Премини към съдържанието
trabant4e

Преместване на рутер

Препоръчан отговор

Здравейте , скъпи приятели. Наскоро реших ,че ще си взема лаптоп и от там идва проблема и за взимането на рутер. Тъй като интернета ми е 32mbit/s(~4mb/s постоянна скорост) ми трябваше някой от по-добрите модели. Спрях се на "най-голямата" марка - Linksys и с точност на модела E1000. Апартамента не е много голям - 64кв.м. Проблема е ,че интернет доставчика ми дава само 1 кабел с накрайник на лан картата и това е. Съответно до този момент поради причината ,че компютъра ми е в детската стая кабела идваше там , но сега вече тъй като ще слагам рутер този кабел не ми върши там работа там. Трябва да направя така ,че да слога рутера на 15-20 метра от компютъра ми за да може да се намира по средата на апартамента и за да имам почти пряка видимост към всички стай освен детската стая (поради простата причина ,че там имам настолен компютър). Въпросите са ми два : 1) Какво ще ми трябва за да преместя рутера далеч от компютъра - какви кабели и как трябва да бъде свързан,като се има на предвид ,че настолният компютър трябва да е свързан жично към интернета. 2) Ще имам ли загуба към настолния след като интернета минава първо през рутера ( ако приемем ,че не се сваля нищо и не се прави нищо от други устройства които да намаляват интернета - GSM-и , лаптопи , PDA etc.) Поздрави, trabant4e!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1 http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/523430/P11021201/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-ROYAL-UTP-cat-5e-2-x-RJ45,-%D0%A1%D0%98%D0%92,--10. разбира се можеш да отидеш и в някой рс магазин и да поискаш да ти го направят с дължина по твой избор 2 според мен не

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как точно трябва да изглежда свързването на рутера като е на 20тина метра от кабела който ми идва от доставчика? Поздрави, trabant4e!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как точно трябва да изглежда свързването на рутера като е на 20тина метра от кабела който ми идва от доставчика?

Поздрави, trabant4e!

Трябва ви прав кабел и нещо такова:

http://www.google.com/products/catalog?q=RJ45+female-female&hl=en&client=firefox-a&hs=7Go&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=ivns&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1376&bih=757&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=8879370185022464257&sa=X&ei=seb0Tai7MMufOv-8wY8H&ved=0CHQQ8wIwAA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря за бързия отговор. Въпроса ми е нали идва кабел от доставчика ако сложа "женско-женско" на края на този кабел + кабел 20тина метра ще мога да изместя рутера в другата стая обаче как ще направя жичното връзване с компютъра? Аз искам PC-то да е жична връзка а лаптопа да е безжична. Как трябва да стане , моля да ми обясниш по-подробно ако е възможно. Поздрави, trabant4e!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Въпроса ми е нали идва кабел от доставчика ако сложа "женско-женско" на края на този кабел + кабел 20тина метра ще мога да изместя рутера в другата стая обаче как ще направя жичното връзване с компютъра? Аз искам PC-то да е жична връзка а лаптопа да е безжична. Как трябва да стане , моля да ми обясниш по-подробно ако е възможно. Поздрави, trabant4e!

отново с прав кабел свързвате ПС-то към маршрутизатора, а за безжичната мрежа я настройвате, настройвате драйверите на лаптопа и се свързвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.