Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

Нещата, които не можем да докажем чрез науката, не означава, че не работят, а само, че ние не сме дорасли, за да си ги обясним. Можем поне да се възползваме от ефекта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

...

Напротив. Докажи, че поне работят. Не можеш. Това не е тема от раздел "Религии", здравето не може да се поверява на "вяра". Ако ще си говориш за вяра, раздел като този не е подходящ, Има си Религии и Мистика/Изотерика.

Аз имам неща, които гарантирано помагат. А ако ми обясняваш, че водата убива вируси сама, ще се изсмея. Може би, ако беше така, в самата вода нямаше да има микроби?

...

Извинявам се. Да, има нещо такова.

А твоето дете, както разбра-не хомеопатията го е излекувала. Имам чувството, че ще свърша повече работа, ако си блъскам главата в някоя стена...Изглежда разумни аргументи няма да получа.

Лично аз за момента излизам като активен участник и ще отговарям само на коментари, адресирани към мен. Пожелавам ви успехи.

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука се говори за бойрон, е ми прав си трихо що се отнася за многокомпонентните им продукти върху които имат авторски права, но произвеждат и едно компонентни продукти които са си вече хомеопатичните лекарства но не са разработка на бойрон. за спора дали хомеопатията лекува болестите, ами философски погледнато премахва причинителите на болестите. заблудите в медицината ще паднат до 2години мисля че няма смисъл да спорим вече дали хомеопатията е ялов клон на медицината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Откакто си лекувам настинките с хомеопатични препарати: Първо - минават по-бързо; Второ - боледувам по-рядко; Трето - еднократно лечение ми излиза на същата цена, като при лечение с конвенционални препарати. Два плюса и един хикс. Дай ми причина да не продължавам да го правя.

Да ти давам причина за да НЕ го правиш ?! :rolleyes:

:) хахаха - прави го бе човек, защо трябва да те убеждавам в нещо си ? Щом си доволен -прави каквото искаш :)

Тялото си е твое, здравето, което искаш да постигнеш-също.

Аз да не съм някакъв диктатор, че да казвам кой как трябва да живее, с какво да се лекува или от какво да се разболява.

Всеки човек е напълно свобоеден да избира всяко нещо в живота си и никой не трябва да му казва какво да прави.

Особенно пък за здравето му.Аз мога да те прегледам и в рамките на моите знания да ти кажа какво ти има, и с какво според мен трябва да се лекуваш.Но изборът си е твой дали ще примеш моето мнение или не.Ако го приемеш-аз знам какво би могло да стане и поемам отговорността за твоето излекуване и здраве и крайна сметка.Ако не го приемеш-ти сам си носиш кръста.

Същото е както и да избереш дали да пушиш, дали да пиеш алкохол, дали да си направиш татуировка, или да правиш секс с непознати без презерватив. :)

Изборът си е изцяло твой.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На никого нищо няма да доказвам. Нямам медицински изследвания, но имам здрав любим човек повече от 10 години. А бяхме отчаяни и обезверени. И не беше хрема или грип... И досега не съм наясно с механизмите на действие на хомеопатията, а и не ми е важно. Уважавам науката, но не и се доверявам напълно - тромава е и зацикля в детайлите. Споделих опита си на "лични" с тези, които се интересуваха. Знам, че преживяното е силен аргумент пред логическите разсъждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шарлатани, а не лекари. Не случайно тези, дето не могат да станат лекари се домогват до "лекари" хомеопати.

Специалисти хомеопати-такова понятие не съществува.

Хората учат за това години наред. Та не само, че съществува, ами и е ефективно.

Лекува се с пряко въздействие върху причинителя или подпомагане на организма, като не винаги това значи лекарства.

Това идва на второ място, след имунната система. Има и други начини.

При по-слаба имунна система понякога е невъзможно организмът да се справи сам достатъчно бързо и адекватно.

Съвършено вярно! Когато имунната система е слаба се работи за подсилване на имунната система или се прибягва до директно въздействие върху болестта. Когато имунната система реагира неадекватно, може да се стимулира да реагира правилно. Тук е и френския момент в хомеопатията...

Отгоре на всичкото, в многобройни източници пише, че веществото се разрежда до получаването на разтвор, където молекулите на веществото са пренебрежимо малко.

А, и да не забравим, хомеопатията се базира на ефекта "памет на водата", който НЕ съществува, а не на дразнене на определено вещество в каквато и да е концентрация.

Не знам какви са ти източниците и колко сериозно си чел, но че умишлено изкривяваш фактите - това е явно и не за първи път. Хомеопатията се е доказала много преди дори да почне да се говори за памет на водата. Та дори и лечебната сила да не идва от чудодейните сили на водата (аз предполагам, че тя определено не идва от там, както и във вездесъщата чудодейност на водата), не означава, че трябва да се подценява. Другото вече го говорихме - препарата се дава в минималните възможни въздействащи дози, никъде не е казано, че определено трябва да са молекули. И преди да си изръсил следващата глупост - много от хомеопатичните препарати дори не са течни. Други се предписва да се приемат без вода. Каква памет те гони, какви води и молекули?

Както казах, при сериозни заболявания тялото не може да се справи адекватно, пневмония, туберколоза и прочие не се лекуват с хомеопатия, ако не си наясно с това, значи определено не си толкова умен, за колкото те мислех.

Когато тялото не може да се справи, има повече от един начин за лечение. Въпрос на професионализъм при медика е да избере оптималния. Ти си умен, само как така, това не ти е станало ясно?

Да, трябва да се отрече шарлатанството. Моля те, дай изследвания, клинични проучвания и изследвания, подкрепени с доклади, графики и прочие, които показват, че твоята хомеопатия нещо прави. Това НЕ Е тема в раздел "Религии"-нямаш ли научна аргументация-гориш. ;) За човешко здраве и живот говорим, не за вярване в нещо си!

Аз не отричам просто така. Но не бих посмял дори да си помислям да агитирам за хомеопатията, преди да съм сигурен, че реално прави нещо!

Шарлатанството го отричам и аз. Точно за това ти опонирам в този разговор, защото тука шарлатанстваш ти. Разбрал, недоразбрал и говориш щуротии на кило.

Аз не отричам просто така. Но не бих посмял дори да си помислям да агитирам за хомеопатията, преди да съм сигурен, че реално прави нещо!

Тука да не ти е агит-пункт, хората си споделят мненията и не задължават никой с нищо.

И ползвай си препаратите на шарлатански компании, успех. :biggrin:

Благодаря, без разрешението ти нямаше да имам успех...

Аз ако настина, лекувам се с чай с лимон(и мед понякога) и аспирин. Бау. И чая и аспирина са продукти, които или да естествени или на базата на съществуващ аналог в природата. Знаеш и в кората на кое дърво има ацетилсалицилова киселина. Ама поне знам, че и 2-те правят нещо. Май моето "лечение" е по-качествено, а? И доста по-евтино, какво ще кажеш? Аспирина струва 1,50 за опаковка от 2 блистера по 20 таблетки.

Радвам се, че си успял да намериш ефективен и евтин начин да се лекуваш. Сигурен съм, че можеш да го патентоваш, защото никой преди теб не се е сещал за това и не го ползвал.

Поне знам, че с плодовете влизат витамини, които са необходими на организма, за да се бори адекватно, медът е изключително полезен, чаят също. Аспиринът е за евентуална температура или ако те боли нещо. Ама поне знам, че наистина работи. Бау. И с билките съм долу-горе запознат. Жалко, че ти не си запознат с това. :baby:

Отлично! Открил си топлата вода. И как да баукаш. Не знам защо го правиш? Може и да е от билките, които познаваш.

Като гледам, само Трихо е долу-горе на моето мнение. Което е разбираемо, понеже не би рискувал живота на пациент ,за да си прави експерименти с хомеопатични препарати със съмнително действие или по-скоро бездействие.

Аз за Доктора, не мога да говоря. Но мога да кажа, че по същия начин, докторите са отричали преди време и ползата от поддържането на лична хигиена и проветряването на помещенията.

Един кадърен лекар знае повече от шепа хора без медицинско образование. :)

Ти къде се пишеш тогава при лекарите?

...

Ако го приемеш-аз знам какво би могло да стане и поемам отговорността за твоето излекуване и здраве и крайна сметка.Ако не го приемеш-ти сам си носиш кръста.

...

Ето това е. Искаш да поемеш отговорност само когато знаеш. Иде реч, това на което са те учили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е. Искаш да поемеш отговорност само когато знаеш. Иде реч, това на което са те учили.

А ти предпочиташ да поемам отговорност за нещо, което не знам ? Да си правя експерименти с твоето боди ?

Може, ама си намери друг за целта.

Всяка жаба да си знае гьола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Wikipedia, хомеопатията се счита за псевдонаука от mainstream science-а. Също така доказателства че работи липсват. -> за мен е пълно шарлатанство. Според мен всеки рационално мислещ човек би стигнал до същото заключение. Няма как една милиардна от черен дроб на гъска, разтворен в 100 тона вода, да повлияе на каквото и да било в организма.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ти къде се пишеш тогава при лекарите?

Трихо е лекар. Сети се сам на кого съм по-склонен да повярвам-на него или на теб.

Изследвания и доказателства отново не даде, само сучеш. Но аз както писах, повече няма да коментирам темата, изложих каквото трябваше. Реших да отговоря на теб само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти предпочиташ да поемам отговорност за нещо, което не знам ? Да си правя експерименти с твоето боди ?

Може, ама си намери друг за целта.

Всяка жаба да си знае гьола.

Това си го решаваш ти. Ти си си избрал как да лекуваш! Аз избирам при кой доктор да ида. Ако преценя, че в момента е наложително, ще дойда и при теб.

Трихо е лекар. Сети се сам на кого съм по-склонен да повярвам-на него или на теб.

Всеки си прави избора сам. Аз не съм капацитет в медицината, логично е да не ми доверяваш.

Изследвания и доказателства отново не даде, само сучеш.

Не знам какво ще рече "сучеш" в този контекст, за да знам как да ти отговоря.

Но аз както писах, повече няма да коментирам темата, изложих каквото трябваше.

Изложи се както трябваше...

Реших да отговоря на теб само.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Аз изложих факти. Ти какво изложи? Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си изложил никакви факти, а единствено недоумяването как това работи! Аз ти казвам : - Не знам, но всичко от това, което съм опитвал работи! От тук нататък следва сложен аналитичен процес, за доказване на нечия правота, който уви, но няма да бъде завършен тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

А какво правим, ако същото което си правил ти при другиго не работи? А мен не ме интересува какво си опитвал.

Интересува ме само какво можеш да кажеш и докажеш. А ти нито можеш да докажеш, нито има изследвания потвържаващи субективното ти мнение, нито нищо. Да напомня ли, че ти си субект и нямаш обективно мнение по въпроса?

Обективно мнение не се състава с вяра, а с наука. А ти наука не можеш да ми дадеш в този случай.

Не работи, защото третираш с произволно вещество, създаващо синптома Х. Пълен абсурд. Не изказвам недоумение, а възмущение. Методите на хомеопатията са що-горе описани и реално са абсурдни. Значи, ти ми твърдиш нещо, което е абсурдно и недоказуемо. Да, ама това не е Религия, мистика и изотерика и спора не е за богове, а за точни науки.

Груба грешка е да говориш нещо и да твърдиш че е истина, а не можеш да потвърдиш с опит, изследване и т.н., а дори напротив-да има аргументи против него.

Те някои хора и на чакракчиите вярват и ходят на тях. И все са доволни...До някой хубав ден като излезе, че шарлатанина ги е осакатил/парализирал за цял живот, тогава разбират колко грешат.

Виждаш ли, на мен нищо не ми пречи в темата. Но е престъпно да твърдиш, че нещо ще излекува който и да е на база на субективно мнение, а не на научни изследвания, проучвания и опити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти нито можеш да докажеш, нито има изследвания потвържаващи субективното ти мнение, нито нищо. Да напомня ли, че ти си субект и нямаш обективно мнение по въпроса?

Обективно мнение не се състава с вяра, а с наука. А ти наука не можеш да ми дадеш в този случай.

Не работи, защото третираш с произволно вещество, създаващо синптома Х. Пълен абсурд. Не изказвам недоумение, а възмущение. Методите на хомеопатията са що-горе описани и реално са абсурдни. Значи, ти ми твърдиш нещо, което е абсурдно и недоказуемо. Да, ама това не е Религия, мистика и изотерика и спора не е за богове, а за точни науки.

Груба грешка е да говориш нещо, което не можеш да потвърдиш с опит, изследване и т.н. Груба грешка и престъпна заблуда.

Аргументите са добри :)

Да чуем сега и опонента...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има какъвто и да е отговор, различен от повтаряните до сега реплики. :)

Ама аз на празна вяра и субективно мнение "ама при мен работи, за другите не знам" не бих поверил човешко здраве и животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво правим, ако същото което си правил ти при другиго не работи?

Същия случай имаме и при алопатичните медикаменти. При едни работят чудесно, а други направо си заминават от тях! Тогава какво правим?

А мен не ме интересува какво си опитвал.

Интересува ме само какво можеш да кажеш и докажеш. А ти нито можеш да докажеш, нито има изследвания потвържаващи субективното ти мнение, нито нищо. Да напомня ли, че ти си субект и нямаш обективно мнение по въпроса?

Не работи, защото третираш с произволно вещество, създаващо синптома Х. Пълен абсурд. Не изказвам недоумение, а възмущение. Методите на хомеопатията са що-горе описани и реално са абсурдни. Значи, ти ми твърдиш нещо, което е абсурдно и недоказуемо.

Да, ама това не е Религия, мистика и изотерика и спора не е за богове, а за точни науки.

