Премини към съдържанието
GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

.....

Не, темата както можеш да видиш от заглавието й не е създадена само за хомеопати.

Повдигната е "шарлатанство или не" а не "методи на хомеопатията" или "мнения за хомеопатията", или прочие.

Както писах по-горе и изпълmявам, не отговарям на постове, които не са отправени към мен. Сама можеш да го видиш.

Както се подразбира темата е за диалог/полемика, а не само и единствено за хвалебствени мнения относно нещо. Ти очакваш да чуеш такива, аз очаквам аргументация. На мен пък яденето на пластмаса ми помага(хаха, чиста небивалица). Докато обаче не го аргументирам, остава небивалица. Разбери, не ми пречи ако някой изкаже мнение, че му помага, ок. Няма да го нападна. Но лично аз търся информация по малко по-различен начин. Когато някой обаче изказва генерално мнение за всички хора, то вече аргументи и доказателства не може да НЕ присъстват. Между обективно и субективно има разлика.

Съгласен съм обаче с теб и спирам със споровете.

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви чета мненията внимателно понеже се опитвам да избера. Обаче ми омръзнахте, само се карате. Там съм питала модератора в предното ми мнение дали да си пускам друга тема или на тази ще и променят.. насочеността (: Не търся хвалебствия само но и безсмислените спорове до нищо не водят. А докато нападаш всеки пишещ няма да има мнения просто.. п.п. Мерси.

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви чета мненията внимателно понеже се опитвам да избера. Обаче ми омръзнахте, само се карате.

Там съм питала модератора в предното ми мнение дали да си пускам друга тема или на тази ще и променят.. насочеността (:

Не търся хвалебствия само но и безсмислените спорове до нищо не водят. А докато нападаш всеки пишещ няма да има мнения просто..

п.п. Мерси.

първо опитай се да разсъждаваш сама, всички опоненти на хомеопатията пишещи тук си нямат и понятие от хомеопатия,

моето мнение е за при условие че намериш излекувани пациенти от даден хомеопат - 80% от хомеопатите са измамници или не доучени,

2) питай Трихо или Шуманов за мнението им на лични, ако отговора е да действай , предполагам че си видяла във специализираните форумите за хомеопатия.

успех :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2) питай Трихо или Шуманов за мнението им на лични, ако отговора е да действай , предполагам че си видяла във специализираните форумите за хомеопатия.

успех :blink:

Абе все забравяте, че има и други лекари във форума :P ! Когато някой пише "Питай Док"- казвайте поне кого имате предвид :).

Нарочно не се включвах досега, беше ми интересно да чета наблюдавам гледните точки на опонентите. Но честно казано, и аз като Трихо гледам по-скоро много скептично на хомеопатията като метод и теория. Не знам, може да се касае и за частична професионална деформация, аз съм все-пак хирург, а досега не съм видял НИТО ЕДНО хирургично заболяване/ т.е. такова заболяване, което се лекува предимно по хирургичен път/ да се поддава на лечение с хомеопатни средства. Както и обратното- немалко хора, потребители на същите средства от дълги години развиват хирургични заболявания. Така че си направете извода доколко се лекува организма като цяло с тях. Нямам много наблюдения за другите заболявания- кардиологични, белодробни, бъбречни и пр., там вече Трихо и Шумаров да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай може би е удачно хомеопатията да се ползва за леки заболявания като настинки (защо не, ако може да се избегне антибиотика) и да не се прекъсва връзката със стандартната медицина.

Интересуват ме и алергиите също. Изобщо - в кои случаи хомеопатията дава добър резултат? Кога не - вече знаем...

Благодаря за включването, dimadoctor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай може би е удачно хомеопатията да се ползва за леки заболявания като настинки ...

Леките заболявания , като настинките обикновенно нямат нужда от абсолютно никакво "лечение". Организмът на човека си се справя твърде добре и сам.

Изобщо - в кои случаи хомеопатията дава добър резултат? Кога не - вече знаем...

....

Както и преди казах , съдейки от моя скромен опит - дава превъзходни резулатати при хора, които искат да пият нещо, а всъщност не се нуждаят от никакви лекарства :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и преди казах , съдейки от моя скромен опит - дава превъзходни резулатати при хора, които искат да пият нещо, а всъщност не се нуждаят от никакви лекарства :blink:

В един друг форум има един друг лекар който веднъж разказа една случка:

Минавал на визитация (хирург е) и пациентите все умърлушени, тъжни. А той е малко куку (не малко). Изнамерил стари шишенца от лекарства, дезинф... рал ги, изготвил дражета от пудра захар и напълнил шишенцата с тях. На визитациите ако имало някой с увесен нос казвал на сестрата - Донеси от..., и сестрата носела шишенцата. Давал по едно "обезболяващо" на пациента без настроение и след известно време всичко било наред. Наричаше тези таблетки "хапче на щастието".

Според теб хомеопатията напълно ненужна ли е в този случай? Щом при леките заболявания така или иначе организма се справя сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доктори и хора сърдечно болни и хипертоници,

идват горещини не бива да се пие студена вода а е препоръчително да се пие топла вода,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един друг форум има един друг лекар който веднъж разказа една случка:

Минавал на визитация (хирург е) и пациентите все умърлушени, тъжни. А той е малко куку (не малко). Изнамерил стари шишенца от лекарства, дезинф... рал ги, изготвил дражета от пудра захар и напълнил шишенцата с тях. На визитациите ако имало някой с увесен нос казвал на сестрата - Донеси от..., и сестрата носела шишенцата. Давал по едно "обезболяващо" на пациента без настроение и след известно време всичко било наред. Наричаше тези таблетки "хапче на щастието".

Според теб хомеопатията напълно ненужна ли е в този случай? Щом при леките заболявания така или иначе организма се справя сам.

Напротив -защо да не е нужна ?! :)

Та ти самата си дала пример за ползата от плацебо.Та, Боже господи - в част от случаите дефинитивно лечение няма.Медицината само помага на организма да се справи сам с болестта.Дали ще бъдат хапчета от захар или нещо друго-щом болният ще се почувства по-добре - защо не ? Най-хубавото нещо на хомеопатичните лекарства е тяхната безвредност.

Заради това и нямам нищо против хомеопатията.

А кой за какво ще се дава парите и с какво ще се цери - това си е лично негово дело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж бях прекалила със сладоледа и ме заболя гърлото. Взех си Беладона на Боарон и...гърлото ми се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив -защо да не е нужна ?! :ph34r:

Та ти самата си дала пример за ползата от плацебо.Та, Боже господи - в част от случаите дефинитивно лечение няма.Медицината само помага на организма да се справи сам с болестта.Дали ще бъдат хапчета от захар или нещо друго-щом болният ще се почувства по-добре - защо не ? Най-хубавото нещо на хомеопатичните лекарства е тяхната безвредност.

Заради това и нямам нищо против хомеопатията.

А кой за какво ще се дава парите и с какво ще се цери - това си е лично негово дело

При лечението на малки деца (2 годинки, или бебета) ефекта се случва различно обаче... а хо таблетките действат.

Не знам. Толкова ресурси за хапченца без реална полза? Разредена вода. А научих че и те могат да са вредни при предозиране или самолечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лечението на малки деца (2 годинки, или бебета) ефекта се случва различно обаче... а хо таблетките действат.

Не знам. Толкова ресурси за хапченца без реална полза? Разредена вода. А научих че и те могат да са вредни при предозиране или самолечение.

secret_rose,вредата от хо препаратите може да е само една - да не помогнат. :)

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах...Смразяващ похват..Нищо подобно, просто отговарям на отделни части от постати, без да ги цитирам една по една.

Ако не си го разбрал до сега..не знам..

Разбрал съм го, инак как щях да ти отговарям тъй стегнато и хубаво?

Между другото, аз съм спец в техниката, не в медицината. Така е. Ти обаче не си спец в медицината също. Нима твоята дума значи повече от моята, погледнато от тая гледна точка? За егото не знам, обаче думата ти не тежи повече. :clap:

А къде видя претенция, че моето мнение е по-валидно? Аз през цялото време изразявам, собствени наблюдения, предположения и някои факти, които имат косвена връзка. Движа се по ръба на незнаието и открито го казвам. Ти се опитваш да даваш категорично мнение и питам, какво ти дава тази увереност. Искам твоите факти тоест!

Наясно съм и със статистическите похвати, но са много по-обективни от тия, дето някои хора си ги сучат от пръстите.

Къде са твоите статистики, на които почива обективното ти мнение.

Влиянията на пеницилина спрямо това, което прави са пренебрежими Все пак той не е за всекидневна употреба, а при сериозни усложнения на някое заболяване. Да, възможно е при резистентност той да е с намалено действие, но това са форсмажорни обстоятелства, които най-често са при небрежност при лечението и прекратяване на приема преди доизлекуването. Но в почти всички случаи си върши работата. Отново-пеницилинът не е витаминче, дето да се приема постоянно, а се ползва в не особено чести случаи при усложнения. Никой не би третирал с чист пеницилин, без да се налага.

Стига с тази резистентност. Вече два пъти експлицитно я изключвам от възможностите, при които пеницилинът не помага. И да, определено не е витаминче.

Здравното осигуряване пък, гледа от къде да спести парици, никак не му пука, че използва плацебота, за да постигне ефекта.

Тук ти е големия пропуск. Ако застрахователя спести пари, одобрявайки неадекватно лечение, то много скоро проблема, като бумеранг ще се върне при него. Ще трябва да плати пак и втория път за по-скъпо лекарство! Това е първото нещо, за което са помислили.

Умните американци май не са много, щом средното им IQ е по-ниско от това на средностатистичен българин(или поне беше).

Това, не знам как се включва в темата, но дори и да не са много, пак са повече от цялото население на страната ни. Факт, върху който си струва да си помислиш...

Нормално е човек да не знае всичко, но е нелепо да го говори без да се увери в правотата му. Ти така и не доказа, че хомеопатията върши нещо и си неспособен да ми приведеш статистически и клинични изследвания. До тогава предпочитам да си пия чайовете и т.н, поне знам че вършат нещичко.

Аз съм се уверил бре чоджум. Лично върху мен, синът ми, съпругата ми и членовете на няколко приятелски семейства, от които дойде информацията. Апропо, ти също не доказваш, че правилното третиране с хомеопатични препарати не лекува. Но не спираш да отричаш, без да си положил поне малко усилия да видиш прав ли си аджеба или не? Виж, към личните ти предпочитания, не мога да имам претенции. Щом пиенето на билки ти доставя необходимия комфорт. Да ти е сладко!

Дам..Ама има и 4годишни курсове на обучение...Тях къде ги изяде, не живеем в САЩ, където се учи таблицата за умножение чак до 4-ти клас. Трябва ли да го напомням?

Има всякакви, има за медици, решили да вземат хомеопатско образование (тогава общите курсове се изпускат и времето за следване се съкращава) има за специалисти, за бакалаври за магистри. Курсове да искаш и всички с различна продължителност. Но за да направят от техничар доктор, се искат седем години. А за образованието, не си прав! Темата е дълга и ще я разглеждаме друг път. Само ще ти кажа, че синът ми е трети клас и в училище го учат да смята с отрицателни числа и на операции с дроби - неща, които моето поколение учеше в четвърти и пети клас. Напомни си пак, да не се объркаш следващия път пак...

Грешката ми е, че нямам грешка. Създавам прост модел, за да може той да бъде лесно възприет от читателя/аудиторията.

Проблема е, че сложните неща, обикновено не могат да бъдат представени от прости модели, а когато могат, то е непълно. Тук ти е половината от грешката.

Обаче съм сигурен, че нещо което няма връзка с заболяването никак не може пряко или косвено да му повлияе, камо ли кога е разредено в пренебрежими концентрации. Хомеопатичните препарати не знам как работят, понеже те не работят. Изглежда някак си, плацебоефекта се оказва положителен при някои хора...

Другата половина е, че се опитваш да изследваш поведението на функция, чиито аргументи са ти непознати функции. Дори и диференциалния анализ няма да ти помогне тук.

Еветуално можеш да попиташ Док как ще влияе екстракт от листа на папрат върху двустранна бронхопневмония. Как ли? Никак според мен.

Ако ме интересува, ще го попитам. Нищо чудно и да действа. Пеницилинът пък е екстракт от хлебната мухъл.

П.П. За сега съм на мнение, че ако разбера, че имам двустранна пневмония, ще настоявам за лечение с антибиотик, но това е тема на друг разговор...

Леките заболявания , като настинките обикновенно нямат нужда от абсолютно никакво "лечение". Организмът на човека си се справя твърде добре и сам.

Преди да започна с хомеопатичните препарати. Нямаше начин да не стигне до усложнение и бац - антибиотик. Сега такива филми няма. Взимам си препаратите по зададената схема. Изтъркалва си се всичко по възможно най-лекия начин и аз доволен и всички около мен. Без колебание давам и на синеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо и преди всичко, отворете си очите. Много от вас дори не знаят какво представлява. Хомеопатията се базира на разтваряне на определено "лечебно" за всеки случай вещество във вода при определена степен разреждане.

1. Най-популярното разреждане в хомеопатията е е 1 към 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000, можете да проверите сами.

2. Всички сте чували за Осцилококцинум, лекарството срещу грип, при него разреждането е 1 към 10 на степен 400, числото се събира на поне 3-4 реда на огромния ми монитор.

3. В Щатите е позволено в питейната вода да се съдържа арсеник ако е 1 към 100 000 000, арсеникът е силно отровен.

По-умни хора от мен и Вас са изчислили, че в едно хомеопатично лекарство при най-популярното разреждане на ключовата съставка, за да изпиете ЕДНА МОЛЕКУЛА от него трябва да изпиете толкова хапчета, колкото теглото на земята по един милиард пъти. Просто шанса при това разреждане една молекула от него да е във вашето хапче е по-малко от нищожна. Не знам дали дори можете да си представите за какво разреждане говорим.

Достатъчно с цифрите, по важното е, че няма нито едно изследване, което да е доказало ползи от хомеопатията различно от ефекта плацебо. Най-бързата и 'for dummies' справка можете да направите в английската статия в Wikipedia, където черно на бяло Ви е казано, че няма официални становища подкрепящи хомеопатията. Бързи цитати, на самата страница можете да видите и линковете на цитираната информация от високо ниво. Ето малък откъс от целия материал, за тези които разбират английски:

Homeopathy's efficacy is unsupported by the collective weight of modern scientific research. The extreme dilutions used in homeopathic preparations usually leave none of the original material in the final product. The modern mechanism proposed by homeopaths, water memory, is considered implausible in that short-range order in water only persists for about 1 picosecond.[108][109]Pharmacological effect without active ingredients is inconsistent with the observed dose-response relationships of conventional drugs,[110] leaving only non-specific placebo effects[4][111][112] or various novel explanations.

Referring specifically to homeopathy, the British House of Commons Science and Technology Committee has stated:

In the Committee’s view, homeopathy is a placebo treatment and the Government should have a policy on prescribing placebos. The Government is reluctant to address the appropriateness and ethics of prescribing placebos to patients, which usually relies on some degree of patient deception. Prescribing of placebos is not consistent with informed patient choice - which the Government claims is very important - as it means patients do not have all the information needed to make choice meaningful.Beyond ethical issues and the integrity of the doctor-patient relationship, prescribing pure placebos is bad medicine. Their effect is unreliable and unpredictable and cannot form the sole basis of any treatment on the NHS.[3]

The National Center for Complementary and Alternative Medicine of the United States' National Institutes of Health states:

Homeopathy is a controversial area of
because a number of its key concepts are not consistent with established laws of science (particularly chemistry and physics). Critics think
it is implausible that a remedy containing a miniscule amount of an active ingredient (sometimes not a single molecule of the original compound) can have any biological effect—beneficial or otherwise.
For these reasons, critics argue that continuing the scientific study of homeopathy is not worthwhile. Others point to observational and anecdotal evidence that homeopathy does work and argue that it should not be rejected just because science has not been able to explain it.

Така, ако се наричате интелигентни хора и сте трезво мислещи, не можете да продължавате да упорствате, че хомеопатията действа като нещо по различно от плацебо. Не може просто да игнорирате становища на цели държави или научната общност като цяло, която е твърде против ползи от хомеопатията и да казвате, че нищо не разбират, а Вие може би разбирате повече от всички тях взети заедно?

Не може да казвате действа, защото стринката на Пенка ми каза че е така.

Относно аргумента с животни, ветеринарката ми започна да ползва хомеопатични лекарства заедно със редовните ветеринарни лекарства, което вдига печалбите и поне с 30%. Взех ги защото бяха относително евтини, но нямаше ниакаква полза от тях. Кучето ми имаше мокри екземи, би му се антибиотик и му се даде хомеопатично лекарство за екземи. Животното се оправя и наивниците като много от вас мислят, че това е благодарение на хомеопатичното лекарство, а игнорират антибиотиците в цялата картинка.

Продължих да ги давам вкъщи по предписание за около месец, кучето пак ми направи екземи, упорити са. Отидох си при другия лекар, който ми е малко далеч за това не ходя при него попринцип, бихме се всичко както трябва и кучето се оправи без да се налага да си купувам 5 флакона с различни хомеопатични лекарства. На въпроса за хомеопатията и животните, само се изсмя и каза сърдито 'Глупости.'. Същия този лекар е председател на съюза на ветеринарите с около 34 години стаж.

Днес четох една глупост, как хомеопатичен лекар твърди, че при високи температури от 39-40 градуса стандартните лекарства само го правят по-лошо и че трябва да се обърнем към хомеопатията. Един ден като станете родители, и 3 годишното Ви дете вдигне 40 градуса и е на прага на фаталните за живота му градуси, ще Ви питам пак на кого ще се обадите. На хомеопатката си или ще се обърнете към квалифициран педиатър и бърза помощ.

В заключение,
повтарям, отворете си очите. Хомеопатичната индустрия е един лесен и бърз начин за правене на пари, където инвестираните капитали са минимални, тъй като сами виждате с една капка от някакво си определено вещество колко много хапчета могат да се направят. Много производители на лекарства се възползваха от това и произвеждат лекарства за без пари. А междувременно, дори организации по алтернативна медицина отхвърлят хомеопатията. Всичко е един маркетингов трик и игра с мозъка на крайно наивните и на тези, на които просто им се искаше да вярват в някакъв различен начин на лечение.

Много леки до средни заболявания минават често и без лекарства, грип, настинки, гърло. Ако пиете хомеопатични междувременно, това не означава, че те са го излекували.

И най-важното, не правете експерименти със здравето си.

Edit
.: Нямам нищо против билките. Много добри и професилани лекарства са базирани на екстракти от билки и други определени растения, но това няма нищо общо с хомеопатията, така че моля Ви разграничавайте ги.
Редактирано от Silly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен хомеопатията не е шарлатанство, а алтернативна медицина, която се базира на естествени и натурални съставки. Имам много познати, които са били или се лекуват с хомеопатия и са доволни. Аз за пръв път ползвах хомеопатичен продукт миналата година и смятам, че това е един много по-щадящ и пълноценен начин на лечение. Разликата между традиционната медицина и хомеопатията е, че при традиционната се ползват силни лекарства, базирани на силни и понякога токсични химични съставки, които лекуват едно, но увреждат друго, а хомеопатията набляга предимно на растителни и естествени съставки в продуктите и лекарствата. И докато с едно синтетично лекарство се лекуваш за 2 дни, защото е наблъскано с химия, с едно хомеопатично л-во се лекуваш 1 седмица, но лечението е много по-плавно, щадящо и безвредно за организма. И друго нещо, ако едно традиционно лекарство лекува на принципа притъпяване или атакуване на проблема, то хомеопатичното действа в две посоки - първо атакуване на проблема, но по естествен път и помагане на организма сам да изгради защитни функции и по-силна имунна система. И ще ви дам един пример: миналата година се разболях зимата за пореден път. Една приятелка ми каза за едно хомеопатично л-во на растителна основа Умкалор за настинки, вируси, кашлици и т.н. Взех го и се лекувах около седмица с него. По-бавно, защото няма химия в него, а с едно стандартно противогрипно се лекувам 2-3 дни, защото съдържа по-агресивни съставки, които обаче освен, че оправят настинката, атакуват органите - дробове, сърце и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една приятелка ми каза за едно хомеопатично л-во на растителна основа Умкалор за настинки, вируси, кашлици и т.н. Взех го и се лекувах около седмица с него. По-бавно, защото няма химия в него, а с едно стандартно противогрипно се лекувам 2-3 дни, защото съдържа по-агресивни съставки, които обаче освен, че оправят настинката, атакуват органите - дробове, сърце и т.н.

Умкалор не е хомеопатично лекарство, а препарат на билкова основа.

Разликата между хомеопатия и фитотерапия е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kosmonaut, идея си нямаш какви глупости говориш Тези глупости, които ги написа, с какво ще ги подкрепиш или работата отново е "чух от приятел"? Много леки болести минават от самосебе си по-бавно, дали ще вземеш или няма да вземеш хомеопатично лекарство - ефекта ще е еднакъв. Хомеопатията е шарлатанство за мозъците, които искат да вярват в нещо различно, защото са решили, че мразят лекарства. С един милиграм от екстрат на патешки черен дроб и сърце, което е съставката на Осцилококцинум, можеш да направиш толкова много лекарства колкото света няма да може да консумира дори ако всеки човек всеки ден пие по опаковка за следващите няколко стотици хиляди години. Прочети по-горния пост и се ограмоти малко, утре ще гледаш деца и ще ги лекуваш с тези измишльотини. Трябва ли да пострада някой, че да ти дойде акъла?

Редактирано от Silly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо и преди всичко, отворете си очите. Много от вас дори не знаят какво представлява.

...

няма нито едно изследване, което да е доказало ползи от хомеопатията различно от ефекта плацебо.

...

Така, ако се наричате интелигентни хора и сте трезво мислещи, не можете да продължавате да упорствате, че хомеопатията действа като нещо по различно от плацебо. Не може просто да игнорирате становища на цели държави или научната общност като цяло, която е твърде против ползи от хомеопатията и да казвате, че нищо не разбират, а Вие може би разбирате повече от всички тях взети заедно?

...

Не може да казвате действа, защото стринката на Пенка ми каза че е така.

...

Относно аргумента с животни, На въпроса за хомеопатията и животните, само се изсмя и каза сърдито 'Глупости.'. Същия този лекар е председател на съюза на ветеринарите с около 34 години стаж.

...

Днес четох една глупост, как хомеопатичен лекар твърди, че при високи температури от 39-40 градуса стандартните лекарства само го правят по-лошо и че трябва да се обърнем към хомеопатията.

...

В заключение, повтарям, отворете си очите. Хомеопатичната индустрия е един лесен и бърз начин за правене на пари, където инвестираните капитали са минимални, тъй като сами виждате с една капка от някакво си определено вещество колко много хапчета могат да се направят. Много производители на лекарства се възползваха от това и произвеждат лекарства за без пари. А междувременно, дори организации по алтернативна медицина отхвърлят хомеопатията. Всичко е един маркетингов трик и игра с мозъка на крайно наивните и на тези, на които просто им се искаше да вярват в някакъв различен начин на лечение.

...

И най-важното, не правете експерименти със здравето си.

Edit.: Нямам нищо против билките. Много добри и професилани лекарства са базирани на екстракти от билки и други определени растения, но това няма нищо общо с хомеопатията, така че моля Ви разграничавайте ги.

В крайна сметка, ако плацебо ефекта действа, супер!

Въобще не ме интересуват становищата на държави и научната общност вкупом, след като хомеопатията ми помогна и разреши сериозни здравословни проблеми в семейството ми.

А, че някой лесно и бързо (?) печели пари от хомеопатия не ме засяга.

Всичко, което може да активира собствените сили на организма, за да се пребори с Болестта, е добре дошло!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По теория на Хомеопатията е достатъчно да изпиеш една чаша вода от чешмата, тъй като в нея се съдържат молекулки от хиляди неща. А дори и да не се съдържат, нали основната теза на хомеопатите е, че водата помни и за това се разреждат в 1 към 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000.

Водата е в кръговрат, на практика трябва да помни всичко по твоите теории.

Няма СЕРИОЗНИ здравословни проблеми, които да се лекуват с хомеопатия. Няма дори леки здравословни проблеми, които да се лекуват с хомеопатия. Не съм запознат със случая ти, сигурен съм, че не е само хомеопатия. За плацебо не споря, но ако е сериозен здравословен проблем, плацебо не те оправя. Искрено се надявам, да не се опариш от цялата работа и да получиш ослужнения заради отказана истинска медицинска помощ в бъдеще.

Имам достатъчно приятели, на които не помогна. Много хора за неинформирани и заблудени, че хомеопатията е лечение с билки или нещо от този род.

А това, което го изръси, че не те интересува кой прави пари от нещо и какви са становищата на научните среди просто минава всякакви граници. Селективно избираш кое ти е удобно и кое не, като някой физик ти каже физичен закон не спориш, като някой химик ти обясни химична реакция, не спориш, но когато учени от световно ниво ти казват, че няма нищо в хомеопатия освен ефекта плацебо изведнъж ставаш специалист по човешки болести и медицина.

Иначе ревем като държавата ни реже, не ти харесва в магазина като те излъжат с рестото, не ти харесва когато хирурга ти ти прави излишни операции само и само да си вземе парите от здравна каса, но хомеопатите да смучат пари от неинформирани хора не ти пречи. Надявам се, да не ти идват на главата повече сериозни здравословни проблеми, въпреки всичко.

Ако си родител, кажи ми, детето ти ако беше с 40 градуса температура, щеше ли да вземеш хомеопатичните лекарства за температура препоръчани от лекарката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водата ИМА памет. Ако детето ми е с 40 гр. ще прибегна до химия, но няма да пренебрегна рецептите на баба ми. В спешни случаи се доверявам изцяло на медицината, но не ругая хомеопатията. Разчитам на нея като алтернатив. Не отхвърлям нищо, нито се предоверявам. Харесва ми да имам избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рецептите на бабата са толкова далеч от хомеопатията, колкото последната е далеч от истината...Радвам се, че със силата на (само)внушението или пък благодарение на огромните възможности на човешкият организъм, сам да се справя с повечето болестотворни организми(и сам да ремонтира различните поражения) се е стигнало до положителен резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рецептите на бабата са толкова далеч от хомеопатията, колкото последната е далеч от истината...Радвам се, че със силата на (само)внушението или пък благодарение на огромните възможности на човешкият организъм, сам да се справя с повечето болестотворни организми(и сам да ремонтира различните поражения) се е стигнало до положителен резултат.

Рецептите на баба ми наистина нямат нищо общо с хомеопатията, доверявам се на всичко доказано. Да, човешкият организъм е устроен да се възстановява сам. Някъде във времето е изгубил тази способност и сега, понякога му е необходимо "побутване", за да се справи.

Под сериозни заболявания разбирам, най-вече, тези които водят до некачествен живот.

Приятелю, нека си останем приятели с различни мнения.

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рецептите на баба ми наистина нямат нищо общо с хомеопатията, доверявам се на всичко доказано. Да, човешкият организъм е устроен да се възстановява сам. Някъде във времето е изгубил тази способност и сега, понякога му е необходимо "побутване", за да се справи.

Под сериозни заболявания разбирам, най-вече, тези които водят до некачествен живот.

Приятелю, нека си останем приятели с различни мнения.

:)

Приятелството ни няма да е при никакъв случай под съмнение, а и честно, не видях мненията ни да се различават с нещо :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, напротив, на двата полюса сме.

Публикувано изображение

М-да, мъжки и женски полюс и се чудя този магнетизъм между нас от какво ли е ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване