Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Увеличаване на размера на харда под Виста

BASHO
 Сподели

Препоръчан отговор

Зрдавейте , бих искал да си увелича големината на диск С: защото ми е прекалено малко и постоянно стои почти запълнен, но не искам да форматирам харда или да губя информация от харда. Мисълта ми е дали мога да взема от пространството на другите дялове на харда но повтарям БЕЗ да загубя никаква информация? Те са както следва С:30 GB ,D:100 GB E:120 GB, Операционната система е Виста Ултимат 32Б Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое работи и кое не не знам, но най-сигурния начин да свършиш тази работа без да загубиш нищо от информацията си е да я прехвърлиш на друг носител и чак тогава да експериментираш с разни програми. Аз лично не се доверявам на такъв вид дейности и ползвам най-сигурния и класически метод за целта - изтриване на дяловете и създаването им на ново с необходимите размери с вградените инструменти в ОС. Малко е хамалогия, но е абсолютно сигурен и надежден начин. п.п. Ако все пак решиш да ползваш програми за управление на дялове преди това си изтрий всичко ненужно от двата дяла с които ще оперираш и дефрагментирай тези дялове. Чак тогава пристъпи към манипулациите с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че вистата се оправя и сама :)

http://www.lytebyte.com/2007/02/19/how-to-partition-in-windows-vista-extend-and-shrink/ ;)

това става само на диск който не е фрагментиран, тоест на току що инсталирана 7-ца или виста и празни дялове...

easeus home http://www.partition-tool.com/download.htm работи безотказно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое работи и кое не не знам, но най-сигурния начин да свършиш тази работа без да загубиш нищо от информацията си е да я прехвърлиш на друг носител и чак тогава да експериментираш с разни програми. Аз лично не се доверявам на такъв вид дейности и ползвам най-сигурния и класически метод за целта - изтриване на дяловете и създаването им на ново с необходимите размери с вградените инструменти в ОС. Малко е хамалогия, но е абсолютно сигурен и надежден начин.

п.п. Ако все пак решиш да ползваш програми за управление на дялове преди това си изтрий всичко ненужно от двата дяла с които ще оперираш и дефрагментирай тези дялове. Чак тогава пристъпи към манипулациите с тях.

Доста крайна мярка според мен - едва ли си струва усилията, ако не става въпрос за много важни данни. Моят опит с GParted показва, че работи надеждно - при положение, че няма нищо общо с инсталираната OS и я оставиш да си работи, не виждам какъв проблем може да стане. Правил съм това упражнение (а също и операции с флагчетата на дяловете и т.н.) доста пъти и не е имало спънки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

Лично аз правя подобни операции с Acronis Disk Director. Не правете грешката да ползвате Paragon Partition Manager-беше ми прецакал два ext3 дяла доста гадничко...

Иначе-преди операцията ЗАДЪЛЖИТЕЛНО дефрагментиране и backup на най-важната информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста крайна мярка според мен - едва ли си струва усилията, ако не става въпрос за много важни данни. Моят опит с GParted показва, че работи надеждно - при положение, че няма нищо общо с инсталираната OS и я оставиш да си работи, не виждам какъв проблем може да стане. Правил съм това упражнение (а също и операции с флагчетата на дяловете и т.н.) доста пъти и не е имало спънки.

Ами аз ще си продължавам по моя метод, понеже както казах, при него отказ няма, докато при вашия винаги съществува такава възможност. После се извинявай на клиента или приятеля си за загубената информация, пък била тя важна или не.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ще си продължавам по моя метод, понеже както казах, при него отказ няма, докато при вашия винаги съществува такава възможност. После се извинявай на клиента или приятеля си за загубената информация, пък била тя важна или не.

Аз съм на твоето мнение по темата но практикувам малко по-различен метод. Вземам друг празен диск, правя имидж с духчето на диска за преоразмеряване, изтривам всичко живо по него....., после при връщането задавам нови пропорции. Не е за всеки този метод и няма 110% гаранция ако не внимаваш. Всички други изброени методики са меко казано рискови :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване