Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един колега иска да си взима PC и от магазина са му препоръчали тази конфигурация. Моля кажете си мнението дали си заслужава и дали може да се вземе нещо по-свясно за същите пари.

Системна платка : ASUS M4N68T V2 /NF630A/A M3 - 98 лв.

Процесор : ATHLON II 225 /BOX - 113 лв.

Вентилатор : COOLERMASTER - 12 лв.

Видеокарта : PALIT GT220 SONIC 512M DDR3 - 102 лв.

Опер. Памет : 4GB DDR3 1333 A-DATA /2x2GB/ - 76 ЛВ.

Твърд Диск : 1TB HITACHI 7200/SATA2/32MB - 101 ЛВ.

Записвачка : LG GH22NS50DVD RW SATA BLACK - 35 лв.

Кутия : ASUS ATX - 40 лв.

Захранване : FORTRON 350W - 37 ЛВ.

Монитор : 19 WIDE LG W1943SS-PF - 192 лв.

Редактирано от sa6o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

800 лв бюджет? Определено може да се вземе нещо по-добро. Ето с какво не съм съгласен: Процесор : ATHLON II 225 /BOX - 113 лв. - същият е около 100-105 лв по принцип и определено не виждам смисъл да се дават 10 лв отгоре за още 100 MHz. По-добре 250 на 3.0 GHz! Вентилатор : COOLERMASTER - 12 лв. - къв е тоя вентилатор? На кутията? На процесора? На какво.... Определено няма нужда от него където и да е! Видеокарта : PALIT GT220 - става за филми, ама ако иска да играе, не е никак удачна! Слаба е просто, но то и бюджета не може да предложи нещо кой знае колко по-добре освен една 5670 (по спомен, не сравнявам цените в момента) Записвачка : - Това па за какво му е? Аз лично съжалявам, че взех за моят комп. Пари на вятъра. Има ли конкретна причина да трябва тази записвачка? Кутия : ASUS ATX - Лоша кутия, ама то и бюджета е доста ограничен... Не може ли да си ползва старата кутия примерно? Няма смисъл да се дават 40 лв за скапана кутия, която няма да е по-добра от която и да е друга. Ако има стара да си ползва нея. Захранване : FORTRON 350W - Абе ще покрие изискванията на системата най-вероятно, ама не бих гласувал доверие. Ако бях аз бих взел поне 400W и предвид бюджета Fortron си остава добър избор. Монитор : 19 WIDE LG - еми за парите си ок. Най-важното е: За какво ще се ползва компютъра? Защото ако е филми, офис приложения, интернет има къде-кде по-добри предложения. Ако е за игри с тоя бюджет НЯМА начин да се направи нещо, което да става. Ще подкарва игрите но само до там. Та, за какво точно ще се ползва този компютър? п.с. Забравих за дъното... Със чипсет на nVidia е и не поддържа всички процесори от AM3 серията... Никак не ми харесва като вариант!

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наемете си човек, който разбира и да ви направи той конфигурация според вашите НУЖДИ - ИЗИСКВАНИЯ. Магазина винаги ще те преебе, без да иска или нарочно. Докато стигна до тоя извод изхвърлих на боклука 2-3 PC. Ако ви притеснява гаранцията - всяка част от всеки склад; фирма се купува с гаранция стига да я има де. Офертите на майсторите са около 50-200лв само за труд. Но ти го прави; настройва; тества; сглобява и т н.....пред очите. Някога да сте купували PC, което преди това 3 дни е работело просто да се види дали процесора загравя и ала бала важни неща. Никога в магазин не са ми показвали тестовете. Всичко е на доверие - доверието преебава нещата или поне PC. Искат да ти вземат само парите. За да ти направят конфигурация ще те одерът от пари за да предвидят примерно неточната формула на ползваемостта на PCто. Кво ще правиш с него. По колко часа ще работи. В каква среда ще работи и ала бала простотии, които правят изграждането на конфигурацията един успешен процес. Иначе без специалист недей купува и така през интернет по темите. На живо става всичко. Да не говориме като ти натепат по дъното чаркове от партида на производителя, която е бракувана или примерно срока на годност и изтича след 1 месец. Доста чаркове имат срок на годност и правилно съхранение и ала бала щуротии. Оказа се, че доста голяма част от магазините шиткат квото имат при склададжиката си. Като питаш за партиден номер на процесора датата на производството му и гледат и се пулят. Мноу нерви ще потрошиш. Пък и като си шитнеш един ебан уиндоус - дори лицензиран си е пак такова говно - то той ще ти замаскира всички неточности по чарковете. Уиндоуса при него всичко си работи - така е направен да замаскира нередностите по компонентите в твоята конфигурация. Имай си едно на ум!

Редактирано от zoomaniak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си , забравил съм да напиша за какво ще го ползва. Той по принцип до сега никога не е имал PC , но сега иска да вземе за лапето му да играе на игри. Той по принцип си е приготвил 1000 лв. не е казано , че точно 800 лв. му е бюджета просто такава конфигурация са му препоръчали. Вентилатора не знам за какво му е и аз като гледах листа с конфигурацията ми се стори странно , но забравих да го питам , а дори и да го питам едва ли ще може да ми отговори понеже както ти казах до сега не е имал PC и не разбира изобщо. За видеокартата и на мен не ми се струва надеждна. За записвачката ако ти кажа колко съм се смял ... :baby: той дори си е поръчал да му сложат на кутията 2 в случай , че едната се развали да ползвал другата и като го питах "е тя нали е в гаранция като се развали ще ти я оправят" той не можа да ми даде конкретен отговор. :scared: За кутията , не няма по-стара вече ти казах причината , ще му кажа , че е кофти да пита за някоя друга по-добра явно. Захранването според мен ако видео картата е по-добра да може да играе сина му на съвременните игри и аз мисля , че най-добре ще е поне Fortron 440W , това 350W не ми се вярва , че ще може да сварва. А по принцип ATHLON процесора добри ли са за игри , защото аз до сега винаги съм бил с интелски процесори , на едно единствено PC преди години имах ATHLON и за игри беше сякаш тромав. За хард диска някакво мнение имаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито един компонент не ми хвана окото! Най-добре виж тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=177181&st=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Записвачка : LG GH22NS50DVD RW SATA BLACK - 35 лв.

Записвачка : - Това па за какво му е? Аз лично съжалявам, че взех за моят комп. Пари на вятъра. Има ли конкретна причина да трябва тази записвачка?

Специално за тази записвачка ще кажа, че е много добра, защото работя с такава. Досега е записалa и проверила 600+ DVD5. :scared:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито един компонент не ми хвана окото! Най-добре виж тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=177181&st=0

Изпускаш, че трябва и монитор в този бюджет. Реалният за компютъра ще е 750-800 при горница 1000 за всичко... Докато в темата става дума за 1000 лв само за компютъра. Според мен може за 750 лв да се сглоби компютър с i3 2500 на Intel и по-хубав монитор, нещо 1920х1080.

@ gothicrock: Тя може и да не е лоша записвачката, но ако имаш нужда да записваш дискове. А предвид, че вече може да се инсталира от флашка, а и има слухове, че MS ще пуснат Win 8 и на инсталационна флашна, не виждам вече нуждата от такава. Освен ако няма да записваш дискове. Аз лично за 4 месеца съм записал 2 диска, като единият беше със Ubuntu 11.04 да го имам като Live CD за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изпускаш, че трябва и монитор в този бюджет. Реалният за компютъра ще е 750-800 при горница 1000 за всичко... Докато в темата става дума за 1000 лв само за компютъра. Според мен може за 750 лв да се сглоби компютър с i3 2500 на Intel и по-хубав монитор, нещо 1920х1080.

Така е, но конфигурацията, предложена в първия пост е слаба и безперспективна. Все пак не е редно да си дадеш парите и още на първата игра, да мислиш за ъпгрейд. В подобни теми имаше предложения с i3 2100 и картата може да не е GTX 460, както и рамта да не е на 1600 MHz. Така че, ако се поотреже леко от тук от там, ще заприлича на машина.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@ gothicrock: Тя може и да не е лоша записвачката, но ако имаш нужда да записваш дискове. А предвид, че вече може да се инсталира от флашка, а и има слухове, че MS ще пуснат Win 8 и на инсталационна флашна, не виждам вече нуждата от такава. Освен ако няма да записваш дискове. Аз лично за 4 месеца съм записал 2 диска, като единият беше със Ubuntu 11.04 да го имам като Live CD за всеки случай.

