Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

бих Ви помолил за съдействие. На един приятел му се развали компа и е в безизходица.

Какво бихте препоръчали за ПРОЦЕСОР, ДЪНО и ЗАХРАНВАНЕ :biggrin:

Компютърът ще се ползва за всичко, но без игри и такива тежки пограми. Вграденото видео ще е най-добре ми се струва. Но заслужава ли си да се вземе нещо със Sandy Bridge? Предвидено е компютъра да изкара възможно най-дълго време над 3-4 години :) По добра алтернатива ли е това вградено видео в тези новите SNB?

От старият за първо време ще се използва харда, ДВД устройството, кутията, монитора и една плочка рам 2гб на 800 mhz ако не се лъжа (старият комп е от преди 3 години, беше с някакво c2d 1,8-2 ghz ). Та евентуално може към цената да се включи и плочка рам ако дъното не поддържа ддр2 на 800 mhz.

Бюджет : Възможно най-малко. В смисъл не искаме да вземем най-големите трошляци, а нещо добре балансирано цена/качество. Може би една конфигурация максимум 300 лв. и една максимум 400 лв. ще са добър ориентир.

Благодаря предварително и ако съм забравил да спомена нещо - питайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено ще трябва да отделиш пари и за РАМ. няма да стане с DDRII. А ако не стигат парите, пробвай да продадеш нещо от старата конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK 890GX PRO3 (HD4290)(AM3+) http://speedcomputers.biz/product/asrock-890gx-pro3-amd890gx/ - 196 лв. http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=18467 - 180 лв. AMD Athlon II X4 640 Box http://speedcomputers.biz/product/amd-athlon-ii-x4-640-quad-core-processor-box/ - 184 лв. http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=16601 - 168 лв. Corsair 430W http://speedcomputers.biz/product/zahranvash-blok-corsair-430-w-builder-series-atx/ - 89 лв. DDR2 няма как да сложиш. Евтина DDR3 памет - http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=14215 - 35 лв. Честно казано не виждам как може да ги сместиш в 300 лв. и да не е бричка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля,че това предложение напълно оправдава 26-те лева над бюджета:post-280033-0-57672700-1307832810_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля,че това предложение напълно оправдава 26-те лева над бюджета:post-280033-0-57672700-1307832810_thumb.

Да за 400 лв. това ми се струва добро, но дали е така :ph34r: Рамта ако я сменя с плока от 2гб ще сме влезли в бюджета. То по-натам ако има нужда ще се добави още една плочка и ще заспи машинката.

Има 3 модела на тези h61m на asrock, поне аз видях разлика само в лан картите и в аудио картите, има ли нещо друго, което не съм видял :speak: Заслужава ли си 140 лв. за GIGABYTE GA-H61M-D2-B3, H61, LGA1155, UD серията ли се води най-здрава. Моя комп е с ud3 на GIGABYTE и съм много доволен общо взето (дърпане, скубане 4 години и все всичко си е на място).

Иначе за 300 лв. само с амд и грубо съм го мислил дъно 80-90 лв. процесор 120лв маскимум, плочката RAM - 35 лв и за 60-80 лв. някое захранване (нали читаво все пак).

За захранване фортроните добри ли са тези SAGA 2 (аз съм със saga и си държи пустинякът му :whist: ) Тези COOLER MASTER ELITE добри ли са?

Според мен SNB ще е най-добре с оглед на това, че след време може да се ъпгреидне с нещо актуално, но дъното и захранването да си останат на служба. То след 1 година не се знае пък след 4 :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

бих Ви помолил за съдействие. На един приятел му се развали компа и е в безизходица.

Какво бихте препоръчали за ПРОЦЕСОР, ДЪНО и ЗАХРАНВАНЕ :speak:

Компютърът ще се ползва за всичко, но без игри и такива тежки пограми. Вграденото видео ще е най-добре ми се струва. Но заслужава ли си да се вземе нещо със Sandy Bridge? Предвидено е компютъра да изкара възможно най-дълго време над 3-4 години :eek: По добра алтернатива ли е това вградено видео в тези новите SNB?

От старият за първо време ще се използва харда, ДВД устройството, кутията, монитора и една плочка рам 2гб на 800 mhz ако не се лъжа (старият комп е от преди 3 години, беше с някакво c2d 1,8-2 ghz ). Та евентуално може към цената да се включи и плочка рам ако дъното не поддържа ддр2 на 800 mhz.

Бюджет : Възможно най-малко. В смисъл не искаме да вземем най-големите трошляци, а нещо добре балансирано цена/качество. Може би една конфигурация максимум 300 лв. и една максимум 400 лв. ще са добър ориентир.

Благодаря предварително и ако съм забравил да спомена нещо - питайте :whist:

взема си ново дъно с памет и захранване и си ползва стария процесор

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=42810 48,50$ без ддс

1гб ddr3 струва около 20-25лв, а 2гб около 35-40лв

читаво 400 вата захранване е около 80лв, така че се събира в 200-250 лв (а може и някой чийфтек за 100-120 лв да се вземе)

сагата са слаби - 500вата сага е по слаба от 400PNF, но за съжаление вече ги няма на пазара... кулер мастър са лепенка, най често фортрон им ги правят, кулер слагат 50 вата отгоре и си лепят лепенката... с други производители правят същото...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не е сигурно още дали ще се взима нов комп или ще се ремонтира стария. Аз само ще му изготвя предложения, но само едно ще подскажа - старият е некъв noname (Хюндай или там хундай- да сме по-точни) :whist: Аз му казвах, ама не :speak: Проблемът е, че не изкарва картина на монитора. Вика че като му биел яко рестарт захапвало, ама аз като отидих нещеше. Тествах всичко що се сетих и останах с впечатление, че или дъното (единият от мостовете е издал багажа) или захранването, което е иначе 2 кабела е издало багажа нищо, че иначе запалва компа. Като ме викна ми вика, че каквото и усб да вкарва все му излизало, че не е разпознат хардуера и някаква грешка му излизала. А вграденото видео и усб-тата нали са на един мост (северен южен все някой ще да е). А и имаше проблем с операционната, защото като му взех харда на моя комп палеше, ама имало някакъв липсваш фаил от Windows-а! Абе видях се в приклюения :eek: Та ще го води на сервиз, ама най-добре е да се пренасочи към нещо, ново. Според мен е най-добре да даде 100-200 лв. огоре, но да знае, че ще го ползва по-продължително. А не да налива в кошницата от Китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.