Премини към съдържанието
Earth Face

AMD 6000+ Овърклок

Препоръчан отговор

Прочетох теми но нещо неми беше ясно.Какво ми е нужно да овърклокна процесора си? във момента работи на 3000 Мхз.И до колко мога да го дигна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип ти трябва много добро охлаждане, солидно захранване и съответно дъно, за да можеш да вдигаш постепенно честотата, но не вярвам, че ще има ефект от операцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочетох теми но нещо неми беше ясно.Какво ми е нужно да овърклокна процесора си? във момента работи на 3000 Мхз.И до колко мога да го дигна ?

Не съм по клока, но от "обща" култура знам, че ти трябва стабилно захранване, подходящо дъно и малко късмет. Въпросния модел, може да се докара до към 3,5Ghz.

P.S. както @pataran каза, забравих и аз да спомена, добро охлаждане.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ви благодаря :) аз съм със БОХ такаче неискам да пробвам.Ще си сасипя процесора за някви 500Мхз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ви благодаря :rolleyes: аз съм със БОХ такаче неискам да пробвам.Ще си сасипя процесора за някви 500Мхз

Този процесор , ако успееш да го клокнеш 500мхз отгоре ще бъдеш голям късметлия.По принцип точно тези 6000+ се клокват средно до около 200-300мхз отгоре.Помисли си дали въобще си заслужава да го мъчиш , като някакъв голям прираст в производителността реално няма да има!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравеите. Да попитам и аз се замислям за лек клок нa ЦПУ - то в подписами.

Вече сам сас Уин 7 и като играя Код 4 мулти плеар ми сече на 1280х1024 а на ХП то нямах този проблем.

Имали смисал да клоквам ?

На теста за производителност на Уин 7 ми паказа че процесора е наи бавен и наи малко точки ми даде. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Публикувано изображение

П.П Ако трябва допалнителна информация ще дам снимки от евереста.

Благодаря предварително.

Ето данните за проца.

http://www.album.bg/xaxulive/images/27818327/

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извода е , че

Windows 7 / Vista Sucks , XP rullz over the hills , Linux Rullz over the mountains , Mac OS X RULLZ over Everest

Или по-точно за твое добро , и за общото благо мини на ХР или Mac OS X .

Но не забравяй , че линукс също е хубава ОС(зависи от дистрото) , но малко ме съмнява игрите ти да тръгнат на него

Редактирано от Фодор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Yeah, right... :yanim: Сеченето може да се дължи на много неща, но не и на операционната система. Е всъщност може и на Windows-a да се дължи, ако е порядъчно омазан. tenekia, я изключи от BIOS-a Cool&Quiet функцията и и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извода е , че

Или по-точно за твое добро , и за общото благо мини на ХР или Mac OS X .

Но не забравяй , че линукс също е хубава ОС(зависи от дистрото) , но малко ме съмнява игрите ти да тръгнат на него

Извода е, че в момента освен да спамиш, друго не правиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Yeah, right... :D Сеченето може да се дължи на много неща, но не и на операционната система. Е всъщност може и на Windows-a да се дължи, ако е порядъчно омазан.

tenekia, я изключи от BIOS-a Cool&Quiet функцията и и пробвай пак.

Lyudmil мерси много за помоща сега неми сече като преди. :wors:

Уина е на около 10 - 14 дена.

За клок имали смисал, се си мисля че "лек" клок ще даде по добри резултати в сичко каквото правя.

Имали смисал да го помача малко за 2.7-2.8,9Ghz?

Със бокс охлаждане съм.

Ето снимки на биос-а ми

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Благодаря отново на всички.

П.П Какво е това "Link Width" ? И за какво служи. От биоса е. Снимал съм го по горе.

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ееееее сега , ако очакваш да ти кажем това ще натиснеш тук ще пипнеш , онова ще настроиш , поне аз няма да ги дам тези напътствия!Има една , айде две , че може повече причини поради които , със зададени от нас настройки може да получиш черно еканче или синьо.Трябва сам да откриеш оптималните настройки за овърклок на твоята система на база на проба/грешка.Тоест пипаш или променяш тестваш и ако всичко е успешно нагоре.Има една страхотна стикната тема , която трябва да прочетеш , за да знаеш какво правиш поне , а не да пукаш клавиши на сляпо.С този боксов охладител трябва доста изкъсо да следиш температурите под товар , които не бива да превишават 65-72 градуса под товар за твоя процесор!ще напиша няколко думи , дано ти помогнат: Процесор:Говорим за твоя , има си множител 12.5 има си и шина 200мхз.Овърклокът се осъществява посредством повишаване честотата на шината.Пример 12.5 по 210 шина примерно , става 2625мхз.10мхз отгоре на стандартната шина са 5% овърклок на процесора.На всеки 10мхз на шината тестваш с Праим 95 примерно , следиш температури и ако мине час (желателно е повече) значи може да се каже , че е стабилен и вдигаш още докато не даде син екран или не забие.Следва повишаване на напрежението с една стъпка нагоре и пак тест.Задължително следиш температурите да не преминат написаните по-горе под товар.Това Линк Спиид го сложи на 800 , за да не пречи на овърклока.Това е НТ честотата на процесора. Памет , за твоята говоря , гледам че е на 1066мхз , ако работи на толкова де , ако не принципът е същия:След повишаване на шината на процесора , честотата на паметта нараства пропорционално.Тоест 10мхз на шината отгоре или 5% овърклок ще вдигнат честотата на паметта от 1066мхз примерно на 1120 , което евентулано ще доведе до нестабилност.Затова сваляш честотата на паметта от множителите до 800мхз и вече с овърклок тя щеработи на 840мхз , което е добре.Може и да пробваш с повишение на напрежението и но това ще доведе до по-високи температури.Таймингите ги настрой ръчно на 5-5-5-18 за 800мхз и ако е на 1066 и нагоре на 6-6-6-18.Тестваш отново за стабилност с горепосочената програма или Мемтест и и намираш настройките с най-добра производителност. Задължително заключваш ПСИ-Е шината на 101 при овърклок! Успех повече не мога да помогна!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.