Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Microsoft Security Essentials - мнения и препоръки

Препоръчан отговор

tnn, тук ще ти опонирам. МСЕ е на 2 месеца (55 дни от официалния рилийз), докато водещите програми имат сериозна преднина в организационно отношение. постигнатото за толкова малко време е доста добро. притежава точност, макар и компенсирана с не толкова добро ловене. отличен безплатен вариант - за мен най-добрият заедно с авира. вярно е има още да наваксват откъм дефиниции, но машината на майкрософт има огромен финансов ресурс зад гърба си и не вярвам резултатите да се забавят.

Имаше едно време един RAV antivirus...Беше толкова отдавна-почти преди 5 години....Адски добър,макар и румънски....Ловеше тогавашните вирусчета с лекота,не беше скъп, не беше и труден за настройка....Беше толкова добър,че от най-могъщата софтуерна компания на Земята се заинтересуваха от него....В крайна сметка го купиха и....изненада!-прекратиха разработката и поддръжката на RAV веднъж и завинаги......А клетите юзъри на основния продукт на най-могъщата софтуерна компания на Земята ядоха дървото и лека-полека забравиха за случилото се.....Минаха години и някои от тях даже почнаха да благодарят за предоставената им великодушно възможност да опитат на свой гръб един доста недъгав антивирус, произведен от същата тази най-могъща компания, безплатно,разбира се-само дето първо трябваше да си купят основния продукт на тази компания, който беше и е пробит на ниво сигурност от всеки полуграмотен писач на вирусчета и заобикаляне на протоколи за отдалечена връзка, а на свой ред недъгавият антивирус беше предхождан от куц,глух и сляп още по рождение продукт срещу спайуер ,който даже не можеше да се деинсталира нормално от операционната система ,с която се разпространяваше задължително и безплатно.....

Време е да поясним, че най-могъщата софтуерна компания на Земята беше и е основен акционер на компании, които произвеждаха както вируси, така и антивирусни решения, и така още повече парички се лееха в бездънните джобове на собствениците на най-могъщата софтуерна компания....И приказката далеч няма да свърши скоро....

Редактирано от thomson (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 402
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Тук някои потребители биха казали, ако искате безопасна ОС ползвайте линукс. Само където (ползвал съм кубунту 8.04) линуксът въобще не е за масовия потребител - изисква въвеждане на множество команди за извършването на различни действия, появяват се много често бъгове поради простата причина, че линуксът винаги е в процес на разработка - отворен код с непрекъснато обновяване. Ще кажете не изисква регистрации, ползва безплатни програми, но има и другият момент, че ти служиш за усъвършенстване на проекта - било то убунту, мандрива, слакуеър и т.н. Ще кажете няма вируси - да няма, но пък е възможно да хакнеш паролата и юзъра и оттам да получиш достъп до целия компютър. Вярно Майкрософт крадат множество идеи от други компании и ги внедряват в своите ОС - за сравнение уиндоус 7 и кде 4, но пък различни неща като игри, графични програми и т.н. не тръгват под линукс и са много по развити от своите линукс събратя. дотук с офтопика - след малко ще добавя снимките от инсталацията на пц туулс с вече инсталирана МСЕ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук някои потребители биха казали, ако искате безопасна ОС ползвайте линукс. Само където (ползвал съм кубунту 8.04) линуксът въобще не е за масовия потребител - изисква въвеждане на множество команди за извършването на различни действия, появяват се много често бъгове поради простата причина, че линуксът винаги е в процес на разработка - отворен код с непрекъснато обновяване. Ще кажете не изисква регистрации, ползва безплатни програми, но има и другият момент, че ти служиш за усъвършенстване на проекта - било то убунту, мандрива, слакуеър и т.н. Ще кажете няма вируси - да няма, но пък е възможно да хакнеш паролата и юзъра и оттам да получиш достъп до целия компютър. Вярно Майкрософт крадат множество идеи от други компании и ги внедряват в своите ОС - за сравнение уиндоус 7 и кде 4, но пък различни неща като игри, графични програми и т.н. не тръгват под линукс и са много по развити от своите линукс събратя.

дотук с офтопика - след малко ще добавя снимките от инсталацията на пц туулс с вече инсталирана МСЕ

Снощи пробвах заедно с PrivateFirewall и там нещо се бавеше.Този път нямаше замръзване,но нещо беше мудна.Отново замених с Авира и всичко е 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?files/1182782N.jpg http://prikachi.com/images.php?files/1182784u.jpg http://prikachi.com/images.php?files/1182785A.jpg http://prikachi.com/images.php?files/1182786k.jpg http://prikachi.com/images.php?files/1182787R.jpg никакъв проблем нито с инсталация, нито със стартиране. програмата работи на 6, но забелязвам известно забавяне на стартирането на стената в сравнение с 6.0.81
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

никакъв проблем нито с инсталация, нито със стартиране. програмата работи на 6, но забелязвам известно забавяне на стартирането на стената в сравнение с 6.0.81

Не само с нея, МСЕ следи отварянето а и изобщо статуса при обръщение към всеки файл и системен ресурс и се получава леко забавяне с почти всички програми. Подлежи на настройка, въпрос на вкус и миризма Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само с нея, МСЕ следи отварянето а и изобщо статуса при обръщение към всеки файл и системен ресурс и се получава леко забавяне с почти всички програми. Подлежи на настройка, въпрос на вкус и миризма Публикувано изображение

При мен е на Виста 32!

Като че ли МСЕ наблюдава стената и за това се забавят и дори замръзване на екрана има.С Авира Free всичко е бързо няма проблеми.

Сякаш МСЕ следи стената и стената нещо се ошушква.

Има нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 На Български Български Линкове: Файл : Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Windows XP x86.exe Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=1e4fadbe20 Файл : Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Win Vista-Win7 x86.exe Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=f5e8476734 Файл : Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Win Vista-Win7 x64.exe Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=8336f6d65c Официален Сайт Линкове: Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Windows XP x86 Линк за изтегляне: http://download.microsoft.com/download/8/C/B/8CB4B79B-478B-4D80-A018-EE524128D784/mssefullinstall-x86fre-bg-bg-xp.exe Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Win Vista-Win7 x86 Линк за изтегляне: http://download.microsoft.com/download/8/C/B/8CB4B79B-478B-4D80-A018-EE524128D784/mssefullinstall-x86fre-bg-bg-vista-win7.exe Microsoft Security Essentials 1.0.1959.0 BG For Win Vista-Win7 x64 Линк за изтегляне: http://download.microsoft.com/download/8/C/B/8CB4B79B-478B-4D80-A018-EE524128D784/mssefullinstall-amd64fre-bg-bg-vista-win7.exe

Редактирано от CrazyLover (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, защото тази антивирусна ми допада все повече. А за кого работя...... нахално ли ще е да попитам дали ще ми разкриете тайната за кого работя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При отваряне на мрежова папка (Mapped Network Drive) MS Security Essentials проверява файловете в нея. Това става доста бавно.

Решавате да изключите папката от проверката (само ако сте напълно сигурни, че там няма вируси !!!) . Обаче това не може да стане директно от настройките. Там просто няма мрежовите устройства,

За целта отваряте regedt32 и изберете :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Antimalware\Exclusions\Paths

Вероятно няма да имате права за писане, и затова първо си дайте такива:

Десен бутон - Permissions - дайте си Full control.

Добавете нов ключ от тип DWORD, в който запишете пътя до мрежовия ресурс, от вида:

\\server\folder

Това е всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Вече има нова версия: Microsoft Security Essentials 1.0.1961.0

Публикувано изображениеИзтегляне: Microsoft Security Essentials 1.0.1961.0 за Windows XP (EN)

Публикувано изображениеИзтегляне: Microsoft Security Essentials 1.0.1961.0 за Windows Vista/ 7 32 битови (EN)

Публикувано изображениеИзтегляне: Microsoft Security Essentials 1.0.1961.0 за Windows Vista/ 7 64 битови (EN)

P.S. Вече има мирър за всички български версии. За изтегляне изберете български език (bulgarian), след като отидете на официалната страница:

Публикувано изображение

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не мога да открия промените. Ако някой се натъкне на тях да драсне.

Доколкото съм забелязал промените не се публикуват на официалния сайт. Или няма промени, странно. Ето линк към форума на MSE, където е зададен този въпрос за предишната версия: Security Essentials 1.0.1959 changelog?. Ако излезе нещо, то ще е във форума на MSE. Засега не намирам нищо... Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя и по размер е същата.Поне за ХР.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

off Най вероятно промяната е нов начин на проверка за оригинален софтуер на Майкрософт... off

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Microsoft Security Essentials от доста време я има и се чуда какво е мнението на хората които ползват.Преди 2 месеца като я пробвах не ме заинтригува много.Като ми засече вирус не го трие сама,а чака моето одобрение да го изтри.Даже не може да се настрои да се трие автоматично.Според мен това е излагация,защото идеята на тази антвирусна е да улеснява максимално потребителя и да върши всичко сама.В случая не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че това е точно така, защото не използвам MSE и няма как да проверя. Но даже да е вярно, това въобще не е излагация. По-добре ли ще се чувстваш, ако антивирусът ти изтрие системни файлове и после трябва да се чудиш какво да правиш? Ми погледни какво се трие, винаги имаш време да се осведомиш...

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft Security Essentials от доста време я има и се чуда какво е мнението на хората които ползват.Преди 2 месеца като я пробвах не ме заинтригува много.Като ми засече вирус не го трие сама,а чака моето одобрение да го изтри.Даже не може да се настрои да се трие автоматично.Според мен това е излагация,защото идеята на тази антвирусна е да улеснява максимално потребителя и да върши всичко сама.В случая не е така.

Това което си написал не отговаря на истината,погледни пак настройките, може даже да се зададе да ги вкара във клетка и после ти да решиш дали да триеш или не, което е по добре отколкото да ги трие автоматично.

Влезни в Настройки и след това Дейтвия по подразбиране,там можеш да зададиш каквото действие искаш от програмата.

Поздрави.

Редактирано от tenito (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което си написал не отговаря на истината,погледни пак настройките, може даже да се зададе да ги вкара във клетка и после ти да решиш дали да триеш или не, което е по добре отколкото да ги трие автоматично.

Влезни в Настройки и след това Дейтвия по подразбиране,там можеш да зададиш каквото действие искаш от програмата.

Поздрави.

Еми тези дни ще го пробвам това,но пак няма опция да трие директно файловете.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да няма бре ? :)

Важно е да се сложи и отметката за моментално прилагане на действията ! :wors:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има опция премахни,тогава дирекно трие гадината.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я настрих така както каза B-boy[styLe],и ме пита дали искам да трия вредоносното съдаржание.Сега ще изтрия аваст,ще инсталирам Microsoft Security Essentials и ще снимам.Ама майче ще е утре че сега не ми се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване