Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Philippsa

Проблем с пениса

Препоръчан отговор

Значи проблема е следния. Попринцип нямам проблем със забелването, но главичката ми е свъзана с кожичката. Точно на това място имам нещо като разкъсване и като го забелвам го забелвам до край, но това място ме боли. Притеснявам се дали ще зарасне от самосебеси или ще трябва лекарска намеса и дали въобще трябва да има такава свръзка между кожичката и главичката. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Док ще каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Извинявай за офтопика.. ама по-добре да ходиш на лекар-специялист.. и аз имам кафяви петънца малки, от претриване на 1 мацка и не ми минават, но ме е срам да ида :)

Редактирано от qkudza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но според мен 2те неща нямат нищо общо .. Мисля си дали не е все едно да си цепнеш кожата на пръста примерно и тя минава от самосебеси .. Ако има някакъв крем, който е ползван от някой с подобен проблем, ще се радвам да го чуя.

Редактирано от Philippsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не са ти "дърпали овреме оная работа"... Отиваш на хирург и нямаш грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божичко само това не бях виждал в kaldata.Нот комент питай в te*npr*blems.n*t

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах нямам проблеми със забелването ... прсото тъпата кожичка се е цепнала леко и ме боли ... П.С Относно дадения от теб сайт .. Мисля, че в Калдата има 100 пъти по компетентни хора които са заслужили доверието ми на всякакви теми, затова и не се притеснявам да питам въпрос от тази област!

Редактирано от Philippsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е следния. Попринцип нямам проблем със забелването, но главичката ми е свъзана с кожичката. Точно на това място имам нещо като разкъсване и като го забелвам го забелвам до край, но това място ме боли. Притеснявам се дали ще зарасне от самосебеси или ще трябва лекарска намеса и дали въобще трябва да има такава свръзка между кожичката и главичката. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен! :)

това, на което викаш "свръзка" се казва "юздичка", "гемче" или "френулум" :

Публикувано изображение

Разкъсване там се получава най-често , ако имаш по-късо гемче и при екстремни натоварвания като анален секс или интензивно ръкоблудие.

Няма нищо притеснително, ако спазваш елементарини правила за хигиена - тоест да си купиш интимен сапун и да се измиваш добре след всяко ходене до тоалетна.Баня със смрадлика също помага - взимш две-три супени лъжици смрадлика, заливаш ги с 500 мл вряща вода, след като изтине - прецеждаш, сипаш в чашка и си топиш пениса в чашата за 1-2 минути.Това правиш няколко пъти дневно и след няколко дни няма да имаш проблеми.

Другия вариант е да отидеш при уролог и да ти се прекъсне изцяло фернулума.

Операцията е малка, за 15 минути и се прави с местна анестезия.

След това няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Първо ще опитам по първия начин ако няма резултат ще прибегна към уролог. Не съм отишъл все още защото тренирам интензивно волейбол и тая седмица имаме важни състезания и се притеснявам да няма проблеми с усиленото движение или с някаква болка. Мерси отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле, по смешна тема в КАЛДАТА не съм виждал. Тук даже мацката с която си правил секс ще види

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще попитам един въпрос . Моя не се обелва изцяло т.е имам тази юздичка / гемче , която ми пречи . Това ще ми създава ли проблеми занапред и задължително ли е да хода до уролог , за да я махне тази юздичка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще попитам един въпрос . Моя не се обелва изцяло т.е имам тази юздичка / гемче , която ми пречи . Това ще ми създава ли проблеми занапред и задължително ли е да хода до уролог , за да я махне тази юздичка ?

Да се гадае е трудно, но опита показва че ще пречи.. предложеното от Док е някакво решение, но мисля че не и крайно... за 100% ово премахване на проблема се препоръчва хирург, цепване или обрязване... Не е срамно, хората са го измислили и масово го прилагат вече на запад ... ( а на изток и от столетия ) :(

Редактирано от Hamza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти според мен не е сериозен. просто внимавай следващия път :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Айде бе...За пустинни условия и липса на всякаква хигиена това може и да има някакъв смисъл, но не и иначе. Щом нещо го има, значи го има, защото трябва да го има. Все по-масово става мнението, че от обрязването следват повече недостатъци и проблеми, а ползите при добра хигиена са спорни. Така че..Освен ако не живееш в пустинята и с всякаква липса на елементарна хигиена, това е напълно безсмислена манипулация, освен ако нямаш проблем, който не може да бъде решен иначе.

Ако почнем да правим всяко нещо, което е "модно" на запад(в случая предимно САЩ) до никъде няма да го докараме.

Тая практика постепенно замира на запад. Да, това е факт. В Сан Франсиско дори е събрана подписка против нея.

Изток не го коментирам, понеже изтокът, който коментираш не е християнски(аз съм атеист, така че..пука ми, че ми дреме, но е аргумент) и там се прави от религиозни съображения.

Една жаба видяла как подковават коня и вдигнала крак и нея да подковат...

На американския континент е популяризирана, колкото и невероятно и смешно да звучи, заради мощната психоза на янките преди 2 века и вярата на целия им академичен елит за епохата че обрязването ще ги спаси от мастурбацията а тя пук ще си отиде със много хронични заболявания.

Не ми отговаряй, а ВЗЕМИ ПОЧЕТИ. Виж спойлера като за начало.

Amir J, Varsano I, Mimouni M: Circumcision and urinary tract infection in infants. Am J Dis Child 1986; 140: 1092

Smith GL, Greenup R, Takafuji ET: Circumcision as a risk factor for urethritis in racial groups. Am J Public Health 1987; 77:452-454

....

Sniper Control, отиваш на лекар най-добре, особено пък ако е съпроводено с болка/опъване. Никакво обрязване не ти трябва, а простичка манипулация. Другият възможен вариант е да чакаш, някой ден да се случи описаното от Док, съпроводено с болка и кръвотечение...

Но аз не претендирам никак за лекарски знания...

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно твоят френулум е къс.

опасностите са освен болката , в разкъсванията (раничките) които се появяват, тъй като там никога не може да се поддържа абсолютно чиста среда.Една такава раничка е входна врата за инфекци ( от най-банални, та чак до хепатит).

За теб е задължитено ходене на преглед при уролог и прекъсването на френулума.

ще видиш след това че ще си като нов човек :huh:

и да, това не е обрязване - няма за какво да се притеснявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз след малко отивам до личния лекар , за да ме упъти по-точно при кой да ходя , плаща ли се нещо , трябва ли да го мажа после с нещо и така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имам още един въпрос не е по темата но за да не спамя ще попитам тук . Говорих с личния лекар и тя ми каза , че може да се наложи да лежа 2 дена в болницата . Та да ви попитам на 17 години съм и уча . Ще трябва ли да плащам такса за нощувките в болницата ? И ако да по колко горе долу ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имам още един въпрос не е по темата но за да не спамя ще попитам тук . Говорих с личния лекар и тя ми каза , че може да се наложи да лежа 2 дена в болницата . Та да ви попитам на 17 години съм и уча . Ще трябва ли да плащам такса за нощувките в болницата ? И ако да по колко горе долу ?

Щом си под 18 години няма да плащаш такса.

Ако искаш обаче ВИП-стая, или конкретен лекар да те оперира и т.н. със сигурност ще се наложи да плащаш.Там ще ти обяснят всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта . Приятна вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
подобни съвети, без преглед и без да си запознат със състоянието на пациента повече вредят, отколкото помагат ! Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...