Премини към съдържанието
Гост

Shadow Defender-въпроси,мнения и препоръки

Препоръчан отговор

Гост

Въпросът е какво ще се случи ако я сложа до Касперски. Ако примерно го деинсталирам и избера след рестарта защитата да е включена той ще се деинсталира ли или не? Питам защото не ми се пробва излишно. Дайте жокер.

Работи нормално с Касперски . След рестарт машината се връща както си е била независимо от това дали след това си избрал да е отново в сенчест режим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моето скромно мнение програмата е подходяща за тестване на програми и други на реална машина,а не виртуалки и подобни,разучава се за 5 минути,може да я сложиш до всеки антивирус и не е нужно да стартира с win- пускаш си я когато искаш,може и само с нея да се защитаваш но трябва да си играеш повече защото след рестарт,каквото си правил на компа лети и го няма.Общо взето програма за виртуализация-преминаваш в сенчест режим и може да правиш каквото искаш на компа,рестарт и все едно нищо не си правил,може да добавяш файлове и папки,които да остават извън сенчестия режим и така...

Е тука вече ме вкара в размисъл,но защо ти е да правиш такова нещо...аз промерно си ползвам програмата,но имам и НОД и PC Tools firewall,никакви проблеми,всичко си е нормално...защо ще деинсталираш Касперски в сенчест режим??

На мене ми е ясно това. Затова питам - пробвал ли е някой с KIS и SD Защо ли ще го деинсталирам,защото съм пробвал с WKS на служебният комп и програмата си стои на мястото. Не ми се иска да го пробвам това на виртуалната машина,понякога ми е нужно да стартирам даден файл без никаква защита,да му видя дропърите за целта трябва да спра Касапа и знае ли се после кво ще е...

Работи нормално с Касперски . След рестарт машината се връща както си е била независимо от това дали след това си избрал да е отново в сенчест режим .

Благодаря,ще я пробвам. Тя на служебният комп си стои,че понякога правя глупости и там. :ph34r:

Публикувано изображение

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо, което не ми е ясно за програмата-примерно свалям филм или игра,след рестарта не искам да изчезнат, а да си останат на компа,тоест трябва да ги добавя в изключенията на Shadow Defender,но ако съм свалил вирус със тях нали те нямат да бъдат във виртуална среда,а ще се запишат на реален дял на диска и така вируса си действа и ефект няма от сянката или не съм разбрал нещо...за да е по ясно- как хем да съм под сянка,хем нещата които свалям да ми остават на компа,хем да не се заразявам?И също ако реша винаги да съм под сянка как да настроя програмата? Става дума за лаптоп, който не е постоянно включен,Windows XP OS

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това което искаш няма как да стане ! Не ти и трябва . Имаш достатъчно време да разбереш има ли вирус или не и дали да запазиш файла на реалния си диск. И да избереш постоянно да си в сянка след всеки рестарт компютъра се връща в начално състояние .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах,щом го сваля дадения файл,ако няма индикации за вирус,го запазвам на реалния диск,благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо, което не ми е ясно за програмата-примерно свалям филм или игра,след рестарта не искам да изчезнат, а да си останат на компа,тоест трябва да ги добавя в изключенията на Shadow Defender,но ако съм свалил вирус със тях нали те нямат да бъдат във виртуална среда,а ще се запишат на реален дял на диска и така вируса си действа и ефект няма от сянката или не съм разбрал нещо...за да е по ясно- как хем да съм под сянка,хем нещата които свалям да ми остават на компа,хем да не се заразявам?И също ако реша винаги да съм под сянка как да настроя програмата? Става дума за лаптоп, който не е постоянно включен,Windows XP OS

Филмите може да си ги запазваш на незащитения дял.Но най-добрия вариант е всички дялове да бъдат защитени като си създадеш само една папка която да не бъде защитена и в нея временно да запазваш филми , музика и т.н. преди да ги преместиш в защитения дял , защото ако попаднеш на криптиращ вирус се прощаваш с важната за теб информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да поставяш нещо като изключение пост -фактум. Тоест, първо определяш папката (файла), които искаш да изключиш от сянка и следващото влизане в сянка, те ще са изключени. Относно свалянето. Ако докато си в сянка на системен дял (да речем C:/) свалиш с юторент филм на D:/ , филма се запазва, но не и торентфайлчето, което е било в C:\Documents and Settings\...\Application Data\uTorrent. Свалиш ли бацил, защо ти е да го пазиш? А ако не е на системен дял и само си кисне, какво ще ти направи?

Аз защитавам например само системния си дял, тъй като тегля торентчета, запазвам документи и тъ нъ. Просто би било объркващо музиката, която тегля да не си я сложа в папка "Музика", книгата, която съм си дръпнал в папка "Книги" или въобще да съм ограничен по някакъв начин от програмата. Тя трябва да те улеснява. Не да ти пречи.

"Enter shadow Mode on Boot" мисля така се казва командата, която кара компа ти всеки път автоматично при зареждане да е в сянка. Това става, когато цъкнеш да влезеш в "сянка". Едно прозорче излиза и ти дава 2-3 опции. Exit Shadow mode on Shut Down мисля, Enter Shadow Mode on Boot. И още нещо мисля, за да излезеш, но рестартираш по-късно.

Няма грижа с Нод-а никаква.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се още нещо. Ако ще използваш, Дофендъра и то включен постоянно е добре да изключиш папката на НОД. Това заради ъпдейтите (иначе ще се губят). Това открих в един форум: C:\Program Files\ESET\* C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET\* За ЕксПи Пробвай да ги изключиш. След ъпдейт на нод рестартирай компа, ако цифрите от ъпдейта са верни, значи си улучил папките.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи днес установих нещо интересно,пуснах си програмата дадох Shadow Mode и на двата дяла на диска, след това свалих и си инсталирах един плейър,като нямах намерения да го задържам,а само да го поразгледам,да видя звук и картна как ще са,както и да е,на Shadow Defender бях му задал след рестарт да се изключи защитата,не съм пренасял никакви файлове на реалния диск,рестартирах и очаквах да няма следи от плейъра,та значи след рестарта в торент клиента го нямаше,в C Program fyles също,но в дял Е,където ми се свалят всички файлове там си беше и архива и exe-то и всичко,та въпроса ми е,така ли трябва да е,не трябваше ли след рестарт да няма помен от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пуснах си програмата дадох Shadow Mode и на двата дяла на диска, след това свалих и си инсталирах един плейър

след рестарта в торент клиента го нямаше,в C Program fyles също,но в дял Е,където ми се свалят всички файлове там си беше и архива и exe-то и всичко,та въпроса ми е,така ли трябва да е,не трябваше ли след рестарт да няма помен от него?

Ми не трябва да се намира там.

Или си свалил програмата в Е и си я разархивирал преди да пуснеш защитата на двата дяла, или си пуснал защитата само за С

Поне така излиза, ако съм разбрал точно как работи Shadow Defender

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои папки трябва да са добавени в "Изключени" за да няма проблем с обновяването на Norton ?Добавени са -папката в Program Files-Norton и папката от Common Files-Symantec Shared,но няма ефект...След рестарт има отново едно и също обновяване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слага ли ъпдейтите под XP например тука: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Norton За W7 промени пътя,но принципът е еднакъв. Отвори папката - вътре са едни с цифри и доста неща ще видиш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих общо 4 папки свързани с програмата извън папката"Програмни файлове",и нито една не беше това което очаквах!Имат рзлика в инсталациите при XP и Win 7.В "Програмни файлове" има още 4 папки-Norton SS,NortonInstaLler,Symantec и Symantec Shared(CommonFiles).След добавянето на папката "Symantec" в изключенията, обновяванията се запазват.Не съм много сигурен но обновяванията не се ли свалят в някоя Temp директория,преди да бъдат приложени към вече съществуващата база?

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Не съм много сигурен но обновяванията не се ли свалят в някоя Temp директория,преди да бъдат приложени към вече съществуващата база?

http://forum.symante...=91&t=139#p1379

В Windows 7 здесь: c:\ProgramData\Norton\{0C55C096-0F1D-4F28-AAA2-85EF591126E7}\NIS_17.0.0.136\Definitions

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря...грешката е моя...кой да направи видими скритите папки :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Автора и изчезна и програмата от доста време е в застой,което не е много добре,май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не че няма алтернативи...Но си е добра, на 8 CP я ползвам даже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Автора и изчезна и програмата от доста време е в застой,което не е много добре,май.

Нещо безплатно и с поддръжка на Уиндоус 8

Toolwiz Time Freeze

Публикувано изображение

Toolwiz Time Freeze ви позволява временно да виртуализирате вашия персонален компютър, за да се тества нов софтуер или да изпробвате промени в конфигурацията. Веднъж започнало “замразяването на времето“ ще създаде виртуално копие на вашата система и всички направените промени могат безопасно да бъдат върнати след рестартиране на компютъра така че системата отново да е чиста.

Лиценз: Безплатен (Freeware)

ОС: Windows XP/Vista/7/8

http://www.toolwiz.com/products/toolwiz-time-freeze/

Редактирано от Гост
Колега, би ли попревел поста на български, не само копи/пейст! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо безплатно и с поддръжка на Уиндоус 8 Toolwiz Time Freeze

Извини ме браточка,но не може да се сравнява със Shadow Defender-а !

Тествай я и сам ще разбереш за какво пиша.

Аз преди да препоръчам каквото и да е било,първо тествам .

Ай бай брато и другия път гледай какво предлагаш на аудиторията ,боклуците ги остави на разработчиците им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извини  ме браточка,но не може да се сравнява със Shadow Defender-а !

Тествай я и сам ще разбереш за какво пиша.

Аз преди да препоръчам каквото и да е било,първо тествам .

Ай бай                 брато и другия път гледай какво предлагаш на аудиторията ,боклуците ги остави на разработчиците им.

Абе браточка УРИЕЛ е един най- активните тестери на програми във форума и никога не дава непроверени неща,защо не четеш преди да пишеш,сянката е в застой,не се развива а и се ползва с пиратски лицензи..какво е хвалиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте по-старата версия 325,тази новата 331 не се знае от къде се е пръкнала.

Абе браточка УРИЕЛ е един най- активните тестери на програми във форума и никога не дава непроверени неща,защо не четеш преди да пишеш,сянката е в застой....

Тя е в застой ,понеже няма бъгове за дялкане...браточка.

П.с. Кой тоя УРКО за който пишеш?

Редактирано от 100kila (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте по-старата версия 325,тази новата 331 не се знае от къде се е пръкнала.

Тя е в застой ,понеже няма бъгове за дялкане...браточка.

Ти ли си я писал та знеш, че няма? А за пиратските лицензи нещо да кажеш,а че уж новата версия дето не се знае от кого е не виртуализира нищо и каквото си свалиш на диска под сянка след рестарт си го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ли си я писал та знеш, че няма? А за пиратските лицензи нещо да кажеш,а че уж новата версия дето не се знае от кого е не виртуализира нищо и каквото си свалиш на диска под сянка след рестарт си го има.

Ще отговоря по етапно

1.Почти позна

2.Лиценза е един и той е некомерсиален.

3.Няма такъв филм с 331

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване