Премини към съдържанието
kornkorn

Защитена Workgroup wifi връзка м-у лаптоп (win 7) и PC (win XP)

Препоръчан отговор

Имам следният проблем: Работя на рецепция в един хотел и имам PC при мен с ХР 2003 Про. Шефа има лаптоп със 7ца и има wifi мрежа в целия хотел която ползват и клиентите. Работата е там че трябва файлове за рецепцията да седят на лаптопа му и да ги ползвам от компютъра при мен без да ги записвам на него. Направих Workgroup-а между лаптопа и компа и шернах файловете. Искам да питам дали има начин да я защитя от клиентите в хотела защото са много важни а пък лапетии с лаптопи има доста :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам следният проблем: Работя на рецепция в един хотел и имам PC при мен с ХР 2003 Про. Шефа има лаптоп със 7ца и има wifi мрежа в целия хотел която ползват и клиентите. Работата е там че трябва файлове за рецепцията да седят на лаптопа му и да ги ползвам от компютъра при мен без да ги записвам на него. Направих Workgroup-а между лаптопа и компа и шернах файловете. Искам да питам дали има начин да я защитя от клиентите в хотела защото са много важни а пък лапетии с лаптопи има доста :whist:

Има няколко възможни решения:

1. правите втора безжична мрежа, само за администрацията. Това е разумния подход

2. отделяте сървър на който да се намира информацията и нищо друго и когато имате нужда от достъп установявате VPN връзка до него

3. Шефът ви пуска VPN сървър при себе си към който вие да се свържете с име и парола за да достъпите информацията и тя да е криптирана (вариан на 2)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нещо безсмислено има в поста ти - шернал си файлове от неговия лаптоп да ги отваряш ама без да ги сейфаш - щом няма да ги записваш направо си ги копни и махни шера... иначе като заспи лаптопа няма да се отварят... не схащам идеята... единственото дето ми идва на акъла, че шефа ти е тъп и иска да контролира, без да си има представа от сигурност... варианта е да ползвате wi-fi дето излъчва на няколко ssid с ртазлични пароли и едното да е за клиенти, а вие да сте да на другото и да се в различна мрежа от клиентите... п.с. и някой пак може да се намъкне във мрежата ви... такива работи безжично не се правят по принцип...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По въпроса - забравил съм под секспи как беше, но при Vista/7 се прави homegroup, която може да бъде защитена с парола и достъпът до шернати в нея файлове съответно да са недосегаеми от другите. Другата опция - Password protected sharing - това е гаранция, че за да види файловете някой, трябва да знае и името, и паролата на акаунта му в Windows, важи и за компютри с ХП.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нещо безсмислено има в поста ти - шернал си файлове от неговия лаптоп да ги отваряш ама без да ги сейфаш - щом няма да ги записваш направо си ги копни и махни шера... иначе като заспи лаптопа няма да се отварят... не схащам идеята... единственото дето ми идва на акъла, че шефа ти е тъп и иска да контролира, без да си има представа от сигурност... варианта е да ползвате wi-fi дето излъчва на няколко ssid с ртазлични пароли и едното да е за клиенти, а вие да сте да на другото и да се в различна мрежа от клиентите... п.с. и някой пак може да се намъкне във мрежата ви... такива работи безжично не се правят по принцип...

Ами схемата е че тези файлове не трябва да присъстват на PC-то :) Ако има проверка не е на добре.

По въпроса - забравил съм под секспи как беше, но при Vista/7 се прави homegroup, която може да бъде защитена с парола и достъпът до шернати в нея файлове съответно да са недосегаеми от другите. Другата опция - Password protected sharing - това е гаранция, че за да види файловете някой, трябва да знае и името, и паролата на акаунта му в Windows, важи и за компютри с ХП.

Ако може малко повече инфо за homegroup м-у XP и 7-ца ое е супер :) А за Password protected sharing не става нз защо. Изкарва ми на XP-то че иска парола и акоунт но шефа няма парола на акоунта си а като сложа и с нея неще да се свързват. <исля че нещо греша със писането на акоунта може би...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами схемата е че тези файлове не трябва да присъстват на PC-то :) Ако има проверка не е на добре.

Ако може малко повече инфо за homegroup м-у XP и 7-ца ое е супер :) А за Password protected sharing не става нз защо. Изкарва ми на XP-то че иска парола и акоунт но шефа няма парола на акоунта си а като сложа и с нея неще да се свързват. <исля че нещо греша със писането на акоунта може би...

Аз по-горе ви предложих няколко истински варианта, не ТНТМ (да не се засягат писалите по-горе). Какво мислите за тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И още един вариант от мен... Teamweaver има опция за споделяне на файлове и не е нужно да шервате нищо което ще увеличи сигурноста ви но все пак capnemo ви е дал най добрият възможен вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И още един вариант от мен...

Teamweaver има опция за споделяне на файлове и не е нужно да шервате нищо което ще увеличи сигурноста ви но все пак capnemo ви е дал най добрият възможен вариант

Мда, това също е вариант :)

А между другото най-добрия (според мен) е да се напише просто клиент-сървър приложение, което да си седи на някакъв сървър и с броузер да се достъпва. За защита се слага име/парола и се псука по SSL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.