Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изисквания на отделните Линукс дистрибуции

g1boman
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! Търсих и не намерих. Точно затова реших да създам тема. Трябват ми бързо изискванията на всички дистрибуции. Благодаря за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Това да не е уиндоус да има десет версии.

Ако не знаеш, първо прочети, после говори!

Линукс има много и най-различни дистрибуции.

Виж тук.

Редактирано от g1boman (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че са много,но не мисля че някой ще се съгласи да се рови във всички сайтове за да ти търси минималните изисквания.

Можеш да погледнеш този сайт и да се увериш сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търсих и не намерих. Точно затова реших да създам тема. Трябват ми бързо изискванията на всички дистрибуции. Благодаря за помощта!

Колко бързо ти трябват изискванията? :):wors::) Мисля,че по-лесно ще е да кажеш с какво разполагаш като хардуер и колегите ще ти предложат оптималната дистрибуция.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте! Исках да пробвам Линукс на по-стар компютър просто да екпериментирам. Ето и изискванията:РАМ:256МВ Видео карта:32МВ Процесор: 32Мбитова архитектура и между 333Мега херца-1Гига херц Благодаря за помощта и отново се извинявам за некоректния зададен въпрос!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, трябват ви изисванията за една или две дистрибуции. Какъв е смисъла да имате за примерно 400, нима ще ги пробвате всичките?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте! Исках да пробвам Линукс на по-стар компютър просто да екпериментирам.

Ето и изискванията:РАМ:256МВ

Видео карта:32МВ

Процесор: 32Мбитова архитектура и между 333Мега херца-1Гига херц

Благодаря за помощта и отново се извинявам за некоректния зададен въпрос!

Моето предложение е Slitaz,Puppy Linux и някой от Box-овете.Примерно някоя OpenBox дистрибуция като MadBox,CTKarch или ArchBang.Всички имат LiveCD-та.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е Slitaz,Puppy Linux и някой от Box-овете.Примерно някоя OpenBox дистрибуция като MadBox,CTKarch или ArchBang.Всички имат LiveCD-та.

Колкото по-лека, толкова по-хубава. Търся тази, която ще ми даде най-голямата производителност.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-лека, толкова по-хубава. Търся тази, която ще ми даде най-голямата производителност.

Live дистрото на Slitaz е 30МБ.Пробвай него.То и Puppy-то също не е голямо,около150МБ.Така,че пробвай тях на първо време да видиш дали ще ти харесат.Ако искаш максимална бързина има една опция copy2Ram.Стартирай ги през нея.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Live дистрото на Slitaz е 30МБ.Пробвай него.То и Puppy-то също не е голямо,около150МБ.Така,че пробвай тях на първо време да видиш дали ще ти харесат.Ако искаш максимална бързина има една опция copy2Ram.Стартирай ги през нея.

Радо, тази опция (copy2ram) НЕ ПОВИШАВА производителността. Помисли малко, програмата се зарежда веднъж, но "живее" в паметта доста дълго време, така че паметта не трябва да се използва за подобни неща, а да се предостави за кеширане и програмен код и данни
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радо, тази опция (copy2ram) НЕ ПОВИШАВА производителността. Помисли малко, програмата се зарежда веднъж, но "живее" в паметта доста дълго време, така че паметта не трябва да се използва за подобни неща, а да се предостави за кеширане и програмен код и данни

Всъщност си много прав.Винаги съм мислил,че тази опция е за това,защото съм я срещал все при леките среди.Би ли споделил каква и е целта на тази опция.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност си много прав.Винаги съм мислил,че тази опция е за това,защото съм я срещал все при леките среди.Би ли споделил каква и е целта на тази опция.

Една възможна цел на тази опция е да зареди в паметта (обикновено под формата на RAM диск) цялата операционна система за да може да освободи СД-то за целите на архивиране, зареждане на допълнителен софтуер и подобни
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една възможна цел на тази опция е да зареди в паметта (обикновено под формата на RAM диск) цялата операционна система за да може да освободи СД-то за целите на архивиране, зареждане на допълнителен софтуер и подобни

Да може би това е идеята да се ползва като рам диск.Обаче мисля,че това ще е приложимо само с флашка,защото СД-то става само за четене.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да може би това е идеята да се ползва като рам диск.Обаче мисля,че това ще е приложимо само с флашка,защото СД-то става само за четене.

Не, имам предвид следното: СД устройството може да записва, слагам диска с Линукс, стартирам, премествам в паметта и вече мога да извадя диска и да сложа празен или презаписваем за да архивирам там някаква информация. Този и подобни методи се използват при разследвания за да се осигури достоверността на свалената информация както и непроменимостта на данните, които са записани :biggrin:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, имам предвид следното: СД устройството може да записва, слагам диска с Линукс, стартирам, премествам в паметта и вече мога да извадя диска и да сложа празен или презаписваем за да архивирам там някаква информация. Този и подобни методи се използват при разследвания за да се осигури достоверността на свалената информация както и непроменимостта на данните, които са записани :biggrin:

Да стана ми ясно.Thank's.Сега се зачетах за рам диска и гледам,че става и с външни памети с независимо захранване да не губи данни.Ама това се ползвало само при сървъри.:biggrin:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно коя дистрибуция ми препоръчвате и как е най-добре да я използвам? Мислех си, че ще ми препоръчате някоя версия като Убунту, Мадривал и др. като най-производителната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно коя дистрибуция ми препоръчвате и как е най-добре да я използвам? Мислех си, че ще ми препоръчате някоя версия като Убунту, Мадривал и др. като най-производителната.

Да ти кажа с тия двете дистрота ще ти работи най-бързо.Щом искаш Убунту базирано пробвай Madbox.Добре е направено и работи бързо,но на 256 РАМ не знам как ще е.Докато не се опита няма как да се разбере.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа с тия двете дистрота ще ти работи най-бързо.Щом искаш Убунту базирано пробвай Madbox.Добре е направено и работи бързо,но на 256 РАМ не знам как ще е.Докато не се опита няма как да се разбере.

Благодаря!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като че, Проклетият малък има най-слаби изисквания, а и някои други възможности при инсталиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като че, Проклетият малък има най-слаби изисквания, а и някои други възможности при инсталиране.

Като каза малък се сещам за Tiny Core Linux,който мисля,че беше само 10МБ :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като каза малък се сещам за Tiny Core Linux,който мисля,че беше само 10МБ :)

мога да препоръчам (основно като жива дистрибуция) и http://insert.cd , стара е, отдавна не е ъпдейтвана, но работи много гладко и спокойно
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мога да препоръчам (основно като жива дистрибуция) и http://insert.cd , стара е, отдавна не е ъпдейтвана, но работи много гладко и спокойно

Нещо не мога да разбера тази дистрибуция. ПЛС напиши нейното име.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Insert :inlove1:

А това е линк за сваляне:http://sourceforge.net/projects/insert/files/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да я изтеглиш ето ти английската версия: INSERT-1.3.9b_en.iso
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване