Премини към съдържанието
pc_learning

Има ли разлика в инсталацията на уиндоус и на луникс

Препоръчан отговор

Здравейте хора :yanim: Искам да ви попитам има ли разлика между инсталацията на уиндоус и на луникс,по-скоро версия Убунту 11.04.Извинете за глупавият въпрос :)

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какво разбираш под разлика... Принципно се пъха диска/флашката, буутва се и се следват инструкциите. Но да, изглежда различно, с други картинки и малко разлика в стъпките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте хора :yanim:

Искам да ви попитам има ли разлика между инсталацията на уиндоус и на луникс,по-скоро версия Убунту 11.04.Извинете за глупавият въпрос :)

И да и не. Идеята е същата, има малко повече възможности при линукс. Но има и много комплексни неща за които е по-добре да прочетете предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви,ако някой друг иска да се искаше да го направи :yanim:

Редактирано от pc_learning (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви,ако някой друг иска да се изкаше да го направи :yanim:

Ако не се чувствате сигурен и не знаете дали искате да преминете изцяло на линукс можете да си инсталирате софтуер а виртуализация и да си играете във виртуална машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук виждам нови висини в езика ни - хайде иЗкаШе е голяма изцепка, ама г/д....горе долу ?!?!?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

101 процента съм сигурен :yanim: Но все пак по-сложно ли е или са на г/д едно ниво?

Ако си нямате никаква идея какво е линукс и по какво се различава от windows ще е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, по-сложно е. Колко точно, зависи от човека и неговата подготовка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз питам за сложността на свалянето,не самата ОС,гледал съм клипове и ми харесват вградените програмки :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз питам за сложността на свалянето,не самата ОС,гледал съм клипове и ми харесват вградените

програмки :yanim:

Сваляне? Нали говорехме за инсталация. И още веднъж: зависи, може да е next->next->finish, a може да е и по-сложно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси,много ми помогнахте :speak:

Ако искате да пробвате Убунту без да използвате виртулани машини и без да разваляте инсталираният си Уиндоус, напревете го с Wubi:Изтеглете от тук

Има си подробно описание как се инсталира......след като се наиграете, влизате в Add/Remove Programs (Windows XP) или Programs and Features (Windows Vista/7) и просто деинсталирате Wubi (появява се в листата с инсталираните програми като Ubuntu XX.XX (сътветната версия)....става доста бързо и гладко и не вреди на Уиндоус:ph34r:

Надявам се да съм помогнал!:P

Успех:ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искате да пробвате Убунту без да използвате виртулани машини и без да разваляте инсталираният си Уиндоус, напревете го с Wubi:Изтеглете от тук

Има си подробно описание как се инсталира......след като се наиграете, влизате в Add/Remove Programs (Windows XP) или Programs and Features (Windows Vista/7) и просто деинсталирате Wubi (появява се в листата с инсталираните програми като Ubuntu XX.XX (сътветната версия)....става доста бързо и гладко и не вреди на Уиндоус:ph34r:

Надявам се да съм помогнал!:P

Успех:ph34r:

Предпочитам да си го сложа за операционна и да премахна уиндоус хп :blink::speak:

Сетих се да попитам,инсталацията в диск C задължителна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да си го сложа за операционна и да премахна уиндоус хп :ph34r::speak:

По-добре прочетете малко защото въпроса ви показва пълно невежество по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре прочетете малко защото въпроса ви показва пълно невежество по въпроса

Поприбцип това е вярно,добре,ще прочета !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да си го сложа за операционна и да премахна уиндоус хп :);)

Не е задължително, но е желателно.....и наистина прочетете малко, както @capnemo Ви е предложил....според мен тук във форума могат да Ви помогнат, но не и да Ви научат.....за това трябва желание, време и многооооо четене.....надявам се да успеете!::))

Приятна вечер.....засега толкова:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да си го сложа за операционна и да премахна уиндоус хп :);)

От прочетеното до сега в този пост разбрах,че само си чувал за Линукс.Мисля,че предложението на колегата @FaTLaMeR,да инсталираш Убунту през WUBI е най-приемливо на този етап.Но ако си нетрърпелив и искаш да го инсталираш веднага най-добре е да дадеш на някой можещ колега отдалечен достъп,примерно през TeamViewer,да ти го инсталира и да нямаш ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От прочетеното до сега в този пост разбрах,че само си чувал за Линукс.Мисля,че предложението на колегата @FaTLaMeR,да инсталираш Убунту през WUBI е най-приемливо на този етап.Но ако си нетрърпелив и искаш да го инсталираш веднага най-добре е да дадеш на някой можещ колега отдалечен достъп,примерно през TeamViewer,да ти го инсталира и да нямаш ядове.

Няма да го инсталирам аз,а и линукс ми допада,особенно убунту :) Не е като само да съм го чувал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да си го сложа за операционна и да премахна уиндоус хп :) :)

Вървиш усилено към изтриване на твърдия диск. Linux адресира по различен начин томовете и ползва друга файлова система. Ако не ти се прави миш-маш, го разучи във виртуална машина, например VirtualBox.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да го инсталирам аз,а и линукс ми допада,особенно убунту :) Не е като само да съм го чувал :)

Добре, повярвай, че не е некст-некст-финиш, защото утре ще се сблъскаш с нещо, което трябва да си прочел!

Особено пък диск С :) За /dev/sda да си чувал, за /,/var,/home ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не плашете pc_learning. Ubuntu e най-човешката система. Аз съм й закоравял почитател. Разкарах всички имитации на моите компове и сложих Ubuntu.

Oт Ubuntu 10.10 и нагоре е направено да се инсталира от бабички, супер руси секретарки, та до 6 годишни деца. Никакви виртуални машини, никакви изчадия kaтo Wubi. Това го наричам хемороиди.

Настроиваш биос. Пъхаш диска и следваш съветника. Рагледай снимките в сектор Install it!. Трета картинка. Тази опция ще открие Windows и ще го запази непокътнат. Избираш и забравяш всякакви премеждия. Чакаш финал на инсталцията и след рестарт ще имаш две системи с избор за зареждане. По време на инсталацията ще можеш да браузваш с firefox по интернет или да разцъкваш мини-игрички.

Something else е за напреднали. Тук можеш да изтриеш диска от стари ОС-ми и да гo нацепиш по свой вкус, или да се нагнездиш между съществуващи системи.

Инсталираш по класичексата схема.

500МB swap дял

200МВ /boot дял ext3/4

5GB минимум / корен на системата ReiserFS

Всичко първичен. Toва е.

Нещата са сведени до едно кликане с мишката в графичен режим.

Втория момент е да дадеш име на потребителя и парола. Край на мъките.

В края на инсталацията имаш готова 100% система + драйвери (ако имаш 15 бутонна мишка или принтер "Huyko" не очаквай да тръгнат, поради екзотиката си. Но без драйвер и в Windows няма да запалят. ) + една камара програми, включая офис.

Разбира се получаваш я според виждането на съдателя й. За пълно щастие има малко допилване с пилата, което е нещо като козметика.

И тук е мястото да кажа, че 10.04LTS е по-смисления вариант за инсталация.

Моите системи са интеловски, затова са 32-bit. 64-bit са зa атлони 64, но не ми се случвал такъв и нямам коментар.

Ubuntu e #1 linux десктоп система и минимумът иска 512МВ рам и поне 2GHz проц. Що се касае (linux) юзерите, плюещи Ubuntu - нека ми пишат аналогово писмо по пощата и дадат адрес. Аз ще им върна медал от алуминий за принoс към мазохизма.

Това е Ubuntu, погледнато oтвътре. Твоето място е каталога ти в /home. Останалото като се образоваш за Linux. Научи базовите команди за терминала и ще видиш, че инсталация или премахване на програма е един ред команда, но всичко с времето си. Не очаквай малоумия като лицензионно споразумение, ти съгласен ли си, искаш ли тулбар от гумняндекс, сто пъти nеxt, леля ти живее ли в Якоруда и прочие.

Наскоро четох, че заразата на Windows достигнала внушителното число 600 000 (шестстотин хиляди). В Ubuntu няма ни едно и така вече 20 години. Това е въздух. Жал ми става за юзерите в една тема по надолу. Там са логове, там са чудесии, рапорти до папата, защото поредното л@йно им скапал windows-a. А като се замислиш тези хора са част от 99% потребителска маса, която кибичи в нета, слуша музика, гледа филми. Защо висят на windows тогава? Ами Иван каза с две думи - защото са тъпи, това е!

успех и добре дошъл

post-3366-0-03402200-1307775184_thumb.pn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да го инсталирам аз... ;) Спокойно! П.П :Благодаря на Profruit , той ме успокои до известна степен :ph34r::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

. В Ubuntu няма ни едно и така вече 20 години.

:yanim: :yanim: Оффтопик; ама и ти направи салата с цели краставици... :wors: Тоя Линус май е измислил убунто - то като начало ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.