Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Първо се извинявам ,ако темата не й е мястото тук ! Ситуацията е следната : Момиче на около 13 годишна възраст е решило да се самоубие ,което стои на ръба на висока сграда . Как да го накараме да не го прави ? Какво ще му кажете ? Как ще го мотивирате ?

Редактирано от vankoludiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади се на полицията,дано си го направил вече
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ме разбрахте ! Става въпрос за инсценировка ! Как ще реагирате и как ще го убедите да не го прави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам лошо в темата. Аз бих постъпил по следния начин. 1.Разбиране и приятелско отношение 2.Грижа и съчувствие 3.Поддържане на контакт докато не си излее мъките 5.Да я убедя, че има надежда 4.Да предложа помощ Нещо от тоя сорт, доста е относително.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази тема искам само идеи как да предотвратим самоубийство , а не как да се извърши или подтикне ! Това е голям проблем на обществото . Вчера някакъв мъж е заплашвал от самоубийство в София. И пак ще "казвам" искам само идеи как да предотвратим самоубийство , а не как да се извърши или подтикне !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни сте дами и господа. Готови сте да критикувате и коментирате всякакви теми/справка форумите/, но стане ли въпрос за нещо което ни е по-жегаво и скачате. Какво лошо има да се коментира това? Или теми за блудство, изнасилване, домашно насилие и предотвратяването им?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви да не спорим ! Да се върнем на темата ! До тук разбрах че има хора които са против темата . Нека да има хора които да изразят мнение ПО ТЕМАТА ! Благодаря на " webspliterr " за мнението му !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни сте дами и господа. Готови сте да критикувате и коментирате всякакви теми/справка форумите/, но стане ли въпрос за нещо което ни е по-жегаво и скачате. Какво лошо има да се коментира това? Или теми за блудство, изнасилване, домашно насилие и предотвратяването им?

Всеки може да коментира, но адекватни съвети могат да дадат само хора, които са се сблъсквали с подобни случаи или са ги изучавали, т.е. криминални психолози, психолози или психиатри.

Според мен всеки съвет по темата може да бъде подвеждащ, защото мотивите за самоубийство или опит за самоубийство са различни, а проблема наистина е повече от сериозен, предвид зачестилите напоследък самоубийства и опити за самоубийства.

Това е причината, поради която аз съм против коментирането точно на тази тема.

При нещо което вече се е случило, нашите коментари не биха навредили на никого.Върху материала, който ни е предоставен, бихме могли да разсъждаваме и да търсим причините за случилото си и начините, по които евентуално би могло да бъде предотвратено.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ме разбрахте ! Става въпрос за инсценировка ! Как ще реагирате и как ще го убедите да не го прави ?

Първоначално трябва да се спечели доверието на потенциалния самоубиец.

Това се постига по следните начини :

1.)визуален контакт

-приближаваш го максимално близо ( но не прекалено, за да не навлезеш в личното му пространство)

-опитваш се да го гледаш в очите и да не изпускаш контакта

2.)говор

-разговорът да се поддържа постоянно

-да се използва твърд, но не назидадетелен тон

-за предпочитане е потенцилания самоубиец да говори, а ти само да водиш и насочваш разговора към разубеждаване

3.)движения

-да се използа макимално езика на тялото , с меки, леки жестове потвърждаващи думите ти

През цялото време, докато водиш разговора, мястото на потенциалното самоубийство трябва да се обезопаси :

-ако е за скачане от високо-отдолу да се постави меко за посрещане

-ако е пистолет - да се опита самоубиецът да го остави на пода

-ако е въже - да не се допуска да си го сложи на врата

Това са основни насоки, по всяка от точките има още много да се пише и говори.

Питай, ако има още нещо.

p.s. всички постове, които не бяха свързани с темата, или оценяваха дали темата е уместна или не бяха почистени.Моля , въздържайте се от подобни коментари в бъдеще.

Ако няма какво да кажете по темата - просто отминете.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да коментира..........

В същото време се дават съвети:

-как да се шофира

-как да се човъркат електрически и механични у-ва.

-как да се лекуваме

-и т.н. примери бол

И доста от тези съвети се дават от неспециалисти. По-малко опасно ли е да се забиеш с 150км/ч в някое дърво/дупка, да те халоса тока или да се нагълташ с непходящата доза от неподходящото лекарство?

Според мен тази тема би могла да бъде от някаква полза на всеки на когото някога се случи да е в близост до такъв човек. Нали не смяташ че първата ти реплика в такава ситуация трябва да е "чакай, недей скача още, да звънна на чичкото с бялата престилка, да ми каже какво да ти кажа".

EDIT: Сори Док, писали сме по едно и също време.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В същото време се дават съвети:

-как да се шофира

-как да се човъркат електрически и механични у-ва.

-как да се лекуваме

-и т.н. примери бол

И доста от тези съвети се дават от неспециалисти. По-малко опасно ли е да се забиеш с 150км/ч в някое дърво/дупка, да те халоса тока или да се нагълташ с непходящата доза от неподходящото лекарство?

Според мен тази тема би могла да бъде от някаква полза на всеки на когото някога се случи да е в близост до такъв човек. Нали не смяташ че първата ти реплика в такава ситуация трябва да е "чакай, недей скача още, да звънна на чичкото с бялата престилка, да ми каже какво да ти кажа".

EDIT: Сори Док, писали сме по едно и също време.

Адекватните съвети вече са дадени от Trichocephalus .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Trichocephalus ! Ето това имам в предвид ! Цитат: "2.)говор -разговорът да се поддържа постоянно -да се използва твърд, но не назидадетелен тон -за предпочитане е потенцилания самоубиец да говори, а ти само да водиш и насочваш разговора към разубеждаване" Да разсъждаваме по цитата . Даже предлагам да се дадат примери какво да и се каже и как да насочи разговора към разубеждаване . А някакви идеи за мотивите на 13 годишно момиче да се самоубие?

Редактирано от vankoludiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Trichocephalus ! Ето това имам в предвид !

Това бяха само основните насоки, като начин на говорене.

Самият разговор е доста по-обширна тема и зависи най-вече от нагласата на потенциалния самоубиец.

Твоята цел е основно да го накараш да приказва.

Едно от забранените неща, които ти, като водещ разговора е да не казваш " самоубийството е лошо нещо", че е "грях" и т.н.Потенциалният самоубиец много добре знае това.Ако не го знаеше или смяташе, че е в реда на нещата - досега да се е самоубил - нямаше дори да имаш възможност да водиш разговор.

Основната ти задача е да накараш потенциалният самоубиец да си каже защо е решил да се самоубива, втората по важност е да разбереш доколко е сериозен в намеренията си, а третата -да го разубедиш.

Благодаря Trichocephalus ! Ето това имам в предвид !

Цитат:

"2.)говор

-разговорът да се поддържа постоянно

-да се използва твърд, но не назидадетелен тон

-за предпочитане е потенцилания самоубиец да говори, а ти само да водиш и насочваш разговора към разубеждаване"

Да разсъждаваме по цитата . Даже предлагам да се дадат примери какво да и се каже и как да насочи разговора към разубеждаване .

А някакви идеи за мотивите на 13 годишно момиче да се самоубие?

О, о ,о на 13 години обикновенно истинските суициди са рядкост, като успешните задъжително са свързани с органическо психическо разстройство.

4/5 от случаите са "вик за помощ" - тоест плашене със самоубийство (по различни причини), а не сериозна мисъл за осъществяване на такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4/5 от случаите са "вик за помощ" - тоест плашене със самоубийство (по различни причини), а не сериозна мисъл за осъществяване на такова.

Абсолютно вярно-

един още ме тормози със смс-и как ще си слага край на живота щото никой не го разбирал и обичал и тинтириминтири

Е да е жив и здрав де-но само подлудява хората около себе си-

друго не прави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да напише един разговор между самоубиец ( 13 годишно момиче ) и преговарящ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Имам странното чувство, че искаш някой да ти напише курсовата работа...
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам странното чувство, че искаш някой да ти напише курсовата работа...

Чувствата са ни взаимни.

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желанието за самоубийство има някаква причина. Самоубиецът трябва да се предразположи да сподели какво го е накарало да предприеме това действие - ако това стане и му се посочи и друг начин за справяне със ситуацията, нещастният завършек може да се предотврати. Тук има един доста интересен въпрос дали ако човек е много тежко болен и се знае, че не му остава много да живее, може да реши да сложи край на живота си. Аз лично смятам, че трябва да има възможност да направи този избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желанието за самоубийство има някаква причина. Самоубиецът трябва да се предразположи да сподели какво го е накарало да предприеме това действие - ако това стане и му се посочи и друг начин за справяне със ситуацията, нещастният завършек може да се предотврати.

Тук има един доста интересен въпрос дали ако човек е много тежко болен и се знае, че не му остава много да живее, може да реши да сложи край на живота си. Аз лично смятам, че трябва да има възможност да направи този избор.

цяла тема имаме по въпроса

не е тук мястото да се разисква отново едно и също нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 13 годишни никога нищо не съм казвал май относно подобни намерения. Но на възрастни мъже и жени съм им отговарял че са изнудвачи, които само заплашват да се самоубият. Казвал съм им че могат да докажат че наистина искат да се самоубият, ако отидат на един много висок мост на някоя магистрала , наберат номера полицията , скочат от моста и до като падат натискат зеления бутон да се обадят за помощ, та да могат после  полицайте да локализират мястото и да дойдат да съберат разпръсналите се парчета от тялото им. После съм им говорил за случай на хора които са правили няколко опита за самоубийство, ама нарочно неуспешни, та само да тормозят близките им. И като не са очаквали такъв подход към плановете им за шантаж и са се стряскали и минават на друга тема, хей така без много зор. Този вариант обаче не може да проработи към роднина, щото трябва да покажеш абсолютно безразличие към кандидат тариката изнудвач, който е решил да се прави на самоубиец. Автора на темата ако пише роман, може да пробва моя вариант, ако не го е страх че читателките ще останат недоволни от подобно безстрашно поведение спрямо тарикат кандидат "самоубиец". Аз лично, ако реша да се самоубия, няма да го показвам на никой който да може ми досажда с тъпите му съвети и опити да ме спре. Ще си избера спокойно местенце и ще си действам по плана, надявам се успешно. Няма да им се дам на ония с белите престилки да се докопат до мен да се опитват да ме спасяват против волята ми. А ако имам пистолет и някой случайно се мерне да ми пречи, ще го гръмна и него за по сигурно, да не вземе да успее по някакъв непредвидим начин да ме прекара предоставяйки възможността на други да ме връщат към нежелания живот. Това ми е мнението, от което би трябвало да се разбира че не им вярвам на заплашващите че ще се самоубият. Сега, обаче ако съм на място където някой вика че ще скочи, става друго. Тука при мен може да ме съдят за неоказне на помощ на човек изпаднал в беда, та заради това ще се погрижа аз да не съм се провинил и ще се обадя на момента на номера на полицията като си дам името и фамилията та да е записано там че съм се опитал да помагам. Сещате ли се ? Апа оня дали ще скочи или няма да скочи, си е негово право, аз няма да му се мешам в неговите работи, само ще се погрижа аз да си нямам ядове заради него. Има и друг вариант. Ако се е качила на покрива някаква много красива млада дама и ако не съм женен, тогава ще я спасявам по всякакъв възможен начин, с много любов към нея и обещания за сватба още следващата седмица. Направо ще й се прииска да живее вечно с мен и ще се навие да се кача да я сваля лично аз от покрива. И докато й помагам да слезе от покрива ще има, нежни ласки, леки целувчищи по челцето, топли прегръдки, успокоителни думички, абе направо приказен принц спасява принцеса. И като съм я преместил на безопасно място, ще й обърна внимание да види че е било могло и двамата да сме се били подхлъзнали да паднеме да се претрепеме, та да й влезе в съзнанието че съм си излагал на опастност моя живот за да я спасявам нея. Нали се сещате, че целта е после тя да ми се чувства длъжна да ме обича, понеже аз сам й доказал че за мен тя е по-важна дори от живота ми.  Абе всичко е според ситуацията. Може и така, а може и иначе.

Редактирано от Белгиец (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15-годишна прави опит за самоубийство в училище

Непълнолетно момиче сряза с бръснарско ножче вена в областта на китката на лявата си ръка, съобщиха от полицията в Разград.

Инцидентът е станал около 9,50 часа в сряда в училище “Екзарх Йосиф”.

15-годишната С. Р. от село Липник имала лични проблеми, заради които опитала да посегне на живота си.

Момичето е откарано в Спешния център, откъдето след оказана медицинска помощ е освободено без опасност за живота.

Днес.бг

Каква ли е причината за показността на този опит за самоубийство?

Защо ли момичето го е направило пред класа си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това не е опит за самоубийство, а вик за помощ. Та за да е по-ефектно го е направила пред важни за нея хора или такиви които й пречат на живота.

Редактирано от Белгиец (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Които не я заслужават,и които не са я оценили-

като човек,като личност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спасиха 6-годишно варненче от самоубийство

60 деца с агресия суицидни мисли, злоупотреба с алкохол или наркотици са минали през превантивния център във Варна

Екип от психолози трепери над 6-годишно варненче, опитало да се самоубие през миналата година, научи БЛИЦ.

Детето е едно от 60-те момичета и момчета, които са преминали през програмата за превантивна дейност към общината, заяви директорът на отдел „Превенции” към община Варна Светла Коева. По думите й самата програма е разделена на две части – специализирана помощ за преодоляване на психологически проблеми у деца и младежи и ранна интервенция, в случаи на експериментално вземане на дрога или употреба на алкохол.

„Проектът стартира в края на миналата година, но вчера открихме първият общински превантивен център за деца и младежи. Реализацията на самата идея е уникална за България, защото до сега такъв център не е правен. Важно е да има такива центрове, тъй като учителите и родителите не са подготвени да се справят а психологическите проблеми у децата”, обясни пред БЛИЦ Коева.

По думите й в центъра ще се извършват специализирани консултации, които се извършват от двама психиатри и трима психолози-психотерапевти. 60-те варненчета, които са преминали до сега през програмата са били с различни проблеми – агресивно поведение, мисли за самоубийство или опити, противообществени прояви, злоупотреба с алкохол или наркотици. Различното в общинския център е, че тук учениците с проблеми имат възможност да разговарят с психолози и да изразяват своите потребности чрез изкуство – пеене, рисуване, театър, писане. Вратите са отворени и за родителите, които могат да разчитат както на индивидуална, така и на групова терапия по проблемите на тийнейджъра вкъщи.

Над 500 астрономически часа труд са вложили специалистите, за да помогнат на изпадналите в безпътица младежи. По думите на Коева, у голяма част от децата са се появили психологически проблеми, тъй като растат в проблеми семейства. Такъв е и случаят с 6-годишното варненче, което не издържало на нездравата обстановка в дома си и накрая стигнало до опит за самоубийство. С него продължават работа психолозите, като според Коева, то вече няма суицидни мисли.

БЛИЦ

6 годишно дете да направи опит за самоубийство?!:)

Какво ли е преживяло, горкото... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от Moira (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побой със сигурност,може и сексуално насилие

Милото

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.