Премини към съдържанието
Sisq0

Странен тайминг на RАМ-паметта ми

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем с рам-а. Имам три платки ддр400 закачени, една MDT и две PQI

slot 1 - MDT

slot 2 - PQI

slot 3 - PQI

Дотук добре - обаче рам-а си работи на 333 не на 400. Дъното е следното

Mainboard и би трябвало да поддържа ддр400. Биоса е версия Ф12 незнам защо cpu-z показва Ф8, при зареждане си показва Ф12..

В биос-а не ми позволява да бутам тайминга за рам-а, само този на процесора. Процесора е АМД 1700+ с отключен множител и съм го дигнал да работи на 166х11, ето и снимка CPU. Дайте някакъв съвет какво да правя, или ми разяснете ако нещо съм пропуснал (явно съм). Чудя се ако вдигна фсб-то на процесора на 200 (2200мхз ще стане) дали и рамта ще се промени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

имам проблем с рам-а. Имам три платки ддр400 закачени, една MDT и две PQI

slot 1 - MDT

slot 2 - PQI

slot 3 - PQI

Дотук добре - обаче рам-а си работи на 333 не на 400. Дъното е следното

Mainboard и би трябвало да поддържа ддр400. Биоса е версия Ф12 незнам защо cpu-z показва Ф8, при зареждане си показва Ф12..

В биос-а не ми позволява да бутам тайминга за рам-а, само този на процесора. Процесора е АМД 1700+ с отключен множител и съм го дигнал да работи на 166х11, ето и снимка CPU. Дайте някакъв съвет какво да правя, или ми разяснете ако нещо съм пропуснал (явно съм). Чудя се ако вдигна фсб-то на процесора на 200 (2200мхз ще стане) дали и рамта ще се промени...

<{POST_SNAPBACK}>

Виж книжката на дъното си. Даже и да пише, че поддържа ДДР400, повечето дъна не поддържат това, ако има сложени повече от два чипа памет, а ти имаш три и те са различни, а доколкото си спомням този чипсет поддържа ДДР333.

Не те съветвам да вдигаш шината нагоре, трябва да си сигурен, че дъното ти поддържа PCI lock иначе става лошо за видеото и твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей големи гадове тея производители.. ето го дъното GA-7VA ревизия 1.0

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=1409

пишат на първо място...

World leading DDR 400 memory support

...а само 10 сантиметра по-надолу

Memory Type : DDR333 (PC2700) / DDR266 (PC2100) / DDR200 (PC1600) -184pin

...егати гадовете sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване