Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В SSUpdater.com ,момчетата веднага са решили да си направят Тест за да видят как се справят Новите програми(и най вече новата на Microsoft)!Предлагам да разгледате целия тест.

Test Tyk:=) http://ssupdater.com/modules/Forums/index.php?showtopic=6810

Top 10 AntiVirus Products

01. a-squared

02. Antivir

03. Comodo AntiVirus (CIS without Firewall installed)

04. G Data

05. Kaspersky

06. Avast

07. TrustPort

08. Microsoft Security Essentials

09. AVG

10. Panda AntiVirus Pro

Top 5 Free AntiVirus Products

01. a-squared Free

02. Antivir Personal - Free AntiVirus

03. Comodo AntiVirus

04. Avast

05. Microsoft Security Essentials

Top 5 Security Suites

01. Comodo Internet Security *FREE*

02. Kaspersky Internet Security

03. TrustPort PC Security

04. F-Secure Internet Security

05. AVG Internet Security

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 402
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Толкова и разбираш.... Поради парите, които предлагат MS, както и възможностите им, много специалисти се полакумиха да отидат в MS, дори и от Symantec напусаха, за да отидат при тях.

О.К. Понеже участваш в тестовете с реални заплахи, може да пробваш виртуална машина. Но винаги пробвай с една програма за защита. Ако искаш, може да накачулиш виртуалката като Virustotal, но така няма

Добрата новина е, че не виждам следи от ZeroAccess...Имате обаче доста боклуци, които е добре да почистим. Преди да преминем към  опитите за възстановяване на MSE моля деинсталирайте avast напълно!  

Публикувани изображения

hxxp://193.169.13.6/s/wa02ffd9186g7ao7bz/setup.exe

От клипа излиза, че този файл е проблемът, не бива засичан от MSE. Тествайте и вие.

edit: пуснах го през VIRUSTOTAL:

http://www.virustotal.com/analisis/4d3f8d694ca608bb1a5a8baf778dc1abc1e047619d66674036717878c2fc18ea-1254463263

Честито на феновете на Symanec, Kaspersky, моята любима Panda.

Аз го проверих с BitDefender TS 2010 OEM и не ми показа нищо.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го проверих с BitDefender TS 2010 OEM и не ми показа нищо.

Защо не го стартираш...Шегувам се, по-добре им го прати за анализ... => http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=84

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а бе и аз а сложих програмата да а пробвам. но имам 1 питане и на вас ли ви харчи толкова рам. ОС вин 7

На мен ми харчи в момента 37 000 К. Зависи от моментното положение на системата и какви програми се ползват.

Лека е но има и по-леки от нея, особенно версии 2010- Касперски, Нортън....

П.П.Освен това съм забелязвал, че общата консумация на РАМ при смяна единствено на антивирусните приложения е различна:

Пример: NIS 2010 на моя компютър с двата си процеса при абсолютно същите програми, които ползвам заемаше 15 000 К РАМ - съответно това е най-нересурсоемката програма която съм ползвал, но общата Рам на компа през тези 2-3 дни се вдигна соколо 200 000 К, в сравнение с ползване на KAV WKS, и сега с МСЕ. Не мога да си обясня защо обаче....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харчи в момента 37 000 К. Зависи от моментното положение на системата и какви програми се ползват.

Лека е но има и по-леки от нея, особенно версии 2010- Касперски, Нортън....

П.П.Освен това съм забелязвал, че общата консумация на РАМ при смяна единствено на антивирусните приложения е различна:

Пример: NIS 2010 на моя компютър с двата си процеса при абсолютно същите програми, които ползвам заемаше 15 000 К РАМ - съответно това е най-нересурсоемката програма която съм ползвал, но общата Рам на компа през тези 2-3 дни се вдигна соколо 200 000 К, в сравнение с ползване на KAV WKS, и сега с МСЕ. Не мога да си обясня защо обаче....

Това е защото програмата е постоянно сканираща!Когато дърпаш нещо минава първо през нея-на принципа на Каспер.Не допyска сваляне в компа ако има буба! :cool:

Можели са да я направят да не товари толкова!

Авира Free натоварва по-малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен рамта не е показател за това дали е тежка или не, даже въобще.

И аз се точно това се опитах да обясня (горе-долу) в по горния си пост....

И още нещо - притеснява ме факта че процесите на програмата могат лесно да се изключат от таск менаджера. Защо ли не са поработили от Микрософт по самозащитата и.....

П.П. Процеса MsMpEng.exe се пръкна отново сам в таск менаджера, но програмата я нямаше в трея.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос, който касае автоматичния ъпдейт. На какъв период от време програмата проверява за налични ъпдейти и как си ги сваля? Защото когато и дам ръчен ъпдейт се оказва, че има нови/от 2 дни/, които програмата не си ги е свалила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос, който касае автоматичния ъпдейт. На какъв период от време програмата проверява за налични ъпдейти и как си ги сваля? Защото когато и дам ръчен ъпдейт се оказва, че има нови/от 2 дни/, които програмата не си ги е свалила.

Ъпдейтва се с Windows Update

не се сещам обаче дали не тряваше да се щракне Windows Update да проверява за други продукти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с WU обаче не намери нищо, и чак след това пробвах ръчния ъпдейт на програмата, който намери новите дефиниции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с WU обаче не намери нищо, и чак след това пробвах ръчния ъпдейт на програмата, който намери новите дефиниции.

При мен в момента са тези дефиниции:

Definitions created on: 4.10.2009 at 01:26ч

Virus and Spyware definitions version: 1.67.137.0

Ъпдейтнал се е сам посред нощите.

Наистина е доста нарядко, но мисля, че няма място за притеснение, ъпдейтва се сам и автоматично...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука едно момче показа някакви използвани от MSE ресурси и се изплаших! на мен Comodo Internet Security x64 ми "дърпа" както следва: 2.5 мегабайта файъруола, 7.2 мегабайта агентът на антивируса. вече по-горе споменах какви са ми съмненията относно хората зад тоя проект, а и все си мисля, че ще се повтори същата история както при пускането на Windows Defender - много "благи" статии, възбуда, коментари как нищо друго вече няма да се ползва, а в крайна сметка - много шум за нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука едно момче показа някакви използвани от MSE ресурси и се изплаших! на мен Comodo Internet Security x64 ми "дърпа" както следва: 2.5 мегабайта файъруола, 7.2 мегабайта агентът на антивируса. вече по-горе споменах какви са ми съмненията относно хората зад тоя проект, а и все си мисля, че ще се повтори същата история както при пускането на Windows Defender - много "благи" статии, възбуда, коментари как нищо друго вече няма да се ползва, а в крайна сметка - много шум за нищо.

Компютрите вече са с поне 2GB памет, какво като дърпа нечовешките 70mb? Страх и паника. И с 1GB да е човек пак не е фрапантно толкова.

По-важното е, че realtime scanner-а е бърз, както и самата програма. Има забележки по бързината на FUll scan-а, дано бъде оправено в близко бъдеще.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам, но мисля че скоро ще се разделим с MSE. 1- не е най леката антивирусна програма, която познавам. Като е направена от Майкрософт, според мен това бе задължително. 2- не от най ловящите, даже е посредствена (съдя не само от линковете на темата за ловенето). 3- на два пъти програмата се затруднява да почисти компа - зацепва...и то на нестартирано .exe от архив.... 4- не можах да разбера в крайна сметка кога се ъпдейтва и дали е автоматично. Вчера сякъш го направи посред нощите ( ама сега вече се съмнявам, че май аз я ъпдейтнах ръчно).Днес не се е обновявала. 5- няма уебгард Иначе спред мен е достатъчна за непретенциония средностатиситически потребител. Всъщност не успях да се заразя, защото не стартирам пропуснатите файлове. Не знам как би се справила при инсталиране на заразена машина, за почистване, а това също е важно. Колебая се дали все пак да и дам още няколко шанса- ще се разбере от следващия случай.... П.П. Да - ще я оставя единствено от любопитство - да видя кога ще си ъпдейтне дефинициите.... :rolleyes: Пък и що се отнася за по-дълго пробване : вчера сложих MSE на един познат с чисто наов Windows 7 Ultimate, който има 14 годишен син.....ще видим как ще опази компа... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да се ъпдейтне автоматично,така беше при бетата,а не е решен мисля въпроса и при финала. Всъщност може би трябва на WU да се укаже да инсталира всичко без да пита и тогава може би...:lol6: А всеки ден да ъпдейтваш ръчно е тъпа работа

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталацията на MSE променя настройките на Windows update. Автоматично инсталира всичко, което е в WU. Мисля, че проверяваше през 4 часа, а инсталира по нощите. (ако е изключен компютъра, при първа възможност) Може да се приеме, че WU не е удачния начин за ъпдейт на антивирусна програма. Все пак веднъж дневно е достатъчно за редовия потребител.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да се ъпдейтне автоматично,така беше при бетата,а не е решен мисля въпроса и при финала.

Всъщност може би трябва на WU да се укаже да инсталира всичко без да пита и тогава може би...:rolleyes: А всеки ден да ъпдейтваш ръчно е тъпа работа

Включил съм WU и за важните, и за допълнителните ъпдейти и цял ден нищо. После цъкнах ръчно да провери за всички ъпдейти- пак нищо. Стоят си само езиците и там някакви други за onlain office и пр.

Сигурен съм, обаче че ако бях обновил ръчно самия MSE, щеше да се ъпдейтне. Решил съм обаче да изчакам да го видя сам кога ще го направи....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Включил съм WU и за важните, и за допълнителните ъпдейти и цял ден нищо. После цъкнах ръчно да провери за всички ъпдейти- пак нищо. Стоят си само езиците и там някакви други за onlain office и пр.

Сигурен съм, обаче че ако бях обновил ръчно самия MSE, щеше да се ъпдейтне. Решил съм обаче да изчакам да го видя сам кога ще го направи....

Днес сложих пак да я видя тази програмка и намирам,че нещо са я пипнали,защото преди ми ядеше SPU!Сега това го няма.Обновяването е Аuто-мат и става веднъж на ден!Сама си го прави.Интересно ми е дали Microsoft ще дръпнат с нея като се има в предвид че имат средства?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сложих пак да я видя тази програмка и намирам,че нещо са я пипнали,защото преди ми ядеше SPU!Сега това го няма.Обновяването е Аuто-мат и става веднъж на ден!Сама си го прави.Интересно ми е дали Microsoft ще дръпнат с нея като се има в предвид че имат средства?

Преди известно време си качих и аз тази програмка, даже по-горе съм го отразил, но вече я махнах. Причината беше, че когато сканира за вредители, откри 3-4 и аз я накарах да ги изтрие. Започна се процедурата, но край няма. Върти на едно място и няма спиране. Към всеки "бацил", открит от програма има инфо и препратка, евентуално с какво може да се махне. От четирите, единия беше high и реших да го оправя него и цъкнах на препратката. Там ми даде съвет да махам вредителя с Spyware Doctor. Така направих и съжалявам за това. Този доктор почти ми срина системата. Върнах си стария Аваст Home и си мисля, че Microsoft са тръгнали да правят нещо полезно, но както винаги недостатъчно изпипано. Сега ще има Секънд Едишъни, Ултимейти и др. подобни простотии. Просто когато една фирма е абсолютен монополист на пазара - професионализма изчезва /лично мнение/!!! За справка и аналог в България виж Енергоснабдяване, ВИК, разни Ел.компании и т.н.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

2.14 Всички мнения и коментари, публикувани в сайта и форума, изразяват личното отношение и позиция на потребителя (автора) и той носи цялата отговорност за тях. Мненията не обвързват с нищо останалите потребители или администрацията на сайта и те са без тяхната подкрепа.

В този аспект,Ви моля да се въздържате от подобни нападки и обиди!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

mihnev_sz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се надявах да е RAV антивирус, ама не.....Защо тогава го купиха изобщо и закриха компанията? Сега пък израелци да им правят антивируса :question: .....То да не е нещо като нова религия да ти измислят....Не става само с ядене,трябва и акъл....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Майкрософт пуска безплатна защита срещу вируси:

Нова и напълно безплатна система за защита от вируси, зловреден и шпионски софтуер пуска Майкрософт днес, съобщиха от българския офис на компанията.

Системата е разработена и се предлага в резултат на ангажимента на Майкрософт към Trustworthy Computing, чиято основна цел е потребителите да са защитени и свободни при работата си с компютър. Microsoft Security Essentials е сертифицирана независимо и от West Coast Labs и е подсигурена от световния екип на Майкрософт за сигурност. В основата на системата са решенията за сигурност, насочени към бизнеса. Няма нужда от регистрация, пробни версии или подновяване на абонамент – на разположение е за директно изтегляне от Майкрософт на адрес Microsoft Security Essentials (това са финалните версии)!!! Можете да изтеглите програмата за Windows XP/Vista/Windows7 (32/64) битови версии.Моят сайт

Пускам тази тема за да си дадете мнението препоръка и какво мислите за тази антивирусна програма.Аз със нея съм вече повече от 1 месец и да ви кажа пускам всяка седмица онлайн скенерите на ЕСЕТ и Касперски и учудващо нищо не намират,а аз се ровя постоянно в сайтове където има доста вируси,което ме впечатли,но все пак това са Microsoft и те си знаят къде са им слабите места поне за мен. :D :D ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам я от доста време сама да се обнови ама уви !

А това SPU къде го гледаш ако не е тайна ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване