Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да направя лек ъпгрейд на РС-то и по-конкретно да сменя процесора! В момента съм с AMD Sempron64 1.6Ghz 2800+; ASROCK ALIVE NF4G-DVI - AM2; захранване Delux 350 W ! Тези процесори дали ще работят добре с старото дъно и захранване и дали изобщо ще се осети нещо в положителна посока от смяната или няма смисъл да сменям !? Примерно тези : AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.6GHz AM2 сайт

; AMD Athlon 64 X2 4800+ AM2 сайт

Или предложете нещо друго вие. По принцип ако взема процесор втора употреба, как да го проверя(или тествам) дали всичко с него е наред ?

Редактирано от slav.bg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да направя лек ъпгрейд на РС-то и по-конкретно да сменя процесора! В момента съм с AMD Sempron64 1.6Ghz 2800+; ASROCK ALIVE NF4G-DVI - AM2; захранване Delux 350 W ! Тези процесори дали ще работят добре с старото дъно и захранване и дали изобщо ще се осети нещо в положителна посока от смяната или няма смисъл да сменям !? Примерно тези : AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.6GHz AM2 сайт

; AMD Athlon 64 X2 4800+ AM2 сайт

Или предложете нещо друго вие. По принцип ако взема процесор втора употреба, как да го проверя(или тествам) дали всичко с него е наред ?

Според мене си търси процесор с ядро "Brisbane",те са произведени по 65 nm технология по-нови са и греят по малко.Виж си cpu support list и от си търси процесор.Ще усетиш видимо подобрение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нов е към 66 лв., така че не си заслужава много-много да търсиш втора ръка, освен ако не намериш запазена и за предпочитане не-клоквана бройка. За проба - като го вземеш, инсталираш го, пускаш му няколко тестчета и ако е стабилен го взимаш (за втора употреба става въпрос). Колегата е прав за Brisbane - ATHLON64 5200 X2, втория вариант от изброените :)

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ами нищо не разбирам и от всичките тези процесори които стават за дъното ми, незная кой е добър ! Ще съм благодарен, ако някой ме насочи към нещо добро до около 50-60 лв нови . 350W захранване, ще стигнат ли ? Още едно нещо което ме интересува, ще може ли да се гледат ХД филми с такъв двуядрен процесор, понеже със стария не става (насича много) !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не разбирам и от всичките тези процесори които стават за дъното ми, незная кой е добър ! Ще съм благодарен, ако някой ме насочи към нещо добро до около 50-60 лв нови .

350W захранване, ще стигнат ли ? Още едно нещо което ме интересува, ще може ли да се гледат ХД филми с такъв двуядрен процесор, понеже със стария не става (насича много) !?

Ето този.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал каква ти е видео картата, която играе основна роля при възпроизвеждането на HD видео. Ако е слабо - забрави за филми с високо качество. Дал съм ти директен линк за процесора, както и колегата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал каква ти е видео картата, която играе основна роля при възпроизвеждането на HD видео. Ако е слабо - забрави за филми с високо качество. Дал съм ти директен линк за процесора, както и колегата.

Видекартата е вградената в дъното. По-принцип РС-то се ползва за офис работа, интернет, но понякога се пуска и по някой филм. Не държа задължително да вървят ХД филми, но щеше да е добре все пак! Мислех, че две ядра и по-висока тактова честота ще свършат работа.

Тези новите процесори в комплект с охлаждане (алуминиев радиатор и перка) ли са или ще трябва да поръчвам допълнително? Или може ли да ползвам от стария процесор, перката и радиатора ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видекартата е вградената в дъното. По-принцип РС-то се ползва за офис работа, интернет, но понякога се пуска и по някой филм. Не държа задължително да вървят ХД филми, но щеше да е добре все пак! Мислех, че две ядра и по-висока тактова честота ще свършат работа.

Тези новите процесори в комплект с охлаждане (алуминиев радиатор и перка) ли са или ще трябва да поръчвам допълнително? Или може ли да ползвам от стария процесор, перката и радиатора ?

С вградената карта забрави за ХД филми,ще можеш да гледаш ДВД и DIVX.Ако процесора е BOX си има охлаждане,ако е TRAY е без охлаждане и с по-малко гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На повечето места този процесор е bulk, т.е. без радиатор и перка, но спокойно можеш да си ползваш тези от сегашния процесор. Само че ще трябва да сложиш задължително нова термопаста на процесора, като преди това изчистиш старата от радиатора. Ако нямаш паста, във всеки магазин за компютри продават, най-евтините са по 2-3 лв и си вършат работата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките на отзовалите се!!! В магазин за РС-та ми предложиха такъв "ATHLON64 5200 X2" за 70лв. (без охлаждане) и ми предложиха ако оставя моя процесор да ми приспаднат 25-30лв! Заслужава ли си да си оставя процесора за въпросните 25-30лв. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давете линкове към процесор за сокет AM3.

AMD ATHLON64 X2 5200+

• P/N AD5200OCK22GM

- Architecture 45 nm process technology

- Socket AM3

- L2 Cache 2 x 512 KB

- Clock Speed 2.30 GHz

А той не се поддържа от това дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давете линкове към процесор за сокет AM3.

А той не се поддържа от това дъно.

На линка, който съм дал към МОСТ, процесора е един и същ, но предлаганите модели са 3:

• P/N AD5200OCK22GM

- Architecture 45 nm process technology

- Socket AM3

- L2 Cache 2 x 512 KB

- Clock Speed 2.30 GHz (rated 5.2 GHz)

• P/N ADO5200IAA5DO

- Architecture 65 nm process technology

- Socket AM2

- L2 Cache 2 x 512 KB

- Clock Speed 2.70 GHz (rated 5.2 GHz)

• P/N ADO5200IAA6CZ / ADA5200IAA6CS

- Architecture 90 nm process technology

- Socket AM2

- L2 Cache 2 x 1 MB

- Clock Speed 2.60 GHz (rated 5.2 GHz)

Просто да ги обединили в една страница.

В магазин за РС-та ми предложиха такъв "ATHLON64 5200 X2" за 70лв. (без охлаждане) и ми предложиха ако оставя моя процесор да ми приспаднат 25-30лв! Заслужава ли си да си оставя процесора за въпросните 25-30лв. ?

Заслужава си, разбира се ;) Само си запази радиатора и перката.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да имат в наличност ADO5200IAA6CZ, това е F3 степинг който се клоква като изоглавен :) Търсех си преди години такъв, но още тогава бяха изчерпани и си взех G2, който се вдигна до само до 3-3.1 :( Доста е възможно и G2 вече да са изчерпани и да предлагат само от тази новата измишльотина, така че е добра идея преди да вземеш процесор да провериш внимателно по парт номера на капачката дали е F2/F3 или G1/G2. Най-добрите са F3 (PartNo завършва на CZ) и след тях G2 (PartNo завършва на DO). F2 са малко като печки, а G1 имаха малко по-големи закъснения към кеш паметите май... П.С. Да уточним все пак, че новият модел (PartNo завършващ на GM) не е съвместим с дъното ти.

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да имат в наличност ADO5200IAA6CZ, това е F3 степинг който се клоква като изоглавен :) Търсех си преди години такъв, но още тогава бяха изчерпани и си взех G2, който се вдигна до само до 3-3.1 :( Доста е възможно и G2 вече да са изчерпани и да предлагат само от тази новата измишльотина, така че е добра идея преди да вземеш процесор да провериш внимателно по парт номера на капачката дали е F2/F3 или G1/G2. Най-добрите са F3 (PartNo завършва на CZ) и след тях G2 (PartNo завършва на DO). F2 са малко като печки, а G1 имаха малко по-големи закъснения към кеш паметите май...

П.С. Да уточним все пак, че новият модел (PartNo завършващ на GM) не е съвместим с дъното ти.

:) Ха сега де, колега тея неща дето ги казваш са ми като тъмна Индия! Ти ме притесни сега, да не взема да поръчам нещо дето не трябва и да се ядосвам после :huh: Абе то много сложно ще дойде вземането на един обикновен процесор, ма*ицата му и процесор!

Кое имаш предвид с "новата измишльотина" ? Процесора не мисля да го клоквам, то се подразбира защо :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Ха сега де, колега тея неща дето ги казваш са ми като тъмна Индия! Ти ме притесни сега, да не взема да поръчам нещо дето не трябва и да се ядосвам после :huh: Абе то много сложно ще дойде вземането на един обикновен процесор, ма*ицата му и процесор!

Кое имаш предвид с "новата измишльотина" ? Процесора не мисля да го клоквам, то се подразбира защо :cool:

Нищо просто няма на този свят ;)

Ето поставени един до друг четирите процесора, които се продават като 5200+. Ако се загледаш, този най-вляво (ADA5200IAA6CS степинг F2) е 89вата, което ще рече, че пече повече от другите процесори, които са по 65. Всъщност е почти невъзможно да намериш нещо такова в търговската мрежа, не бяха толкова разпространени навремето, че да останат някакви наличности след толкова години. Новата измишльотина е AD5200OCK22GM, който е за сокет АМ3 и съответно е несъвместим с твоето дъно. Трябва ти някой от средните 2: ADO5200IAA6CZ или ADO5200IAA5DO. Долните парт номера (например ADO5200DOBOX) се отнасят към така наречения "Бокс": комплект на процесор с охладител. Просто трябва като поръчваш процесор да се осведомиш за коя точно версия става дума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти някой от средните 2: ADO5200IAA6CZ или ADO5200IAA5DO.

От тези които казваш единия липсва в листата на дъното за поддържани процесори сайт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тези които казваш единия липсва в листата на дъното за поддържани процесори сайт

ADV6000IAA5DO също го няма в списъка, но работи с него :) Просто преди смяната трябва да ъпдейтнеш до последния биос за да няма допълнителни изненади...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях до дилара на Мост Компютърс, за да поръчвам ATHLON64 5200 X2, обаче ударих на камък! От тези процесори имаха само първия AD5200OCK22GM, който е АМ3 и изработен по 45nm ! Убеждаваха ме, че процесора ще стане на моето дъно :) въпреки, че то е АМ2 !

Другия вариянт който ми предложиха е ATHLON64 4800+ X2/AM2 ! Обаче на сайта на Мост, няма сериен номер, който да проверим на CPU Support List на дъното !

Предложиха ми вариянта да го капарирам, този втория ATHLON64 4800+ X2 . След като го получат да го пробваме на РС-то и ако станело тогава да го вземам, ако ли не да върнат капарото(ама това последното беше с половин уста)

Дайте съвет как да процедирам !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха аз съм с такъв. Иначе няма какво да му проверяваш.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване