Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, Изчетох няколко теми за конфигурации, но повечето от тях са с определена насоченост - игри. Моля ви за съвет относно конфигурация, не най-лошата, но не и предназначена за игра на високи детайли. Казвам ви за какво ползвам компютъра си, а предполагам вие като по-разбиращи ще дадете точно мнение :doh: Използва се основно за интернет сърфиране, скайп, мейл, филми (бих искал да мога да гледам HD, но със сегашната ми конфигурация е невъзможно) и мноооого мноооого рядко си инсталирам за 1 обиколка някое старо NFS. С две думи - не съм особено зарибен по игрите. При новата конфигурацийка естествено е добре да мога да си сложа и някоя друга игрица, но пак не претендирам за нещо кой знае какво. Това, с което разполагам и което мисля да задържа е един 500GB Seagate SATA II, DVD-RW, звукова карта 5.1, монитор, мишка и клавиатура. Т.е. трябва ми кутията с някой друг чарколяк вътре :) Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бюджета колко е ?

Умишлено не съм споменал, защото не е от чак толкова голямо значение. Естествено за това, за което ще се ползва не върви да дам 1000лв... През по-голямата част от деня съм в движение или на работа. Ползвам компютъра си сутрин докато пия кафе, прочета новините и видя Фейсбук и вечер ако имам сили след края на работния ден пак за същото, но без кафе. Просто искам да имам възможността с новата конфигурация ако ми се доиграе нещо по-ново веднъж на 3 месеца да мога да си го пусна и да не ми насича, да мога да гледам HD филми и да имам достатъчно RAM, за да осигуря нормалната работа на 7-цата и няколко постоянно пуснати програми.

В момента съм със следното, за да си направите изводите :doh:

ECS KT600-A

AMD Sempron 2400+ @1.66Ghz

768 MB DDR 400 mhz

GeForce FX5200

500GB Seagate SATA II

Общо взето конфигурацийка на 10 години, по която единствено 2 пъти съм увеличавал харда и веднъж добавях РАМ, първоначално беше с 256.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK 870 EXTREME3 http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=16913 146лв AMD Phenom II X4 Quad Core 955, 3.20GHz http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=13644 226лв ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=15317 68лв PALIT 1024M GTS450 DDR 5 http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=17105 184лв COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=17670 112лв Тук изплагиатствах една конфигурация на "Дяволчето" - сумарно е 736 лв., но цените, вероятно вече са други, предвид известното покачване на долара. Този машина, при твоите нужди, ще ти служи бая време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен, включил съм и видео карта, но съвсем спокойно може да се махне от конфигурацията, вграденото ще ти върши работа без проблем, ти си прецени дали ти трябва повече графична мощ:

Дъно - ASROCK 880G PRO3 - 158 лв.

Процесор - AMD Athlon II X4 Quad Core 640, 3.00GHz - 170 лв.

RAM - KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 HyperX - 80 лв.

Видео карта - PALIT 1024M GTS450 DDR 5 PCI-E - 187 лв.

Кутия - COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 80 лв.

Захранване - CORSAIR 450W - CMPSU-450HXEU - 112 лв.

Общо: 787 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено не съм споменал, защото не е от чак толкова голямо значение. Естествено за това, за което ще се ползва не върви да дам 1000лв... През по-голямата част от деня съм в движение или на работа. Ползвам компютъра си сутрин докато пия кафе, прочета новините и видя Фейсбук и вечер ако имам сили след края на работния ден пак за същото, но без кафе. Просто искам да имам възможността с новата конфигурация ако ми се доиграе нещо по-ново веднъж на 3 месеца да мога да си го пусна и да не ми насича, да мога да гледам HD филми и да имам достатъчно RAM, за да осигуря нормалната работа на 7-цата и няколко постоянно пуснати програми.

Според мен разкарай стария диск и си вземи всичко на куп. Поради най-различни пречини. Предлагам ти най-тихото, бързо и мощно вариантче до момента и с оглед на изискванията, крайновто решение е твое, но евентуално намали само видео картата, цените са от скай:

Наименование Цена лева

Дънна платка ASROCK 870 EXTREME3/AMD870 AM3 147,00

Процесор ATHLON II X4 640 /BOX 167,00

Памет 2x2GB DDR3 1600 KINGSTON HYPER X 80,00

Твърд диск SEAGATE 1000GB 7200 32MB SATA III 101,00

Кутия ARCTIC Case Silent Silentium T2 Eco 80, 550W 165,00

Видео SAPPHIRE 1024M HD6850 DDR 5 PCI-E /BULK/ 293,00

Цена в лева с ДДС: 953,00

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено за това, за което ще се ползва не върви да дам 1000лв...

Хора вземете се в ръце... прочетете за какво ще се ползва машината... защо му сглобявате такива скъпи конфигурации от които човека няма нужда ( да не се разбира че предложенията са лоши )

Вградена видеокарта + 4гб рам и среден клас процесор са повече от достатъчни... може да я намалите още поне до 550-600лв при тези изисквания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора вземете се в ръце... прочетете за какво ще се ползва машината... защо му сглобявате такива скъпи конфигурации от които човека няма нужда ( да не се разбира че предложенията са лоши )

Вградена видеокарта + 4гб рам и среден клас процесор са повече от достатъчни... може да я намалите още поне до 550-600лв при тези изисквания

Едно предложение и от мен, включил съм и видео карта, но съвсем спокойно може да се махне от конфигурацията, вграденото ще ти върши работа без проблем, ти си прецени дали ти трябва повече графична мощ:

Дъно - ASROCK 880G PRO3 - 158 лв.

Процесор - AMD Athlon II X4 Quad Core 640, 3.00GHz - 170 лв.

RAM - KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 HyperX - 80 лв.

Видео карта - PALIT 1024M GTS450 DDR 5 PCI-E - 187 лв.

Кутия - COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 80 лв.

Захранване - CORSAIR 450W - CMPSU-450HXEU - 112 лв.

Общо: 787 лв.

- 187 лв. карта: 600 лв. тотал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The_Reavere визирах най вече последният пост на kmvasilev :) Всичко над GT220 е излишно а тя е към 80-90 лв ( и това само ако изобщо се поставя различна от вградената карта )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш виж тази тема - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=176620

Дъно: GIGABYTE 890GPA-UD3H - HD4290 - 237.14 лв.

Памет: KINGSTON 2x2GB DDR3 1600 HyperX - 80.48 лв.

Процесор: AMD Phenom II X4 840 - 176.53 лв.

Захранване: COOLER MASTER SILENT PRO M500 - 139.68 лв.

Кутия: XIGMATEK ASGARD - 71.52 лв.

Общо: 705 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The_Reavere визирах най вече последният пост на kmvasilev :) Всичко над GT220 е излишно а тя е към 80-90 лв ( и това само ако изобщо се поставя различна от вградената карта )

220 е по-зле от вградената 4290 или базовата 4250. Особено и специално за хд филмчета. Безсмислена покупка. Или 460 или нещо от АТИ. 6850 е максимума заради необявания лимит. Но 6850 е доста по-добра за мултимедийна употреба. Тишината е допълнителен фактор, автора сам си избира приоритетите. Както за максимума видео, така и за стария тв.диск :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нещо на Интел.

ASROCK H61DE/S3 H61/LGA1155 - 1 бр. - 126.40 лв.

I3-2100 3.1GHZ/3MB/LGA1155/BOX - 1 бр. - 205.11 лв.

KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 65.67 лв.

SAPPHIRE HD5830 XTREME 1G GD5 - 1 бр. - 177.08 лв.

CM ELITE 430 W/SIDE WIN /400W - 1 бр. - 110.68 лв.

Обща стойност - 684.94 лв. с ДДС

Ще става дори и за игри, а е и по-нова платформа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходих днес в един варненски магазин да видя какво ще ми предложат. Какво мислите за следното нещо: MB: ASUS P7H55-M, iH55 CPU: Intel Core i3-540 Dual Core 3.06GHz, 4MB L3 памет RAM: 4 GB DDR3 1333 MHz, A-Data Video: ASUS-EAH5450 Silent/DI/1GB DDR2 Audio: Realtek ALC887 8-Channel Кутия Neotech 400W Това нещо за 550лв. Струва ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходих днес в един варненски магазин да видя какво ще ми предложат. Какво мислите за следното нещо:

MB: ASUS P7H55-M, iH55

CPU: Intel Core i3-540 Dual Core 3.06GHz, 4MB L3 памет

RAM: 4 GB DDR3 1333 MHz, A-Data

Video: ASUS-EAH5450 Silent/DI/1GB DDR2

Audio: Realtek ALC887 8-Channel

Кутия Neotech 400W

Това нещо за 550лв.

Струва ли си?

Не е супер зле, виждал съм къде-къде по-зле направени конфигурации, пък и за доста повече пари. Но не си струва. Честно. Кутията и захранването са боклуци, не мога да си обясня защо всички (почти) фирми хакат масово некачествени китайски ментета за захранване, което ще изгърми неизвестно кога. Картата е отчайващо слаба. Единствено процесора и дъното стават, но са стара архитектура и забрави за ъпгрейди. Е, ти си решаваш, може да не искаш да ъпгрейдваш. И какво го рекламират това аудио, то си е вградено в дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях го че е вградено, но то и не ми прави впечатление, защото аз си имам карта, която ще прехвърля... Имаше друг вариант, който беше с вградена видео карта, което още повече ме отдръпна от тази конфигурация. Можеш ли да предложиш нещо до 600лв. да кажем? Просто сякаш няма смисъл поне за мен да влагам повече пари в нещо, което не използвам за игра или нещо, с което да си изкарвам заплатата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами предложил съм ти. По-нагоре в постовете. Махаш външното видео и караш с вграденото. Излиза точно 600 лв. Колегите също дадоха доста добри предложения, можеш да си избереш и някое от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това вграденото ще мога ли примерно да пусна някое от новите Need for Speed игрички и да си разцъкам ако не на макс детайли то поне на средни? Не оставай с грешно впечатление, просто от време на време ми се кара не само по улиците :) А от всички игри, които са излизали аз уважавам само NFS :D Не ме влекат никакви други тежки или не игрици, с каквато и да е друга тематика. Ако мислите, че и вградена видео карта би ми свършила работа, то въобще няма да се замисля... Страх ме е да не стане кофти ситуация и примерно веднъж да ми се прииска нещо и то да не тръгне заради видео картата :D Щото сега ми се случва често, дори и на по старите игрички :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това вграденото ще мога ли примерно да пусна някое от новите Need for Speed игрички и да си разцъкам ако не на макс детайли то поне на средни? Не оставай с грешно впечатление, просто от време на време ми се кара не само по улиците :) А от всички игри, които са излизали аз уважавам само NFS :D Не ме влекат никакви други тежки или не игрици, с каквато и да е друга тематика.

Ако мислите, че и вградена видео карта би ми свършила работа, то въобще няма да се замисля... Страх ме е да не стане кофти ситуация и примерно веднъж да ми се прииска нещо и то да не тръгне заради видео картата :D Щото сега ми се случва често, дори и на по старите игрички :)

Ами тя NFS е достатъчно тежка. Прочетох конфигурациите и моето мнение, съобразено с изискванията ти е, че все пак трябва да се вземе външна видеокарта. Предложението на tahumba ми се струва доста смислено, макар да надскача бюджета с 90-100 лева.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване