Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

Хомеопатията помага при много хронични заболявания, но за съжаление не винаги. Защо - не бих могла да кажа. Много е важно хомеопата да е с медицинско образование, за да може да прецени правилно дали хомеопатията е най-подходящия метод на лечение в конкретния случай. Когато хомеопата не притежава медицинско образование, според мен е задължително да работи заедно с лекар. Много хора, завършили курсове по хомеопатия предлагат услугите си в интернет, хвалейки безграничните възможности на хомеопатията и своя невероятен талант. Който иска - да им вярва! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора, завършили курсове по хомеопатия предлагат услугите си в интернет, хвалейки безграничните възможности на хомеопатията и своя невероятен талант.

Който иска - да им вярва! :P

хомеопатията се учи минимум 10- 15 години, обикновено повече - това го знам от човека при който ходя.

другото важно при хомеопатията е тя не лекува отделни болести - тя лекува човек като цяло.

хомеопатията е метод на лечение в медицината, не е отделна наука която отрича медицината.

Когато хомеопата не притежава медицинско образование, според мен е задължително да работи заедно с лекар.

по-скоро не ходете при лекар който не е запознат с хомеопатията.

не се доверявай те на хора изкарали някакви курсове и с високопарни слова ви обясняват колко са можещи

TechMaster когато трябва да убедиш някой в правотата си не скачай срещу фактите, по-добре ги пригоди в подкрепа на тезата си.

Trichocephalus може би трябва да направя изявление че всички постове в този раздел са адресирани само за доктори а не за пациенти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus може би трябва да направя изявление че всички постове в този раздел са адресирани само за доктори а не за пациенти

И защо смяташ така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо смяташ така ?

ако променя решението на някой заболял който ме попита при кой да отида не мога да го пратя при никого защото след като ме приведоха в изправност отидоха в чужбина да практикуват и не мога да им препоръчам някой, и какво, да отиде при някой високо рекламиран който освен да му вземе парите друго няма да направи.

а спомняш ли си как се възмутихте когато си изложих мнението за лечение на хипертонията, също както навремето вашите колеги скочиха срещу Пастьор и неговите опити върху ваксинацията, а за да не ме вземете за нескромен, методът не е мой а от хора които успешно лекуват хипертонията. а тепърва ще излагам по-авангардни методи на лечение.

каква ми е файдата, защо трябва да имам, освен може би ако някой доктор го хване любопитството и прочете туй онуй, та белким болните по улицата намалеят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

...

Aйде бе. Пробутвай си шарлатанщините някъде другаде. И не, не опитвам да те убедя, някои хора от разумни аргументи просто не разбират. Вместо да балтаеш глупости, дай едно научно изследване, което експериментално да потвърди думите ти.

Никой не ми и отговори как се убиват вируси или бактерии с чиста водица. Само едно и също...едно и също...ПОВТАРЯНЕ на някакви заучени реплики. Едно си баба знае и него си бае...

Медицината и човешкото здраве не са като религиите, всяка заблуда и грешка струва животи!!!

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ми и отговори как се убиват вируси или бактерии с чиста водица.

въпроса е сложен и надали ще го разбереш, но ако те интересува е по-добре обяснено в руския хомеопатичен сайт , но аз ти препоръчвам първо да намериш в сайта на РАН обяснение за физичните свойства на водата и чак след като ги разбереш можеш да се прехвърлиш на въпроса който те интересува, пращам те там защото един професор по - добре ще ти обясни, напълно обстойно като на човек с малко опит в лекуването, а знаеш по-добре езика от мен нали си наполовина руснак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Да, ти тъй като не знаеш дали и как работи и дали не се базира на плацебо ефекта...но важното е да говорим някакви мистицизми...И така докато не умре човек.

Или давай доказателства или спри да твърдиш абсурди. Ама не да ме препращаш на някъде си, точни, ясни изследвания и графики искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ти тъй като не знаеш дали и как работи и дали не се базира на плацебо ефекта...но важното е да говорим някакви мистицизми...И така докато не умре човек.

Или давай доказателства или спри да твърдиш абсурди. Ама не да ме препращаш на някъде си, точни, ясни изследвания и графики искам.