Съгласен съм. :baby:

Но ако му трябва хубаво DVD, просто казвам, че това е такова.

Аз, примерно, не мога без DVD, защото имам една колекцийка със CD-та на любими групи (качеството на оригиналното CD не може да се сравнява с какъвто и да е файлов формат) и една колекцийка с по-стари филмчета, които може да се наложи да ги сваляш няколко дни, за да ги гледаш. А така - слагаш диска в DVD-то и всичко е на шест. :scared:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласих се и с двамата. Ето какво измислих:

Дъно: ASROCK H61M-S - 93.74 лв.

Процесор: INTEL CORE i3-2100, 3.10GHz - 196.07 лв.

РАМ: ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - 67.30 лв.

Видео: SAPPHIRE 512M HD5670 DDR 5 - 121.81 лв.

Хард: WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue - 69.26 лв.

Кутия + Захранване: COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU - 112.70 лв.

Монитор: BENQ 21.5" G2222HDL - 242.39 лв.

Всичко: 903,27 лв.

Постарах се да го вкарам под бюджета от 1000 лв, но за останалите 100 лв може да се вземе много по-качествена видео карта или по-добро дъно или по-голям хард. Като цяло се постарах да не използвам максимално бюджета и ако човека се съгласи на пълните 1000 лв има какво да се подобри.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цените и чарковете са от скай: Наименование Цена лева Дънна платка ASROCK 770 EXTREME3, AMD 770, DDR III 123,00 Процесор AMD Athlon II X2 Dual Core 250, BOX 100,00 Памет 1x2GB DDR3 1600 KINGSTON HYPER X 43,00 Твърд диск SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III 70,00 Кутия COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU 113,00 Видео SAPPHIRE 1024M HD5670 DDR III PCI-E 117,00 Монитор PHILIPS 21.5" 222E2SB/00 228,00 Цена в лева с ДДС: 794,00 После може да си добави едно чипче памет както и записвачка. Нали 800 е лимита ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих избрал конфигурацията на quickJO + два вентилатора (аз съм доволен от тези,може и други).Задължително е да има един вкарващ свеж въздух и един изкарващ горещия на кутията, защото все пак е лято и трябва да има добро охлаждане компютъра.

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цените и чарковете са от скай:

Наименование Цена лева

Дънна платка ASROCK 770 EXTREME3, AMD 770, DDR III 123,00

Процесор AMD Athlon II X2 Dual Core 250, BOX 100,00

Памет 1x2GB DDR3 1600 KINGSTON HYPER X 43,00

Твърд диск SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III 70,00

Кутия COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU 113,00

Видео SAPPHIRE 1024M HD5670 DDR III PCI-E 117,00

Монитор PHILIPS 21.5" 222E2SB/00 228,00

Цена в лева с ДДС: 794,00

После може да си добави едно чипче памет както и записвачка. Нали 800 е лимита ?

Лимита е 1000 лв. за PC и монитор всичко общо. И твоята и на quickJO конфигурациите ми допадат като тази на quickJO ми се струва доста добра за парите си , рам , хард и т.н. са като на колегата конфигурацията , която са му препоръчали само че с по-добри компоненти. Само 1 въпрос имам тази кутия COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU си върви с вградено захранване или как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наемете си човек, който разбира и да ви направи той конфигурация според вашите НУЖДИ - ИЗИСКВАНИЯ. Магазина винаги ще те преебе, без да иска или нарочно. Докато стигна до тоя извод изхвърлих на боклука 2-3 PC. Ако ви притеснява гаранцията - всяка част от всеки склад; фирма се купува с гаранция стига да я има де.

Офертите на майсторите са около 50-200лв само за труд. Но ти го прави; настройва; тества; сглобява и т н.....пред очите. Някога да сте купували PC, което преди това 3 дни е работело просто да се види дали процесора загравя и ала бала важни неща. Никога в магазин не са ми показвали тестовете. Всичко е на доверие - доверието преебава нещата или поне PC.

Искат да ти вземат само парите. За да ти направят конфигурация ще те одерът от пари за да предвидят примерно неточната формула на ползваемостта на PCто. Кво ще правиш с него. По колко часа ще работи. В каква среда ще работи и ала бала простотии, които правят изграждането на конфигурацията един успешен процес.

Иначе без специалист недей купува и така през интернет по темите. На живо става всичко. Да не говориме като ти натепат по дъното чаркове от партида на производителя, която е бракувана или примерно срока на годност и изтича след 1 месец. Доста чаркове имат срок на годност и правилно съхранение и ала бала щуротии.

Оказа се, че доста голяма част от магазините шиткат квото имат при склададжиката си. Като питаш за партиден номер на процесора датата на производството му и гледат и се пулят.

Мноу нерви ще потрошиш. Пък и като си шитнеш един ебан уиндоус - дори лицензиран си е пак такова говно - то той ще ти замаскира всички неточности по чарковете. Уиндоуса при него всичко си работи - така е направен да замаскира нередностите по компонентите в твоята конфигурация.

Имай си едно на ум!

Изказа един куп глупости... какъв срок на годност, к'ви 5 лева? Това да не ти е салам от магазина, срок на годност...Мале така като ти гледам мнението, освен за проветряване на устата за нищо не струва..

Иначе си прав само за едно, да не се купуват готови конфигурации, но да кажеш да не се доверяват на форума тук... :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията, която съм посочил идва с 1 брой 120 мм вкарващ вентилатор със сини свтодиоди. п.с. Бюджета не е 800, 1000 лв е, ама не е сигурно, че може да се използват всичките. Темата е от името на друг човек и за това не посмях да вкарам целият бюджет, а нещо по средата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Излезнаха 2 копирани поста... Нищо, тъкмо ще допълня за кутията, че видях въпрос през това време: Да със захранване 400 W идва от Elite серията на Cooler Master.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изказа един куп глупости... какъв срок на годност, к'ви 5 лева? Това да не ти е салам от магазина, срок на годност...Мале така като ти гледам мнението, освен за проветряване на устата за нищо не струва..

Иначе си прав само за едно, да не се купуват готови конфигурации, но да кажеш да не се доверяват на форума тук... :P

Е хубаво де - нека ти натепат някой процесор дето не се знае на коя дата е произведен и колко години е висял в кашона в някой склад. Щото и такива случки стават ако не знаете. Направете си майтап:

- Извините г-не/г-жо може ли да видя датите на производство и партидните номера на всяка част. И гледайте какво става. Да не говориме за серийните номера, които можеде да проследите винаги в сайтовете на производителите на чарковете, които не крият нищо за никоя част. Дори казват, кои серии номера от 1 до 1098483 са спрени от производство и са иззети от магазинната мрежа поради голям як дефект - но тука си ги шиткат по конфигурации без да им пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията, която съм посочил идва с 1 брой 120 мм вкарващ вентилатор със сини свтодиоди.

Тогава поне още един е добре да се вземе да изкарва топлия въздух, все пак охлаждането не е за пренебрегване. Иначе конфигурацията е супер и за момента всичко ще му върви добре. :P

Е хубаво де - нека ти натепат някой процесор дето не се знае на коя дата е произведен и колко години е висял в кашона в някой склад. Щото и такива случки стават ако не знаете. Направете си майтап:

Модел процесор произведен преди 1-2 години, колко ли може да е висял в кашона :) А и по цял ден чета из форумите и ти си първия с подобно изказване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казах на колегата варианта на quickJO за конфигурация пък да видим какво ще реши. Преди 1 час говорих с него и тамън отиваше с брат си до друг магазин за PC-та да види и там какво ще му препоръчат и утре ще ми даде втора конфигурация , така че като се върна от работа мога да ви я постна и нея да си кажете мнението. Благодаря за отзивите до сега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.