Премини към съдържанието
danigm

Лаптоп след гръмотевичен удар

Препоръчан отговор

Вчера си бях оставил включен лаптопа по време на гръмотевична буря, и няма прошка гръмотевицата удари през интернет кабела като компютъра спря изведнъж. Компютъра се включва, появява се бял екран и нищо. Сложих му външен монитор и той си работи перфектно, даже и интернет си има :biggrin: . Модела на лаптопа е Acer Aspire. Преди да го занеса в сервизния център, бих искал да питам дали имате някакви идеи къде може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би монитора е изгорял :)

Или по-точно видеокартата. След като работи при външен монитор, копирай си важните неща за теб на външен носител и занеси лаптопа в сервиз.

п.п. За всеки случай разгледай в БИОС-а какви са настройките за видеокартата. Ако ги намериш, деативирай и после отново я активирай. Ако има възможност, рестартирай БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И според мен е монитора, защото ако беше видеокартата нямаше да подкара и външния монитор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И според мен е монитора, защото ако беше видеокартата нямаше да подкара и външния монитор.

Да, определено. Не знам защо се подведох, като мислех за допълнителна външна видео карта. :comp_virus:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И на външния монитор му се вика дисплей? Значи моя монитор на настолната машина, когато е включен към настолния компютър е МОНИТОР, а когато го свържа към лаптопа става ДИСПЛЕЙ! :blink:

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.