Премини към съдържанието
pepspi

Разширения - малки или главни букви

Препоръчан отговор

Не знам дали точно в този форум трябва да пиша и моля админите да ме извинят и преместят темата, където й е мястото. Разширенията на на някои файлове са с малки букви, на други - главни. Къде да бръкна и човръкна, че всички разширения да са с малки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам дали точно в този форум трябва да пиша и моля админите да ме извинят и преместят темата, където й е мястото.

Разширенията на на някои файлове са с малки букви, на други - главни. Къде да бръкна и човръкна, че всички разширения да са с малки?

Така са създадени файловете. Ако създадеш един текстов файл, може да запишеш типа с малки, с големи или смесени букви.

Дали ще е с малки или големи букви за Windows (и приложенията му) няма значение.

На някои web-сайтове съм срещал проблем, когато типа на файла е с различни букви.

Ако ти е толкова голям проблем, можеш да уеднаквиш типовете, като преименуваш файловете:

ren *.TXT *.txt

Има и програми за преименуване. Ето една : http://www.fauland.com/af5.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемът ми е точно с приложение на Уиндоус - програмата Пеинт. Гадното е, че биемпи форматът е с малки букви и винаги като се сейфа, разширението си е с малки букви. А на другите формати - джепиджи, пиенджи, тиф... - в полето, от което се определя типа, са напписани с главни букви и ако при сейфането не се напише разширението - в последствие е с главни. Да, за работата на пейнта или другите програми за картинки няма проблем какъв е размера, но точно за уеб - създава. А преименуването си е доста трудоемка и дори излишна работа, ако има начин да се промени записването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.