Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

Аз пък очаквам примери за такова "лечение" за да мога аз да го коментирам.

Ако обичаш - симптоми, синдроми, изследвания (образни и лабораторни) , диагноза, проведено лечение с хомеопатично средство ( курс, дозировка) , ефект от лечението , обективизиран по същият начин, по който е поставена диагнозата : симптоми, синдроми, изследвания (образни и лабораторни) с които се доказва, че лечението е имало ефект.

Моля.

Въпросът не беше към теб, а начетения филисоф отказва да отговори. То и няма как, след като знанията му и опитът, почиват на едно филмче гледано по един от кабелните канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

....

Защоооо? Ние с него заставаме зад една и съща идея. Има ли значение?

Или те е страх, че истинският лекар веднага ще разбере блудкавите глупости, ако почнеш да ги дробиш такива?

Аз искам доказателства и в предният си пост лично аз много ясно съм го написал. Колко по-ясно?

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поставих ти клопка с аспирина след което щях да те будалкам с безкръвните операции но ще вземеш да хванеш neurasthenia pectoris просто няма да издържиш на напрежението а и въпроса е вече решен приета е забраната за лечението на гражданите. така че темата трябва да привършва според мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защоооо? Ние с него заставаме зад една и съща идея. Има ли значение?

Или те е страх, че истинският лекар веднага ще разбере блудкавите глупости, ако почнеш да ги дробиш такива?

Аз искам доказателства и в предният си пост лично аз много ясно съм го написал. Колко по-ясно?

Явно се опитвам да водя ДИалог с човек, който е прекъснал връзката си с главния мозък. Е, отказвам се. Стискам палци да сте здрави......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Напротив. Начетеният философ те предизвиква да обясниш на доктора всичко относно принципа на въздействие на хомеопатичните плацебота и да го подплатиш и потвърдиш с таблици, графики, резултати, диаграми, изчисления, изследвания.

Виж колко е простичко-Знаеш, че няма как да баламосаш Trichocephalus и за това опитваш с човек, който няма толкова големи знания, колкото неговите.

Отговори на неговите въпроси, отговори на моите и докажи, че греша.

Понеже метод за лечение, базиран на несъществуващо свойство на водата не звучи особено правдоподобен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно се опитвам да водя ДИалог с човек, който е прекъснал връзката си с главния мозък. Е, отказвам се. Стискам палци да сте здрави......

моля те остави го той е прав.

мислещия човек ще може да направи своя избор, а индивида който най- мрази да мисли не му е мястото от тази страна- не забравяй че като станат много маймунките ще се счупи клона, самите доктори също ще направят правилния избор когато става въпрос за тях или техните близки, сега от тук нататък те си защитават хляба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТъчМастер, ти явно си навсякъде ((: Преди време с бебето ми бяхме в Бг и внезапно се разболя. Ако си бяхме в къщи задължително щяха да ни предпишат антибиотик или дори хоспитализиране понеже тя все е с бронхити. В България обаче и дадоха две хомеопатични таблетки и след 2 часа беше здравичка. Нищо не разбирам от лекарства и хомеопатия, но двете таблетки ми се виждат по-адекватно решение от дългите дни с маска за вентолин и инжекции в болницата. Някой да изкаже мнение за хомеопатията моля. Не съм запозната а ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ние сме на всеки километър... :rolleyes:

Tи от къде си сигурна, че е било нещо сериозно, след като не си лекар и КОЙ ти даде тези таблетки? Лекар или нелекар?

Навярно знаеш грешното и заблудно самолечение колко е опасно и как може да свърши. Не, хомеопатията работа за мен не върши. Никой не успя да докаже противното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, хомеопатията работа за мен не върши. Никой не успя да докаже противното.

А аз съм склонна да и повярвам и ще опитам. Вече ползвам един хомеопатичин продукт, който ми даде лекар хомеопат, след консултация. До два дни започвам и два други продукта, които не са ми изписани, но четох много за тях и събрах достатъчно мнения. Никога не съм имала доверие на лекарствата и съм ги приемала в крайно критични случаи. На билките вярвам и винаги съм им се доверявала.

Сега обаче съм решила да опитам с хомеопатията. След няколко месеца, може да имам и друго мнение по-въпроса, но трябва да поживеем, за да видим :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Лекар-хомеопат или истински лекар? Хомеопатията НЕ Е билколечение, толкова ли е трудно за разбиране?

Разреждаш нещо, докато не остане и една молекула от него и после го пробутваш за лекарство. Че и разреждаш това, което създава долу-горе същите синптоми, независимо дали има реална връзка и би помогнало.

Това е вашата хомеопатия. Проумейте, че лекарите хомеопати НЕ са лекари. Но разбира се, по-евтино за компаниите е да ти пробутват вода или плацебо, вместо да влагат в произвоството на истински лекарства и изследвания.

Освен това, хомеопатията капка не струва при сериозни заболявания.

...За целта се назначава вещество, което при здрави индивиди причинява симптоматика, наподобяваща оплакванията на конкретния болен. Например, за главоболие от слънце може да се предпише нитроглицерин - медикамент известен със страничния си ефект - главоболие. ...

Ако играенето на руска рулетка със здравето е преимущество в очите ти, то хомеопатията е за теб. Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, хомеопатията капка не струва при сериозни заболявания.

Ако играенето на руска рулетка със здравето е преимущество в очите ти, то хомеопатията е за теб.

Напълно съм съгласна с това, че хомеопатията не помага при сериозни заболявания.

Имам една съседка, която е фен на хомеопатията. Детенцето и беше 2-3 годишно, когато тя започна да го лекува от някаква "настинка" с хо лекарство. Оказа се пневмония и се наложи детето да лежи в болница - лекарите положиха доста усилия за да го спасят. Това дете имаше шанс да се излекува благодарение на дядото, който в отсъствието на майката го завел на лекар.

Не съм против хомеопатията, но съм против това, тя да се прилага при тежки заболявания като единствено средство, изключвайки приема на предписаните от лекуващия лекар лекарства и процедури.

Но все пак всеки има право на избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТъчМастер, ти явно си навсякъде ((:

Преди време с бебето ми бяхме в Бг и внезапно се разболя. Ако си бяхме в къщи задължително щяха да ни предпишат антибиотик или дори хоспитализиране понеже тя все е с бронхити. В България обаче и дадоха две хомеопатични таблетки и след 2 часа беше здравичка. Нищо не разбирам от лекарства и хомеопатия, но двете таблетки ми се виждат по-адекватно решение от дългите дни с маска за вентолин и инжекции в болницата.

Някой да изкаже мнение за хомеопатията моля. Не съм запозната а ме интересува.

защо търсиш мнение, ти си го дала много точно само се пази от не доучели и измамници, търси истината не се доверявай на думите а на действието

при лечението пациентите не се делят на богати и бедни а на разсъждаващи и останалите, писна ми от знаещи какво пише по рекламите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

За Вас, господине, спасение няма. Няма да обяснявам, обясняването е безсмислено, когато от другата страна е застанал човек, който ни най-малко не възприема казаното му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Вас, господине, спасение няма. Няма да обяснявам, обясняването е безсмислено, когато от другата страна е застанал човек, който ни най-малко не възприема казаното му.

защо не напишеш за мен и на научните ръководители на съветската космическа програма, след като те избраха хомеопат за главен лекар на космонавтите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме на всеки километър... :clap:

Tи от къде си сигурна, че е било нещо сериозно, след като не си лекар и КОЙ ти даде тези таблетки? Лекар или нелекар?

Навярно знаеш грешното и заблудно самолечение колко е опасно и как може да свърши. Не, хомеопатията работа за мен не върши. Никой не успя да докаже противното.

Бяхме на конференция на която присъстваха детски лекар-специалист и класически хомеопат, занимаващ се отдавна. Заедно прегледаха малката и регистрираха състоянието и. Заедно решиха да се лекува с хомеопатично лекарство и и го дадоха. След по-малко от 2 часа нямаше температура, нито зачервено гърло, нито хрипове от гърдичките. Е, аз не повярвах че е излекувана... Дадоха ми и таблетки за останалите дни от престоя ни в Бг и аз и ги давах. Когато се прибрахме в къщи я заведох на преглед и нямаше нищо..

Изумява ме не друго а светкавичното действие на хомеопатичното лечение а и честно казано не ми се лежи вече по болници с малката. Всеки път ни хоспитализират и сме на инжекции и инхалации (в къщи също сме с апаратче за инхалации). Обаче някакви си две таблетки да и омекотят дробовете и смъкнат температурата за мен си бе чудо. Та затова се интересувам. Не знам нищо за хомеопатията и до сега не бяхме ползвали такова нещо...

Самолечението наистина може да навреди ама вчера като ми вдигна температура извадих комплектчето с хомеопатични таблетки за спешни случаи и дадох една гранулка Белла Дона заради температурата и една гранулка Mercurius solubilis и всичко изчезна по същия мистериозен начин. Сега я наблюдавам и всеки момент очаквам да вдигне пак 38 градуса и да летим към спешното ама няма... здрава е и вече спи.

Има ли хомеопати във форума?

Не пиша тук заради спора "за-против хомеопатията" а за да науча повече. Писах и в Портала на Дъновистите където онлайн хомеопатичен лекар дава съвети, но ме интересуват и вашите мнения. Не е ли чудно - толкова бързо да действа, само за часове лекува болест която по стандартния начин се лекува за седмица (в нашия случай), а прочетох за още много случаи...

Може би ще избера така да се лекуваме вече но не знам много. Може и да вреди, не знам. И питам...

Да добавя и личното си мнение: нищо не може да лекува. Успокояват симптоми, заглъхват болестта, отлагат я или временно я лекуват но след време се връща. За мен единственото лекарство с траен ефект е гносиса. Но тези тела някак трябва да се поддържат докато другото си върши работата. Това ми допълнение е спам и се отнася само до любопитните :р обаче малко разредена вода или някакви треви са ми по-удачни някак от антибиотика, затуй давайте мнения ((:

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постовете за хомеопатията вече са в отделна тема, добавих и анкета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

И как я върши тази работа, след като дори от науката не се признава и се счита за шарлтанство?

Нали писах принципа на лечение? Взима се което и да е нещо, което предизвиква същите синптоми, може и да няма ни най-малка връзка със заболяването?

Повечето лекари дори не считат лекарите-хомеопати за лекари. Как мислиш, ако се развие вирус, кое ще го премахне и дали според теб може да стане за час-два?

Само човек, който няма ни най-малка представа от рационална химия и биология може да твърди, че има някаква обосновка за хомеопатичните лекарства. Просто такава няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз ако знаех как я върши нямаше да питам. Факт е че детето ми за втори път се оправи с хомеопатични таблетки. Как стана не знам. Искам да знам. Не само да чета че хомеопатията била шарлатанство (: Също искам да знам и ако такова лечение вреди. Не само празни твърдения обаче..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също искам да знам и ако такова лечение вреди.

Вредата е нещо относително в случая.Защото пряка вреда-няма.Тоест -приемайки ти, или детето ти тия таблетки няма да умрете от тях директно.Те не са отрова.

Но пък от друга страна забавянето на истинското лечение при някой болести ще е фатално.

Обаче -изборът си е твой.Здравето си е твое, животът си е твой.Разполагаш със свободната си воля да избереш кое е най-добре за теб и за детето ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредата е нещо относително в случая.Защото пряка вреда-няма.Тоест -приемайки ти, или детето ти тия таблетки няма да умрете от тях директно.Те не са отрова.

Но пък от друга страна забавянето на истинското лечение при някой болести ще е фатално.

Обаче -изборът си е твой.Здравето си е твое, животът си е твой.Разполагаш със свободната си воля да избереш кое е най-добре за теб и за детето ти.

Нали именно за да мога да избера аз ви питам...

Съгласи се, че е примамливо светкавичното действие и бързо излекуване за някой като мен, който няма представа какво е хомеопатията..

Има болести за които не бих повярвала, че могат да бъдат излекувани хомеопатично. Но и тъпченето с химия непрекъснато не ме устройва..

И не случайно се обърнах към теб за мнение.

А и Кети (детски специалист) заедно с Ц.(хомеопт) прегледаха дъщеричката ми и заедно избраха лечението и. Помислих, че не съществува конфликт между стандартната медицина и това.

Искам да знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали именно за да мога да избера аз ви питам...

Съгласи се, че е примамливо светкавичното действие и бързо излекуване за някой като мен, който няма представа какво е хомеопатията..

Има болести за които не бих повярвала, че могат да бъдат излекувани хомеопатично. Но и тъпченето с химия непрекъснато не ме устройва..

И не случайно се обърнах към теб за мнение.

А и Кети (детски специалист) заедно с Ц.(хомеопт) прегледаха дъщеричката ми и заедно избраха лечението и. Помислих, че не съществува конфликт между стандартната медицина и това.

Искам да знам.

Няма конфликт :rolleyes:

Не се притеснявай.Никой няма да остави детето ти на сено и слама , ако е нещо наистина сериозно :D

Иначе "болестите", които се лекуват с хомеопатия си минават и от само себе си. Мхм.

Ама майките които искат постоянно да тъпчат децата си с нещо са много доволни от хомеопатичните лекарства.

Виж изказването за "химията ме накара да се търкалям по земята от хилеж Публикувано изображение

Ти как точно си представяш, че се правят хомеопатичните извлеци ?

Нали точно само по химически път Публикувано изображение

Лично аз съм много доволен от хомеопатичните лекарства.

Сериозно ви го казвам.

Когато някоя майка ми настоява да предпиша нещо на детето и - за да не му навредя повече с антибиотици или нещо друго, от което няма нужда, изписвам нещо хомеопатично.

И майката доволна, и детето оздравява, и аз съм доволен в крайна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прегледах тази тема, установих, че съм идиот. Понеже препоръчах хомеопатична терапия на близък човек при някакви люде, вероятно свързани Boiron или с някаква подобна схема. Направих това, защото видях осезаем ефект, който беше постигнат за няколко години на база хомеопатия. При човек, който не можа да намери помощ в болниците за някакво заболяване на лицев нерв или нещо подобно. Разбира се, че не се сетих за плацебо ефекта.

Засега схемата работи с някакъв частичен успех при човека, на който препоръчах терапията с хапченца на Boiron. Но за съжаление скромните ми наблюдения показват, че внушенията имат изключителен ефект понякога, но не винаги...

Както и да е, ще се радвам да видя в тази тема някакви резултати от клинични изследвания за успешна хомеопатична терапия. Там, където медицината не може да се справи. Не ме интересуват хвърлени бастуни, водна памет и прочее дивотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е, ще се радвам да видя в тази тема някакви резултати от клинични изследвания за успешна хомеопатична терапия. Там, където медицината не може да се справи. Не ме интересуват хвърлени бастуни, водна памет и прочее дивотии.

И аз.

Док, хили се... аз от де да знам как се правят хомеопатичните.

Най-добре сядай да ни пишеш есе. Щото не съм от майките дето обичат да си тъпчат децата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото не съм от майките дето обичат да си тъпчат децата...

Публикувано изображение да бе, да Публикувано изображение вярвам ти Публикувано изображение

Есе няма да пиша пък.

В интернет има толкова много информация за това, че чак може да се задавите с нея.Всеки си има глава на раменете и може сам да се ориентира в нещата.

nologo - недей да риеш напразно срещу Boiron.Добри печалби има този концерн.Доста илачи продава.Щом продава -значи има хора, които купуват нещата.А щом купуват -значи има някакъв смисъл от всичко, нали ?

А знаеш ли какви готини мацки имат за представителки ?

Не знаеш.

Ама аз знам :blink:

Е, те това и аз искам да го видя, ама .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислиш, ако се развие вирус, кое ще го премахне и дали според теб може да стане за час-два?

Не знам кое ще го премахне,но аз оздравях за 3 или 4 дни,не помня точно,защото беше преди около 10 години и досега да чукна на дърво нямам проблем.

Още от малък боледувах много често от гнойна ангина.То не бяха антибиотици доксициклини,зинати през 3-4 месеца,гаргари,инхалации и тем подобни.

Последният път беше върхът на сладоледа 20 дена с 37.2 в болницата. Тогава отидох във Велико Търново при хомеопат в квартал пишмана,който ми изписа някакви дражета за смучене под езика.

Лично за мен това е лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...