човече цял професор ти го обяснява, с подробности ти пак тук . почни в сайта на РАН един член кореспондент обяснява много добре физичните свойства на водата включително и за паметта на водата, материята е трудна повърхностно запознаване няма да ти свърши работа, предполагам тази година през зимата ще излезем от евро съюза и нато за да влезнем в Шанхайската организация за сътрудничество и тогава доста неща ще се променят в здравеопазването ще влезнат много нови идеи и методики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко информация от уикипедия :

Паметта на водата е псевдонаучна хипотеза, привлечена за да подкрепи спекулациите за предполагаеми лечебни свойства на хомеопатията.

Първите опити паметта на водата да се докаже научно датират от 1988. Френският имунолог Жак Бенвенист публикува в сп. Nature резултати от опити, спонсорирани от хомеопатичната компания Боарон, които би трябвало да докажат, че водата "помни" свойствата на последното разредено в нея вещество. Редакцията на сп. Nature поставя условие за публикуването на данните, а именно комисия да провери на място методите на работа на Бенвенист. Тричленна комисия контролира, в лабораторията на Бенвенист, експерименталната честност на опитите.

Наново проведените експерименти отхвърлят хипотезата за паметта на водата[1]. Бенвенист обаче продължава да отстоява твърдението си, че водородните връзки са отговорни за паметта на водата. Научни опити доказват, че след хомеопатично разреждане, водата „губи памет” за веществото, което е било разтворено в нея за по-малко от 50 фемтосекудни (50 милиардни от милисекундата)[2]

Работите на Бенвенист са осмяни от научната общност − за „откритията” си той получава две антинобелови награди.

Друг придобил известност протагонист на паметта на водата от псевдонаучните среди е японецът Масару Емото. Известният скептик Джеймс Ранди предлага на Емото наградата от 1 млн. долара, ако успее да повтори опитите си в научна среда[3]. За Ранди, както и за научните среди, твърденията на Емото са нонсенс[4].

Източници :

1 Maddox, John; Randi, James; Stewart, Walter W.. "High-dilution" experiments a delusion (pdf). // Nature, Volume 334, Issue 6180, pp. 287-290, 1988.

2 M. L. Cowan, B. D. Bruner, N. Huse, J. R. Dwyer, B. Chugh, E. T. J. Nibbering, T. Elsaesser & R. J. D. Miller. Ultrafast memory loss and energy redistribution in the hydrogen bond network of liquid H2O. // Nature 434, 199-202 (10 March 2005), 2005.

3 James Randi. Chiropractic Crackup, Talking to Water, Sylvia Emerges!, Bidlack's Lumps, An MS Miracle, and a Korean Magic Stone.... // JREF, randi.org, 23.05.2003.

4 Robert Matthews. Water: The quantum elixir. // New Scientist, 08.04.2006.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледах филм за прословутата тричленна комисия. Не останах удовлетворен от опитите и твърденията им. В частност никой не е казал, че ефектът трябва да се проявява при всевъзможни условия и разреждания. Даже е близко до разума, че това не е така. От моя гледна точка, просто се изгавриха с Бенвенист, а той глупакът им позволи. Никой (?) не може да каже, дали и по колко начина информация може да се записва във вода. Никой не може да каже, дали хомеопатичния ефект се дължи на памет на водата. Поне аз не знам за сериозни разработки по тези въпроси. Не е необходимо съдържанието на веществото във водата да е нулево. Достатъчно е просто да провокира нужния ефект, който впрочем е доста интересен...

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Добре, и как ще лекуваш някое заболяване с хомеопатичен разтвор от бучимиш, като няма нищо общо със заболяването и практически няма молекули на екстракта от бучимиш, например.

Няма логика да дадеш нещо, което предизвиква същите синптоми, без да има каквато и да е връзка със заболяването с цел да излекува някого.

А "глупакът" не можа да докаже твърденията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно, не само аз смятам че опитната им постановка не е добра, след като многократно са повтаряли изследванията.

Добре, и как ще лекуваш някое заболяване с хомеопатичен разтвор от бучимиш, като няма нищо общо със заболяването и практически няма молекули на екстракта от бучимиш, например.

По първия въпрос има много подобни, утвърдени лечения. Като се замислиш почти всички са такива.

На втория въпрос, нужно ли е да няма молекули вътре? Особено, ако съставката не може да причини проблеми. Лично мен няма да ме разстрои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Всеки експеримент се повтаря, за да се докаже неговата достоверност. Ако е достоверен, изхода от всеки експеримент ще е сходен, ако не и идентичен. Ако резултатът при еднакви/сходни начални условия не е сходен/идентичен то достоверността е под въпрос.

Глупости говориш!!!!!! Глупости!!!!

Лекаствата въздействат на химична основа на живите клетки в организма или на причинителите на заболявания. Екстрактите от лечебни растения тоже. Те или пряко атакуват причинителите или подпомагат организма в борбата му с него.

Виждаш ли, твоята хомеопатия не може да се представи за адекватно лечение, след като не може да въздейства по този начин. Разбира се, за да има ефект лечението, не може да грабнеш ПРОИЗВОЛНО растение или лекарство, а да си наясно кое ще въздейства по необходимият начин и ще доведе до излекуване.

А в хомеопатията може да се вземе КОЕТО И ДА Е вещество, причиняващо същите синптоми, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ дали реално ще въздейства по начи, който ще доведе до излекуване.

Отгоре на всичкото, разтвор в който почти липсват молекули на активното(ЛЕКУВАЩО вещество) не може да излекува човек.

Той НЕ въздейства.

Учудва ме какви слепи нелепици говорите вие, почитателите на хомеопатията. Изглежда някои от вас или не са ходели на училище или са спали във всички часове? Значи, то не бяха лекари да пишат в темата, то не бяха доклади, то не беше искания за изследвания, но нищо не беше предоставено освен тъпоумно повтаряне на едно и също нещо и базиране едва ли не на СЛЯПА ВЯРА. В науката това е НЕДОПУСТИМО и коства човешки животи!!!

Или дайте адекватни изследвания, подкрепени с графики, таблици, диаграми и прочие или не повтаряйте едни и същи НЕЛЕПИЦИ. Не искам някой да ви повярва и всичко да завърши с тежки последици за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости говориш!!!!!! Глупости!!!!

Явно си решил да се самоограничаваш. Не искам да ти преча в такъв случай. Само не го вземай прекалено навътре.

Не искам някой да ви повярва и всичко да завърши с тежки последици за него.

И излиза че искаш да ги пазиш от живота? Така няма да стане. Те за какво имат глава на раменете си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТъчМастер, защо си толкова агресивен? Ревностните нападки по хомеопатията все повече ме карат да гледам по-доверчиво на нея. Това че нямаш обяснение как действа не значи, че не действа, нали? Естествен извод от мненията до тук: Хомеопатия?=чиста проба ерес. Точно като за мен :rolleyes::)

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

На разумен човек се обяснява веднъж, нали знаеш? Аз обяснявам за 10-ти път, че разумна аргументация от научна гледна точка няма, че и напротив-тотално абсурден е самият принцип на действие. Направи си труда да прочетеш предният ми пост, ако трябва повече от веднъж, за да вникнеш. Не може да се даде нито едно изследване за действието на хомеопатични лекарства, нито са самият принцип, нито за протичането нна лечението на пациенти.

Разликата между наука и религия е, че в науката няма ереси, има вярно и грешно. Физиката, Химията са точни науки.

А една грешка, една заблуда...Костват животи. Ако с моята "агресия" и с опита ми да вкарам здрав, рационален и научен разум успея да спася някого от заблуда, която може да му коства много, то нека това е начинът.

Стига с тези религии вече. В науката няма религии и нищо не се оставя на сляпа неаргументирана вяра.

От научна гледна точка в един разтвор на вода, в който има някакви нищожни атоми на разреденото вещество няма какво да лекува. Все едно, че пиеш вода от чешмата. Моля те, по дяволите, опитай да вникнеш в самият принцип на хомеопатията и че самият й принцип поставя абсурди. Няма активно веществи->няма какво да лекува. Все пак както сама каза, имаш дете.

Мисли двойно повече.

Techmaster, Tech като Technology, произнася се като Технолъджи. Няма общо ни с тъч, ни с мъч, ни с незнам си какви. В думата ch се чете като "х", не като "ч"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за грешното наричане. Не мога да вниквам в принципа на хомеопатията докато не знам какъв е. А в темата само спорите и се надлъгвате, всеки защитава мнение. Половината човечество е за, другата половина - против :ph34r: стига де... Без нападки, агресия и надвикване обяснете какво е хомеопатията, как действа, защо и защо толкова бързо. И чак после може да ми обясняваш защо не била за предпочитане. Трихо каза, че няма конфликт. И ми копна Уики. Ти ми се караш. А хомеопата когото попитах дали това е безвредно и действа ли, лекува ли, дори не ми отговори, просто ми излекува детето. :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не действа. Базира се на разтварянето на вещество, което предизвиква същите синптопми като болестта, независимо дали може да помогне в голямо количество вода, така че концентрацията му да е изключително малка, практически го няма в разтвора. Разтворът практически не съдържа активно вещество, което да осигурява нужният лечебен ефект.

А лечението днес се базира на химична основа, като атакуват/подтискат развитието на заболяването, т.е на неговите причинители или подпомагат организма в борбата му с болестта. Но за да лекуваш така, трябва да знаеш кое лекарство/вещество ще подейства на конкретният причинител/заболяване. Но при хомеопатията не е така, важното е да предизвиква същите синптоми, без значение дали самото вещество има някакъв положителе ефект над заболяването. Отгоре на всичкото в разтвора, както споменах не остава активно вещество, което да лекува, т.е практически няма какво да лекува, освен плацебо ефекта.

За билколечението съм, но против хомеоптията.

Смятам второто за измама, много е лесно да не влагаш пари в изследвания, разработки, а да направиш някой бъркоч и да мине за хомеопатия. Голяма печалба-малко влагаш, много печелиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не действа. Базира се на разтварянето на вещество, което предизвиква същите синптопми като болестта, независимо дали може да помогне в голямо количество вода, така че концентрацията му да е изключително малка, практически го няма в разтвора...

Това съвсем не е така! Лекува се с най-малката възможна доза, която предизвиква реакция в тялото, подобна на реакцията причинена от болестта, като дозата не трябва да причинява вреда на тялото.

...

Разтворът практически не съдържа активно вещество, което да осигурява нужният лечебен ефект.

...

Хомеопатичните лекарства, не се предполага да съдържат лекуващо вещество! Тялото трябва да се излекува самичко, хомеопатичните лекарства служат като дразнител тригериращ съответния лечебен механизъм притежаван от тялото!

...

Смятам второто за измама, много е лесно да не влагаш пари в изследвания, разработки, а да направиш някой бъркоч и да мине за хомеопатия. Голяма печалба-малко влагаш, много печелиш

Пак се изсили! Не бих нарекъл измама, методика която доказано работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Глупости на търкалета. Значи Х ще третирам с Y, само защото синптомите са подобни, нищо че може да се задействат коренно различни механизми, а само по синптоми да си приличат. Има много болести, които си приличат по синтоми, но са коренно различни. Схващаш ли какъв тъпизъм е.

Методиката е шарлатанство тотално. Интересно как ще излекуваш някого от туберкулоза с твоите безполезни разтворчета, дето има-няма 1 молекула на кубичен метър.

Тялото да се излекува само...Излекувай ми СПИН с хомеопатия тогава...Глупости на търкалета2 и липса на рационализъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Трихо каза, че няма конфликт. И ми копна Уики. Ти ми се караш. А хомеопата когото попитах дали това е безвредно и действа ли, лекува ли, дори не ми отговори, просто ми излекува детето. :baby:

Трихо вече ти каза, че детето ти се излекувало не заради хомеопатията.

Пак се изсили! Не бих нарекъл измама, методика която доказано работи!

Работи, че как да не работи...особенно за Boiron работи много добре бих казал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за грешното наричане.

Не мога да вниквам в принципа на хомеопатията докато не знам какъв е. А в темата само спорите и се надлъгвате, всеки защитава мнение. Половината човечество е за, другата половина - против :baby: стига де...

Без нападки, агресия и надвикване обяснете какво е хомеопатията, как действа, защо и защо толкова бързо. И чак после може да ми обясняваш защо не била за предпочитане. Трихо каза, че няма конфликт. И ми копна Уики. Ти ми се караш. А хомеопата когото попитах дали това е безвредно и действа ли, лекува ли, дори не ми отговори, просто ми излекува детето. ;)

secret_rose , принципа на действие на хомеопатията най-добре би ти обяснил хомеопат.

Това, какъв вид на лечение ще избереш, зависи от самата теб. Опитай се да не се влияеш от чужди мнения и се остави на собствените ти интуиция и опит да те водят при всеки избор.

Съвета ти го давам на базата на личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Значи Х ще третирам с Y, само защото синптомите са подобни, нищо че може да се задействат коренно различни механизми, а само по синптоми да си приличат. Има много болести, които си приличат по синтоми, но са коренно различни. Схващаш ли какъв тъпизъм е.

Естествено, че не е толкова просто! Иначе, дори и ти щеше да можеш да се пишеш лекар. За това, съществува и цяла методика, как се подбира подходящия препарат! В днешни дни, има готови проверени, класифицирани и специфицирани препарати за общите случаи. За сложните, се изискват многократни консултации със специалист.

Методиката е шарлатанство тотално. Интересно как ще излекуваш някого от туберкулоза с твоите безполезни разтворчета, дето има-няма 1 молекула на кубичен метър.

Никога не ми се е налагало да лекувам туберкулоза. Лекувам си гриповете и настинките с такива препарати, при това супер успешно.

Тялото да се излекува само...

Да, с помощта на имунната система.

Излекувай ми СПИН с хомеопатия тогава...

Аз не съм специалист хомеопат и не мога, но за протокола. Не знам да е известен хомеопатичен лек за това заболяване. Също така не знам да е известен метод за лечение и от конвенционалната медицина. Това означава ли, че трябва да я отречем?

Глупости на търкалета2 и липса на рационализъм.

Ти си ясен, готов си да отречеш всичко, което не ти се вписва в картинката. Нито ще си първия - нито последния. Това разбира се е добре, някой ден ще разбереш защо...

Работи, че как да не работи...особенно за Boiron работи много добре бих казал :baby:

Не съм ползвал никога техни препарати. Добри ли са?

П.П. Откакто си лекувам настинките с хомеопатични препарати: Първо - минават по-бързо; Второ - боледувам по-рядко; Трето - еднократно лечение ми излиза на същата цена, като при лечение с конвенционални препарати. Два плюса и един хикс. Дай ми причина да не продължавам да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Шарлатани, а не лекари. Не случайно тези, дето не могат да станат лекари се домогват до "лекари" хомеопати.

Специалисти хомеопати-такова понятие не съществува.

Лекува се с пряко въздействие върху причинителя или подпомагане на организма, като не винаги това значи лекарства. При по-слаба имунна система понякога е невъзможно организмът да се справи сам достатъчно бързо и адекватно. А подобно неадекватно лечение базиращо се не на положителното въздействие на определено вещество, а на което и да е, предизвикващо същи синптоми не ме грее. Отгоре на всичкото, в многобройни източници пише, че веществото се разрежда до получаването на разтвор, където молекулите на веществото са пренебрежимо малко.

А, и да не забравим, хомеопатията се базира на ефекта "памет на водата", който НЕ съществува, а не на дразнене на определено вещество в каквато и да е концентрация.

Както казах, при сериозни заболявания тялото не може да се справи адекватно, пневмония, туберколоза и прочие не се лекуват с хомеопатия, ако не си наясно с това, значи определено не си толкова умен, за колкото те мислех.

Да, трябва да се отрече шарлатанството. Моля те, дай изследвания, клинични проучвания и изследвания, подкрепени с доклади, графики и прочие, които показват, че твоята хомеопатия нещо прави. Това НЕ Е тема в раздел "Религии"-нямаш ли научна аргументация-гориш. :lol6: За човешко здраве и живот говорим, не за вярване в нещо си!

Аз не отричам просто така. Но не бих посмял дори да си помислям да агитирам за хомеопатията, преди да съм сигурен, че реално прави нещо!

И ползвай си препаратите на шарлатански компании, успех. :P

Аз ако настина, лекувам се с чай с лимон(и мед понякога) и аспирин. Бау. И чая и аспирина са продукти, които или да естествени или на базата на съществуващ аналог в природата. Знаеш и в кората на кое дърво има ацетилсалицилова киселина. Ама поне знам, че и 2-те правят нещо. Май моето "лечение" е по-качествено, а? И доста по-евтино, какво ще кажеш? Аспирина струва 1,50 за опаковка от 2 блистера по 20 таблетки.

Поне знам, че с плодовете влизат витамини, които са необходими на организма, за да се бори адекватно, медът е изключително полезен, чаят също. Аспиринът е за евентуална температура или ако те боли нещо. Ама поне знам, че наистина работи. Бау. И с билките съм долу-горе запознат. Жалко, че ти не си запознат с това. :wors:

Като гледам, само Трихо е долу-горе на моето мнение. Което е разбираемо, понеже не би рискувал живота на пациент ,за да си прави експерименти с хомеопатични препарати със съмнително действие или по-скоро бездействие.

...

Един кадърен лекар знае повече от шепа хора без медицинско образование. :) Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ти направо си злобен. Темата стана безинтересна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...