Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nokia 6230 - 6230i - проблеми, линкове, дискусия

Препоръчан отговор

• Отговори 418
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

имам Nokia 6230i и мисля че телефончето е супер. има си всичко 1.3мп камера,радио,мп3,хубав дисплей 208x208, карта с памет до 512мб biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Някой може ли да ми каже с какво разширение трябва да са фаиловете за да мога да си ги кача на телефона. Казаха ми че за този модел фаиловете трябва да са ".sis" но когато си кача такъв фаил например тема за дисплея или някоя друга програмка ми пише непознат фаил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темите за тази Нокия са с разширение .nth, игрите - .jar, операторско лого - .nol.

Всички останали са нормалните. На мене не ми свири .wave музикалните файлове.

С 6230i съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже с какво разширение трябва да са фаиловете за да мога да си ги кача на телефона. Казаха ми че за този модел фаиловете трябва да са ".sis" но когато си кача такъв фаил например тема за дисплея или някоя друга програмка ми пише непознат фаил.

<{POST_SNAPBACK}>

Хахаха, оо не. sis файловете са инсталационни програми за телефони със Симбиан операционна система (като 6600, 6630 и др.). Ако трябва да си качиш игра то тя трябва да е Java игра, темите са с разширение nth, можеш да си качиш МР3-ки и други неща, но не можеш да качваш sis файлове. Нокия 6230 не е със Симбиан, той е обикновен телефон от по-висок клас.

---

Малко се получи доблиране с Юнак - писахме по едно и също време :speak:

Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А да знаете дали за 6030 има кабел или някакъв начин за синхронизация?

<{POST_SNAPBACK}>

Купуваш си такъв кабел и сваляш този драйвер - натискаш Accept and start download :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създавам тази тема, щото вече сме поне двама юнаци тука с такъв телефон. Та да сме си полезни и да си пестим време.

Официалният им сайт си има и Български такъв - www.nokia.bg. От него може да се сваля всякакъв официален софтуер и драйвери за всичко.

Ще се радвам много на софтуер, различен от официалния за този телефон.

Аз поствам тези линкчета за глезотийки - Теми и др., Игри и приложения, Готин руски сайт и един чешки

Ще се радвам да ни открехнете на някои тайни и др. подобни.:angry:

Благодаря.

:bye:

За 6230i

Официални драйвери за инфраред, блутут, кабел

Последна версия на PC Suite

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайни не знам. Имам 6230i и ползвам Nokia PC Suite, ама нещо не ми харесва. От време на време, като почна да прехвърлям нещо и ми изчезва desktop-a. Опитах с Mobil Edit, но нещо не мога да намеря телефона с нея. Може би защото не отделих повечко време за тази програмка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тайни не знам. Имам 6230i и ползвам Nokia PC Suite, ама нещо не ми харесва. От време на време, като почна да прехвърлям нещо и ми изчезва desktop-a. Опитах с Mobil Edit, но нещо не мога да намеря телефона с нея. Може би защото не отделих повечко време за тази програмка.

<{POST_SNAPBACK}>

Пробвай с последната версия на PC Suite. - виж първият ми пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след като в заглавието пише "... проблеми..." аз бих искала да попитам нещо. На мъжа ми телефона е 6230i и проблема е, че като звънне телефона първо започва да звъни по тихо и после се засилва. Звука му не е на засилващо се звънене, а на нормално. Вие имате ли такъв проблем и знаете ли как се оправя евентуално? Мерси :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами след като в заглавието пише "... проблеми..." аз бих искала да попитам нещо. На мъжа ми телефона е 6230i и проблема е, че като звънне телефона първо започва да звъни по тихо и после се засилва. Звука му не е на засилващо се звънене, а на нормално. Вие имате ли такъв проблем и знаете ли как се оправя евентуално? Мерси :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Привет - аз имам същия "проблем". В кавички го слагам, щото според мен не е проблем.

Това минимално по времетраене засилване на звука предпазва слуха на ползващия телефона. Случвало ми се е да ми звънне предишния телефон в ухото...УЖАС.

Да попитам - ако се сложи телефона на мъжа ти да звъни усилвайки се има ли разлика във времетраенето на усилването с това, каквото е в момента?

Възможно е да има по-нова версия на софтуера на телефона, която фиксира това, ако действително е проблем. Това ще го проверя съвсем скоро и ще пиша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един юнак с такъв телефон, по точно 6230 (карбуратор) laugh.gif .

Относно коментара за звъненето, при мен е нормално, както си му укажа да звъни така си звъни. Възможно е да е заложено в софтуера, както коментира по горе Юнак, и да не е проблем.

За годината през която го ползвам тоя телефон единсвеното нетипично, което ми е правил е да се рестартира след приключване на разговора - правил ми го е само два пъти. Затова не съм му и обръщал внимание.

Всичките телефони, който съм сменил досега са били Nokia и повечето ми познати са с такива , и не мога да кажа и една лоша дума за марката. ( Не искам да споря с притежатели на други марки телефони , защото нямам по-подробни наблюдения :speak: )

Похвално на Юнак за темата. Ще съм един от най-редовните тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Да попитам - ако се сложи телефона на мъжа ти да звъни усилвайки се има ли разлика във времетраенето на усилването с това, каквото е в момента?

Възможно е да има по-нова версия на софтуера на телефона, която фиксира това, ако действително е проблем. Това ще го проверя съвсем скоро и ще пиша...

Доколкото знам няма разлика, но не съм сигурна, ще го питам. А това да се провери за новата версия е добра идея ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройки-Настройки на тона-Предупреждаващо за входящо повикване-Звънене.Така е при мен.

Доколкото съм разбрал мисля,че е това.Надявам се да съм бил полезен.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем с PC Suite.Не мога да си инсталирам игри на GSM-а защото немога да осъществя връзка между PC Suite и телефона чрез Bluetooth.А иначе си качвам всичко останало без проблеми(картинки,mp3...)чрез BlueSoleil.

Някой знае ли как се оправя?

С 6230i съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам проблем с PC Suite.Не мога да си инсталирам игри на GSM-а защото немога да осъществя връзка между PC Suite и телефона чрез Bluetooth.А иначе си качвам всичко останало без проблеми(картинки,mp3...)чрез BlueSoleil.

С 6230i съм.

<{POST_SNAPBACK}>

Трябва ти приставка към PC Suite-а за качване на игри.Аз имам за версия на PC Suite 6616.Ако ти върши работа....

Но моето мнение е да ползваш Оxygen Phone Manager.По-добро е,а и няма да ти трябва никаква приставка нито за игри ,нито за апликации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 6230i съм.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи при мен може да се осъществи само една блутут връзка. Т.е. или през PC Suite или през BlueSoleil. И двете не могат да работят едновременно. Явно първата по време заема порта и не пуска втората по време. За игри нямам никакви проблеми през PC Suite /интересното е, че ми инсталира игрите .jar файлове в папка приложения, а не в игри/ - свали си последната версия - виж първият ми пост.

Но моето мнение е да ползваш Оxygen Phone Manager.По-добро е,а и няма да ти трябва никаква приставка нито за игри ,нито за апликации.

Търси версия над 2.8. По - старите не поддържат 6230i

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Настройки-Настройки на тона-Предупреждаващо за входящо повикване-Звънене.Така е при мен.

Доколкото съм разбрал мисля,че е това.Надявам се да съм бил полезен.:)

<{POST_SNAPBACK}>

Да, точно така си е и го има проблема (ако е проблем).

...Да попитам - ако се сложи телефона на мъжа ти да звъни усилвайки се има ли разлика във времетраенето на усилването с това, каквото е в момента?...

Проверих го вчера това и не е същото. Ако се сложи на усилващо тръгва доста по тихо от нормалното (звънене) и се усилва бавно. Докато иначе тръгва сравнително тихо и след малко се усилва рязко, даже е леко стряскащо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проверих го вчера това и не е същото. Ако се сложи на усилващо тръгва доста по тихо от нормалното (звънене) и се усилва бавно. Докато иначе тръгва сравнително тихо и  след малко се усилва рязко, даже е леко стряскащо.

<{POST_SNAPBACK}>

И при мен е същото. Остава да проверя, ако има нова версия на софтуера, дали са го счели от Нокия за проблем и дали е решен. Ще пиша по въпроса скоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търси версия над 2.8. По - старите не поддържат 6230i

<{POST_SNAPBACK}>

Правя това което казваш,но пак не става.Не съм включил BlueSoleil,а само Pc Suite и пак не може да се свържа!Да не би нещо аз да греша?

Цъкам на Get Connected!>Next>Bluetooth Connection>Next

И в таблицата Detected Devices нищо не ми излиза. sad.gif

Версията на PC Suite ми е 6.70.22.Включил съм и Bluetooth-а на телефона. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване