Премини към съдържанието
Гост

Shadow Defender-въпроси,мнения и препоръки

Препоръчан отговор

https://secure.avang...21eb3518b12af8aКакво му е некомерсиалното??В какъв смисъл почти съм познал? Не си я писал,само си помагал? Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло наистина Toolwiz е слабичка засега.

У нас имам един xlm файл от тестовете на Night_Raven на подобни програми. (вярвам му и затова не съм се занимавал лично).

Ще го намеря и ще го питам дали мога да го поста тук...а иначе:

Линк

Wondershare Time Freeze, Toolwiz TimeFreeze and the older Returnil Virtual System Personal Edition 2.0.1.9002 all fail and rootkits were present after the reboot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да купиш лиценз,няма как да успееш...операцията няма да бъде завършена.

Вашето плащане се обработва сигурно от нашия партньор Avangate

Няма кой да ти продаде лиценз,програмата работи с един лиценз на множество машини и то съвсем легално,а не пиратски както ти се изрази.

У нас имам един xlm файл от тестовете на Night_Raven на подобни програми. (вярвам му и затова не съм се занимавал лично).

Аз го имам в pdf формат,ако сметнете за нужно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извини ме браточка,но не може да се сравнява със Shadow Defender-а !

Тествай я и сам ще разбереш за какво пиша.

Аз преди да препоръчам каквото и да е било,първо тествам .

Ай бай брато и другия път гледай какво предлагаш на аудиторията ,боклуците ги остави на разработчиците им.

Хайде тествай и тази и си кажи мнението: http://www.bitdisk.ru/

Иначе Toolwiz Time Freeze съм я тествал само на виртуалка и се справя прилично с TDL 3. Сега ще я тествам с TDL 4 и MBR Locker на реална машина и ще си кажа мнението.Предложих я понеже е безплатна и се разработва.SD не търпи развитие и е въпрос на време да бъде пробита.

За сега това е от мен и приятна вечер.

П.с. Кой тоя УРКО за който пишеш?

Аз съм УРКО :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде тествай и тази и си кажи мнението: http://www.bitdisk.ru/

Аз съм УРКО :)

С удоволствие

Ти си готин пич,отдавна го знам.

Това с "УРКО" беше шега естествено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Wondershare Time Freeze се справя с руткити донякъде когато е добавено това:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wondershare Time Freeze се справя с руткити донякъде когато е добавено това:

А с MBR рууткити - TDL4 (SST, Pihar), Sinowal, Whistler? :)

И това ограничение не е ли много голямо...работи ли с него коректно инсталирания софтуер и програмите използващи драйвъри и могат ли безпроблемно да се инсталират нови такива?

За съжаление и далеч не всички рууткити използват %system32%. Някой използват и %windir%, други и %userprofile% или %appdata%. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А с MBR рууткити - TDL4 (SST, Pihar), Sinowal, Whistler? :)

И това ограничение не е ли много голямо...работи ли с него коректно инсталирания софтуер и програмите използващи драйвъри и могат ли безпроблемно да се инсталират нови такива?

За съжаление и далеч не всички рууткити използват %system32%. Някой използват и %windir%, други и %userprofile% или %appdata%. :)

Това само в тестови условия. Да, не се справя с всички руткити. Ами не могат да си инсталират драйвърите легитимните програми.Просто тествам варианти как и с какви настройки би се справила програмата. В реални условия не бих и поверил компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е това?

http://www.eazsoluti...load_eazfix.php

Горе-долу известна е май...

Лично аз се доверявам най-вече на Шадоу, но също така се кефя и на Дийп Фрийз на Фароникс. Но тя е по-скоро сървърно ориентирана. Може да я ползваш и на домашен комп все пак. И ДФ е толкова станала популярна, че "черните дръжмишапковци" са направили специален байпасър. Което говори, че е достоен противник.

ХМм... то това (EAZ Fix)всъщност май е RollbackRx

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмта е чудеснa, но като единствена защитна програма за домашен комп -не става,поне за мен,човъркане с часове е нужно и пак няма да може да си запазиш всичката информация, която искаш-игри филми и тн....Да не говорим че при игрите,винаги ме връщаше на първи левел,след рестарт,дори да съм стигнал до предпоследен:0 Има оправия но нищо не може да замени добрата стара антивирусна,която си сканира в релано време и потребителя си свирка и си работи на компа. Сянката за тест на програми,вируси-евала,за друго не толкова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Програмата BitDisk се справи с всички руткити, локери, фейкове...Абе въобще всичко, и на реална и на виртуална машина. Минусът и е че защитава само единия дял и криптиращите вируси и файловите инфектори могат и да я пробият, но ще съм сигурен след като я тествам и с тях.

Сега ще тествам : Toolwiz Time Freeze на реална машина като добавя диск D в защитени папки и ще споделя резултата. http://www.kaldata.com/forums/topic/177716-shadow-defender-%d0%b2%d1%8a%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%81%d0%b8%d0%bc%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%8a%d0%ba%d0%b8/page__view__findpost__p__2227197 :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Trojan Ransom-справя се

TDL3-справя се

TDL4-проваля се

Trojan.KillFiles -справя се

MBR Locker- проваля се и само Акронис ме спаси

Virut-справя се

Заключение: Toolwiz Time Freeze става.

Трябва да се добавят другите дялове в защита на файловете и не пази MBR обаче спокойно може да се добави тази програма и ще сърфирате спокойно http://www.kaldata.com/forums/topic/95338-%d0%b8%d0%b7%d1%86%d1%8f%d0%bb%d0%be-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8-%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d0%b4%d1%83%d0%bb%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%89%d0%b8%d1%82%d0%b0/page__view__findpost__p__2227310

Плюсовете и са в това че е лека, безплатна и се разработва, което ще я направи по-добра!

Тестовете са проведени на реална машина с уин 7 32 бита напълно ъпдейтната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че статистиката от почистването на системите в които съм взел участие - над 50% са ZeroAccess, останалите 50% са MBR зарази. Вече има и нов Pihar, който е аналог на SST.b и създава нов дял. Там fixmbr, fixboot не помагат... Трябва да се използват офлайн средства. Изобщо няма ли HIPS да следи директния достъп до диска, мисля че не бих поверил сигурността на системата си като самостоятелна програма. То пък ако я комбинирам с COMODO + бекъп с macrium/acronis безплатната версия за Seagate - DiskWizard, пък се поставя въпроса дали пък изобщо ми трябва виртуализация... Не лоша програма, но за подобен род програми съм критичен - или всичко или нищо. Средно положение, дори да е безплатна няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....но също така се кефя и на Дийп Фрийз на Фароникс.

Знаеш на какво да се кефиш :)

В момента това ми е единствената защита на компютъра и съм доволен

Публикувано изображение

Аналогичната програма EXE Radar също е много добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не съм я пробвал никога досега-какви са ти впечатленията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм я - не съм фен на блекликст и анти-изпълнимите програми, но доста мои познати я ползват (Крио - който е програмист), Night_Raven имаше позитивни мнения за нея...като и един потребител aigle от wilders и казват, че може би е най-добрата от този сорт програми. Ако искаш я тествай. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..Да не говорим че при игрите,винаги ме връщаше на първи левел,след рестарт,дори да съм стигнал до предпоследен:0 Има оправия но нищо не може да замени добрата стара антивирусна,която си сканира в релано време и потребителя си свирка и си работи на компа.

Сянката за тест на програми,вируси-евала,за друго не толкова...

Говориш за Шадоу, нали? Не е дерт. Просто сейвовете на играта обикновено се пазят в паките на CDocuments and Settings User ...

Имах преди подобен дерт с Фифа. Просто даваш съответната папка в изключенията.

А относно това дали може да замени "добрата стара антивирусна" е въпрос на това каки за какво използваш компютъра си и да знаеш кое да включиш в изключенията. Известно време карах със стената на ПиСи Тулз и ШД, който се включваше на буут на системата но не ми бе удобно понеже се отнасям обикновено вандалски със системата си - инсталвам, деинсталвам, пробвам това-онова и въобще за безобразник като мен не е удобна. Другото неудобство е, че няма опциите на програми като Дийп Фрийз да речем, където промените, които правиш може да запазиш и след рестарт. А! и още нещо, все забравях нещо да включа към изключенията и все губих разни интересни неща, които съм свалил и други неща (старост-нерадост).

Според мен успеха на Шадоу е в резултат именно на тази непретенциозност, която предлага програмата, а това че е discontinued си мисля, че не е никакъв дерт. Логиката на заеазяване на системата, не е мръднал чак толкова много за последните години. А най-новите опасности, свързани с фишинг измами посредством на вид легални сайтове и програми (заблудата как щом има нулево засичане във Вирус Тоутал значи е чиста монета или пък как щом антивирусната му не е блеклистнала сайта и в Анубис или WOT казват, че е момина сълза всичко е ок е повсеместна) ... и краденето на акаунти и тъ нъ... от това не защитават и "добрите СТАРИ антивируси".

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за Шадоу, нали? Другото неудобство е, че няма опциите на програми като Дийп Фрийз да речем, където промените, които правиш може да запазиш и след рестарт.

Има,ги опциите,можеш да запазиш сесията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента с 1.0.1.331.

Да не би в по-нова версия да ги има?

Няма нова версия , и аз ползвам тази . :)

http://www.shadowdefender.com/download.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента с 1.0.1.331.

Да не би в по-нова версия да ги има?

Аз съм с 325 ,искаш нагледно видео или шот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение,важното е да се види как става.

След малко минавам на Windows и ще покажа :)

Реших клипче да направя за по- голяма нагледност,както се вижда може да се избира дали да запази промените или не и още някоя друга опцийка още при стартиране на режима! И още нещо като + ,не изисква рестарт при активиране на режима под Windows 7

Ето клипчето:

Забравих да спомена,ако се случи принудителен рестарт по някаква причина(било вирус,тестване и пр.),програмата сама изчиства сесията,дори и при син екран,т.е. връща системата в първоначалното си състояние,както си е била преди активирането на режима/

Редактирано от Lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване