Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да... И на мен ми е интересно защо?

п.с. Само не казвай, че е съвет от някой "специалист" в МултиДрама...

:offtopic_s:

По-скоро да е от "един дето разбира". :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Иначе TheReaver е прав ,че е най добре HD 6950 референтна с упдейт на биоса да стане 6970 производителност като на ГТХ 570 :offtopic_s: 6950 е най добрата карта от всички 560тки с това съм съгласен но аз сравнявах 560тките просто :ph34r:

Редактирано от KeepWalkinG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от 2-3 "Специалиста" и 1 дет разбира от компютри повече от мен :offtopic_s: а няма начин да ме излъже, защото ми е брачед. Щом казвате ще си помисля, ще потърся информация в нета и след 1-2 дена ще ви кажа мнението си :ph34r:

Редактирано от NiKsAn40 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от 2-3 "Специалиста" и 1 дет разбира от компютри повече от мен :ph34r: а няма начин да ме излъже, защото ми е брачед. Щом казвате ще си помисля, ще потърся информация в нета и след 1-2 дена ще ви кажа мнението си :)

Е щом са "специалисти" трябва тях да слушаш.Аз ще ти дам един пример само.Ви ми подписа , с въпросната 6950 на сапфир съм.Трябваха ми точно 10 мин да е флашна до 6970.По този начин видеокарта за 450лв се отключи до такава за 600-650 и с конфигурацията от подписа вадя близо 24000 точки на 3марк вантаж .Попитай твойте хора , коя видеокарта за 450лв вади 24к точки .Тоест гледай производителността и съотноението цена/производителност не марката :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом са "специалисти" трябва тях да слушаш.Аз ще ти дам един пример само.Ви ми подписа , с въпросната 6950 на сапфир съм.Трябваха ми точно 10 мин да е флашна до 6970.По този начин видеокарта за 450лв се отключи до такава за 600-650 и с конфигурацията от подписа вадя близо 24000 точки на 3марк вантаж .Попитай твойте хора , коя видеокарта за 450лв вади 24к точки .Тоест гледай производителността и съотноението цена/производителност не марката :)

Ами самото префлашфане трудно ли е и дали това натоварва повече видеокартата и съкращава живота й??? И също така като системата чете 6970 дали използва точните данни на 6970 или просто си остава 6950??? Специално за 2ГБ 6950 питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е трудно, нито съкращава живота и, нито я натоварва - просто отличен маркетингов ход от страна на AMD с който продават доста от тези карти. На практика 6950 2GB и 6970 са абсолютно еднакви карти с различни BIOS-и, като в BIOS-a на 6950 2GB някои от функциите са заключени, и като се сложи BIOS от 6970, видеокартата си става пълноценна 6970. Версията на 6950 с 1GB, обаче не подлежи на отключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези BIOS-и са нещо като операционна система за видеокартата. Като смениш XP и сложиш 7-цата получаваш допълнителни екстри като шарения и тн. Това се получава и при видеокартата, получаваш достъп до заключени екстри и работи като по-добрата 6970. Няма опасност от съкращаване на живота. Същият маркетингов трик както със заключените ядра в някои процесори. Не знам как се флашва видеокарта, но ако е по същият начин, както и BIOS на дъно, значи е много лесно и бързо. И няма никакво значение дали ще мешаш АМД и nVidia или Intel и Ati(AMD). Не си пречат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето си губиш гаранцията...

Утре ще питам специално за това флашване дано не се губи гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как е флашнах аз http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/159 .Много добро обяснение стъпка по стъпа!Гаранцията не се губи , понеже няма как да разберат , че си флашвал биоса.По долу е обяснено какво да правиш , ако не се получи отключването.

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш тази видеокарта: PALIT-GTX570-SONIC-PLATI-1280M

Ето как се представя клокната до 860 MHz: http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_570_Sonic_Platinum/31.html По-добре от GTX580.

Ето до колко може да се клоква: http://www.overclockersclub.com/reviews/palit_gtx_570_sonic_platinum/4.htm - 993 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как е флашнах аз http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/159 .Много добро обяснение стъпка по стъпа!Гаранцията не се губи , понеже няма как да разберат , че си флашвал биоса.По долу е обяснено какво да правиш , ако не се получи отключването.

Как да не разберат като по лист пише ХД6950 а в системата ХД6970

Може да погледнеш тази видеокарта: PALIT-GTX570-SONIC-PLATI-1280M

Ето как се представя клокната до 860 MHz: http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_570_Sonic_Platinum/31.html По-добре от GTX580.

Ето до колко може да се клоква: http://www.overclockersclub.com/reviews/palit_gtx_570_sonic_platinum/4.htm - 993 MHz.

Нямам финанси за чак такава карта най вероятно 1600 за компютъра и още 600 за монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: Някво подобие сигурно по добро от INTEL DP67BGB3 /P67/BOX

Процесор: 5-2500K /3.3G/6MB/BOX/LGA1155

Оперативна памет: Kingston HyperX Genesis 4GB 1600 MHz DDR3 non-ECC CL9 DIMM (KIT of 2)XMP X2 GRAY SERIES for Intel Sandy Bridge platform

Видео карта: Palit GTX560Ti 2GB GD5 or Sapphire HD6950 2GB

HDD: WD 1TB SATA3 Caviar Black 7200 rpm 64mb 6GB/s

Оптично устройство: LG DVD-RW 24s50

Case: cCoolerMaster Middle Tower Centurion 5 II Black

Захранване: CM Pro M700

PCI 10/100/1000

Cooler Master Fan 120mm Blade master 120

Добра ли е конфигурацията а за видеото май ще ходя към sapphire :)

Ами включваш се, с 40 лева отгоре: http://nikem-bg.net/cart/43610p1r43062p1r43896p1r38344p1r43633p1r43797p1rf.html

Какъв е този монитор? Някакъв 3D?

Съжалявам ма нещо не ми харесва половината компоненти само видеото, процесора и може би тва а и монитора е 27' с TV tuner. Ще го използвам и за телевизор и за монитор :) като ми се гледа филм на ТВто си пускам ТВ кат цъкам или гледам филм на компа сменям на монитора :) пък и има ко да правя докат дават реклами :) не да тичам от 1та до другата стая :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв му е тунера ако не е тайна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях тръгнал кем най новия LG но за ся ще зимам само конфигурацията и след това монитора а и от 1 магазин ще ми предложат точно от дето смятам да си зимам конфигурацията. Самия магазин преди беше специално за монитори но ся нз дали е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако взимам малко по малко нещата ще мога ли да ги използвам максимално примерно ся да зема и7-2600К, добри дъно за 300 лв и тая карта дето ми я хвалите и едно добро 700 ватото захранване и рама пък вече малко по малко да си добавям останалите части дето ми са най евтини :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да се купуват части, които не можеш да тестваш веднага, след като ги вземеш. А дори и да можеш, представянето им ще бъде различно в половин конфигурация в която има и стари части, отколкото в изцяло нова. Тук идва и проблемът със захранването и т.н. Така че ти препоръчвам да избягваш такива експерименти. Не разбрах защо се разтегна толкова темата, до тук видях поне 2-3 доста добри предложения за конфигурации. Комбинацията в по-горния ти пост е добра, за дъно взимай Asrock Extreme4 + 6950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той хем не разбира хем се опитва да налага неговото щом си дошъл тук за помощ значи само слушаш внимателно и не спориш ама тва ама онва не разбирам какъв е смисъла да я разтягаш тая тема цяла седмица. Дадаха ти поне 4 предложения за посочения бюджет които си заслужават парите.И каква е тая мания по 2гб-тово видео между 560ти 1гб и 2гб разликата е няколко кадъра какво си се вманичил в тия 2гб. P.S. Тук не е хардуерно училище а раздел за помощ поне половината от тая тема ако не и повечето са празни приказки...

Редактирано от DreamSavior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той хем не разбира хем се опитва да налага неговото щом си дошъл тук за помощ значи само слушаш внимателно и не спориш ама тва ама онва не разбирам какъв е смисъла да я разтягаш тая тема цяла седмица. Дадаха ти поне 4 предложения за посочения бюджет които си заслужават парите.И каква е тая мания по 2гб-тово видео между 560ти 1гб и 2гб разликата е няколко кадъра какво си се вманичил в тия 2гб.

P.S. Тук не е хардуерно училище а раздел за помощ поне половината от тая тема ако не и повечето са празни приказки...

Знчи проблема е следния тези които ми предлагат случайно да са ги тествали да знаят че са добри аз търся нещо което се е доказало в тестове затова и дигнах бюжета а за монитора го изкарваме от тоя лист той утива в графата ТВ до компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не можеше ли една точка или запетая поне в това изречение?? Няма как всяка една част, да е пробвана от колегите. Ако искаш лично мнение аз мога да ти предложа това от подписа ми, защото съм с него и имам пряко наблюдение само в/у него... Иначе колегите си разбират и знаят коя екстра за какво е и как се отразява на производителност, качество и всякакви такива фактори. Когато ти предлагат конфигурация я предлагат, защото искат да помогнат. Никой не е длъжен да си губи от личното време, за да се занимава с теб! И никой няма да седне да ти обяснява защо това е по-добро от онова! Ок, махнал си монитора от този бюджет- поздравления! Каза ти се не еднократно, че дори 1 GB ти е достатъчно, ти не та не, трябва да са 2 ГБ на видеото. Смисълл няма. Не знам в тази тема или другаде беше, но 1 колега се изказа "На трабантче и резервоар от 100 литра да сложиш, пак ще си е трабантче". Не е важен обема на видео паметта. Поне не толкова колкото си мислиш. Най-най тежките игри в момента заемат 650-700 от видеото, така че сам си прави сметката колко ти трябва. Искаш да изкара 3 години? Никой, ама никой не може да ти каже след 3 години как ще са нещата и никой не може да ти даде компютър който ще изкара 3 години на върха. Просто всяка година излизат все по-нови и нови продукти, технологии и тн. Всичко което ти предлагат се е доказало в тестове! И всяка една част е удачна за едно и неудачна за друго. Аз например също ми се иска да взема хубаво видео, но се въздържам, защото не ми трябва и вграденото за мен е идеално, а останалото е ненужна гъзария! И за това за мойте нужди това видео е повече от идеално! Трябва да си кажеш точно за какво ще се ползва този компютър. Ти след 3 години знаеш ли за какво точно ще го ползваш? Една система трябва да се поддържа и ъпгрейдва периодично за да е на ниво... Сега след тази промяна кажи точно колко ти е бюджета само за компютъра, да могат колегите да се изкажат за пореден и предполагам последен път и най-накрая да си вземеш машината. Защото всяка една от тези конфигурации е чудесна с качествени компоненти и ще изкара и 5-6 години дори и 7, но след 2-рата най-късно вече ще е морално стара! Защото това е положението в света на компютрите! Самите компоненти идват с минимум 2-3 години, някой с 5 гаранция даже, но в края на гаранцията ще изостават спрямо новите компоненти! Разбери го това най-накрая. А и нямаш застраховка, че частта не е дефектна. Моят хард на най-реномираният производител издържа 15 минути и се наложи да ми го сменят веднага. Нещата се чупят, има дефекти, случва се и ще се случва, за това ти е гаранцията! И за това казвам, че за 3 години поне си застрахован, че ще издържи това което колегите предлагат... А дано схванеш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко едно и също с последната конфигурация дето съм решил само правя HDD на Blue и слагам PALIT 1280M GTX570 SONIC PLATINUM DDR 5 PCI-E дано видео картата издържи 2 години на 1920 x 1080 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко едно и също с последната конфигурация дето съм решил само правя HDD на Blue и слагам PALIT 1280M GTX570 SONIC PLATINUM DDR 5 PCI-E дано видео картата издържи 2 години на 1920 x 1080 :)

Ти пак с твоето си продължаваш... явно не може да ти се обясни като на нормален човек.Дали картата ще издържи не зависи от никой във форума както виждаш живеем във време в което компютрите се развиват ужасно бързо не е като преди 10-15 години да си земеш компютър и да си го ползваш 6-7 години и да ти върши работа. Технологията в наши дни се развива във всеки един момент няма такъв компонент които ще е на мода и догодина винаги ще има нови неща... Редактирано от DreamSavior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пак с твоето си продължаваш... явно не може да ти се обясни като на нормален човек.Дали картата ще издържи не зависи от никой във форума както виждаш живеем във време в което компютрите се развиват ужасно бързо не е като преди 10-15 години да си земеш компютър и да си го ползваш 6-7 години и да ти върши работа. Технологията в наши дни се развива във всеки един момент няма такъв компонент които ще е на мода и догодина винаги ще има нови неща...

Не съм пак на моето и не мога да дам на всяка година по 500лв за ново видео специално а и вие ми хвалите повече тоя модел от този дето си харесах и от онзи дет разби овърклокнатата ХД6970 дет беше от асус май но дано платиниума да е по добър от другия модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има достатъчно тестове в нета коя карта как се представя :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...