Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GTI

Хомеопатията - лечение или шарлатанство ?

34 гласували потребители

1. 1. Вярвате ли на хомеопатията като лечение ?

• категорично да
    • по-скоро да
    • не ме интересува
    • по-скоро не
    • категорично не

Препоръчан отговор

Не съм много навътре в нещата, но имам близък приятел, чието дете се беше разболяло - остър бронхит ли беше или нещо по-сериозно - не помня. Решиха да опитат с хомеопат, който изписал някакви такива лекарства. Онзи ден ми се похвали, че това ще е трета зима, през която сина му не е боледувал, а преди това беше доста болнав. Пласибо ли е или не, не ми пука, ако действа. Не е ли и самото пласибо едно чудо, все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само до преди 400-500 години за електричеството също не е имало наука , а днес едва ли някой може да си представи света без електричество......при това без въобще да разбира и да се интересува особено от това как точно работи плазмения му телевизор примерно.....

И никак не съм сигурен преди 2-3000 години дали не са прилагали успешно хомеопатията за лечение....без да знаят , че това днес му казват хомеопатия и как научно се обосновава от днешна гледна точка.....

Твърде голямо е необоснованото високомерие на съвременната медицина , без по никакъв начин да подценяваме днешните й постижения.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде голямо е необоснованото високомерие на съвременната медицина , без по никакъв начин да подценяваме днешните й постижения.....

каква съвременна медицина, та те са само на една крачка пред кръвопускането - като бях малък все още се продаваха на женския пазар пиявици за сваляне на кръвното.

а хомеопатията е следващата междина крачка към съвремието, а постиженията за които пишеш се дължат на химическата и инженерна мисъл не на медицинската. високомерието им се дължи на това че са заустили един огромен набор от книги с псевдонаучна стойност,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и това го пише лекар....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хомеопатията е на принципа–и най–силната отрова в малки количества е полезна.Най–общо казано.Извинявам се предварително на медицинските кадри,не искам да ги засегна(дъщеря ми учи за мед.сестра),но на хомеопатията вярвам повече,на медицината само що се отнася до касаплъка–хирургията демек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хомеопатията вреди – директно и косвено

февруари 5, 2014

д-р Кремена Димитрова, списание МД, септември 2013

Тази публикация доста ме смути.

Не съм привърженик на хомеопатията, защото бях убедена, че тя действа само при пациенти, които лесно се поддават на внушение.

Оказва се обаче, че дори молекула от дадено вещество може да причини вреда, което пък означава, че същата тази молекула може и да помогне, ако хомеопатът е подбрал правилното лекарство.

И все пак ми е трудно да приема, че хомеопатичните препарати оказват влияние върху човешкия организъм при всички случаи, независимо от ефекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и това го пише лекар....

не, всичко това е описано в 52 изследвания, които за удобство  отдолу са дадени с линкове - чукваш на оцветеното със синичко с левия бутон на мишката и виждаш сам.

ако не си съгласен -провеждаш свое изследване, публикуваш материалите и изводите си и имаш право да твърдиш това, което си открил.

Тази публикация доста ме смути.

Не съм привърженик на хомеопатията, защото бях убедена, че тя действа само при пациенти, които лесно се поддават на внушение.

Оказва се обаче, че дори молекула от дадено вещество може да причини вреда, което пък означава, че същата тази молекула може и да помогне, ако хомеопатът е подбрал правилното лекарство.

И все пак ми е трудно да приема, че хомеопатичните препарати оказват влияние върху човешкия организъм при всички случаи, независимо от ефекта.

става дума за това, че в "лекарството" няма само вода+една молекула от някакво си вещество.

има и други работи, кооито причиняват нежеланиете реакции.

А отделно -индиректни странични ефекти - тоест, човекът се доверява на хомеопатията и умира от  влошаване на белодробната алергия, влошаване на саркоидозата, гломерулонефрит, хипертензивна сърдечна недостатъчност и енцефалопатия, H. influenzae менингит, сепсис и гърчове, малигнен меланом, мултиорганна недостатъчност, оток, пневмококова пневмония с пурулентен перикардит и кома, сепсис и летален изход, тежка екзацербация на атопичния дерматит с последващи усложнения като неовладяема хипертония, смърт, хидроцефалия с необходимост от хирургичен дренаж.... нали се сещаш за какво иде реч ? Самата хомеопатия не им навреджа, но си умират като пилци от заболяването си..

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пласибо ли е или не, не ми пука, ако действа. Не е ли и самото пласибо едно чудо, все пак?

Напълно съм съглана, че психологическата нагласа играе решителна роля за справянето с даден медицински проблем. Може би в същата степен, в която психичната тревога и нервното безпокойство пък отключват определени болести. Не че съм почитател на конспиративните теории, но имам достатъчно роднини - както лекари, така и във фармацевтичната индустрия - за да вярвам, че много от горещо препоръчваните и рекламирани медикаменти не са нищо различно от бързо, безболезнено и повърхностно подтискане на симптомите. Но не и пар екселанс ЛЕЧЕНИЕ. Разбира се тук става дума не за настинки и разни безобидни неразположения. Фармацията е толкова голям играч, че може да ни накара да вярваме в нейната благородна мисия толкова успешно, колкото и Кока Кола в ефекта на щастие от всяка глътка химия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хомеопатията не е ефективна при 68 заболявания Според австралийски специалисти най-голямата опасност, свързана с хомеопатията, е тя да се използва за ваксинация

Ефектът на хомеопатичните лекарства е нулев при 68 заболявания и той не се различава от приема на обикновено плацебо, установиха австралийски учени, цитирани от в. "Дейли мейл".Проучването на Националния съвет за здравни и медицински изследвания констатирало, че лечението с безкрайно разредените субстанции не води до никакви подобрения при повечето болести, сред които астмата, артрита, разстройствата на съня, грипа, настинката, екземата, маларията, холерата, хероиновото пристрастяване и др.Според австралийските медици хомеопатията не подобрява здравословното състояние на пациентите повече от плацебото - субстанция която няма ефект върху заболяването. Те предупреждават своите колеги да оттеглят подкрепата си за хомеопатичните средства поради доказаната им научна безполезност.Лекарите задължително трябва да информират своите пациенти за тяхната неефективност.Хомеопатията е алтернативна медицина, основана на принципа "клин клин избива". Според нея субстанция, която причинява известни симптоми, може да помогне за премахването им, ако тя бъде приложена в минимални дози.Професорът-имунолог Джон Дуайър, участвал в изследването, призова правителствата да спрат легитимирането на хомеопатията.Според него подобни лечения трябва да бъдат премахнати веднъж завинаги. Дуайър твърди, че не е етично съзнателно да се изписва на пациентите лекарство, ефективно не повече от плацебо.

Според специалиста най-голямата опасност, свързана с хомеопатията, е тя да се използва за ваксинация.

"Като имунолог за мен най-големият проблем е разпространеното схващане, че хомеопатичните ваксинации са безобидни и са толкова добри, колкото и класическите такива. Хората, които вярват в това, със сигурност не предпазват себе си и децата си“, казва Дуайър, цитиран от "Гардиън“.

"Хомеопатични ваксинации са предлагани срещу ХИВ, малария... нито една от тях не е ефективна", продължава експертът.

"Хомеопатията не е наука и не е базирана върху наука. В много от случаите хомеопатията може да бъде опасна и да поставя на риск човешки животи. Ваксинацията е класически пример за това", казва Ричард Чунг – президент на австралийската медицинска асоциация.

vesti.bg

Един хомеопат твърдеше, че хомеопатичните ваксини били по-ефикасни от обикновените.

На въпроса ми дали съществува ваксина срещу бяс, отговори утвърдително.

И после някои хора се чудят, защо отношението ми към хомеопатията е ...такова... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Млада преподавателка от УНСС издъхна в линейка, лекувала се с хомеопатични лекарства

02.08.2015 08:30; 24 часа онлайн;
Image_4902625_126.jpg

31-годишна жена, преподавател в столичен университет, почина снощи в линейка на път за благоевградската болница, лекувала белодробно заболяване с хомеопатични медикаменти, предаде БГНЕС.

Преподавателят в УНСС била с група свои студенти за уикенда на Рилския манастир. От месец 31-годишната жена, родом от град Хаджидимово, но живуща в столицата, имала белодробно заболяване. Лекувала упоритата си кашлицата с хомеопатични медикаменти, предписани й от лекар.

Към 21.30 часа снощи състоянието на преподавателя се влошило рязко, започнала да хрипти, след което колабирала в района на Светата Рилска обител, охраната й се обадили на тел. 112. Докато пристигне линейката от Спешния център в град Рила, студентите започнали сърдечен масаж на преподавателя си, правили и изкуствено дишане "уста в уста". На полумъртвата жена е поставена от пристигналия с линейката спешен екип кислородна маска, но на път за МБАЛ-Благоевград е починала.

Тялото й е в моргата на благоевградската болница за извършване на аутопсия от съдебен лекар. За инцидента е уведомена полицията в РУП-Рила, както и дежурния прокурор в РП-Благоевград.

Възможно е жената да е имала инфекциозно заболяване, предизвикало фаталния й край след неефективното хомеопатично лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, а уж става въпрос за образован човек. Ама глупостта ходи по хората и явно не подбира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, а уж става въпрос за образован човек. Ама глупостта ходи по хората и явно не подбира. 

Обикновена неграмотност.

От новият вид дето човек знае да чете и пише, води се "образован",  но не може да осмисля прочетеното и това го прави някакси по-неграмотен - вярва в измислици , врачки, баячки, Паулу Куелю и т.н.

Същото е с " да кърмим в МОЛ-а", "анти-ваксър движението", "да раждаме в къщи" и .т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

31-годишна жена, преподавател в столичен университет, почина снощи в линейка на път за благоевградската болница.

Преподавателят в УНСС била с група свои студенти за уикенда на Рилския манастир. От месец 31-годишната жена, родом от Хаджидимово, имала белодробно заболяване. Лекувала упоритата си кашлицата с хомеопатични медикаменти, предписани й от лекар.

Към 21.30 часа снощи състоянието на преподавателя се влошило рязко, тя колабирала в района на Светата Рилска обител. Охраната на манастира се обадили на тел. 112. Докато пристигне линейката от Спешния център в град Рила, студентите започнали сърдечен масаж на преподавателя си, правили и изкуствено дишане "уста в уста". На полумъртвата жена е поставена от пристигналия с линейката спешен екип кислородна маска, но на път за МБАЛ-Благоевград тя е починала, съобщи БГНЕС.

За инцидента е уведомена полицията в РУП-Рила, както и дежурния прокурор в РП-Благоевград.

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%A3%D0%9D%D0%A1%D0%A1-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D1%8A%D1%85%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%B0_540821.html

Още една жертва на хомеопатията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жената или за лекаря става дума? 

Не малко лекари предписват хомеопатични медикаменти.

Често човек от болницата отива направо в аптеката за да закупи лекарствата и да започне лечението си, колкото се може по-скоро. 

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жената или за лекаря става дума? 

За жената, лекаря явно е просто дилър на тия шарлатании. Не малко JP-та, пък и специлисти вероятно има, които си докарват допълнителен доход от предписване на определени марки и типове лекарства(не че в случая става въпрос за лекарство(хомео пенкилера нищо не лекува, само тлъстината на портфейла на пациента)) или място от което да се закупуват лекарства.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жената, лекаря явно е просто дилър на тия шарлатании. Не малко JP-та, пък и специлисти вероятно има, които си докарват допълнителен доход от предписване на определени марки и типове лекарства(не че в случая става въпрос за лекарство(хомео пенкилера нищо не лекува, само тлъстината на портфейла на пациента)) или място от което да се закупуват лекарства.

Обикновено повечето хора не разбират от лекарствени вещества, както и много хора не знаят, какво е хомеопатия.

Доверяват се на лекаря си, и си мислят, че биват лекувани с предписаните медикаменти. 

Разбира се, че има и хора, които предпочитат хомеопатията, което е жалко. 

Задължително е да се чете листовката и ако нещо не е ясно да се потърси информация от сигурен източник.Например от сайта на фирмата производител или други сайтове, например на аптеки.  

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено повечето хора не разбират от лекарствени вещества, както и много хора не знаят, какво е хомеопатия.

Доверяват се на лекаря си, и си мислят, че биват лекувани с предписаните медикаменти. 

Задължително е да се чете листовката и ако нещо не е ясно да се потърси информация от сигурен източник.Например от сайта на фирмата производител или други сайтове, например на аптеки.  

Учителката не би трябвало да е като повечето стадо. За чий й било е образованието, като не може да разсъждава. Доверие не се дава току така, без значение на кого. Общият ти пример е празна приказка в случая, а ние именно конкретен случай обсъждаме в последните коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учителката не би трябвало да е като повечето стадо. За чий й било е образованието, като не може да разсъждава. Доверие не се дава току така, без значение на кого. Общият ти пример е празна приказка в случая, а ние именно конкретен случай обсъждаме в последните коментари.

Не е празна приказка, защото и вие не знаете подробностите за този случай. Може и да сте прав, но може и да не сте.

За жалост още един човешки живот си отиде, а може би е било възможно да се предотврати това. 

Приключвам участието си в темата(за сега), с моите "празни приказки".

Пожелавам ви приятен ден.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е същата от новината пусната от док, по-горе.

Вярно!

Въобще не съм погледнала дали тази новина я има. :shy11:

Твърде възможно е, младата жена да е била от хората, които са против лечението с лекарства и да е настояла да бъде лекувана с хомеопатия.

Не ми се вярва лекар да предпише само хомеопатично лечение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

странно че не са я затворили в стая и не са и дали една цигара да изпуши.

тука доста компетенти се биха в гърдите че хапчетата им са всесилни, ами ако е имала карценом с кво щяха да помогнат.

а иначе вършите полезно дело като облекчавате нои при изплащането на пенсии те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

странно че не са я затворили в стая и не са и дали една цигара да изпуши.

тука доста компетенти се биха в гърдите че хапчетата им са всесилни, ами ако е имала карценом с кво щяха да помогнат.

а иначе вършите полезно дело като облекчавате нои при изплащането на пенсии те.

Оказа се, че жената наистина е имала карцином.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...