Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сам видя колко неща се изписаха за края на света и календата на Маите. Уж се изказваха специалисти и историци, а нищо не се случи.

това, че календара им свършва до някъде, не значи че и света ще свърши

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това, че календара им свършва до някъде, не значи че и света ще свърши

Официалната версия беше друга. Аз понеже гледам Discovery и History изгледах всичко. В крайна смета се оказа един театър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужаст, как съм го пропуснал тоя апокалипсис - на 25-ти яко можеше да се полее оцеляването както подобава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Края на света може единствено да си го направим ние хората и никой друг.

Е на тва му се казва вселенски антропоцентризъм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официалната версия беше друга. Аз понеже гледам Discovery и History изгледах всичко. В крайна смета се оказа един театър.

театъра на маите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна смета се оказа един театър.

Колко изненадващо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света идва тази есен, твърди пуерторикански пастор

Според конспиративните теории, разпространяващи се все по-усилено тези дни в интернет, краят на света ще настъпи в интервала между 22 и 28 септември тази есен, съобщават "Дейли мирър" и "Дейли мейл".

Според предсказанията на пуерториканския пастор Ефраин Родригес на човечеството му остават само три месеца преди Апокалипсиса. Той получил послание от Бога. Астероид щял да падне край Пуерто Рико, като щял да предизвика земетресения и цунами. Те щели да опустошат източното крайбрежие на САЩ, Мексико, Централна и Южна Америка.

Но не всички хора ще бъдат заличени от лицето на Земята. За катастрофалното събитие се подготвяла малка група от илюминати, просветените, които след бедствието щели да наложат своя Нов световен ред.

Според конспиративните теории много политици знаели за предстоящата катастрофа, но не съобщавали на населението, за да не се предизвика паника. Най-вероятната причина за края на света ще бъде сблъсък с астероид и евентуалното климатично бедствие, което ще последва.

Слуховете за есенния Апокалипсис станаха толкова настойчиви, че НАСА се принуди да излезе със специално съобщение, в което изтъква, че понастоящем не съществува никаква астероидна заплаха за Земята. Космическото ведомство отиде дори по-далеч, давайки гаранции, че никакви големи космически обекти няма да застанат на пътя на нашата планета в следващите няколко века.

Източник: БТА

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1450759

Щом сам Бог му е пратил послание, истина ще да е... :D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Премахвам,този пост ,не защото не е вярно.Заплахата от война е реална.А , да не мислят хората ,че ще има край на света.Живота ще се промени ,но това е продължителен процес.Живейте и се обичайте.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света идва тази есен, твърди пуерторикански пастор

краят на света май ние ще си го направим

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според маите: Краят на света е днес или утре

Цитат

Краят на света, според маите, е днес или утре – 3 или 4 юни 2016 г. Апокалипсисът, който вещаеше календарът на маите за 21.12.2012 г., всъщност не ни се е разминал, а се отлага за 3 или 4 юни 2016 г. заради объркване с високосните години, пише в. "Индия таймс", цитира Edna.bg. Изданието изтъква, че древните маи може би правилно са си свършили работата, а разминалият ни се свършек на света всъщност се дължи на неправилния прочит на съвременните учени.

Древните маи считали, че апокалипсисът ще настъпи след 5126-годишен цикъл, след което ще следва нова ера на благоденствие и на позитивни енергии. Но те не отчитали високосните години, се досетил Антъни Авени от университета Колгейт.

Той изчислил, че съществуват 1260 дни разлика между Юлианския, Грегориански календар и този на маите. Юлианският календар е с продължителност 365.25 дни и отчита високосните години. Грегорианският календар определя продължителността на годината на 365.

2425 дни и също взема предвид високосните години. Но при маите една година трае само 365 дни и те не взимат предвид високосните години. Така че ако добавим към 21 декември 2012 г. 1260 дни се получават точно 3-4 юни 2016 година.

Има ли готови? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ся нема да заспя,днес мина,ама утре?...Не знам,значи,ни ми съ мисли.Шъ чакам,па да видим ко ша става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, hristo58 написа:

Аз ся нема да заспя,днес мина,ама утре?...Не знам,значи,ни ми съ мисли.Шъ чакам,па да видим ко ша става.

Ще става това, което и вчера - ще вали дъжд. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той и Потопа бил просто един дъжд ама валял 40 дни и 40 нощи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ined написа:

Ми той и Потопа бил просто един дъжд ама валял 40 дни и 40 нощи

А дали въобще е имало Потоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.