Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 13 часа, Белгиеца написа:

Аз пък нямам намерение да греша. Знам на какъв акъл съм бил от 14 до 18 г.  И мога много лесно да си представя какво ще мисли моят син. 

Ти може да нямаш намерение, но ще сгрешиш. Ако това ти е определящо и си си самодостатъчен, за да си въобразиш, че представяйки си ще можеш и да РАЗБЕРЕШ това което си мисли, иска и успява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Maleficient написа:

Ти може да нямаш намерение, но ще сгрешиш. 

Няма пък !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато учим децата си да употребяват вълшебните думички, дали се замисляме колко често ги употребяваме самите ние и дали въобще ги употребяваме?

Вълшебните думи

flowerpot-1372450_1485528770.jpg

Цитат

Някога ни учеха, че вълшебните думички са важни и отварят много врати пред нас. И да, донякъде е така. Хубаво е да ги чуваш, да ги усещаш.

Защо обаче, когато пораснем, забравяме за вълшебството на тези думи? Те излизат от речника ни и все по-рядко казваме "моля", "благодаря" и "извинявай".

Да, на мен ми липсват тези думички. Искам да чувам "благодаря", когато правя нещо за някого, искам да ми се извиняват, когато са ме обидили или сгрешили, искам… Никой не иска да се извинява или благодари. Та как!

В ерата на свръх егото тези думички изсъхват като корен на припек. Все по-рядко ги чувам. Едно вълшебство от детството си замина. На книга си казваме много неща, а де факто дори и учителите не употребяват вълшебните думички, които доста често са път към нечие сърце.

Няма да спечелиш хората с обиди, лъжи и грубости, а с две думи, казани на място и изпълнени с искреност. Време е да се завърнем към детството си и да си спомним за трите вълшебни думички.

Всеки може да сгреши и има право на грешки. Грешката дори е здравословна, защото ни кара да израстваме, но винаги можем да поднесем едно искрено "извинявай".

А ако някой ти стори добро, не коства нищо да кажеш "благодаря". Защото никой не е длъжен да ни помага, но сами не бихме могли да съществуваме.

Да бръкнем в стария чувал с вълшебства и да измъкнем старите добри и вълшебни думички - моля, благодаря, извинявай. Дума дупка не прави, но изпълва деня ни с пълнеж от добри или лоши емоции.

Автор: Elen Dejavu / elendejavu.blogspot.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще ги учиш да летят, но те няма да поемат твоя полет....Ще ги учиш да мечтаят, но те няма да имат твоята мечта....Ще ги учиш да живеят , но те няма да имат твоя живот....Но във всеки полет, всяка мечта и през целия им живот , ще остане дирята от твоето присъствие.

Майка Тереза

49b2891e00973212384c804cbedb6dbb.gif?fbc

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вниманието на родителите на малолетни и непълнолетни деца!

Опасно мобилно приложение набира популярност сред децата у нас

Цитат

Опасно мобилно приложение набира популярност сред децата у нас, предупреждават специалисти. Вече са подадени два сигнала за посегателство срещу 14-годишни момичета. Приложението привлича потребителите с възможността да пишат помежду си, като останат анонимни, съобщава БНТ.

"Той се беше свързал анонимно с 14-годишно момиче и беше започнал да го обработва. Опитите да се открие човека общо взето удариха на камък, тъй като той даже не се беше регистрирал в приложението и е абсолютно анонимна връзката", коментира Георги Апостолов, координатор на Центъра за безопасен интернет.

Така звучи едно предотвратено престъпление. С почти щастлив край. Почти, защото заловен все пак няма.

Приложението се казва "Телоним", а създателите му го рекламират като "най-искреното място в интернет", на което можеш да пишеш всичко, без да казваш кой си и без да оставяш следи към себе си.

"Когато ти си анонимен и контактуваш с анонимен - не знаеш кой стои от другата страна. Наистина през това приложение за съжаление много педофили търсят контакт с децата", коментира Антоанета Василева от Асоциация "Родители".

А децата често са податливи на всяко показано внимание. И за това си има обяснение.

"Много деца имат нужда от изява и от разговор, който да е анонимен, защото се притесняват, че някой може да ги съди. Категорично ги съветваме да не свалят това приложение", заяви Василева.

А за анонимните опасности трябва да следят и родителите.

"Разговорът на родител с дете на тема "Какво правиш в интернет, какви приложения ползваш, кое ти е интересно" е изключително важен и ценен, коментира Апостолов.

Защото най-искреното място всъщност би трябвало да бъде вкъщи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то аз заради това отворих тема за вредите от смартфоните за децата.
Най-добре е да не им пъхат в ръцете смартфон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Ами то аз заради това отворих тема за вредите от смартфоните за децата.
Най-добре е да не им пъхат в ръцете смартфон.

То не е за децата , ами е за майките и бащите - да се перчат пред другите , децата им с какви "играчки" си играят . Демострация на имане !  Парвенющина ! И да ги контролират - властолюбие .....

А необходими ли са наистина ?:angry:

Това което най-много съм мразел в детско-юношеските си години - майка ми да си пъха носа във всеки мой джоб....Беше амбициозна , вундеркинд да ме прави . Така и не успя....! И слава Богу , че кой знае какъв идиот щеше да произлезе....То и сега не се знае ! :)

Заб. : Идиот = човек с идеи ! :lol6:

Ех , спомени......без поука ! Само се сменят играчките.....:nono: 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, by_chechi написа:

А необходими ли са наистина ?

Според мен не са.
На синът ми съм му сглобил компютър още 2017 септемри, ама смартфон няма да има още доста време.
Пък то и аз и жена ми нямаме смартфон, егати мизерниците сме, пу...

Абе тази вечер пак показваха по БНТ за това дето го пусна Мойра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.