Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със забиване на системата

Препоръчан отговор

Със Уиндоус 7 х64 съм. От време на време,по няколко пъти на ден компютърът забива, като дава вискоа акотивност на харда(лампичката свети неркеъснато) мога само да мърдам мишката не мога да цъкна нищо. Това продължава около 2 мин и после се оправя. Проверих за вируси с ЕСЕТ - уpдейтнат, няма нищо. Направих проверка на диска за грешки и bad sectors - нищо. Спрях индексирането и един service - superfetch , няма подобрение. Проблемът се появи изведнъж, без да съм инсталирал някакви програми или драйвъри. Windows го инсталирах преди 2 седмици,без никакви проблеми след формат.Включих Resourse monitor ,да гледам активността на харда. Докато забива дава 100% активност и всичките процеси изчезват - няма нито един!? Някой да има предложение на какво се дължи? A да също така пише че е 1% фрагметиран и не съм го дефрагментирал...

Редактирано от delian87 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно бавни сектори . Моя хард е същия като го запълня повечко

ПП : Също така можеш да разгледаш тази тема и да направиш още тестове

Колегата Bily-79 хвали много прогамката Victoria . Аз я ползвах и открих доста бавни сектори . Няма да е зле да направиш 1 тест със нея

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих тест със HD tune pro: post-257441-0-53114600-1304271390_thumb.

Но като дам error scan не открива лоши сектори... Не знам това проблем ли е

S.M.A.R.T - основни характеристики на твърдия диск

В Hiren´s boot cd има една програма МНDD за диагностика и ремонт на дискове пусни едно сканиране с ¨Remap¨,то може да ти реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С MHDD не мога да се оравя. Буутнах от диска ама след това не съм пипал,че не му разбирам много да не оплескам нещо...

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=V5rnl0Utmp4&playnext=1&list=PL7D46278BDBA5E8A8 :ph34r:

Дерзай смело най-много да си загубиш информацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MHDD въобще не ми открива харда... където е дадено в клипа да си избера хард,няма нищо само празни полета

След като влезеш в менюто на MHDD натискаш F2 за да ти открие диска,като видиш кой ти е диска пред него ще има номер пишеш номера и влизаш в диска,след това натискаш F4 и избираш REMAP и накрая натискаш F4 и програмата тръгва да действа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми дава

post-257441-0-27110100-1304356524_thumb.

Пробвам всички цифри от 1 до 5

и като напиша scan, на всичките дава

post-257441-0-68787200-1304356574_thumb.

Гледам че това е лаптоп защо не му свалиш диска и да го закачиш на компютър и там да го тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В гаранция е, досега не е рпавил проблеми, искам да видя има ли смисъл да го давам на сервиз или това са нещо на уиндоуса простотии и дали няма да се оправи с форамт и реинстал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със Уиндоус 7 х64 съм. От време на време,по няколко пъти на ден компютърът забива, като дава вискоа акотивност на харда(лампичката свети неркеъснато) мога само да мърдам мишката не мога да цъкна нищо. Това продължава около 2 мин и после се оправя. Проверих за вируси с ЕСЕТ - уpдейтнат, няма нищо. Направих проверка на диска за грешки и bad sectors - нищо. Спрях индексирането и един service - superfetch , няма подобрение. Проблемът се появи изведнъж, без да съм инсталирал някакви програми или драйвъри. Windows го инсталирах преди 2 седмици,без никакви проблеми след формат.Включих Resourse monitor ,да гледам активността на харда. Докато забива дава 100% активност и всичките процеси изчезват - няма нито един!? Някой да има предложение на какво се дължи? A да също така пише че е 1% фрагметиран и не съм го дефрагментирал...

Делка, аз имам подобен проблем - при мен пък както си браузвам и ОС частично фрийзва, майна.Долу лентата за бързо стартиране става неактивна.

Смених две версии на ОС - Профешънъл и Ентърпрайз, но проблема си е налице.Тествах харда за грешки - няма.Най-интересното е, че не виждам процеси, които да товарят било рамта или процесора,майна.Започнах да затварям процес по процес от таск мениджъра въпреки това, но и от там не изскочи заек.

Сега знаеш ли какво се сетих, брат- дай да свалим едно Убунто, да го запишем на СД и да заредим от СД-то...ако фрийзва и от СД-то значи проблема е в някой чаркалък.Аз вече го свалих и сега ще тествам с Линукс...даде ли пак проблем почвам да тествам щателно рамта, щото твърдия диск не ми даде лоши сектори.Уиндоуса е току-що инсталиран за сведение - без ъпдейти, щото се съмнявах и в някой ъпдейт, ама пак се сковава.Сега ще лъсне истината, като го чекна с Ленуксчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши,ама не ми се занимава с линукс... Hard Disk senteniel: Health 19% performance 100% There are 225 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area. Based on the number of remapping operations, the bad sectors may form continuous areas. At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further. It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there. It is recommended to backup immediately to prevent data loss. Не мога да кача скрееншот,дава ми че е прекалено голям файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи свалих последната версия на Убунту и го записах на СД, буутнах от СД-то и взех да сърфирам, но пак забива! Ще излезне нещо хардуерно май...лошо...много лошо. Сега в момента тествам рамта с мемтест да видим, какво ще покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши,ама не ми се занимава с линукс...

Hard Disk senteniel:

Health 19%

performance 100%

There are 225 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.

Based on the number of remapping operations, the bad sectors may form continuous areas.

At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.

It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

Не мога да кача скрееншот,дава ми че е прекалено голям файл.

Диска си заминава.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. Лаптопа ми е старичък - Латитюд 610. От известно време забива малко след пускането но при рестарт тръгва и може да бичи цял ден без да мръдне. От два дни веднага сед пускането, или няколко минути след това, забива и вече всичко умира. А ето че днес не ме пуска въобще да вляза в диска. Каква може да е най-вероятната причина?Може ли харда да е скапан до такава степен, че все повече и повече да ми прави проблем?Пробвах диска през HD Regenerator и сума ти тестови програми, включително и през Hard Disk senteniel - има лоши сектори, но общо взето не е в трагично състояние. Някой да има идея каква да я свърша - лаптопа през терасата, нов диск, преинсталация? Тук да попитам и нещо друго - слагам му инсталационене диск с уиндоус и когато му дам или рейинстал, или нова инсталация все излиза съобщение, че не може да инсталира, защото версията на СД-то е по-нова от тази на лаптопа. Защо? Нали винаги приема по-новите версии? Ако някой може - да помага. Благодаря.

Редактирано от Duhlinski (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. Лаптопа ми е старичък - Латитюд 610. От известно време забива малко след пускането но при рестарт тръгва и може да бичи цял ден без да мръдне. От два дни веднага сед пускането, или няколко минути след това, забива и вече всичко умира. А ето че днес не ме пуска въобще да вляза в диска. Каква може да е най-вероятната причина?Може ли харда да е скапан до такава степен, че все повече и повече да ми прави проблем?Пробвах диска през HD Regenerator и сума ти тестови програми, включително и през Hard Disk senteniel - има лоши сектори, но общо взето не е в трагично състояние. Някой да има идея каква да я свърша - лаптопа през терасата, нов диск, преинсталация? Тук да попитам и нещо друго - слагам му инсталационене диск с уиндоус и когато му дам или рейинстал, или нова инсталация все излиза съобщение, че не може да инсталира, защото версията на СД-то е по-нова от тази на лаптопа. Защо? Нали винаги приема по-новите версии? Ако някой може - да помага. Благодаря.

Сканирай диска с MHDD с опция erase ,но само ако нямаш нищо важно на диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сканирай диска с MHDD с опция erase ,но само ако нямаш нищо важно на диска.

Проблемът ми е, че не мога да вляза в диска. Дори с инсталационен уиндоус и стартъп диск. Всъщност пуска ме понякога,но след не повече от две-три винути забива и всичко замира - няма нито син, нито червен екран - всичко замира. Затова най-вече въпросът ми беше - това което описвам вероятно ли е да се дължи на кофти сектори? Знае се, че дискът тръгне ли веднъж спиране няма. И затова попитах за вероятна друга причина. Ще си дръпна посочената програма и ще опитам - стига да стигна до диска. Благодаря за съвета.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване