Премини към съдържанието
Gibs0n

Изгорял пиксел на смартбуук

Препоръчан отговор

Здравейте, От скоро на малкото ЛСД на монитора ми се появи зелена точка, която дори и при самото буутване на компютъра седи... Пробвах програната UNDead Pixel, но вече доста време седи (под) зелената точка и започвам да се притесснявам Смартбуукът е Sagem Spiga (моля, безз коментари относно него), а в гаранцията не покриват такъв проблем.. Моля, ако някой има информация как се оправя това гадно малко (до колкото знам е мързеливо пикселче) да ми помогне Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползваш си го така и се надяваш да не се появят още изгорели субпиксели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползваш си го така и се надяваш да не се появят още изгорели субпиксели!

аз се надявам да се махне от там

а и интересното е, че този проблем се полчи след рестартиране и до колкото знам за мързеливи пиксели има поправка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може при изключен екран да го масажираш с мек памучен парцал.

Тук можеш да хвърлиш един поглед и за програми за тест и "ремонт".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може при изключен екран да го масажираш с мек памучен парцал.

Тук можеш да хвърлиш един поглед и за програми за тест и "ремонт".

Забравих да спомена, че е TouchScreen

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че е TouchScreen

Няма програми за корекция. Това е хардуерен проблем, как очакваш софтуер да го оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма програми за корекция. Това е хардуерен проблем, как очакваш софтуер да го оправи?

Аз се надявам... Не очквам....

Но няма как да няма начин..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност има, но вероятността да се оправи е много малка. Най-добре да пробва да манипулира пиксела ръчно с лек натиск, може и да го премахне, но трябва да се внимава да не се нанесе по-голяма поразия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как да стане това, софтуера с магическа пръчка да бръкне в течния кристал и да го намести?

Всъщност има, но вероятността да се оправи е много малка. Най-добре да пробва да манипулира пиксела ръчно с лек натиск, може и да го премахне, но трябва да се внимава да не се нанесе по-голяма поразия.

Това може да има ефект, но както спомена верочтността да се влоши положението е по-голяма :blink: А и е хардуерен начин
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

няма така си е - това си е транзистор, като пробие/прекъсне няма няма връщане назад (в единия случай течния кристал, който се захранва от транзистора се поляризира и не пуска свтлината - а в другия не се поляризира и светлината минава и пиксела свети постоянно)

п.с. по принцип пиксели/субпиксели горят само в началото, мине ли един месец обикновено повече няма опсасност...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

////offfff topic

Миналата седмица имах клиент с подобно изречение. Не му се даваха 80 евро за нова матрица на лаптопа. Изтърван и съответно единия от лентовите кабели от управляващата платка към матрицата прекъсваше точно до стъклото. Явно очакваше да разлепя матрицата, да бръкна покрай течните кристали с магическата пръчка и да го оправя.

И малко да ви образувам усмивка: "Защо като обърна монитора на обратно образа не се събира на дъното, нали е с течни кристали?"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И малко да ви образувам усмивка: "Защо като обърна монитора на обратно образа не се събира на дъното, нали е с течни кристали?"

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно няма да стане :( благодарв все-пак :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.