Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

...

Така ли? Става ли дума за екстракти на лечебни растения в определени концентрации, тогава бих те подкрепил.

Ако обаче става дума за хомеопатията-Тя си е чиста измама. Не може да разредиш някакво вещество, докато не остане и една молекула от него и да се надяваш, че "паметта на водата", нещо което въобще не е доказано, ще те лекува.Глупости на търкалета...

За лечението с билки и екстракти съм "За", но съм "против" идиотщината на хомеопатията и хомеопатите. Неприятно е да видя, че и билколечението ще бъде засегнато от промените. Много лекарства са били открити на базата на изследвания на вещества в лечебни растения и т.н...Нередно е билколечението да се ограничава всячески в името на големи фармацевтични компании с изкуствени, синтетични продукти с многобройни странични ефекти.

п.п С каква цел намесваш "Бялото братство", като това е окултна школа(СЕКТА!!!!)?

Редактирано от Trichocephalus
добавена анкета (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли? Става ли дума за екстракти на лечебни растения в определени концентрации, тогава бих те подкрепил.

Ако обаче става дума за хомеопатията-Тя си е чиста измама. Не може да разредиш някакво вещество, докато не остане и една молекула от него и да се надяваш, че "паметта на водата", нещо което въобще не е доказано, ще те лекува.Глупости на търкалета...

За лечението с билки и екстракти съм "За", но съм "против" идиотщината на хомеопатията и хомеопатите. Неприятно е да видя, че и билколечението ще бъде засегнато от промените. Много лекарства са били открити на базата на изследвания на вещества в лечебни растения и т.н...Нередно е билколечението да се ограничава всячески в името на големи фармацевтични компании с изкуствени, синтетични продукти с многобройни странични ефекти.

п.п С каква цел намесваш "Бялото братство", като това е окултна школа(СЕКТА!!!!)?

през 50_те години на миналия век цял институт в СССР загива благодарение на паметта на водата.

в Бялото Братство членуват всички деца божий с чисти помисли включително и двата дяла на светата църква колкото и да не им се иска на част от ръководства та на източно-православната и католическа църква

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през 50_те години на миналия век цял институт в СССР загива благодарение на паметта на водата.

в Бялото Братство членуват всички деца божий с чисти помисли включително и двата дяла на светата църква колкото и да не им се иска на част от ръководства та на източно-православната и католическа църква

Не, те са СЕКТА, неспособна дори да закърпи собствените си лъжи, макар и относително безобидна.

Тезата, че учението се предава от "астрални учители" на избрани индивиди, показва невъзможността да се използва каквото и да е разумно начало с цел обосноваване на учението. Сляпата вяра, сложния и неразбираем изказ са основни инструменти за привличане на нови членове.

Атеист съм, така че..нямам нищо общо с изброените от теб църкви. И не искам да имам нищо общо нито с тях, нито с Дъновисткото учение(секта)

Водата няма мистични свойства, тя е просто H20-2водородни атома и 1кислороден атом в една молекула.

Не можеш да докажеш и нямат мистични свойства нейните съставни, както и самата тя. Хомеопатията е все едно да изпия най-обикновена чаша вода от някой извор. И това нещо после ще му го пробутват ЗА ПАРИ. Не може да разтворя нещо до неговото практическо несъществуване във вода и после да твърдя, че това е лекарство. Екстрактите, билките и т.н реално имат лечебни свойства, но не и водата сама по себе си. Нужна ни е, не можем да живеем без нея, но самата тя не е лекарство. И се научете, че в множествено число няма дума, завършваща на "й", всяка дума с "й" в единствено число в множествено е с "и".

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май си от тези дето им плащат да пишат глупости из нета. Как ще обясниш факта, че хората си лекуват кучетата с хомеопатия успешно. При животно плацебото е изключено. Е, какво ще кажеш в защита на тезата си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май си от тези дето им плащат да пишат глупости из нета. Как ще обясниш факта, че хората си лекуват кучетата с хомеопатия успешно. При животно плацебото е изключено. Е, какво ще кажеш в защита на тезата си?

Тебе питам те, можеш ли да докажеш свойството "памет на водата"?

Въобще, науката доказала ли го е това свойство, че вече се появиха 1000защитници на разни "религиозни" едва ли не твърдения. Да те светна, проведен е експеримент от учен, който да потвърди свойството.

Първият експеримент бил обнадеждаващ, но след проведен втори такъв ОТ СЪЩИЯТ УЧЕН, се е оказало че при първият нагласата на ученият е повлияла в интерпретирането на резултатите на експеримента от изпълненият с надежда учен.

При вторият експеримент окончателно е доказано, че подобно свойство не може да бъде открито, т.е НЯМА ТАКОВА.

Докажи ми ти това свойство, сигурен съм че знаеш повече от ученият, но го докажи научно, с точни формули, факти, изследвания, химични и физични анализи, настъпили промени и т.н или просто замълчи.Говори науката, не суеверията!

За разлика от хомеопатията...билколечението реално се базира на определени вещества, съдържащи се в определени растения, които могат да повлияят положително или лечебно на дадено заболяване. Например алоето лекува изгаряния и рани, лайката помага при кашлица и т.н и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За триене

Редактирано от atamatsu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

За триене(понеже съдържанието на горният пост бе изтрито)

Оригиналното съдържание на поста по-долу:

Както редактирах поста си, проведен е експеримент от учен(не помня името, но мога да го издиря), който практически доказва, че такова свойство при водата липсва, т.е "паметта на водата" не само не е доказана, че и несъществуваща излиза.

Искам наука, не празни приказки. Мога и аз да почна да разказвам кой чекръкчия кой излекувал и как, или кой вещер направил отвара за незнам си какво, но без да е потвърдено, изследвано, доказано, описано, изчислено всичко е пълни глупости и суеверия. Жестоката ми атака беше поради атаката на npn към мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За водата не споря, тъй като няма как да се докаже, но опитите на един учен не означават нищо, за хомеопатията обаче има редица доказателства за успешно лечение в случаи, в които традиционната медицина е безсилна или неефективна, не ме карай сега да търся такива примери, мисълта ми е - не отричай тотално нещо, което дори не си опитал, ако да е извън твойте убеждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Кажи ми как лекува нещо, чието свойство не може да бъде доказано, а дори е доказано несъществуването на същото свойство?

Значи ако ползвам лекарство не оздравявам. Ако разредя същото активно вещество до неговото практическо несъществуване във водата, изведнъж това нещо се оказва лечебно. Лечебно ама друг път. Докажи ми по химическо-физически път как повлиява на живите клетки в организма и с какво. Или просто не повлиява? Лекарствата/билките за сметка на това повлияват върху клетките или болестотворните организми.

Обясни ми го научно. Ученият не е успял, не смяташ ли че един професор с 15годишен стаж знае малко повече от теб?

Невъзможността за доказване на свойството "памет на водата" при подлагане на какви ли не анализи и неоткриването на реални промени, същата химическа формула H2O, това просто говори че такова свойство няма. :)

Значи, хомеопатията се базира на несъществуващ/недоказан?/ ефект наречен "памет на водата". След като такъв ефект няма, то и хомеопатията по логически път се оказва нищо повече от илюзия.

п.п 21век, векът на науката или векът на суеверията и заблудите всред масовият човек?

п.п Предпочитам да гриза кори на бяла върба против главоболие или температура, отколкото да си купя хомеопатично лекарство. Едното поне наистина лекува и съществува като доказал се от векове метод за лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

остави ги като техните лекарства престанат да действат ще ги видим какво ще правят, вече богати хора почнаха да мрат и от обикновена настинка(пиша богати защото са били в състояние да се лекуват при професори и със скъпи лекарства).

Не могат да престанат да действат. Но може да се получи резистентност при много продължителна или неправилна употреба, което да означава необходимост от по-големи дози или търсене на заместители, което хич не е добре...Да ти кажа, лекарствата, които се извличат от билки не можеш никак да оспориш. Билките са дълбоко заложени в народната медицина от ВЕКОВЕ, те не са престанали да действат и няма да престанат да действат. СПРИ ДА ГОВОРИШ ГЛУПОСТИ.

Лекарствата както казах, въздействат химически върху организма. Това е доказано и неоспоримо. Trichocephalus е лекар и може да ти го обясни много по-подробно, ясно и точно.

Престани да ми пробутваш чиста водица за лекарство, вещество разредено до практическото му несъществуване във вода не може да те излекува, понеже практически такова няма, т.е няма какво да въздейства на химическо равнище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпрос, не се отговаря с въпрос, защото излиза, че си правиш монолози. Поисках да коментираш успешното лечение на животни с хомеопатия. Пак чакам адекватен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с това, билките в чист вид няма и не трябва да бъдат забранявани. Както и много лекарства с доказан ефект от растителен произход.Но съвсем друго ми е отношението към т. нар. "панацеи" от растителен произход, примерно небезизвестния Антималигноцит.

P.S. Трихо, да нямаш предвид адреналин за алергиите? Защото Атропинът може да повлияе единствено даден бронхоспазъм, но това прави и Адреналинът като специфичен бронходилататор. А пък Адреналинът не е от растителен произход.

да, разбира се - грешка в писаното днес - просто забравих да допълня "при шокови състояния" - мислейки си за едно ( нощес имах анафилактичен шок и ръсих атропин като поп на задушница), та съм написал поста си така, че се разбира друго, за което се извинявам и благодаря за поправката :)

На въпрос, не се отговаря с въпрос, защото излиза, че си правиш монолози. Поисках да коментираш успешното лечение на животни с хомеопатия. Пак чакам адекватен отговор.

Аз пък очаквам примери за такова "лечение" за да мога аз да го коментирам.

Ако обичаш - симптоми, синдроми, изследвания (образни и лабораторни) , диагноза, проведено лечение с хомеопатично средство ( курс, дозировка) , ефект от лечението , обективизиран по същият начин, по който е поставена диагнозата : симптоми, синдроми, изследвания (образни и лабораторни) с които се доказва, че лечението е имало ефект.

Моля.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и марулите са опасни, ако човек ги "предозира", ама знам ли - умни глави много... :bye1:

Така си е :P, всичко прекалено води до опасни последствия, затова внимавайте как и какви изводи си правите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не могат да престанат да действат. Но може да се получи резистентност при много продължителна или неправилна употреба, което да означава необходимост от по-големи дози или търсене на заместители, което хич не е добре...Да ти кажа, лекарствата, които се извличат от билки не можеш никак да оспориш. Билките са дълбоко заложени в народната медицина от ВЕКОВЕ, те не са престанали да действат и няма да престанат да действат. СПРИ ДА ГОВОРИШ ГЛУПОСТИ.

Лекарствата както казах, въздействат химически върху организма. Това е доказано и неоспоримо. Trichocephalus е лекар и може да ти го обясни много по-подробно, ясно и точно.

Престани да ми пробутваш чиста водица за лекарство, вещество разредено до практическото му несъществуване във вода не може да те излекува, понеже практически такова няма, т.е няма какво да въздейства на химическо равнище.

изказването ти дъха на фанатизъм от религиозен тип и остро си противоречи с това дето си го писал най-отдолу с червени букви. физичните свойства на водата са доказани от съветски научни институти и имат практически разработки които действат ( пиша съветски защото се отнася за времето на СССР)

има хора които като им кажеш а те проверяват в дебелите книги за да разберат истината и стигат до я преди да вземат отношение по въпроса, за съжаление не си от тях, доверяваш се на остарели преповтаряни мнения.

пишеш че си бил атеист, лъжеш се дълбоко религиозен си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

На теб дори лекар ти каза, че хомеопатията е тотална глупост. Колко лекаря трябва да ти го кажат?

Твърденията, че водата запазва своята „памет“ или „вибрациите“ на разреденото вещество, са в противоречие със законите на физиката и химията

Първите опити паметта на водата да се докаже научно датират от 1988. Френският имунолог Жак Бенвенист публикува в сп. Nature резултати от опити, спонсорирани от хомеопатичната компания Боарон, които би трябвало да докажат, че водата "помни" свойствата на последното разредено в нея вещество. Редакцията на сп. Nature поставя условие за публикуването на данните, а именно комисия да провери на място методите на работа на Бенвенист. Тричленна комисия контролира, в лабораторията на Бенвенист, експерименталната честност на опитите. Наново проведените експерименти отхвърлят хипотезата за паметта на водата. Бенвенист обаче продължава да отстоява твърдението си, че водородните връзки са отговорни за паметта на водата. Научни опити доказват, че след хомеопатично разреждане, водата „губи памет” за веществото, което е било разтворено в нея за по-малко от 50 фемтосекудни (50 милиардни от милисекундата)

Работите на Бенвенист са осмяни от научната общност − за „откритията” си той получава две антинобелови награди.

А колко учена трябва да ти го кажат?

Бау. И след като комисия от 3-ма учени доказва, че памет на водата не съществува, ти продължаваш да си твърдиш в глупостите? След малко да не намесиш и илюминатите, и световната конспирация?

Псевдолекарствата нямат място в медицината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теб дори лекар ти каза, че хомеопатията е тотална глупост. Колко лекаря трябва да ти го кажат?

а те откъде знаят след като си нямат и понятие от хомеопатия, цитираш ми Бойрон- това е фирма опитваща се да печели пари с препарати от няколко субстанции а класическата хомеопатия борави с една субстанция в разтвора.

И след като комисия от 3-ма учени доказва, че памет на водата не съществува, ти продължаваш да си твърдиш в глупостите?

само дето РАН е на друго мнение, ако искаш да спориш по каквато и да е тема първо се осведоми от всички възможни източници и след като преосмислиш наученото седни и защити мнението си, не става въпрос кой е прав в случая

а преди да ми отговориш проучи какво е РАН и съпостави твой те 3 учена с РАН

ето ти и едно различно мнение

Редактирано от Стоби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърденията, че водата запазва своята „памет“ или „вибрациите“ на разреденото вещество, са в противоречие със законите на физиката и химията

Няма такава глупост!

Химията изобщо не се занимава с тези въпроси. Истинските физици никога не доказват отрицателни твърдения, защото винаги може да се оспори експерименталната постановка.

И след като комисия от 3-ма учени доказва,

Уау, това е силен аргумент, сам по себе си. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Ооо, напротив-същият химичен състав, същата физична структура. Никакви разлики :rolleyes:

Много силен aргумент при това-думите на един суеверен човек срещу думите на много повече от 3-ма учени, понеже подобни експерименти са се провеждали от различни учени, те не са веднъж, единствено и завинаги.

Оспори контролираните лаболаторни условия, с контролирана влажност, температура и лъчения/полета. Прав си, че може да бъде оспорено почти всичко, въпросът е-ако в контролирани условия свойството не се проявява, дали ще се появи при обикновени? Тая вода нещо много своенравна бе!(ирония, да уточня)

Въобще, и ти ли подкрепяш тази измамама-хомеопатията, която е приятна хапка за фармацевтичните компании-не влагат почти нищо, за разлика от лекарствата, а печелят много.

.....

Знаеш ли, ставаш смешен с тези твои световни конспирации...И идиотски хомеопатии. Как ще разбереш, че те НЕ ЛЕКУВАТ.

Дори самата основа е идиотска-търсиш нещо, което причинява същите или подобни синптоми на проблема на пациента, разреждаш го във вода и той магически се излекува. Да бе, да..Ама то има десетки вещества, които биха могли да предизвикат сходни реакции на организма...И не търсиш нещо, което да помогне, а което да причини същите синптоми. Значи, като някой го боли главата, най-сходните синптоми се получават с 2-3кг чук...Хммм..дааа, ефективно лечение...(беше ирония, разбирай подигравка)

ВСИЧКИ опити, които са изследвали водата и са опитали да докажат свойството "памет на водата" са се проваляли, без изключение.

Ай сиктир, с гимнастика и водица ще излекуваш всичко..А нещо за туберкулоза, пневмония, сифилис, СПИН няма ли да кажеш, а? Глупости на търкалета!

Абе, интересно, как пия по повече от 2литра вода на ден и пак се разболявам, ей ма*а му стара, то ако ставаше само с вода...А тая мания за здравословно хранене можете да си я наврете където искате.

А онзи от линка...Да бе, да..Преглежда за 5минути като ти гледа в очите и ооо-диагнозата е готова...За какво ли лекарите учат по повече от 5години, защо ли са изследванията, защо ли правят обстойни прегледи-нали могат просто да съзерцават в очите пациента?(отново ирония)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, напротив-същият химичен състав, същата физична структура. Никакви разлики :rolleyes:

Много силен aргумент при това-думите на един суеверен човек срещу думите на много повече от 3-ма учени, понеже подобни експерименти са се провеждали от различни учени, те не са веднъж, единствено и завинаги.

Оспори контролираните лаболаторни условия, с контролирана влажност, температура и лъчения/полета. Прав си, че може да бъде оспорено почти всичко, въпросът е-ако в контролирани условия свойството не се проявява, дали ще се появи при обикновени? Тая вода нещо много своенравна бе!(ирония, да уточня)

Въобще, и ти ли подкрепяш тази измамама-хомеопатията, която е приятна хапка за фармацевтичните компании-не влагат почти нищо, за разлика от лекарствата, а печелят много.

Знаеш ли, ставаш смешен с тези твои световни конспирации...И идиотски хомеопатии. Как ще разбереш, че те НЕ ЛЕКУВАТ.

Дори самата основа е идиотска-търсиш нещо, което причинява същите или подобни синптоми на проблема на пациента, разреждаш го във вода и той магически се излекува. Да бе, да..Ама то има десетки вещества, които биха могли да предизвикат сходни реакции на организма...И не търсиш нещо, което да помогне, а което да причини същите синптоми. Значи, като някой го боли главата, най-сходните синптоми се получават с 2-3кг чук...Хммм..дааа, ефективно лечение...(беше ирония, разбирай подигравка)

ВСИЧКИ опити, които са изследвали водата и са опитали да докажат свойството "памет на водата" са се проваляли, без изключение.

Ай сиктир, с гимнастика и водица ще излекуваш всичко..А нещо за туберкулоза, пневмония, сифилис, СПИН няма ли да кажеш, а? Глупости на търкалета!

Абе, интересно, как пия по повече от 2литра вода на ден и пак се разболявам, ей ма*а му стара, то ако ставаше само с вода...А тая мания за здравословно хранене можете да си я наврете където искате.

А онзи от линка...Да бе, да..Преглежда за 5минути като ти гледа в очите и ооо-диагнозата е готова...За какво ли лекарите учат по повече от 5години, защо ли са изследванията, защо ли правят обстойни прегледи-нали могат просто да съзерцават в очите пациента?(отново ирония)

за мен беше чест да събеседвам с човек по-компетентен от РАН (российская академия наук)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Споделям твоето мнение. Много хора правят различни работи за пари, като не всички са безопасни. Всичко трябва да е регламентирано и да е доказано, че не вреди на здравето и че оказва някакъв положителен ефект

за мен беше чест да събеседвам с човек по-компетентен от РАН (российская академия наук)

Неприятно е да оплювам мои сънародници(половин българин/половин руснак съм), но истината няма националност.

Ако той намери начин да се лекува туберкулоза, спин, пневмония, сифилис с вода и упражнения, признавам го. Но това не е станало, нали?

Водата няма памет, няма разлика в химичната/физичната структура на микрониво, от което следва, че хомеопатията не е нищо, освен плацебо.

Самата метода-дай да разредим нещо, което предизвиква същите синптоми във вода и да го дадем на пациента, за да го лекуваме от тези синптоми е просто идиотска. Освен това, практически веществото разредено във водата практически не съществува, т.е няма какво да въздейства химично на клетките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неприятно е да оплювам мои сънародници(половин българин/половин руснак съм), но истината няма националност.

Ако той намери начин да се лекува туберкулоза, спин, пневмония, сифилис в вода и упражнения, признавам го. Но това не е станало, нали?

Водата няма памет, няма разлика в химичната/физичната структура на микрониво, от което следва, че хомеопатията не е нищо, освен плацебо.

Самата метода-дай да разредим нещо, което предизвиква същите синптоми във вода и да го дадем на пациента, за да го лекуваме от тези синптоми е просто идиотска.

щом казваш, но съм виждал руски академик да казва че водата има памет. лично съм говорил с лекари- хомеопати които са от английската кралска хомеопатичната академия, където се лекува и кралското семейство. преди 16 години бях излекуван от двустранна бронхо-пневмония. аз се занимавам с други неща и покрай тях имам достъп до информация която не звучи особено правдоподобно но с течение на времето се оказва истина. ако искаш сериозно да се занимаваш с медицина и да правиш научна кариера можеш да се занимаеш с човешката лимфа, току виж се окаже по-важна от днк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом казваш, но съм виждал руски академик да казва че водата има памет. лично съм говорил с лекари- хомеопати които са от английската кралска хомеопатичната академия, където се лекува и кралското семейство. преди 16 години бях излекуван от двустранна бронхо-пневмония. аз се занимавам с други неща и покрай тях имам достъп до информация която не звучи особено правдоподобно но с течение на времето се оказва истина. ако искаш сериозно да се занимаваш с медицина и да правиш научна кариера можеш да се занимаеш с човешката лимфа, току виж се окаже по-важна от днк

Като има-да го докаже в научен експеримент.

Хомеопатите-да докажат с научни експерименти и да обяснят как действат препаратите им на физико-химично ниво и как въздействат върху клетката.

Всичко това с таблици, графики, резултати, изчисления и изследвания.

Нищо от това не направено, понеже доказателствената част издиша отвсякъде. Това, че ти си се лекувал с плацебо си е твоя работа, имаш късмет че си се оправил въпреки "лечението" ти.

Док ще ти каже същото. Той за разлика от мен е дипломиран лекар.

п.п Всяко нещо в човешкото тяло има своето значение и важност. ДНК обаче е основата на съществуването ни. Тя носи всичката информация за целият организъм и нищо не може да бъде сравнено с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като има-да го докаже в научен експеримент.

Хомеопатите-да докажат с научни експерименти и да обяснят как действат препаратите им на физико-химично ниво и как въздействат върху клетката.

Всичко това с таблици, графики, резултати, изчисления и изследвания.

Нищо от това не направено, понеже доказателствената част издиша отвсякъде. Това, че ти си се лекувал с плацебо си е твоя работа, имаш късмет че си се оправил въпреки "лечението" ти.

Док ще ти каже същото. Той за разлика от мен е дипломиран лекар.

п.п Всяко нещо в човешкото тяло има своето значение и важност. ДНК обаче е основата на съществуването ни. Тя носи всичката информация за целият организъм и нищо не може да бъде сравнено с нея.

аспирина как действа, за него май все още не се знае.

днк_то е изследвано докато лимфата не е и въпреки това аз знам че лимфата е по-важна ако искаш вярвай, но след като си наполовина руснак защо не потърсиш в Москва хомеопатичния център където все още работят лекарите които са лекували политбюрото на КПСС в това число и Брежнев да поговориш с тях те са скромни хора ще ти обърнат внимание и сигурно знаят повече от един ползвател като мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, напротив-същият химичен състав, същата физична структура. Никакви разлики :)

Мда. И Земята - център на Космоса. :)

Трябва да правиш разлика кога се изказват мнения и кога се прилагат доказателства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Тц, тц..Кой не чете...

Най-общо ацетилсалициловата киселина блокира ензима циклооксигеназа 1 (COX-1), който е отговорен за синтеза на хормоните от групата на простагландините в стомаха. Te имат роля при възпалителните процеси и при информирането на мозъка за болка. Простагландините в стомаха регулират също и киселинността му, на което се дължи и така познатото ни неприятно съпътстващо действие на аспирина. В големи дози той е способен да предизвика не само киселини, а дори кървене и е много противопоказен на всички хора, страдащи от язва.

Блокирането на СОХ-1 прекратява и синтеза на тромбоксан, който има роля в агрегацията на тромбоцитите и съсирването на кръвта, т.е. аспиринът

Лимфата е течност, подобна по състтав на кръвната плазма, но без еритроцити и с по-голямо количество левкоцити и тромбоцити.

ДНК е носител на всички наследствени белези на организма и е от изключително голямо значение при деленето на клетките на един организъм, което е факт през целият живот на организма. Без ДНК или с "повредено" такова организъм не може да съществува/живее.

Изследванията на ДНК са ключови, понеже от тях зависят знанията за редица генетично предавани заболявания и проблеми.

....

А аз искам доказателства... Или вървим с думите на Рене Декарт-"Съмнявай се във всичко"? Ако е така, аз мога да се съмнявам дори в твоето съществуване. Но тоталният скептицизъм не води до напредък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...