Груба грешка е да говориш нещо и да твърдиш че е истина, а не можеш да потвърдиш с опит, изследване и т.н., а дори напротив-да има аргументи против него.

Хубав опит, но неуспешен. Ти също си субект, като и тези провели опитите. Твоето мнение, не може да бъде меродавно, само защото нещо ти звучи невероятно и го отхвърляш като абсурдно. Хомеопатията, не е доказано неработеща! Доказано е, че не всички третирани се влияят от едни и същи препарати. Доказано е, че не винаги е еднакво успешна. Но факт е, че FDA разрешава продажбата на хомеопатични препарати в USA. Има цял закон (много стриктно спазван), който задължава всеки производител на лечебни препарати да пише какво продава (какво прави препарата) и той наистина да го прави. Факт е, че не всички препарати твърдящи, че са хомеопатични са одобрени от FDA, но има и такива, които са. Как те са доказали, че препаратите работят - питай тях. Аз както казах не съм специалист. Просто се възползвам от продуктите и не е необходимо да знам точно как работят.

Те някои хора и на чакракчиите вярват и ходят на тях. И все са доволни...До някой хубав ден като излезе, че шарлатанина ги е осакатил/парализирал за цял живот, тогава разбират колко грешат.

Не мога да говоря за чакръкчии, но тук има специалисти наречени кайропрактори (Chiropractors). Те се занимават точно с това, мърдат и наместват кокаляци. За да станеш кайропрактор са необходими поне 7 години сериозно обучение. В университета учат анатомия, патология, рентгенология, биомеханика и още куп работи, всичките повече или по-малко необходими за практиката им. Лично аз не стъпвам при тях, защото ме е шубе (поради посочените от теб причини). Това обаче, не пречи на няколко милиона техни пациенти да се чувстват щастливи от услугите им, да ги търсят и да ги ползват. Обосновката на тяхното лечение, няма научно потвърждение, а докторите бълват змии и гущери, защото това ги засяга финансово. Но здравните застраховки (това са компании изкарващи си парите от здравето на хората, т.е. имат интерес да предписват практики полезни за здравето на хората, за да излизат по-малко пари от тях) ги включват в списъците си - мислиш ли, че щяха да го правят, ако статистиката не показваше, че това лечение има ефект. Апропо, моята застраховка, покрива също и хомеопатични лекарства. Това го казвам, само за да видиш, че има хора в сериозния бизнес (дето са си написали домашното - направили са си проучванията и са извадили статистика), които са на мнение, че тези препарати помагат.

Виждаш ли, на мен нищо не ми пречи в темата. Но е престъпно да твърдиш, че нещо ще излекува който и да е на база на субективно мнение, а не на научни изследвания, проучвания и опити.

Да предположим, че е престъпно. Къде видя, да казвам, че нещо ще излекува някого. Казвам, че някой си е направил този труд, преди мен, обосновал се е и практиката му доказано работи. И това ли е престъпно?

П.П. Не видях, къде са твоите доказателства, че правилно проведеното хомеопатично лечение не работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи един антибиотик като пеницилина. Няма вариант той нищо да не прави и да не влияе. Какво точно ще направи зависи от някои фактори. А непълното влияние при всички хора на хомеопатията мога да го припиша на плацебо ефекта-едни вярват, други не,Не ме и вълнува какво покрива здравната ти застраховка. В България здравни "застраховки" на принципа на банката няма.

Хората правили опитите може да са субекти, но в математиката субективизъм няма. Това е точна наука, макар и не любимата ми. Дай фактите в обективен виж-формули, графики, таблици, ползвайки химия, физика, математика.

А...Не съм длъжен да доказвам нищо, ти трябва да докажеш. Ти може и 1000 неща кажеш, нима аз съм длъжен да доказвам за всяко, дали е нелепо, да не ги твърдя аз!? Абсурдно е.

Когато някой твърди правотата на нещо, същият е длъжен да го докаже че то е такова. Другите не са длъжни да доказват, че той не е прав, те не твърдят.

Между другото, Америка не ме интересува ни най-малко. Не изпитвам симпатии към нея. Нито считам средният американец за особено интелигентен(гледал съм статистики с IQ показателите). Нищо подобно в САЩ да минават какви ли не дебилизми.

Важното е парици да се точат.

Всяко нещо, за което се твърди правота, от него зависи здравето на хората и техният живот не може да не бъде доказано и обосновано. Обоснови се, в противен случай го считам за престъпление-целенасочено умишлено заблуждение, което може да навреди някому.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи един антибиотик като пеницилина. Няма вариант той нищо да не прави и да не влияе. Какво точно ще направи зависи от някои фактори.

