Премини към съдържанието
Sta4o

Проблем с флаш памет Estillo

Препоръчан отговор

Преди година си купих флашка Estillo 4GB.Почти не съм я ползвал,но днес ми се наложи.Качвам около 100 снимки и няколко клипа.Показва ми че са качени но мога да отворя само 15 от тях.Пробвах и с музика(слагам 100на песни,а ми орваря само 18 от всички)форматирах я и наново качих(същия резултат).Мога да я форматирам само в FAT,FAT(32),exFAT, но в NTFS не мога.(а съм с Win 7) Очаквам идеи.Благодаря предварително.

Редактирано от Sta4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв софтуер я форматираш? Ако не си пробвал с външен, опитай Acronis, Easeus и виж дали има възможност за форматиране в NTFS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди година си купих флашка Estillo 4GB.Почти не съм я ползвал,но днес ми се наложи.Качвам около 100 снимки и няколко клипа.Показва ми че са качени но мога да отворя само 15 от тях.Пробвах и с музика(слагам 100на песни,а ми орваря само 18 от всички)форматирах я и наново качих(същия резултат).Мога да я форматирам само в FAT,FAT(32),exFAT, но в NTFS не мога.(а съм с Win 7)

Очаквам идеи.Благодаря предварително.

Здравей. Имам подобен проблем с флашка 4 ГБ куча марка/неизвестна/. При копиране на папка със снимки докато не спра и извадя флашката всичко е наред, но след като я спра и извадя и вкарам отново снимките не се отварят. Форматирана е на ФАТ32. С EASEUS PM пробвах да я форматирам на NTFS и ми дава , че операцията е приключила успешно, но при опит да я отворя ми дава че е 100 % пълна , а на properties ми дава, че файловата система е ... RAW. Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Имам подобен проблем с флашка 4 ГБ куча марка/неизвестна/. При копиране на папка със снимки докато не спра и извадя флашката всичко е наред, но след като я спра и извадя и вкарам отново снимките не се отварят. Форматирана е на ФАТ32. С EASEUS PM пробвах да я форматирам на NTFS и ми дава , че операцията е приключила успешно, но при опит да я отворя ми дава че е 100 % пълна , а на properties ми дава, че файловата система е ... RAW.

Как я изваждаш? Има специално създадени програми за безопасно извличане на USB-устройства, като USB Safely Remove и Zentimo xStorage Manager :whist:

Защо ти трябва да я форматираш в NTFS? Ще записваш ли на нея файлове по-големи от 4GB? :clap:

Намери и изтегли инструмента за форматиране на флашки HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 (файл HPUSBFW.exe без инсталиране) и форматирай във FAT32 !!!

Изтегли си инструмента H2testw 1.4 (също без инсталиране) и тествай флашката с него. Поне ще разбереш дали обема на флашката наистина е 4GB или е някакво премаркирано менте. :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как я изваждаш? Има специално създадени програми за безопасно извличане на USB-устройства, като USB Safely Remove и Zentimo xStorage Manager :ph34r:

Защо ти трябва да я форматираш в NTFS? Ще записваш ли на нея файлове по-големи от 4GB? :ph34r:

Намери и изтегли инструмента за форматиране на флашки HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 (файл HPUSBFW.exe без инсталиране) и форматирай във FAT32 !!!

Изтегли си инструмента H2testw 1.4 (също без инсталиране) и тествай флашката с него. Поне ще разбереш дали обема на флашката наистина е 4GB или е някакво премаркирано менте. :)

Публикувано изображение

Ето шот. Форматирах я на ФАТ32 успешно. Но ако запиша 2 ави-та /филми/ последователно отваря ми само първия записан . Странно. Относно снимките - записвам ги - след записа ги отваря, НО след като извадя флашката и отново я включа ми дава че всички или някои от снимките са повредени. Вадя флашката от My computer > десен клик > eject и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

флашката отказа всички функции(още докато я сложа иска формат добре давам й и после показва че не може да изпълни функцията) и се ядосах.пробвах много програми и накрая я форматирах с HDD-Low-Level-Format-Tool.обаче проблема е че не иска да се пълни цялата като Й сложа около 2ГБ песни ми показва че са качени и наистина взимат място.изкарвам я безопасно(както си му е реда)и я слагам отново но ми показва 266мб песни(30песни)но като я видя,показва че е пълна колкото съм и бил сложил.добре исках да си добавя още песни.И вече е същинския проблем,когато искам да сложа,показва ми грешка:0х80070570 т.е файлът или директорията са повредени и не се четат.Съмнявам се че има крипт,но не знам как може да се премахне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.