Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 39 минути, haidukpikaso написа:

Племенника си счупи последния смартфон и бил като болен, сърдит на целия свят. Щото техните вече не искат да му купуват. Ми само ги троши

Ще събере парички ще си купи сам, как ще остане без бърсало.

За съжаление вече всички деца са със смарфони и ако някое няма  се чувства СТРАШНО самотно , не е в групата . А и изостава от другите, които са  някак си по-информирани .Трябва да има някакъв КОМПРОМИС. Това е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bigiadri написа:

За съжаление вече всички деца са със смарфони и ако някое няма  се чувства СТРАШНО самотно , не е в групата . А и изостава от другите, които са  някак си по-информирани .Трябва да има някакъв КОМПРОМИС. Това е .

Така е. Ама не искат повече да му купуват - като не ги пази.

Отделно нашето нали добричко и си раздавал нета 10 гигабайта на месец, яко го използвали.

На няма и десетия ден баща му вика свършил 10 гигабайта нет дето съм му заредил, ти представяш ли си кво даване на чуждите е тва.

Трябва да отсвирва използвачите, ще има иначе да си пати от добрината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bigiadri написа:

Проблемът със смартфоните е много тревожен и май нерешим.

Ако ги забранят в училище, децата ще си намират поводи да отсъстват, а ако ги оставят, зависимостта ще продължи да се задълбочава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрелец като мене, такива сме ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

Така е. Ама не искат повече да му купуват - като не ги пази.

Отделно нашето нали добричко и си раздавал нета 10 гигабайта на месец, яко го използвали.

На няма и десетия ден баща му вика свършил 10 гигабайта нет дето съм му заредил, ти представяш ли си кво даване на чуждите е тва.

Трябва да отсвирва използвачите, ще има иначе да си пати от добрината.

Като остане известно време без смартфон ще се научи да пази следващия и да не си раздава гигабайтите.

преди 1 минута, haidukpikaso написа:

Стрелец като мене, такива сме ние.

Вярно е, за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Мойра написа:

Ако ги забранят в училище, децата ще си намират поводи да отсъстват, а ако ги оставят, зависимостта ще продължи да се задълбочава.

В Тревненската школа, където учи племенника, не са забранени. Но те не ги и ползват защото постоянно са заети с нещо - рисуване, моделиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

В Тревненската школа, където учи племенника, не са забранени. Но те не ги и ползват защото постоянно са заети с нещо - рисуване, моделиране...

Малко са училищата, в които децата учат привлекателни неща, които ги карат да забравят за смартфоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Като остане известно време без смартфон ще се научи да пази следващия и да не си раздава гигабайтите.

Баща му го питал на тебе някой дава ли ти, когато нямаш - ми не, никой.

Е убу, будала, давай им пак и стой после без нет.

преди 1 минута, Мойра написа:

Малко са училищата, в които децата учат привлекателни неща, които ги карат да забравят за смартфоните.

Така е, там са заангажирани с творчество предимно и им е интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друга тенденция. Ако децата са малки ,примерно на 3-4 години и започнат да ползват смартфони и таблети /гледат  филмчета, играят игри,някои от тях СТРАШНИ/претоварват нервната си система и в повечето случаи ЗАПОЧВАТ ДА ЗАЕКВАТ/това което гледат е  на английски или руски ,или друг език/ , а може би и се уплашват от разни зомбита, извънземни и т.н.Моят внук по едно време започна да запецва и добре че взехме мерки и започнахме да го контролираме. Който има малки деца да го има в предвид. Удобно е ,като дадеш на детето таблет и то се забавлява и те оставя свободен , но трябва да се знае че има ПОСЛЕДСТВИЯ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.06.2019 г. в 13:05, Callipso написа:

Кое е "така"? На практика можете да се размножавате без жени? Да помислим как. Може да си създадете яйцеклетки, които да поставите в някакви инкубатори-утроби, а преди това да оплодите изкуствено с упашати главосперматозоидченца.

Ако се получат женски, може да ги оставяте за разплод, но да ги отглеждате като животни, за да не развият самосъзнание, говор и други застрашаващи способности. Или да ги убивате.

Няма нужда да  го мислим как. И на теория и на практика вече е възможно. Изкуствена утроба и мъжки яйцеклетки отдавна са създадени, и опитите с бозайници са положителни. Въпросът е до кога ще издържи мъжкото търпение, понасяйки женската гавра с мъжкия облик. Подробностите дали да се отсяват женски зародиши или ще се отглеждат за някаква употреба не са от съществено значение. Има ли жена, има проблем! Ако няма жена, няма и проблем!

на 2.06.2019 г. в 13:05, Callipso написа:

Сигурно намирате някаква връзка с феминизма, ИК и възпитанието на деца, но аз с риск да ви разочаровам, не я "помирисвам" дори. Бих писала по темата от скромния си опит, мен как са ме възпитавали, какво ми се струва, че са пропуснали родителите ми, от непълните си предположения и наблюдения от други около мен, как са възпитавани. Бих размислила, дали имат значение средата, различната степен на цивилизованост в обществото, достъпът до образование, здравеопазване, нивото на социална, етническа и финансова свобода, как да избираш призванието и да си полезен или напротив за себе си и останалите.

Тя връзката е не само очевадна, но е и факт, че феминистките сътвориха много гадости, и нанесоха големи вреди на човечеството. Като говорим за възпитанието на децата, кое му беше лошото преди, жената родила децата на мъжа, да ги възпитава до 7 годишна възраст в човешки добродетели, като оформя в съзнанието им мъжки и женски роли, обособени от вида на пола? Феминистките разбиха семейството и наложиха чрез дадената им власт безполово възпитание на децата в детските градини. Ти може да не помирисваш ИК, но тя е вече измислена и отново ще се опитат чрез новоизбраният шеф на ЕС да  ни я наложат. Тогава извратенията ще достигне до краен предел и убийствата на жени от мъже ще стане нещо напълно нормално в ежедневието ни, защото няма хетеро-мъж, който да търпи женска гавра с авторитета му, освен ако не е педал или олигофрен! За това умните хора някога не са допускали жени до властта, защото са знаели за последствията. Днешното овластяване на жените създаде безброй аномалии и скъси живота на хората, като покачи психическият им тормоз и съсипвайки имунната система на човек, отключи много болести, Технологиите напредват, но женската намеса и в тях действа като спирачка за прогреса! Ето защо жените нямат място в обществено политическия живот. Световните кукловоди добре знаят отрицателния ефект с овластяването на жените и това е тяхното оръжие за да държат в подчинение света. Само че, с ислямския свят удариха на камък и не им се получи. Там възпитанието на децата си остана традиционно и заразата на феминизма не успя да проникне, защото обществото е имунизирано срещу феминизъм. След арабските пролети много страни преди със светско управление приеха шериата за основен закон, като застраховка срещу феминистичната отрова! Ако обществото ни не се отърси от утопията за равенство м/у половете и мъжете не сложат жените, където им е мястото, Хр. свят ще продължава с разложението си до пълното си самоунищожение! За да се излекува дадено общество, трябва да се възпитават правилно децата, които са продължението на всеки етнос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, herkules2 написа:

Няма нужда.....

Каква е тази злоба към жените?Общо взето ГОЛЕМИ ГЛУПОСТИ! Майка не те ли е раждала? Ако мразиш жените ВЪОБЩЕ не значи ,че си някакъв мъжкар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bigiadri написа:

Каква е тази злоба към жените?Общо взето ГОЛЕМИ ГЛУПОСТИ! Майка не те ли е раждала? Ако мразиш жените ВЪОБЩЕ не значи ,че си някакъв мъжкар!

И, какво ще да рече да си мъжкар? Това да те командват жени ли? Или да им се подмазваш, защото са на по-висок пост и могат да те накажат, използвайки властта си? Или пък да си признаеш, че си престъпник, само защото си мъж щом жена те обвини за такъв, без да имаш право да доказваш невинността си според ИК! ДА, майка ме е раждала, която е заченала от баща ми, както и теб (кой има по-голям принос, за да се появя на бял свят?). И аз много си я обичах, както и баба си. Това според теб значи ли, че съм женомразец? Ако ти си такъв мъжкар, че да слугуваш на жените, превъзнасяйки техните способности (некадърности), дето били равни, че и по-големи от тези на мъжете, то аз не съм такъв. Физически съм пре-достатъчно силен, по-силен от която и да е жена ако ще да е тренирала 27 вида бойни изкуства, и ще използвам силата си срещу женска наглост, не допускайки жена да се гаври с мъжкото ми АЗ! Темата е за възпитанието на децата, и моето като дете е патриархално......забележи! Възпитан съм от майка си и баба си!!! Не допустимо е жена да се блещи на мъж, да го заплашва и да остане ненаказана! Така днес възпитават децата в детските градини. Момичетата били принцеси и щели да командват всичко и всички, а момчетата били момичета с пишки и били длъжни, като верни кучета щом пораснат да служат на жените и да ги пазят от посегателства! Такова възпитание аз не приемам, пък ти ме смятай за женомразец! За това тук казвам това, което мисля, нищо че на модовете не им харесват изказванията ми, както и на теб, и всеки мой коментар в тази тема червенее докато го разрешат, ако въобще го разрешат! Ето до какво води такова възпитание, предизвикващо агресия и ненавист към жените, дори и във феминистична Швеция. Това се очакваше, дори е закъсняло, на фона на всички женски безобразия и движения от рода на Ме Тоо.

https://www.vesti.bg/sviat/razstreliaha-zhena-v-malmio-pred-ochite-na-dete-6099015#comments

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

И, какво....

Хората трябва да се уважават или НЕ ,заради това което са. Тук полът не трябва да се намесва.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, bigiadri написа:

Хората трябва да се уважават или НЕ ,заради това което са. Тук полът не трябва да се намесва.Това е.

Хората са различни, и мненията им са различни. Ето и ти вадиш отделни думи от коментара ми, за да преместиш фокуса на спора! Прав си, че хората трябва да се уважават, но първо трябва да се знае кои са хора, и кои не са. Звучи саркастично метафората "жената не е като човека" , но теолозите още спорят, жената има ли душа, или няма! :angry: А, полът винаги е имал значение още от възникването на човечестгвото, и ти много добре знаеш кой пол е повелявал ред и законност. Не може да се налага равенство на половете със закон, определен от архитектите на НСР!. Това означава да вземеш от по-можещият пол, и да дадеш на по-неможещият, за да ги направиш равни. Това е несправедливост, която не може да съществува за дълго, и последствията ще са този пол, който ощетява другия, като паразитира на гърба му, чрез закон за женска финансова независимост.......с наложен квотен принцип!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, herkules2 написа:

Хората са различни....

Пожелавам ти ,ако нямаш все още деца да имаш едно/две момичета! Пък тогава  ги възпитавай и им казвай, че са второ качество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bigiadri написа:

Пожелавам ти ,ако нямаш все още деца да имаш едно/две момичета! Пък тогава  ги възпитавай и им казвай, че са второ качество!

Закъснял си с пожеланията! Женен съм от преди 27 години и имам вече две пълноленти дъщери. Възпитани са в патриархален дух, и знаят какво им е позволено, какво не е, и как да се държат на положение, без да влизат в пререкание с мъжете. Едната вече завърши и работи, а на малката и остава още една година! Като пол може да са второ качество, защото това е качеството за женския пол, но като жени са първо качество и са с перфектна физика и интелект, които всеки истински мъж би оценил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 мъдри правила, по които Уилям и Кейт възпитават децата си

Цитат

Според филмите и книгите кралските деца спят на копринени възглавници, ядат от златни чинии и се забавляват цял ден. В истинския живот обаче това не е точно така.

Ето как са възпитани най-известните принц и принцеса – Джордж и Шарлот, децата на Уилям и Кейт. По същите правила ще бъде възпитан и техният най-малък брат Луи.

Уважавайте труда на всички хора

Правнуците на кралица Елизабет от съвсем малки знаят, че трябва да ценят работата на всеки човек – без значение дали това е майката, която подготвя вечерята или камериерката, която почиства къщата. Джордж и Шарлот са научени, че не трябва да пренебрегват храната на масата и сами да прибират разхвърлените си играчки и дрехи.

Въпреки че е само на 5 години принц Джордж се грижи за по-малката си сестричка, а двамата заедно се грижат за най-малкия член на семейството – принц Луи.

От съвсем малки те са запознати с историята на семейството си и често посещават гроба на баба си– принцеса Даяна. Кейт и Уилям също се опитват да прекарат възможно най-много време с децата си. Малчуганите винаги вечерят с възрастните въпреки съществуващите традиции.

Всеки има право свободно да изразява своите чувства и мисли

Кейт и Уилям активно развиват емоционалната интелигентност на своите деца. „Като гледам как общуват децата в училище, разбирам, че живеем в абсолютно различно време. Идват поколения, които не се страхуват да кажат нещата, които наистина ги тревожат“, споделя принц Уилям.

Образованието е много важно

Четенето на книги е сред любимите неща на Джордж и Шарлот. Кейт често ги води да разглеждат изложби и музеи. Любимият им музей е Природонаучният музей в Лондон.

Любовта към спорта

Уилям и Кейт са известни с любовта си към спорта. Кейт харесва много хокей на трева, а Уилям обича да играе футбол, баскетбол и поло. Принцът и принцесата на този етап не са запалени към спорта, но със сигурност един ден ще последват стъпките на родителите си, важен е примерът.

Независимо от възрастта трябва да се държат добре на обществени места

Децата са наясно, че ако не се държат добре, няма да присъстват на публични събития. Съществуват строги правила за поведение дори и за кралските деца.

Могат да лудуват у дома

Децата знаят, че могат да са палави, когато са у дома. Принц Джордж обича да скача вкъщи, да тича, да бута различни предмети, като всички малчугани на неговата възраст.

Физическите наказания са абсолютно недопустими

Независимо от това колко лошо се държат децата, херцогът и херцогинята на Кеймбридж никога не прибягват до физически наказания. Те имат собствени методи, които действат в такива моменти. Ако Джордж е нервен и прави сцени, майка му е открила, че в такъв момент е хубаво да го разсее с нещо или ляга на пода и започва да го имитира, като и тя крещи. Това обикновено работи и децата се успокояват.

Компютрите и таблетите са играчки за възрастни

Джордж и Шарлот прекарват много време, играейки си навън - карат колело, тичат и скачат в локвите. Използването на електронни устройства е забранено. Кейт и Уилям смятат, че тези играчки са подходящи за по-късна възраст, докато топката, скачането на въже и другите игри на открито са най-добрите помощници в развитието на фантазията и въображението.

"Да" на детските филмчета

Гледането на телевизия е позволено, но само по определено време.

Разумната харчене на пари като начин на живот

Кейт и Уилям възпитават децата си, че парите трябва да се харчат разумно. Дори често можете да видите Джордж и Шарлот облечени в дрехи, които са били на техните родители. Когато трябва да се купи нещо ново, херцогинята предпочита масовите марки пред луксозните модели.

Източник Канал 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...