Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DarK_AdioS

Отделяне на радиатора от процесора

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам нужда от помощ. Трябва да отделя процесора от радиатора. Ето снимка http://picbg.net/img.php?file=021fe081690260ab.JPG Моля за помощ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мале ти да не си изръгнал радиатора заедно с процесора?И каква е тази паста , първото което ми се набива е количеството и все пак това не е лепило.Все пак , ако не става , вземи една плоска отверка , пъхни я между радиатора и процесора и много лекичко е размърдай нагоре надолу.Ако не влиза не го мъчи много , пробвай от друга страна , ще се отлепи няма къде да иде!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщаш го обратно на дъното , свързваш вентилатора, пускаш компютъра и врътваш някой тест или игра ( да загрее добре процесора); След това изключваш компютъра, разкачаш вентилатора и внимателно завърташ наляво надясно самия охладител, докато се откачи . Бая борба трябва да е било да изскубнеш процесора от сокета, заедно с охлаждането :wors:

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охх къде точно да сложа отверeрката нещо немога да го отделя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охх къде точно да сложа отверeрката нещо немога да го отделя

Нагрей със сешоар радиатора, не процесора да не го изпечеш и с леко въртеливо движение опитай да го отлепиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как къде??? М/у радиатора и процесора! И напъваш (ест не силно!). Преди време 1 приятел направи същото, опитахме какво ли не- със корда да "прережем" термопастата и какво ли още не, но на края напънахме с отвертка и се отлепи. Все пак капачката на процесора е метална и може да понесе известни усилия. Само не прекалявай и имай търпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само много внимавай, като поставяш процесора да не изкривиш някое краче. Аз вече имам един "осакатен" процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 изкривено краче и е до там... Дори да успееш да го изправиш шанса да работи нормално е много малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщаш го обратно на дъното , свързваш вентилатора, пускаш компютъра и врътваш някой тест или игра ( да загрее добре процесора); След това изключваш компютъра, разкачаш вентилатора и внимателно завърташ наляво надясно самия охладител, докато се откачи .

Бая борба трябва да е било да изскубнеш процесора от сокета, заедно с охлаждането :)

Това е доста рискован ход, ако го правиш за първи път! Може много лесно да се изкривят пиновете, предвид че не можеш да видиш сокета на дъното, при самата процедура. Казвам го от личен опит, понеже на стария комп и аз така "изтръгнах" бокса заедно с процесора - при това малко след като компютъра е работил.

1 изкривено краче и е до там... Дори да успееш да го изправиш шанса да работи нормално е много малък.

Хах, явно съм бил късметлия на стария комп. Изкривих не един, а няколко после станах кривоглед докато ги "наместя" горе-долу и накрая се счупиха цели три и си викам, отИде ми процесора. Явно съм имал зверски късмет, нищо му нямаше, че и на клок държеше! :cool:

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всеки 1 от вас жестоко много ми помогнахте да този номер с връщането обратно след като съм го отскубнал не съм го правил щото знам какво ще се случи... и да бях изкривил 1-2 пина но ги изправих и върви без никакъв проблем. Пак благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...