Премини към съдържанието
ivan96

компютърът ми не открива някой периферни устройства

Препоръчан отговор

Здравейте , Ето какъв е проблема когато включа принтера, блутуута или камера ми излиза това съобщение: One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it . Принтера е Canon MP250 , камерата е sweex ,а блутута не знам какъв е. Благодаря предварително за помоща . П.С. Този проблем започна от днес до вчера всичко си работеше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Device manager кое е устройството, което прави проблем, или ги закачай едно по едно, за да разбереш кое е въпросното устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги включваш към един и същи USB порт, пробвай да ги включиш на друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

изглежда че проблемът е в принтера защото когато го изключих останалите започнаха да работят включих го към друг порт пак същото. какво ще ме посъветвате

Редактирано от ivan96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изглежда че проблемът е в принтера защото когато го изключих останалите започнаха да работят включих го към друг порт пак същото.

какво ще ме посъветвате

Деинсталирай драйвърите на принтера и се опитай отново да го инсталираш. Вероятно принтера ползва едно и също USB с някое друго от устройствата. При инсталацията виж какви опции за избор на USB ти предлага и кои USB-та са заети от останалите устройства, за да не се бият. Другия вариант е да разкачиш всички устройства от USB-тата и да инсталираш първо принтера на първо USB - USB001. После да набоцкаш останалите на свободните такива. Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей така за спорта може да се пробва принтерчето и с друг УСБ кабел. Каноните са малко капризни на тази тема :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато го преинсталирам излиза че принтерът не е засечен и да проверя свързването а аз съм го свързал, може наистина да е от кабела какво мислите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато го преинсталирам излиза че принтерът не е засечен и да проверя свързването а аз съм го свързал, може наистина да е от кабела какво мислите

Ами на моя МР550 пробвах няколко кабела докато се закрепи да работи стабилно... Сам можеш да си направиш изводите.

Ако имаш с какво, измери дали екраните (ламаринките на усб конекторите) от двете страни на кабела са свързани. Ако няма връзка между тях има голяма вероятност принтерчето да не работи коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Сега се сетих че имам доста вируси на компютъра и от доста време не съм преинсталирал Windows-a.

Редактирано от ivan96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А направи ли това, което колегите ти препоръчаха ? Пробва ли с друг кабел ? Вируси могат да са причина за всякакви неприятности, но опитай първо с друг кабел, като закачиш само принтера, без други USB устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване