Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gibs0n

Изгорял пиксел на смартбуук

Препоръчан отговор

Здравейте, От скоро на малкото ЛСД на монитора ми се появи зелена точка, която дори и при самото буутване на компютъра седи... Пробвах програната UNDead Pixel, но вече доста време седи (под) зелената точка и започвам да се притесснявам Смартбуукът е Sagem Spiga (моля, безз коментари относно него), а в гаранцията не покриват такъв проблем.. Моля, ако някой има информация как се оправя това гадно малко (до колкото знам е мързеливо пикселче) да ми помогне Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш си го така и се надяваш да не се появят още изгорели субпиксели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш си го така и се надяваш да не се появят още изгорели субпиксели!

аз се надявам да се махне от там

а и интересното е, че този проблем се полчи след рестартиране и до колкото знам за мързеливи пиксели има поправка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може при изключен екран да го масажираш с мек памучен парцал.

Тук можеш да хвърлиш един поглед и за програми за тест и "ремонт".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може при изключен екран да го масажираш с мек памучен парцал.

Тук можеш да хвърлиш един поглед и за програми за тест и "ремонт".

Забравих да спомена, че е TouchScreen

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че е TouchScreen

Няма програми за корекция. Това е хардуерен проблем, как очакваш софтуер да го оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма програми за корекция. Това е хардуерен проблем, как очакваш софтуер да го оправи?

Аз се надявам... Не очквам....

Но няма как да няма начин..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има, но вероятността да се оправи е много малка. Най-добре да пробва да манипулира пиксела ръчно с лек натиск, може и да го премахне, но трябва да се внимава да не се нанесе по-голяма поразия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да стане това, софтуера с магическа пръчка да бръкне в течния кристал и да го намести?

Всъщност има, но вероятността да се оправи е много малка. Най-добре да пробва да манипулира пиксела ръчно с лек натиск, може и да го премахне, но трябва да се внимава да не се нанесе по-голяма поразия.

Това може да има ефект, но както спомена верочтността да се влоши положението е по-голяма :blink: А и е хардуерен начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма така си е - това си е транзистор, като пробие/прекъсне няма няма връщане назад (в единия случай течния кристал, който се захранва от транзистора се поляризира и не пуска свтлината - а в другия не се поляризира и светлината минава и пиксела свети постоянно)

п.с. по принцип пиксели/субпиксели горят само в началото, мине ли един месец обикновено повече няма опсасност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

////offfff topic

Миналата седмица имах клиент с подобно изречение. Не му се даваха 80 евро за нова матрица на лаптопа. Изтърван и съответно единия от лентовите кабели от управляващата платка към матрицата прекъсваше точно до стъклото. Явно очакваше да разлепя матрицата, да бръкна покрай течните кристали с магическата пръчка и да го оправя.

И малко да ви образувам усмивка: "Защо като обърна монитора на обратно образа не се събира на дъното, нали е с течни кристали?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И малко да ви образувам усмивка: "Защо като обърна монитора на обратно образа не се събира на дъното, нали е с течни кристали?"

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да стане :( благодарв все-пак :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.