Как се буташ сам в капаните. Пеницилина е известен, като антибиотик предизвикващ силни алергични реакции (често с летален изход). Разбира се това е екстремен случай, в повечето от случаите лекува. Освен в случаите, които не ще. Тук не броим случаите на придобилите резистентност към въпросния антибиотик микроорганизми. Става въпрос, за обикновени бактерии, които спектъра на препарата уж покрива, а въздействие липсва. Обяснение също. Няма да говорим, за въздействието на антибиотиците върху бъбреците, зъбите, ставите и микроорганизмите, живеещи в симбиоза с нашето тяло.

А непълното влияние при всички хора на хомеопатията мога да го припиша на плацебо ефекта-едни вярват, други не

Тези изводи ги правиш в качеството си на какъв специалист?

Не ме и вълнува какво покрива здравната ти застраховка. В България здравни "застраховки" на принципа на банката няма.

...

Между другото, Америка не ме интересува ни най-малко. Не изпитвам симпатии към нея. Нито считам средният американец за особено интелигентен(гледал съм статистики с IQ показателите). Нищо подобно в САЩ да минават какви ли не дебилизми.

Важното е парици да се точат.

Притежаваш изумителното умение да измъкваш информацията с най-малко значение в текста и да подминаваш важната част. Обяснявам подробно и за последен път. Тук не става въпрос за това, каква е моята застраховка. Не става въпрос какви са здравните застраховки в България. И дали Америка те интересува. Пропускаш важния момент, в този бизнес става дума за големи пари! Колкото е по-добре излекуван пациента, толкова по-малко пари излизат от застрахователната компания. Умножи това по милиони и ще видиш, защо тези хора, са пряко заинтересувани, да покриват само добре лекуващите препарати. Та тези хора са си направили статистиките и са решили, да покриват определен брой добре лекуващи хомеопатични препарати. Не изпускай факта, че в отделите за изчисляване на риска, в организации боравещи с много пари, работят високообразовани и класни специалисти по математика, нямащи нищо общо със статистиките, които си гледал за средните американци.

Хората правили опитите може да са субекти, но в математиката субективизъм няма. Това е точна наука, макар и не любимата ми. Дай фактите в обективен виж-формули, графики, таблици, ползвайки химия, физика, математика.

Математиката е доста субективна и контекстноориентирана материя. Особено когато се опре до нелинеен анализ, размити множества, оптимиране, прогностика и статистика. Това разбира се ще го научиш по-нататък. Но да не се отклонявам. Не притежавам никаква фактология, в желания от теб формат. Искаш я от грешния човек. Ако толкова те вълнува, поискай я от производители, дистрибутори или съответните здравни агенции. Може също да запишеш съответния образователен курс за да натрупаш така желаните от теб знания. Аз съм само доволен краен ползувател на продукти и давам своите положителни отзиви.

А...Не съм длъжен да доказвам нищо, ти трябва да докажеш. Ти може и 1000 неща кажеш, нима аз съм длъжен да доказвам за всяко, дали е нелепо, да не ги твърдя аз!? Абсурдно е.

Когато някой твърди правотата на нещо, същият е длъжен да го докаже че то е такова. Другите не са длъжни да доказват, че той не е прав, те не твърдят.

Отново се изказваш неподготвен. Когато нещо не може да се докаже, е правилно, следва да се докаже, че е неправилно. Едва тогава може да го отхвърлиш, като хипотеза. Така поне пише Декарт в своя трактат, който ти или си чел през куп за грош или само го цитираш на голо. Инак не би допуснал такава основна грешка в анализа си.

Всяко нещо, за което се твърди правота, от него зависи здравето на хората и техният живот не може да не бъде доказано и обосновано.

Може, може. Първия, човек разбрал, че ментовия чай лекува определения състояния на стомаха и черволяците, нито го е доказал, нито го е обосновал. А този простичък лек се ползва и до днес с небивал успех.

Обоснови се, в противен случай го считам за престъпление-целенасочено умишлено заблуждение, което може да навреди някому.

Със същия успех може да се считаш и за Наполеон. Няма да се опитвам да те спирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са осъзнали, че заблудата и плацебоефекта може да има благотворно въздействие върху някои от повярвалите.

А фармацевтичните и т.н компании не ги интересува, те си печелят паричките. Дистрибутирите също и чакат някой рибок като теб да захапе на въдичката и друго не ги е грижа. Разбираш ли, ако сам не се докопаш до информация, те няма да ти я дадат, държането в неведение и заблудата е доста ефективна тактика при липса на еталон за истинност.

И моля те, не ми обяснявай за статистиката, учил съм я.

Пеницилинът е първият открит естествен антибиотик и сигурно 1/4 от всички антибиотици са базирани на пеницилина.

Да, има непоносимост при някои хора, да има известни влияния, но чист пеницилин знаеш че се ползва в немного случаи при усложненени заболявания, където понякога друго не може да помогне.

Резистентност към антибиотик може да бъде предизвикана при неправилно лечение и прекратяване на курса на лечение преди пълното излекуване и оставане на причинители на заболяването. Много добре го знаеш.

А американеца не прави разлика между Австрия и Австралия и не ми говори колко е умен. Има и такива, но спрямо множеството са малко. Разочароващото е, че имам някакво чувство, че и IQ нивото в България също май пада.

Заключение-след като в 21век ти не можеш да ми дадеш обяснение и да обосновеш шарлатанството, наречено хомеопатия и при условие, че смятам че си с една идея повече знания от много други, то изглежда сисляпо вярващ.

Ако аз знаех, че нещо лекува, щях да тръгна да търся как, защо и да го обоснова.

А аз мога да обоснова действието на билките. И ги използвам в определена степен. Е, ти не стига че в хомеопатичното лекарство кажи-речи няма какво да лекува, не стига че теорията е идиотска и необоснована, не стига че няма клинични изследвания, но и все още настояваш, че не е шарлатанство. Разбираш ли, цялата теория е дебилна и ти избягваш този факт и ми хвърляш прах в очите. Вещество Х и вещество Y отключват различни реакции, които се проявяват обаче с едни и същи подобни синптоми като на заболяването Z. X и Y предизвикват реакции, които са коренно различни от имунните реакции, предизвикани от Z. Никаква логика няма да ползваш X или Y, за да лекуваш Z, след като нито въздейства пряко, нито отключва имунни реакции, поради различието в същността на реакциите, които предизвикват X, Y и Z. Все едно да кажа-за да спре да те боли крака, удари ръката. Нищо общо.

Действиета на пеницилина се проявява главно върху потомството на дадено поколение микроорганизми, намиращи се в процес на активен растеж и развитие. Получават се деформации на микробите, лизис, протопласти, слабо жизнеспособни, податливи на влиянието на защитните механизми на микроорганизма.

Източник Medicina-bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са осъзнали, че заблудата и плацебоефекта може да има благотворно въздействие върху някои от повярвалите.

Пак те питам, това в качеството си на какъв специалист го казваш?

А фармацевтичните и т.н компании не ги интересува, те си печелят паричките. Дистрибутирите също и чакат някой рибок като теб да захапе на въдичката и друго не ги е грижа. Разбираш ли, ако сам не се докопаш до информация, те няма да ти я дадат, държането в неведение и заблудата е доста ефективна тактика при липса на еталон за истинност.

Това може и да работи в България! Тук всеки може да поиска, чрез съда информация и от производителите, и от FDA, след което гладните адвокатски, правят публичен процес и им скъсват джобовете от глоби и неустойки, ако излезе лъжа или пропуск наяве. За това се отнасят с голямо внимание по тези въпроси.

И моля те, не ми обяснявай за статистиката, учил съм я.

Ако не си разбрал колко субективна е тази материя, особено процеса по интерпретация на данните - значи нищо не си научил!

Пеницилинът е първият открит естествен антибиотик и сигурно 1/4 от всички антибиотици са базирани на пеницилина.

Точно така - това се учи в часовете по биология, в шести клас.

Да, има непоносимост при някои хора, да има известни влияния, но чист пеницилин знаеш че се ползва в немного случаи при усложненени заболявания, където понякога друго не може да помогне.

Лошото е, че тези влияния са известни, известно е, че не са добри и въпреки това, лекарството продължава да се ползува безогледно!

Резистентност към антибиотик може да бъде предизвикана при неправилно лечение и прекратяване на курса на лечение преди пълното излекуване и оставане на причинители на заболяването. Много добре го знаеш.

Знам го! За това го изключих от случаите, в които пеницилина не поразява микроорганизмите, които по принцип са в неговия спектър. И никой не знае защо!

А американеца не прави разлика между Австрия и Австралия и не ми говори колко е умен. Има и такива, но спрямо множеството са малко. Разочароващото е, че имам някакво чувство, че и IQ нивото в България също май пада.

Един от смразяващите похвати, които използваш при аргументацията си. Изречение, което няма нищо общо с предишното. Предполагам, умопомрачаващата липса на връзка, трябва да манифестира започването на нов параграф.

Добре. след това уточнение стигаме и до идеята на аргумента ти. Американците са тъпи - значи при тях нещата се случват просто така. За това, там практикуват кайропракторите и акупунктуристите (едните и другите шарлатани), държавните им агенции ги лъжат, а застрахователните им компании одобряват използването на не работещи хомеопатични шарлатански илачи, въпреки че това ще им струва много пари! Нали така? Я кажи ми ти, с колко американеца си контактувал ти лично, за да изразиш подобно мнение? Аз лично, за десет години, не съм попадал на глупав американец. Предполагам, че е заради средата, в която работя и живея. Всичките ми познати са добре образовани и възпитани. Но те се явяват част от една добре обособена прослойка, с размер приблизително една четвърт от населението. И искаш да кажеш, че тези десетки милиони квалифицирани и образовани хора, не могат да мислят? Смешно твърдение твърдиш. Мхм. И нелепо. Особено за индустриите, където се цепи десетохилядната част от долара, за да се намалят загубите причинени от натрупванията при милионите ползуватели. Такава индустрия е здравното осигуряване. Е, давай! Ние ще ти вярваме...

Заключение-след като в 21век ти не можеш да ми дадеш обяснение и да обосновеш шарлатанството, наречено хомеопатия и при условие, че смятам че си с една идея повече знания от много други, то изглежда сисляпо вярващ.

Нормално е един човек да не знае всичко. Нормално е много неща да нямат обяснение - дори и в двадесет и първи век. Например, аз знам че гравитация има, знам че се проявява при големи масови струпвания, но защо - това не знам. Ще ми е много интересно да науча, но засега се удовлетворявам, само със знанието на факта. Това прави ли ме сляп, вярващ или сляпо вярващ?

Ако аз знаех, че нещо лекува, щях да тръгна да търся как, защо и да го обоснова.

Заповядай, търси. Предлагат се университетски тригодишни, пет годишни и седем годишни програми. Там ще научиш всичко в подробности.

А аз мога да обоснова действието на билките. И ги използвам в определена степен. Е, ти не стига че в хомеопатичното лекарство кажи-речи няма какво да лекува, не стига че теорията е идиотска и необоснована, не стига че няма клинични изследвания, но и все още настояваш, че не е шарлатанство. Разбираш ли, цялата теория е дебилна и ти избягваш този факт и ми хвърляш прах в очите. Вещество Х и вещество Y отключват различни реакции, които се проявяват обаче с едни и същи подобни синптоми като на заболяването Z. X и Y предизвикват реакции, които са коренно различни от имунните реакции, предизвикани от Z. Никаква логика няма да ползваш X или Y, за да лекуваш Z, след като нито въздейства пряко, нито отключва имунни реакции, поради различието в същността на реакциите, които предизвикват X, Y и Z. Все едно да кажа-за да спре да те боли крака, удари ръката. Нищо общо.

Грешката ти е методическа. Опитваш се да създаваш елементарен модел Z(X, Y), на процес, в който явно участват много повече величини, при това без да притежаваш знание за възможните им въздействия върху поведението на функцията. Как влияят хомеопатичните препарати, ти не знаеш, това сам дебело го подчерта. Следователно, най-вероятно е, създадения от теб в този вид модел от Z(X, Y) да не представя вярно нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хомеопатията отново: :)

Имам така наречената слънчева алергия от 3 години някъде и днес пак бях на лекар който заяви: неизлечима. Даде ми лекарства за успокояване на петънцата и обривите само и ме прати да си ходя. Трета година лекарите не могат да ме избавят от това неприятно нещо и си се разкарвам с петна по ръцете, раменете и шията вече почти целогодишно. Забраняват ми плажа, излизането на слънце без слънцезащитни мазила и изобщо, днес ми каза да ходя с дълъг ръкав и да не си подавам навън носа щом не е тъмно. И както се досещате... сега ще се обърна към хомеопат да видим ще има ли полза. В края на месеца ще съм в Бг и ще си организирам едно интервю и послееее ако хомеопатичните медикаменти ми подсигурят безгрижния волейбол на плажа както до преди тази алергия, ще дойда да ви се оплезя тук в темата.

Много ми е мъчно, понеже не понасям мазила и кремове и лосиони и не се виждам как целогодишно ще се плескам и ще се пазя точно от слънцето, а доки каза че можело да се стигне до рак на кожата :speak: ако съм небрежна. Естествено хомеопата ще трябва да ми разкаже и какво точно лекува и как та може да стане интересно и да съм първия случай регистрирал излечение на нещо дето докитата не могат :speak: :speak:

А тук има нещо за четене...

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Хах...Смразяващ похват..Нищо подобно, просто отговарям на отделни части от постати, без да ги цитирам една по една.

Ако не си го разбрал до сега..не знам..

Между другото, аз съм спец в техниката, не в медицината. Така е. Ти обаче не си спец в медицината също. Нима твоята дума значи повече от моята, погледнато от тая гледна точка? За егото не знам, обаче думата ти не тежи повече. :ph34r:

Наясно съм и със статистическите похвати, но са много по-обективни от тия, дето някои хора си ги сучат от пръстите. Влиянията на пеницилина спрямо това, което прави са пренебрежими Все пак той не е за всекидневна употреба, а при сериозни усложнения на някое заболяване. Да, възможно е при резистентност той да е с намалено действие, но това са форсмажорни обстоятелства, които най-често са при небрежност при лечението и прекратяване на приема преди доизлекуването. Но в почти всички случаи си върши работата. Отново-пеницилинът не е витаминче, дето да се приема постоянно, а се ползва в не особено чести случаи при усложнения. Никой не би третирал с чист пеницилин, без да се налага.

Здравното осигуряване пък, гледа от къде да спести парици, никак не му пука, че използва плацебота, за да постигне ефекта. Умните американци май не са много, щом средното им IQ е по-ниско от това на средностатистичен българин(или поне беше).

Нормално е човек да не знае всичко, но е нелепо да го говори без да се увери в правотата му. Ти така и не доказа, че хомеопатията върши нещо и си неспособен да ми приведеш статистически и клинични изследвания. До тогава предпочитам да си пия чайовете и т.н, поне знам че вършат нещичко.

Дам..Ама има и 4годишни курсове на обучение...Тях къде ги изяде, не живеем в САЩ, където се учи таблицата за умножение чак до 4-ти клас. Трябва ли да го напомням?

Грешката ми е, че нямам грешка. Създавам прост модел, за да може той да бъде лесно възприет от читателя/аудиторията.

Обаче съм сигурен, че нещо което няма връзка с заболяването никак не може пряко или косвено да му повлияе, камо ли кога е разредено в пренебрежими концентрации. Хомеопатичните препарати не знам как работят, понеже те не работят. Изглежда някак си, плацебоефекта се оказва положителен при някои хора...

Еветуално можеш да попиташ Док как ще влияе екстракт от листа на папрат върху двустранна бронхопневмония. Как ли? Никак според мен.

secret_rose това, което си дала като линк се отказах да го чета оше като прочетох словосъчетанието "вътрешен мир". Далеч от обективната наука е. Медицината е наука. И в нея подобни понятия не съществуват. В момента не става реч за религия и изотерика, надявам се да не превърнем темата в спор-копие на някоя тема от подобен раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

secret_rose това, което си дала като линк се отказах да го чета оше като прочетох словосъчетанието "вътрешен мир". Далеч от обективната наука е. Медицината е наука. И в нея подобни понятия не съществуват. В момента не става реч за религия и изотерика, надявам се да не превърнем темата в спор-копие на някоя тема от подобен раздел.

Лчечителите на души са запознати с подобна терминология а медицината не лекува само телесните увреждания. Психология и подобни нима не са наука? Ако питаш папата и религията е наука, и то каква... (:

И да напомня - това е тема за хомеопатия а не за наука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медицината обхваща всичко, що лекува. Останалото-мистични и изотерични практики.

Докато не се докаже, че хомеопатията работи, тя нито е медицина, нито е наука. В подобен случай, темата се превръща в мистика и изотерика, т.е не е за този раздел. И освен това, не може да се разглежда със сериозен поглед. И едва ли може да се третира различно от някое от многобройните мистично-суеверни неща, т.е като празнословие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медицината обхваща всичко, що лекува. Останалото-мистични и изотерични практики.

Докато не се докаже, че хомеопатията работи, тя нито е медицина, нито е наука. В подобен случай, темата се превръща в мистика и изотерика, т.е не е за този раздел. И освен това, не може да се разглежда със сериозен поглед. И едва ли може да се третира различно от някое от многобройните мистично-суеверни неща, т.е като празнословие.

Ти не говориш за хомеопатия в темата а ръсиш нападки и провокираш спор. Непрекъснато.

Мен науката не ме вълнува а хомеопатията. Не знам как да го кажа по-ясно. Не ми се четат споровете ви а информация за хомеопатия.

Заради тебе хора които ползват този метод на лечение не смеят да пишат тук. А на мен техните мнения са ми интересни.

Не ми е интересно да чета мнения на хора, които не допускат друга гледна точка и повтарят едно и също непрекъснато. Разбрахме ти позицията, сега може да оставиш другите и те да кажат нещо.

До модератора:

Заглавието на темата може ли да се промени? Да бъде само Хомеопатия, без "лечение или шарлатания". Или е необходимо да отворим друга тема - "Хоеопатия - споделен опит" (:

понеже вече спорове не ми се четат...

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...