Премини към съдържанието
burgas61

Проблем с външен хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам външен HDD Western Didital 500 GB. Дъщеря ми го бутна от масата и след падането той престана да работи. Моля ви да ми дадете идея,оттук на нататък какво да правя. Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам външен HDD Western Didital 500 GB.

Дъщеря ми го бутна от масата и след падането той престана да работи.

Моля ви да ми дадете идея,оттук на нататък какво да правя.

Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.

Сам нищо не можеш да направиш! Не го пускай повече ако вече веднъж си го пуснал и си видял че не работи - сам няма да тръгне. Не е никак желателно да се опитваш да правиш и ТНТМ защото 101% диска е с механична повреда.

Първо трябва да се направи точна диагностика! Диска трябва да се извади от кутията, със сигурност ще се наложи и да се отвори за да се види какво е положението вътре. Това няма как да го направиш в домашни условия, най малкото защото не е никак желателно да влиза прах. Отделно ще са ти необходими и други инструменти и знания - които ти нямаш. От там нататък има 2 вероятности. В най добрия случай се минава само с отварянето, в най лошия случай се търси диск за донор за глави. Подборката му става по специфични критерии и ако се стигне до там намирането му може да се окаже известна трудност. Гледат се DCM кода, датата, модела , трябва и картата на главите да съвпада,a MicroJog-овете не трябва да се разминават с повече от 200пункта. Гранацията ти на диска отпада, на диска за донрор - също. Всичко това естествено ако ти е нужна информацията от диска, ако ли не тогава се опитваш да пробуташ този като гаранционен.

Пиши ми на ЛС и ще ти кажа къде може да го донесеш, диагностиката няма да ти струва нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам външен HDD Western Didital 500 GB.

Дъщеря ми го бутна от масата и след падането той престана да работи.

Моля ви да ми дадете идея,оттук на нататък какво да правя.

Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.

Ремонт на дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може и да не се е повредил самият харддиск, а интерфейсната платка в кутията (а може и просто някое кабелче да се е извадило...). Пробвай да извадиш харддиска от кутията му и да го закачиш директно към компютър, със съответното САТА кабелче и захранване.

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване