Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички. Искам да попитам как се настройва VPN връзка за работа с Active Directory. Сега малко по-подробно какво ви е питането всъщност. В нормална ситуация компътъра е с LAN карта и е част от мрежата. Потребителя сяда и въвежда User Name и парола. И тогава му се разрешава да се логне. Но как това да се случи ако не съм в локалната мрежа. Четох в интернет за VPN но там все попадах на обратния сценарий. Потребителя се е логнал и чак тогава стартира VPN връзката. Та питането ми е как се настройват VPN сървара и клиента така че грубо казано VPN тунела да е изграден с пускане на компа и на LogOn екрана вече да имаме връзка към Домейн контролера който да ни логне в мрежата. Интересуват ме само Microsoft решения. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте всички.

Искам да попитам как се настройва VPN връзка за работа с Active Directory.

Сега малко по-подробно какво ви е питането всъщност.

В нормална ситуация компътъра е с LAN карта и е част от мрежата. Потребителя сяда и въвежда User Name и парола.

И тогава му се разрешава да се логне.

Но как това да се случи ако не съм в локалната мрежа.

Четох в интернет за VPN но там все попадах на обратния сценарий. Потребителя се е логнал и чак тогава стартира

VPN връзката.

Та питането ми е как се настройват VPN сървара и клиента така че грубо казано VPN тунела да е изграден с пускане

на компа и на LogOn екрана вече да имаме връзка към Домейн контролера който да ни логне в мрежата.

Интересуват ме само Microsoft решения.

Благодаря предварително.

Хм, даже и да е възможно не ми се вижда как ще стане. Практиката е отдалечен потребител да се логне локално в компютъра си, да изгради VPN връзка и едва след това да се аутентикира пред програми, които стартира като член на AD

Иначе автоматичното създаване на VPN връзката поставя сериозно предизвикателство от гледна точка на сигурността. Ами ако машината я откраднат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не използваш външно устройство за VPN връзката? Някое рутерче? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.