Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталация на windows на лаптоп без windows

Препоръчан отговор

Значи,аз знам как се преинсталира windows ама не знам как се инсталира на нов лаптоп ?

Ако знаете моля помогнете ;)

ето снимки за разяснение: post-211029-0-91896500-1304532431_thumb. post-211029-0-06470400-1304532443_thumb.

Ако има такава тема или подобна моля да ми дадете линк!!

Редактирано от yarlovo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То нищо не си личи на тия снимки... Значи влизаш в BIOS-a и настройваш да буутва от CD/DVD и когато бутне от диска си разделяш харда на дялове, форматираш и инсталираш. Няма нещо толкова по-различно от нормалното преинсталиране, просто ще трябва да разделиш диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва някакъв FreeDos или на мен на това ми мяза. Бутваш Диск с Боза, сменяш поредността на зареждане - на първо място да е cd и следваш инструкциите, то е в повечето линии инстал на програма некст, некст. Дръпни си драйвери за лапа. Ако не си сиг във възможностите помоли някой, не вярвам да откаже. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

То нищо не си личи на тия снимки...

Значи влизаш в BIOS-a и настройваш да буутва от CD/DVD и когато бутне от диска си разделяш харда на дялове, форматираш и инсталираш. Няма нещо толкова по-различно от нормалното преинсталиране, просто ще трябва да разделиш диска.

Добре това горе долу го разбрах - влизам в boot и то там на boot option #1 има и #2 и там ми излизат това:

P0: ST9500325AS и едно под него

P1: Slimtype DVD A DS8A4S

Кое от двете да избера ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва някакъв FreeDos или на мен на това ми мяза. Бутваш Диск с Боза, сменяш поредността на зареждане - на първо място да е cd и следваш инструкциите, то е в повечето линии инстал на програма некст, некст. Дръпни си драйвери за лапа. Ако не си сиг във възможностите помоли някой, не вярвам да откаже. ;)

Да някакъв FreeDos е. Какви са тия драйвери,аз си купих нов лаптоп и нали там има диск с драйвери за лапа Редактирано от yarlovo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де. Имаш си диск и става дума за тези драйвъри, макар че аз не бих ги сложил. Бих си изтеглил от сайта на производителя най-новите. Така е по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе още един проблем.Видях в bios-a/advanced едно Boot VGA Controller Selevtion и като го натисна ми излиза Windws 7/Vista И reserved. Да не би да е само за 7 И vista ?? Добре това горното както и да е... натиснах на reserved. Почнах да инсталирам windowsa и когато тръгне ми го крашва post-211029-0-80267900-1304535525_thumb. post-211029-0-25649900-1304535540_thumb. Този error да ви познат ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да инсталирам windowsa и когато тръгне ми го крашва

Ако инсталирате XP, затова крашва.

Имате два варианта:

1.Трябва да вградите SATA драйвърите в диска с XP-то. Може да го направите с програмата nlite (ако има такива за XP, в сайта производител на лаптопа)

Обикновено за новите лаптопи няма драйвъри за XP, тъй като вече е стара ОС.

2.Или да направите хардиска да работи в АТА (IDE) режим, в BIOS. За различните лаптопи настройките се различават. След което може да инсталирате Windows XP.

Но няма смисъл да мъчите машинката със стара ОС. Инсталирайте читава версия на Windows 7 Ultimate SP1, и няма да имате проблеми. :cool:

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.Или да направите хардиска да работи в АТА (IDE) режим, в BIOS. За различните лаптопи настройките се различават. След което може да инсталирате Windows XP.

Но няма смисъл да мъчите машинката със стара ОС. Инсталирайте читава версия на Windows 7 Ultimate SP1, и няма да имате проблеми. :ph34r:

Искаш да кажеш SATA нали ? Aми пробвах го,зареди windows-a

То може и да е стара ама е 64 bit пак е по-нова :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш SATA нали ? Aми пробвах го,зареди windows-a

То може и да е стара ама е 64 bit пак е по-нова :ph34r:

Да

За Windows XP 64 ли говорите?

Ако е така, ще имате само главоболия със нея, защото най вероятно няма да намерите драйвъри за лаптопа.

Пък и незначи, че е като XP 64 е новa :)

Първо се проверява, дали има драйвъри за ОС, която искате да инсталирате и след това се инсталира.

Просто няма смисъл да мъчите новата машина със XP.

Посъветвах Ви, кой е най-удачният вариант във вашият случай.

Не сте споменали какъв е точно лаптопа...

П.П. Windows 7 също има 64bit версия, (стига да имате драйвъри за нея).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да

За Windows XP 64 ли говорите?

Ако е така, ще имате само главоболия със нея, защото най вероятно няма да намерите драйвъри за лаптопа.

Пък и незначи, че е като XP 64 е новa :ph34r:

Първо се проверява, дали има драйвъри за ОС, която искате да инсталирате и след това се инсталира.

Просто няма смисъл да мъчите новата машина със XP.

Посъветвах Ви, кой е най-удачният вариант във вашият случай.

Не сте споменали какъв е точно лаптопа...

П.П. Windows 7 също има 64bit версия, (стига да имате драйвъри за нея).

Да за xp Proffesional 64

Аз съм си купил windowsa преди 2 години не е много нов ама, само този windows имам.

То нали драйверите са на диск с лаптопа

лаптопа е ASUS виж това е..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам да има точно такъв модел в Support на ASUS

Като се напише X52JC, излизат някакви резултати, като се напише X52JC. Но, няма снимка и технически характеристики, нито нищо.

Само в дясно като се избере Downloads/ Може да се направи избор на ОС. Но пак няма XP.

Затова Ви посъветвах за Windows 7.

Проверете, в диска с драйвърите на лаптопа, дали няма случайно на XP.

Просто със XP, едва ли ще стане "номера".

П.П. Може също да опитате да засече лаптопа, автоматично ако имате интернет на него:

Option 1.

Model Automatic Detection

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам да има точно такъв модел в Support на ASUS

Като се напише X52JC, излизат някакви резултати, като се напише X52JC. Но, няма снимка и технически характеристики, нито нищо.

Само в дясно като се избере Downloads/ Може да се направи избор на ОС. Но пак няма XP.

Затова Ви посъветвах за Windows 7.

Проверете, в диска с драйвърите на лаптопа, дали няма случайно на XP.

Просто със XP, едва ли ще стане "номера".

П.П. Може също да опитате да засече лаптопа, автоматично ако имате интернет на него:

Вие добре ме посъветвахте ама аз нямам 7-мицата на диск

Аз още нямам windows на лаптопа за интертет :)

А това

Option 1.

Model Automatic Detection

нещо не мога да го разбера,каде е това Option 1??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Option 1 е от страницата на Support на Asus, който (линка е в горния ми пост)

Но едва ли ще има драйвъри за XP.

А Относно седмицата, или "намирате" си диск с 7, или плащате да Ви го преинсталират.

Повече, немога да кажа тъй като ще наруша правилата на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Относно седмицата, или "намирате" си диск с 7, или плащате да Ви го преинсталират.

Аха... видях го ми ще го пробвам да видя какво ще излезе :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето и жокер от мен: http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X52JC&p=3&s=126&hashedid=VJNGl08mA94l2In0

Windows 7 only

EDIT: опс, сега видях че линк-а ссочи на същия сайт

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От същия линк, който е по-горе избираш инструкцията за експлоатация или ръководството и действаш по нея. Голям плюс на продуктите на АСУС е, че имат много добра интернационална поддръжка - почти винаги имат и българска такава в твоя случай има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз дори бих го свалил с дивелопър регистрация от сайта :cool: ... 90 дни проба,кой ти ги дава,после каквото сабя или желание покажат!?!!?!?!?! :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване