Премини към съдържанието
pav4o01

Липса на MAK адрес при Realtek карта

Препоръчан отговор

Здравейте, днес сутринта като си пуснах лаптопа и не успя да ме свърже към интернет. Обадих се в Мегалан, пробвахме какво ли не, даже човек дойде, нет си има, но не и на моя смотан лаптоп :X МАК адресът е само 0, уж преинсталирах драйверите, никаква промяна. Да си купувам ли нова карта или преинсталация на windows може и да свърши работа? Задал съм мак адрес по подразбиране, пак не става :X Благодаря на включилите се в спасителната мисия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има програми за смяна на мак адреса като SMAC и много други ! Смени го и готово Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес сутринта като си пуснах лаптопа и не успя да ме свърже към интернет. Обадих се в Мегалан, пробвахме какво ли не, даже човек дойде, нет си има, но не и на моя смотан лаптоп :X МАК адресът е само 0, уж преинсталирах драйверите, никаква промяна. Да си купувам ли нова карта или преинсталация на windows може и да свърши работа? Задал съм мак адрес по подразбиране, пак не става :X Благодаря на включилите се в спасителната мисия :)

Да уточним : за MAC адрес ли говориш или за IP адрес ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да уточним : за MAC адрес ли говориш или за IP адрес ?

MAC, ip -то си е ок :) със същите настройки на друг компютър няма проблеми :) сега ще пробвам да сменя MAC :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изпълниш от команден ред IPCONFIG/ALL какво пише срещу Physical address ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай да и дадеш disable и после enable дали ще дръпне mac.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

00 00 00 00 00 00 00 E0 пише след командата

Това е някакъв виртуален мрежов адаптер, може би част от Hamachi. Погледни нагоре в списъка какво пише след въпросния Realtek.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам командаа за disable/enable, как се изписва? Иначе пише следното : REALTEK pci e gbe family controller , сутринта бях с друг 8186C, уж изтеглих този, но от незнаен сайт, защото от сайта на realtek не ми дава да тегля последните update.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли антивирусна програма ? Възможно е тя да прави проблема, при условие, че си инсталирал правилните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам командаа за disable/enable, как се изписва? Иначе пише следното : REALTEK pci e gbe family controller , сутринта бях с друг 8186C, уж изтеглих този, но от незнаен сайт, защото от сайта на realtek не ми дава да тегля последните update.

Дай десе бутон и disable на lan връзката, която ти съществува в network connections. После пак enable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай и тогава някакъв адрес и тогава доставчика ти да го прихване .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никакъв ефект :X смених мак адрес - не става, disable/enable - никакъв ефект, в крайна сметка мога ли, ако си сменя МАК да поискам ново IP? Или няма никакво значение? А, ако направо си купя сега нова ланкарта? трябва ми спешно, че идва сесия :) Да ,там, въведох нов МАК, не работи. Смених и с SMAC, пак не работи.

Редактирано от pav4o01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали го изписваш без тиретата и после се обаждаш на оператора да го прихване - ако не става може и картата да е заминала . Понеже е лаптоп има външни мрежови карти ЮСБ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта, отивам да сменя лан картата, ако пак не стане, вече ще си купя нов лаптоп :):D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никакъв ефект :X смених мак адрес - не става, disable/enable - никакъв ефект, в крайна сметка мога ли, ако си сменя МАК да поискам ново IP? Или няма никакво значение? А, ако направо си купя сега нова ланкарта? трябва ми спешно, че идва сесия :)

Да ,там, въведох нов МАК, не работи. Смених и с SMAC, пак не работи.

Виж, при всичките проби, проверяваше ли дали си взел мак адрес - ако имаш нов мак адрес е възможно доставчика ти на услуга да не ти пусне интернет и ще трябва да му звъннеш. Първо провери дали имаш МАК, после му звънни, да ти пусне нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доставчика ти е пич , може за проба да те освободи временно от МАК за да пробваш работи ли картата ПП. Ако извхърляш стария лоптоп , хръли го в наз :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфууу, най-накрая стана :) Прихванаха ми го :) Благодаря на всички и ви желая всичко най-хубаво :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване