Премини към съдържанието
mininova

възпро за кодеци.приоритет.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следното питане към вас Инсталирал съм к-лите кодек и забелязах,че не се използва за всички видео файлове. когато се използва нали долу до часовника се появяват иконите му за звук и картина. е не се появяват на всички видиа. явно за някои от тях (МПЕГ2 например) не се използва този кодек. въпросът ми е как да направя така,че за мпег2 видиа да използва ffdshow audio и ffdshow video. трябва ми тази настройка за да мога да настроя нормализирането на ффд аудио,но то да работи за всички възпроизвеждани видео файлове. Или ако някой знае програма,която да следи нивото на аудио сигнала на изхода и да го нормализира,независимо от плейъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам следното питане към вас

Инсталирал съм к-лите кодек и забелязах,че не се използва за всички видео файлове. когато се използва нали долу до часовника се появяват иконите му за звук и картина. е не се появяват на всички видиа. явно за някои от тях (МПЕГ2 например) не се използва този кодек. въпросът ми е как да направя така,че за мпег2 видиа да използва ffdshow audio и ffdshow video. трябва ми тази настройка за да мога да настроя нормализирането на ффд аудио,но то да работи за всички възпроизвеждани видео файлове.

Или ако някой знае програма,която да следи нивото на аудио сигнала на изхода и да го нормализира,независимо от плейъра

При инсталация давате адванс инсталл и с чавки избирате какво да инсталирате.После има възможност за маркиране на всички или по-избор формати,разширения.Аз лично ползвам мега пакета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При инсталация давате адванс инсталл и с чавки избирате какво да инсталирате.После има възможност за маркиране на всички или по-избор формати,разширения.Аз лично ползвам мега пакета.

Това е направено,но въпрекки това явно използва някакъв друг кодек специално за аудио потока,но кой и защшо незнам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какъв плеър ползваш и какви са му настройките за "вътрешни" и "външни" кодеци. Аз лично не ползвам никакви пакетни кодеци. За филми позвам само Splash Prо EX и MPC HC със съответните настройки. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки подобен пакет има меню с настройки за съответния формат/разширение какви декодери да се използват. Тези настройки са особено важни за файлове с разширение *.mkv и *.mp4. За ffdshow трябва да влезнеш в самата програма и в "codecs" да направиш настройка за съответния формат/разширение кой декодер да се използва. Аз лично избягвам да гледам видео файлове през ffdshow, защото в повечето случаи изходящият битрейт на картината е по-нисък. :)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за по ниския битрейт ми е трудно да го повярвам. Колкото до контейнера там се ползва Хаали сплитер демек е без значение какъв е. Не бъркай опаковката със съдържанието. Предполагам че имаш предвид че е по добре да ползва CoreAVC за х264 вместо ffdshow но да не забравяме че втория е платен. На mininova мога да и препоръчам да цъкне на иконката (за видео или аудио) и да провери какво е отметнато и какво не. Иначе съм съгласен с holler_pz. С MPC-HC нямаш нужда от кодеци ще се възползваш от хардуерното ускорение на видеото и е безплатен.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за по ниския битрейт ми е трудно да го повярвам.

Колкото до контейнера там се ползва Хаали сплитер демек е без значение какъв е. Не бъркай опаковката със съдържанието.

Предполагам че имаш предвид че е по добре да ползва CoreAVC за х264 вместо ffdshow но да не забравяме че втория е платен.

Аз ползвам KMPlayer и той дава информация какъв е изходящият битрейт на картината, след декодирането на сигнала - не бъркай със стойността на номиналния битрейт на файла. В отметката за H.264 при настройката на кодеците използвам или Disabled (H.264/AVC) или CoreAVC, но при тях може да се появят специфични дефекти в изображението, ако се получи и при двата, тогава използвам ffdshow. За Xvid/Divx използвам техните си декодери. Принцпипно, за предпочитане е да се ползват оригиналните декодери за съответния формат, отколкото ffdshow - това си е мое виждане и го спазвам на 100%.

..........................................

Edit: Исталирах си нова версия на KMPlayer и сега си работя с неговите декодери - картината е чудесна и при работа с файлове *.mkv и *.mp4 процесорът дори се товари по-малко. Предишната версия на KMPlayer, с която работех, беше към пакета Final Codecs, но при тях често се налагаше да се променят настройките за H.264, за да се извлече максимум качество на картината. Гледал съм на друг компютър с инсталиран K-Lite, но не ме впечатли особено.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.