Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

vmware инсталирано на linux server

homeoflove
 Сподели

Препоръчан отговор

Възможно ли е да се инсталира vmware или virtualbox на линукс сървар, примерно ubuntu. Линукса няма графична среда, а при стартирането на вуртуалната машина да запали инсталираната в нея операциоона система?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се инсталира vmware или virtualbox на линукс сървар, примерно ubuntu. Линукса няма графична среда, а при стартирането на вуртуалната машина да запали инсталираната в нея операциоона система?

Да, няма проблем. Още повече че можете да пуснете екрана на десктоп станцията, а операциите да са на сървъра. Освен това повечето пакети на vmware като например server v1, v2 нямат нужда от графична среда за да работят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май пита да пусне guest os с уиндоу мениджър под vmware върху headless server, което не знам как ще стане.

Това е просто пример на десктоп виртуализация (според мен) и не би трябвало да има особен проблем (ако знаеш какво правиш :ph34r: )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Схващам ти мисълта Капитане :wors: Но усещам и идеята на потребителя ;) Май говори за сървър не в този смисъл - отдалечена централизирана машина, а локална машина, на tty1 :) Защо иначе ще споменава, че е headless, та нали е сървър ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разясня малко: инсталиран е сървар (без графика), но ми се иска да имам и windows на машината, като този windows трябва да работи поради някой специфични програми за него, недостъпни през Linux-а. За сега събирам само мнения скоро ще го пробвам. От там идва и идеята, като пренасоча порт на внс сървара към виртуалната машина (опцията е достъпна за VMware) ще мога да го виждам. Тествано е с инсталиран xорг na linux-a така работи без проблем, но незная как би протекла инсталацията, на виртуалната "ОС" без да имам хорг през който да го виждам. ПС: като се замисля май няма да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разясня малко: инсталиран е сървар (без графика), но ми се иска да имам и windows на машината, като този windows трябва да работи поради някой специфични програми за него, недостъпни през Linux-а. За сега събирам само мнения скоро ще го пробвам. От там идва и идеята, като пренасоча порт на внс сървара към виртуалната машина (опцията е достъпна за VMware) ще мога да го виждам.

Тествано е с инсталиран xорг na linux-a така работи без проблем, но незная как би протекла инсталацията, на виртуалната "ОС" без да имам хорг през който да го виждам.

ПС: като се замисля май няма да стане?

ИНсталирате си X сървър на някоя клиентска машина и от там достъпвате графичната среда на сървъра. Това ще ви позволи да оперирате все едно имате пусната графична среда на сървъра и сте пред него. Не е нужно VNC
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма проблем. Още повече че можете да пуснете екрана на десктоп станцията, а операциите да са на сървъра. Освен това повечето пакети на vmware като например server v1, v2 нямат нужда от графична среда за да работят

Но се изисква уеб браузър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ИНсталирате си X сървър на някоя клиентска машина и от там достъпвате графичната среда на сървъра. Това ще ви позволи да оперирате все едно имате пусната графична среда на сървъра и сте пред него. Не е нужно VNC

Аз (като работещ с мнооого лузъри) ти казах, че това е било целта и ще ми е интересно как ще го реализира. Въпреки, че е глупаво да правиш виртуализиран сървър, за да имаш локално гест ОС :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталираш виртуалката локално на компа ти, след това копираш всичко на линукс машината ти и от там просто я зареждаш във Vmware /дали може да го направиш без графика нз ;)/ До колкото си спомням в Workstation 6 още добавиха някакъв remote connection, но ще трябва да почетеш, ползвам ESX основно ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VirtualBox от сайта на Oracle, т.е. пълната версия, а не FOSS варианта, има Headless вариант, т.е. стартираш я в среда без графика и се закачаш към нея от машина с графична среда, чрез RDP. за vmware н.з.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв VirtualBox, аз се изгубих. Човека иска на машина, на която е инсталирал headless OS Ubuntu да инсталира Guest OS с графична среда, работеща под VMWare. Това е въпроса, според мен е невъзможно. Отдалечено (rdp, vnc, vSphere) от друга машина с графична среда - да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв VirtualBox, аз се изгубих.

Човека иска на машина, на която е инсталирал headless OS Ubuntu да инсталира Guest OS с графична среда, работеща под VMWare.

Това е въпроса, според мен е невъзможно. Отдалечено (rdp, vnc, vSphere) от друга машина с графична среда - да.

на, чети да се образоваш малко: http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?t=6663

аз го ползвах на ubuntu server около година-две докато не преминах към proxmox, работи добре

p.s. Vmware нито е единствената виртуализираща платформа, нито е най - добрата :angry: тук дори не задълбавам със Xen, EC2, RHEV, etc..

Редактирано от sanddaemon (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за безплатната лекция, но нямам нужда да ме образоваш, поне не ти. Научете се да отговаряте на въпросите на потребителите, не му казвайте как ВИЕ го правите, защото него това пък едва ли го интересува. ПП:Да не задълбавам, че не си разбрал задачата - човека иска на същата машина, на която има headless ubuntu да пусне guest OS с графична среда. Май го казвам за 6-и път, но ще се намери някой "коментатор" пак, убеден съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не държа да е VMware, т.е. може и virtualbox да използвам, благодаря за всички мнения, тея дни като остане малко време да пробвам ще го опиша, за момента имам други гайлета :ph34r:.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задачата е завършена използвайки описанието тук: http://www.howtoforge.com/vmware-server-2.0.2-x-on-ubuntu-server-10.04-with-vmware-remote-console-plug-in-p2 с малко преправяне според моето ядро. За момента работи много добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване