Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Microsoft Security Essentials Това е антивирусна и антималоеар защита, предоставена от Microsoft напълно безплатна, за използване с операционните системи на компанията. Добра защита на вашата система в реално време, има и скенер за сканиране по избор на потребителя. отличава се с опростен интерфейс който няма да представлва затруднение и за най-неопитните потребители. Лека и безупречна, ненатоварваща операционната система.

Ето как из

Системни изисквания

Операционни системи: Windows XP (Service Pack 2 или Service Pack 3); Windows Vista; Windows 7 (Beta или Release Candidate)

Процесор: 500 MHz или повече (за XP), 1.0 GHz (за Vista и Windows 7)

RAM памет: 256 MB RAM или повече (за XP), 1 GB RAM или повече (за Vista и Windows 7)

Видео резолюция: 800x600 или по-висока

Свободно място: 140 MB

NB! Задължително наличие на интернет

Ето как изглежда програмата http://picbg.net/img.php?file=4ac932f95e8288be.jpg

Линкове за сваляне

... 32-bit (x86) Windows Vista and Windows 7

... 64-bit (x64) Windows Vista and Windows 7

... Windows XP

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

post-234736-1246530970_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети правилата за редистрибутиране на софтуер на Microsoft!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тази програмка на Майкрософт ще е,пълен провал според мен.От наблюденията ми как се справя Уиндоус Дефендер напоследъкПубликувано изображение новите заплахи я финтират

и изкарват извън строя с лекота.

Редактирано от Dogydog7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според моите наблюдения, напоследък Microsoft си оправят предишните грешки доста ефикасно. Явно осъзнаха, че са най-голямата компания в света за правене на операционна система и, че тяхната операционна система се използва масово в света и нямат право дори на една грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програмка на Майкрософт ще е,пълен провал според мен.От наблюденията ми как се справя Уиндоус Дефендер напоследъкПубликувано изображение новите заплахи я финтират

и изкарват извън строя с лекота.

Предвид факта кои специалисти работят там, едва ли....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид факта кои специалисти работят там, едва ли....

Fixer и кои са тези спецове я кажи;)

2те най големи в бранша съветват Майкрософт да се откаже от това си начинание до като е време.(няма да споменавам кои са то е ясно)

Според Дж. Смит, изпълнителен директор на компанията *****, разработваща едноименния безплатен продукт, заяви, че влизането на Microsoft в тази ниша само ще обърка потребителите с вградената в операционната система програма за сигурност...
„MSE е само базисен продукт и не би се справил със същината на защитата от вируси.“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„MSE е само базисен продукт и не би се справил със същината на защитата от вируси.“

Айде, айде. Програмата е много добра даже в момента, макар че и трябва още доста развитие. Но е на прав път и се развива много бързо. Тези от AVG са тъпанари, просто се плашат от монополиста Microsoft да не ги задмине. Всичко е пари...

Ние вярваме в MSE и Microsoft, нали? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fixer и кои са тези спецове я кажи;)

Нещо искаш да ми кажеш ли? Нали си много отворен, защо ти липсва информация? Специално по MSE работят специалисти от ESET, Symantec, RAV и CA Antivirus. Имат си и Release Lab... изобщо на фона и на техните финансови възможности ще напредват много, за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо искаш да ми кажеш ли? Нали си много отворен, защо ти липсва информация? Специално по MSE работят специалисти от ESET, Symantec, RAV и CA Antivirus. Имат си и Release Lab... изобщо на фона и на техните финансови възможности ще напредват много, за съжаление.

Не знам дали е за съжаление, наличието на добра и безплатна антивирусна програма, която да се интегрира добре с ОС не е лошо. МС имат и броузер и плеар и много дурги неща, но както се вижда има пазар и за алтернативни решения. Така че си мисля че няма защо да се безпокоим по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fixer исках да го напишеш ти,значи спецовете са от ЕСЕТ.;)

Симантек никога не е работил за майкрософт и няма да работи.Единнствения контакт на Симантек и Майкрософт е в съдебните зали на US.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Fixer исках да го напишеш ти,значи спецовете са от ЕСЕТ. ;)

Симантек никога не е работил за майкрософт и няма да работи.Единнствения контакт на Симантек и Майкрософт е в съдебните зали на US.

:) О, това не е много близо до истината, Симантек имат доста близки контакти с Майкрософт. Нека не се забравя че Симантек въобще не са само антивирсуната си програма

http://www.symantec.com/business/products/allproducts.jsp

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) О, това не е много близо до истината, Симантек имат доста близки контакти с Майкрософт. Нека не се забравя че Симантек въобще не са само антивирсуната си програма

http://www.symantec.com/business/products/allproducts.jsp

Преди години са имали добри контакти и са работили съвместно,докато майкрософт не започнаха да си пресвояват труда и идеите им.

Сега поне незнам не ми е известно да са се сдобрявали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fixer исках да го напишеш ти,значи спецовете са от ЕСЕТ.;)

Толкова и разбираш.... Поради парите, които предлагат MS, както и възможностите им, много специалисти се полакумиха да отидат в MS, дори и от Symantec напусаха, за да отидат при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години са имали добри контакти и са работили съвместно,докато майкрософт не започнаха да си пресвояват труда и идеите им.

Сега поне незнам не ми е известно да са се сдобрявали ;)

Там където играят големи пари няма място за сръдня, кооперират се, работят съвместно. Личи си по продуктите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента няма достъп до текущата бета версия на Morro или Microsoft Security Essentials, може да се види на сайта: тук. След няколко седмици новата бета версия на Morro ще бъде готова за разпространение през Microsoft Connect (цитирам Stephen Boots от форума на Morro).

В деня когато Microsoft обяви публично за Morro (19.11.2008 г.), индексите на Symantec (NASDAQ: SYMC) и McAfee (NYSE: MFE) паднаха съответно с 9.44% и 6.62%. А когато Microsoft обяви на 10.06.2009 г. скорошното появяване на първата бета версия на Morro, NASDAQ индексът на Microsoft (NASDAQ: MSFT) се покачи с 2.1%, докато тези на Symantec и McAfee паднаха съответно с 0.5% и 1.3%. Реакциите на големите производители на приложения за сигурност по отношение на Morro са доста яростни и са продиктувани единствено и само от страх. Тоест да не загубят 50-60% от домашните потребители на Windows. Не е възможно Symantec, McAfee и подобни да работят официално с Microsoft по проекта Morro...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова и разбираш.... Поради парите, които предлагат MS, както и възможностите им, много специалисти се полакумиха да отидат в MS, дори и от Symantec напусаха, за да отидат при тях.

Аз нищо не разбирам хехе,то ще си покаже времето.Симантек и АВЖ няма да я оставят дълго време,Майкрософт ще прати спецовете от ЕСЕТ от където са дошли,и няма да се бърка повече там дето не му е работата.А и руснаците и китайците само това чакат.

Чака те много работа в форума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото Microsoft Security Essentials (Beta) се инсталира и работи на Windows 7. Обаче днес при инсталацията на тази програма нямаше опция за Windows 7 (7600 VHD) и аз избрах - съвсем в реда на нещата тази инсталация да бъде за Vista. Снимка на Morro, инсталиран на Windows 7:

Публикувано изображение

Странно, ресурсите също са доста балансирани. Надявам се след като Microsoft пуснат стабилна и разбира се безплатна версия на Security Essentials (Morro) да има добра поддръжка и много потребители. Засега като гледам, Morro използва дефинициите на OneCare. Няма лошо.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Финалната версия на наследника на програмата за сигурност на Microsoft One Care вече е факт. За разлика от One Care Microsoft Security Essentials е напълно безплатна. Microsoft Security Essentials ще ви защитава в реално време от вируси, шпионски и друг зловреден софтуер и т.н.

Публикувано изображениеЛиценз: Безплатен

Публикувано изображениеОфициална страница: Microsoft

Публикувано изображениеСтраница за изтегляне: Microsoft Security Essentials 1.0.1611.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес, 29.09.2009 г. финалната версия на Microsoft Security Essentials - 1.0.1611.0 вече е факт -> Microsoft Security Essentials.

P.S. При инсталация се прави проверка за "чист Windows", т.е. изисква се WGA. Снимка на тази версия на Microsoft Security Essentials, инсталирана на Windows 7:

Публикувано изображение

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на виртуална машина съм я пуснал, но се замислям да я инсталирам реално, на мястото на Symantec Endpoint. Благодаря за информацията и линка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес, 29.09.2009 г. финалната версия на Microsoft Security Essentials - 1.0.1611.0 вече е факт -> Microsoft Security Essentials.

P.S. При инсталация се прави проверка за "чист Windows", т.е. изисква се WGA. Снимка на тази версия на Microsoft Security Essentials, инсталирана на Windows 7:

Публикувано изображение

Слънце ,сподели впечатление от АВ,че не съм го пробвала никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...