

Днес си купих външна кутия за 3.5" SATA диск. Каква беше изненадата ми, когато отворих кутията, за да монтирам диска и видях, че кабелите, които трябва да подадат захранване на диска са като срязани с нож близо до платката, а за да стоят на място са залепени с лепило. Един съвет от мен - не пазарувайте от Jar Computers, ако не искате да се озовете притежатели на дефектни компоненти!

Публикувано изображение

Това е въпросната платка, а захранващя кабел виси безпомощно на няколко капки лепило. Това не го е имало дори и в зората на бизнеса с компютърни компоненти в България! И тогава имаше много дефектни части, но подобни изпълнения нямаше. Бях дългогодишен редовен клиент на Jar. Но повече - никога!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб в Jar са отворили кутията и са срязали нарочно кабелите, преди да ти я продадат. Така ли ? Правилната реакция е да идеш във фирмата и да направиш рекламация за стоката.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но според мен в Jar продават боклуци! Не ми е първия кофти компонент и вече ми писна. Веднъж или два пъти - случайно е, но повече - не е, по скоро е въпрос на купуване на най-евтините възможни части. ATX захранване, закупено от тях, съвсем на скоро ми изгори 90% от настолната машина. Само единя от двата твърди диска остана жив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи купи си един буркан кисели краставички от магазина , отвори ги опитай ги и ако са прекалено кисели ходи се скарай на продавачката , че ти ги е дала такива ... ПП: В момента захранването ми е ATX 350 W . Ползвам го 4 години и проблеми нямам все още :) . Като се има в предвид , че ползвам процесор , който иска минимум 350 W ( AMD Athlon 3700+ San Diego ) даже съм го и клокнал на 3.0 Ghz .

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи купи си един буркан кисели краставички от магазина , отвори ги опитай ги и ако са прекалено кисели ходи се скарай на продавачката , че ти ги е дала такива ...

ПП: В момента захранването ми е ATX 350 W . Ползвам го 4 години и проблеми нямам все още :) . Като се има в предвид , че ползвам процесор , който иска минимум 350 W ( AMD Athlon 3700+ San Diego ) даже съм го и клокнал на 3.0 Ghz .

Като загубиш 500GB данни - снимки и документи - заради избушил кондензатор на захранването - пак ще си говорим. Добре, че на една голяма част от тях имам бекъп, че иначе съвсем щеше да стане грозно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На калпава ракета космоса и крив. Темата идва нещо като антиреклама. Брее ти как ги напълни 500 GB снимки и документи !!! Така като почнете и ми излизат плочки от смях. Аз със филми не мога да ги запълня вие ги пълнете със снимки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам защо Jar да са ти виновни за хард диска ? Ти си си купил това захранване , те не са ти го дали на сила . Ти си го избрал и купил . Ходи се оплаквай в магазина , че си си купил от най-евтиното сирене и не ти е харесало . Почти навсякъде има некачествена и евтина стока за такива дето немогат да си позволят по-скъпи и качествени продукти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрън дрън чи пляс. Никаква вина нямат че се случват дефектни компоненти. На всеки продавач се случва с всяка марка. Виж, това че са мизерници за гаранционното обслужване и че докато ти дойде поръчката пристигат по три писма от арменския поп, е това вече са подробности :) Така че от буркан компютърс надалеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам защо Jar да са ти виновни за хард диска ? Ти си си купил това захранване , те не са ти го дали на сила . Ти си го избрал и купил . Ходи се оплаквай в магазина , че си си купил от най-евтиното сирене и не ти е харесало . Почти навсякъде има некачествена и евтина стока за такива дето немогат да си позволят по-скъпи и качествени продукти .

Това същото захранване, не беше от ония дивните Noname дето са за по 30 лева и се продават под път и над път, а беше Fortron за 70 преди 2 години! Колкото до това, че никой не ме е карал - да така е. Аз си направих извода за това какво продават Jar, вие продължавайте да им давате пари за боклуците, които продават.

@izabel1 - как ги напълних 500GB със снимки - снимам изцяло в RAW формат. На моя фотоапарат това прави по 13-15MB на снимка, а аз снимам много и често. За филмите си имам друг диск, като иронията е, че той остана здрав.

@izen - още по-весело, значи имам един много голям шанс, да си купя непроверена стока, преминала рекламация от друг потребител. Не знаех за това, но то само затвърждава мнението ми за тази фирма.

Редактирано от Hedron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Jar имаш право до 7 дни да върнеш покупката и да ти върнат парите. Аз лично съм връщал USB Wireless, защото не работеше под Линукс, както и една мишка по същата причина, и ми върнаха парите. Съществува възможност (макар и малко вероятна) някой да е купил, повредил без да иска кабелите и е върнал кутията. По добре иди до тях и се опитай да го върнеш без да им обясняваш, или че, като мен имаш проблем под линукс с устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен можеш да виниш производителя на некачествените продукти , а не фирмите , който ги продават .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а темата може да се изтърка според мен защото самото и заглавие и индексацията с висок приоритет, който гугъл прави незабавно на калдейта не са никак приятни и най-малкото излагат нашия форум с подобни теми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се коментира отношението на служителите на дадена фирма както и гаранционния сервиз.Компонентите търговеца не ги произвежда.Не е ясно каква е вашата конфигурация,но такъв фортрон за 70лв. вероятно 400 вата не е нищо особено.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не пожела да ти отворят кутията, та да погледенеж вътре или не отиде, да ти я сменят/върнат парите? Според тебе, те си играят, да режат с макетни ножчета и то някви кутии? Да не мислиш, че те се чудят как да си гонят клиентите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не пожела да ти отворят кутията, та да погледенеж вътре или не отиде, да ти я сменят/върнат парите? Според тебе, те си играят, да режат с макетни ножчета и то някви кутии? Да не мислиш, че те се чудят как да си гонят клиентите?

Ако беше прочел по-нагоре, щеше да разбереш, че не мисля, че кабелите са срязани нарочно, а че купуват боклуци и после ни ги продават. А това си е факт! А подобен род поведение на българския пазар трябва да не се толерира, защото от толериране на подобно поведение сме на тоя хал за 90% от стоките и продуктите у нас.

Редактирано от Hedron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...