Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с графиката и резолюцията

Препоръчан отговор

Здравейте!Преди няколко дни докато гледах клипче в youtube картината се развали ,а компютърът се рестартира.От тогава стои в резолюция 640 на 400 пиксела и в 4 бита.Когато се опитвам да кача стойностите нагоре не става нищо ,а просто стойностите се връщат.Картината е в назъбени сиви линии ,а дори самите икони са променени.Видео и анимации не мога да гледам ,но снимките се виждат(макар и с ужасно качество).Отворих си лаптопа(Joybook R56) ,в който имаше доста прах и го изчистих ,но все още не се оправя.Ако някой може да ми помогне ще е супер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми трябват драйвери за xp ,които доста трудно се намират.Аз си намерих от някакъв руски сайт тук.Инсталирах си ги ,но нищо не се промени.Аз не съм убеден обаче ,че проблемът е от драйверите.Грешките в картината започват още преди да съм се логнал ,още от логото на benq i na windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

За съжаление, по мое мнение вашият проблем е с видео картата ви-Nvidia 8400M, която е от много злополучната серия на Nvidia с масов брак и изключително много дефекти. Тези карти без това дават дефекти до 2години в 3/4 от случаите, а вие допълнително сте подпомогнали дефектирането, ако сте оставили лаптопа да прегрява/да работи при високи температури.

Има вариант с "печене" на чипа на видеото нещата временно да се закрепят, но..до тук беше лаптопа ви, ако съм прав.

А най-вероятно съм...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, по мое мнение вашият проблем е с видео картата ви-Nvidia 8400M, която е от много злополучната серия на Nvidia с масов брак и изключително много дефекти. Тези карти без това дават дефекти до 2години в 3/4 от случаите, а вие допълнително сте подпомогнали дефектирането, ако сте оставили лаптопа да прегрява/да работи при високи температури.

Има вариант с "печене" на чипа на видеото нещата временно да се закрепят, но..до тук беше лаптопа ви, ако съм прав.

А най-вероятно съм...

Подкрепям колегата... За съжаление, съдбата на 90% от всички "бюджетни" лаптопи е една е съща. Решението за в бъдеще време е: след едногодишна експлоатация, предаване на търговски вид на лаптопа ... и на пазара. След това нов...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто решение, честа подмяна и също така за лаптоп трябва да се полагат повече грижи, защото лесно прегряват. Отделно, че не са много здрави и имаше статистика- най-често лаптоп издържа до 2 години. А и nVidia имат много калпави видео карти за мобилните компютри... Като цяло шансовете не са никак на ваша страна! И TechMaster и pataran са прави. Бих посъветвал сервиз и да се пробва лепенето на чипа (и аз мисля, че е от там), но няма и да имаш гаранция за ремонта и можеш да очакваш всеки момент да се прецака пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Благодаря много на всички за информацията.Лаптопа го имам от около 3 години.Доста героично се държа до сега ,като се има предвид как го третирам.Изпускал съм го ,непрекъснато го държа на леглото върху чаршаф или одеало ,често го оставям включен за по-дълго време.

На няколко пъти дупката ,където се включва кабела се разкривяваше и не се получаваше контакт между кабела и компютъра.След ремонт обаче се оправяше.Преди около половин година лаптопът спря да може да работи на батерия(когато го изключа от тока изгасва).

За друг проблем ,който се получи писах ТУК.За щастие дискът беше разделен на 2 още в началото.Затова си инсталирах windows на другата част от диска.В момента се побирам на 16 гб и нямам достъп до диск C.

Други проблеми не са се случвали ,но нищо чудно да се е загрявал силно ,а и прахта е изиграла роля.Не знам дали и с вентилатора няма някакъв проблем ,защото откакто се прецака графиката при стартиране той или не се включва ,или върви много слабо.И така след няколко опита(в първите от които картина изобщо няма) лаптопа стартира нормално с изключение на картината.

А ако проблемът е в картата със сигурност трябва да сменя лаптопа и само картата не може да се оправи ?

Редактирано от eve123 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност както казаха и колегите по-горе, графичният чип е сдал багажа, разпоява се, т.е. дъното си заминава. Което означава единствено шанс с обдухване на чипа за оправяне (временно) на спойките, но не е никак сигурно дали изобщо ще стане и ако стане колко време ще издържи. Ново дъно - прекалено скъпо е, излиза повече от колкото струва лаптопа ти. Пък и с начина на експлоатация на машината е чудно, че е издържал и толкова време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване