Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не си прав а седнал. :wors: Пропусна да споменеш тунер и външна писачка. Та не не са необходими за функционирането на компютъра. А дали ще са ти полезни си преценяваш сам. ps. Отделна лан карта може да си вземеш въпреки вградената ако кабелите на доставчика ти са по дърветата вместо под земята.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звукова карта има вградена в дъното. Няма нужда от външна освен ако не искаш звук като в дискотека, ама за това ти трябват и допълнителни колони с усилвател. Професионално оборудване направо. LAN карта също има вградена в дъното и за това не ти трябва допълнителна. И двете се вграждат във всички дъна от много време. Външен твърд диск е като голяма флашка, 320 GB примерно. Не мисля че ти е толкова нужен. Той се води аксесоар, допълнение. Вентилатор или охлаждане е по избор. Принципно ти трябва охлаждане за видео картата и процесора. Видеото задължително идва със охлаждане, а процесора щом пише BOX, значи идва със радиатор, демек готов за монтаж и е напълно достатъчен за ежедневно ползване и лек клок. Вентилатори се слагат на кутията за по-добър въздушен поток и пак не за задължителни, а по избор. Кутията, която ти предложих, си идва с 1 вентилатор и по желание можеш да ѝ сложиш още. Когато влезнеш в някой сайт има мнооого неща. Поне едно 20 категории. Много от тях са специализирани и тн. Примерно RAID контролер няма да ти трябва, нито SSD. Това което сме предложили с колегите е стандартно оборудване и с този компютър си има всичко нужно за ежедневно ползване. Всичко останало вече навлиза в по-специализирани кръгово като охлаждане за клок или RAID при повече твърди дискове или SSD за по-високи скорости или какво ли още не. Ако искаш кажи как преминава 1 стандартен ден на компютъра ти и ще ти кажеме дали ти трябва нещо допълнително, но предложените конфигурации си имат всичко нужно, че и в повече от това, което ще ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не можеш да си го сглобиш сам всички тези магазини предлагат услугата безплатно. Само да не забравиш да си поискаш гаранция на всеки компонент по отделно, че да не вземат да сложат гаранционна лепенка, че това каква набутвация е...

Само да вметна, че преди, когато давах на една фирма да ми сглобява и сменя компонентите, винаги се оказваше, че или са забравили да закачат някой кабел или просто са объркали нещо. Единия път нямах светодиоди за харда, втория път флопито не работеше, а имах и един случай, в който не ми разпознаваше харда!!!! Там са големи специалисти, да знаеш. И как няма да са, като навремето вземаха разни студентчета, дето си нямаха понятие от нищо. Говоря за точно определена фирми, от която си купувах, а и сега купувам някои дребни неща.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

искам само да вметна, че конфигурацията на @Daredevil_666 е най-добрата, НО е от доста сайтове и става мазало. Плюсът на конфигурацията на @quickJo освен че е хубава е, че частите са от едно място. :)

Х61 е новата бюджетна линия на Ашрок и както казват в техния форум - готвят се да е убиец на станалата банална вече (Г)41 серия за нискобюджетни машинки. Много компютри има събрани с тоя старичък вече чипсет, включително и от мен. Аз попрочетох малко форумите и забелязах доста оплаквания от точно това дъно - Н61. Освен малкия размер (микро) са орязани напълно функциите за промяна на множители и какъвто и да е клок. И няколко други неща.. Но не ми харесаха голямия брой рекламации и негативни писанки. Процесорчето е по-слабо спрямо х4/640 при посочените условия на въпросното дъно. На quickJo му е (по) слабо пък видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти май дънните платки за нищо ги нямаш.Гледам и Куикжо плюс ти е дал.Страшна видеокарта карта всичко е на 6.Ако не е втора ръка ела ме изяж.А тия Никем незнам отскоро се появиха от някого и почнахте да предлагате,ама какви са що са?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз "+" дадох заради коментара, че неговата конфигурация е 750 лв, да даде още 100 и ще може да вземе същото от JAR. И то той си дава тоя Никем, до сега от друг не съм го видял и не знам какви са. За това и избегнах коментар по техен адрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти май дънните платки за нищо ги нямаш.Гледам и Куикжо плюс ти е дал.Страшна видеокарта карта всичко е на 6.Ако не е втора ръка ела ме изяж.А тия Никем незнам отскоро се появиха от някого и почнахте да предлагате,ама какви са що са?

Какво му е на дъното?

Отскоро, колко да е отскоро? Като гледам 2007 година: http://nikem-bg.net/zanas.php

Доста трябва да прочетеш за тази карта. Наблегни на Xtreme.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване