Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kornkorn

Защитена Workgroup wifi връзка м-у лаптоп (win 7) и PC (win XP)

Препоръчан отговор

Имам следният проблем: Работя на рецепция в един хотел и имам PC при мен с ХР 2003 Про. Шефа има лаптоп със 7ца и има wifi мрежа в целия хотел която ползват и клиентите. Работата е там че трябва файлове за рецепцията да седят на лаптопа му и да ги ползвам от компютъра при мен без да ги записвам на него. Направих Workgroup-а между лаптопа и компа и шернах файловете. Искам да питам дали има начин да я защитя от клиентите в хотела защото са много важни а пък лапетии с лаптопи има доста :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следният проблем: Работя на рецепция в един хотел и имам PC при мен с ХР 2003 Про. Шефа има лаптоп със 7ца и има wifi мрежа в целия хотел която ползват и клиентите. Работата е там че трябва файлове за рецепцията да седят на лаптопа му и да ги ползвам от компютъра при мен без да ги записвам на него. Направих Workgroup-а между лаптопа и компа и шернах файловете. Искам да питам дали има начин да я защитя от клиентите в хотела защото са много важни а пък лапетии с лаптопи има доста :whist:

Има няколко възможни решения:

1. правите втора безжична мрежа, само за администрацията. Това е разумния подход

2. отделяте сървър на който да се намира информацията и нищо друго и когато имате нужда от достъп установявате VPN връзка до него

3. Шефът ви пуска VPN сървър при себе си към който вие да се свържете с име и парола за да достъпите информацията и тя да е криптирана (вариан на 2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо безсмислено има в поста ти - шернал си файлове от неговия лаптоп да ги отваряш ама без да ги сейфаш - щом няма да ги записваш направо си ги копни и махни шера... иначе като заспи лаптопа няма да се отварят... не схащам идеята... единственото дето ми идва на акъла, че шефа ти е тъп и иска да контролира, без да си има представа от сигурност... варианта е да ползвате wi-fi дето излъчва на няколко ssid с ртазлични пароли и едното да е за клиенти, а вие да сте да на другото и да се в различна мрежа от клиентите... п.с. и някой пак може да се намъкне във мрежата ви... такива работи безжично не се правят по принцип...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса - забравил съм под секспи как беше, но при Vista/7 се прави homegroup, която може да бъде защитена с парола и достъпът до шернати в нея файлове съответно да са недосегаеми от другите. Другата опция - Password protected sharing - това е гаранция, че за да види файловете някой, трябва да знае и името, и паролата на акаунта му в Windows, важи и за компютри с ХП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо безсмислено има в поста ти - шернал си файлове от неговия лаптоп да ги отваряш ама без да ги сейфаш - щом няма да ги записваш направо си ги копни и махни шера... иначе като заспи лаптопа няма да се отварят... не схащам идеята... единственото дето ми идва на акъла, че шефа ти е тъп и иска да контролира, без да си има представа от сигурност... варианта е да ползвате wi-fi дето излъчва на няколко ssid с ртазлични пароли и едното да е за клиенти, а вие да сте да на другото и да се в различна мрежа от клиентите... п.с. и някой пак може да се намъкне във мрежата ви... такива работи безжично не се правят по принцип...

Ами схемата е че тези файлове не трябва да присъстват на PC-то :) Ако има проверка не е на добре.

По въпроса - забравил съм под секспи как беше, но при Vista/7 се прави homegroup, която може да бъде защитена с парола и достъпът до шернати в нея файлове съответно да са недосегаеми от другите. Другата опция - Password protected sharing - това е гаранция, че за да види файловете някой, трябва да знае и името, и паролата на акаунта му в Windows, важи и за компютри с ХП.

Ако може малко повече инфо за homegroup м-у XP и 7-ца ое е супер :) А за Password protected sharing не става нз защо. Изкарва ми на XP-то че иска парола и акоунт но шефа няма парола на акоунта си а като сложа и с нея неще да се свързват. <исля че нещо греша със писането на акоунта може би...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами схемата е че тези файлове не трябва да присъстват на PC-то :) Ако има проверка не е на добре.

Ако може малко повече инфо за homegroup м-у XP и 7-ца ое е супер :) А за Password protected sharing не става нз защо. Изкарва ми на XP-то че иска парола и акоунт но шефа няма парола на акоунта си а като сложа и с нея неще да се свързват. <исля че нещо греша със писането на акоунта може би...

Аз по-горе ви предложих няколко истински варианта, не ТНТМ (да не се засягат писалите по-горе). Какво мислите за тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още един вариант от мен... Teamweaver има опция за споделяне на файлове и не е нужно да шервате нищо което ще увеличи сигурноста ви но все пак capnemo ви е дал най добрият възможен вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още един вариант от мен...

Teamweaver има опция за споделяне на файлове и не е нужно да шервате нищо което ще увеличи сигурноста ви но все пак capnemo ви е дал най добрият възможен вариант

Мда, това също е вариант :)

А между другото най-добрия (според мен) е да се напише просто клиент-сървър приложение, което да си седи на някакъв сървър и с броузер да се достъпва. За защита се слага име/парола и се псука по SSL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.