Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Как се импортират настройките на новоинсталирана версия?

Преди нея ги експортирах от старата.

Проблемът е, че по погрешка му дадох Default settings и сега

няма нищо общо с предишните ми настройки.

Aко си запазвал настройки с Export Presets (S) (онова с кубчето :) ) не би трябвало да имаш проблем-просто ги задай наново от там -само да не е различна ( в смилъл 32 ,или 64 битова версия -ако е така няма да стане)Ако имаш проблеми с този плеър пиши на лични (ако искаш)-ще ти помогна-няма какво да ми се упре с него ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте ! Реших да пробвам този плейър. Все още нямам изградено мнение за него. Имам един въпрос. Субтитрите не ми излизат контрастно, а са някак размазани. Това може да важи и за картината, не мога да преценя, но при субтитрите се забелязва веднага. Коя настройка трябва да се коригира ? Като се загледах и самите фабрични надписи по екрана не са контрастни, не само субтитрите.

http://prikachi.com/images.php?images/358/6253358g.jpg

Редактирано от tulski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Реших да пробвам този плейър. Все още нямам изградено мнение за него. Имам един въпрос. Субтитрите не ми излизат контрастно, а са някак размазани. Това може да важи и за картината, не мога да преценя, но при субтитрите се забелязва веднага. Коя настройка трябва да се коригира ? Като се загледах и самите фабрични надписи по екрана не са контрастни, не само субтитрите.

http://prikachi.com/images.php?images/358/6253358g.jpg

F5(Preferens), от там оттиваш на subtitle и от падащото меню на subtitles Output избираш Displey on VMR/EVR surface

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с по старата версия всичко се оправи ,явно най-новата нещо не и е наред . но дори и сега пак не намирам опция за смяна на езика ??? Въобще съществували такава опция 

Аз съм с най новата и работи перфектно (PotPlayer1.5.37776-x64) но езика също не знам дали може да се смени.Ако някой знае дали въобще може да се смени на български би било добре да сподели. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с най новата и работи перфектно (PotPlayer1.5.37776-x64) но езика също не знам дали може да се смени.Ако някой знае дали въобще може да се смени на български би било добре да сподели. :ohmy:

Ако питаш конкретно за български,на по-старите версии има езиков бг пакет ,който предполагам евентуално ще тръгне и на новите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! От месец работя с PotPlayer и съм сравнително доволен. Забелязвам един дребен, но неприятен проблем.  Не мога да го заснема на десктопа, да го покажа. Става дума за следното. Пускам даден видеофайл / филм, клип/, но след малко поискам да го затворя и пусна друг. Плейъра затваря, обаче явно някакъв процес в него не затваря веднага. 10-15-20 секунди след като е затворен файла на монитора се вижда exit и долу в трея се вижда иконката на програмата, че още действа. През това време не мога да отворя друг файл. Това някакъв бъг ли е или някоя настройка трябва да се коригира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже каква е командата за file search в playlist-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже каква е командата за file search в playlist-а?

Пробвай с Ctrl+S, но трябва да си кликнал на Списък (PlayList), а не на видео прозореца.

Редактирано от angel* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. От известно време ми се струва, че плейъра има някакъв проблем с файлове формат FLV. Отваря ги и ги възпроизвежда нормално, проблема се появява, когато преместя плъзгача, напр. от 5 минута на 50 м. Картината замръзва и не тръгва веднага. Не винаги става де. Според мен не е от хардуера, други формати не правят проблем с плъзгача, дори да са 1080I. Някой друг има ли такива наблюдения и евентуално на какво може да се дължи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ползвам версия Daum PotPlayer v1.5.39659 Stable (x86-x64) и няколко пъти се мъчех да направя снимка на кадър но не се получава.Като натисна бутона за снимка ми се изписва прехващане и името на файла и ...нищо.Задал съм и папка къде да се съхраняват и все нищо.Ако цъкна с десният бутон на мишката и цъкна опцията екранен размер или оригинален размер на кадъра ми се отваря името на файла и отдолу запиши.Като цъкна върху запиши,страницата се затваря и пак никъде няма снимка.В опцията покажи файловете-няма нищо.Въпросът ми е:Как се прави снимка на кадър като освен името на снимката която правя да ми се и появява и самата снимка в папката. :mad:

Ето тук натиснах за снимка,отвори се този прозорец за име и място на снимката и като натисна запиши-в папката няма нищо.

Публикувано изображение

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблем-Ето един шот от мен направен току що!Публикувано изображение

Долу където съм оградил с червено натискаш Capture current frame< >Capture options и ти прави снимката.После пак там десен бутон и Open capture folder! Предполагам и ти така правиш,но не би трябвало да имаш проблем.Няма друг начин.Ако не стане пробвай  с деинсталация на плеъра и го инсталирай наново.

ПП .Aко правилно съм разбрал от написаното от теб относно това което ти показва (цитирам те)...,,Като натисна бутона за снимка ми се изписва прехващане и името на файла и ...нищо.Задал съм и папка къде да се съхраняват и все нищо.Ако цъкна с десният бутон на мишката и цъкна опцията екранен размер или оригинален размер на кадъра ми се отваря името на файла и отдолу запиши...,,да не би да използваш версия с превод на Български?Ако е така те съветвам да си изтеглиш версия,която си е на Английски.Тези с преводите на Български поне на мен са ми създавали проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя като теб нещата и позна че версията ми е на български.Пробвах какво ли не но след запиши-снимката е мираж.Версията работи чудесно и нямам никакви проблеми освен снимките(може и да си прав-заради превода на български) но проблемът е че искам да съм с такава(с български превод) а и в нея съм добавил още десетина кожи.Явно ще трябва да се примиря с този недостатък и за снимки да ползвам photo scape.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не твърдя категорично,може и да не е заради това ,че е ,,На Български,,! Иначе ако искаш пробвай и с последната стабилна версия  1.5.40688 (32-Bit) -няма никакъв смисъл от 64 битовата ;) Аз сега съм с нея и нямам никакви проблеми-шота ,който ти дадох е направен с нея.

Просто казвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам (64 bit) която съм инсталирал на Daum PotPlayer v1.5.39659 Stable (x86-x64) но както забелязваш имам и 86 bit.-пак на български с допълнителните кожи.Чудя се дали първо нея да пробвам и дали ще върви добре на моят 64 bit.Windows и ако ми прави проблеми,остава твоят съвет с  1.5.40688 (32-Bit).Ако взема файла за заместване на български език от мойта версия и го копирам със заместване в директорията на твойта 32 bit-ще се получи ли българският или ще се поомажат нещата?

Поздрави! :offtopic_s: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ако взема файла за заместване на български език от мойта версия и го копирам със заместване в директорията на твойта 32 bit-ще се получи ли българският или ще се поомажат нещата?...

Не съм на 100 процента сугурен,но мисля няма да се получи-това не съм го пробвал,защото не използвам българския език.Не знам какво толкова те плаши да си е на английски!Но reg. файл със запаметени настройки не може да импортваш на друга версия (в смисъл reg.файл с настройки за 64 на 32 битова версия ,или обратното!)Моя Windows също е 64 битов,но си използвам 32 битовите версии на плеъра и няма абсолютно никакви проблеми с това!Аз го обновявам само със стабилните версии и после само си импортирам готовите reg.файлове с настройки.Направил съм си няколко такива, едните от които не мога да ползвам,защото лаптопа и по скоро видеокартата ми е слаба и лагва с настройките за максимално извличане на качество,което изисква малко повечко ресурси.Иначе с подходящи филтри ,рендери и декодери плеъра вади несравнимо качество с който и да е плеър :)

Пробвал съм с настройките на по-яки машини и с подходящите настройки качеството е убийствено :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да накарам плеъра на пълен екран да изглежда така: http://prikachi.com/images/852/6733852A.png, но без джуджавките отдолу (когато кликна "ентър") се разтяга картината и изглежда така: http://prikachi.com/images/850/6733850B.png, демек да изглежда като на първата снимка, а не като на втората ( да е на full screan, но да не се разтяга картината).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как може daum да е такъв бъгав? Преди субтитрите ги разминаваше на някои филми, сега на стрийм със субтитри - като пусна субтитрите и крашва. VLC е егати грозника, но такива проблеми няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да накарам плеъра на пълен екран да изглежда така: http://prikachi.com/images/852/6733852A.png, но без джуджавките отдолу (когато кликна "ентър") се разтяга картината и изглежда така: http://prikachi.com/images/850/6733850B.png, демек да изглежда като на първата снимка, а не като на втората ( да е на full screan, но да не се разтяга картината).

Eто така :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо когато качеството на филма е по- ниско или по- високо, субтитрите са или по- добре изглеждащи или по- зле ?

Пример: филм с размер 2Гб и субтитрите отдолу са добре изглеждащи и филм с размер 700мб (двд рип.)- субтитрите са на точки или размазани, на какво се дължи това и може ли да се оправи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Моя PotPlayer не иска да възпроизвежда MKV ( Matroska , Матрьошка ли как им викат там) файлове. Пуска само звук без картина. Това нормално ли е за този плейър или някоя настройка не съм я пипнал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Моя PotPlayer не иска да възпроизвежда MKV ( Matroska , Матрьошка ли как им викат там) файлове. Пуска само звук без картина. Това нормално ли е за този плейър или някоя настройка не съм я пипнал ?

По-скоро второто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на 100 процента сугурен,но мисля няма да се получи-това не съм го пробвал,защото не използвам българския език.Не знам какво толкова те плаши да си е на английски!Но reg. файл със запаметени настройки не може да импортваш на друга версия (в смисъл reg.файл с настройки за 64 на 32 битова версия ,или обратното!)Моя Windows също е 64 битов,но си използвам 32 битовите версии на плеъра и няма абсолютно никакви проблеми с това!Аз го обновявам само със стабилните версии и после само си импортирам готовите reg.файлове с настройки.Направил съм си няколко такива, едните от които не мога да ползвам,защото лаптопа и по скоро видеокартата ми е слаба и лагва с настройките за максимално извличане на качество,което изисква малко повечко ресурси.Иначе с подходящи филтри ,рендери и декодери плеъра вади несравнимо качество с който и да е плеър :)

Пробвал съм с настройките на по-яки машини и с подходящите настройки качеството е убийствено :)

Поздрави!

Ако не предствлява трудност ще споделите ли някой  от тези настройки за максимално качество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не предствлява трудност ще споделите ли някой  от тези настройки за максимално качество?

Ако искате довечера ще ви пратя готови reg,файлове стига да сте с 32 битовата версия на плеъра,защото ако е 64 битовата няма да стане...Моите са за 32 битовата версия.А най-добре е да ви дам линк от където да си инсталирате плеъра с LAV,madvr и т.н.т. които са готови инсталирани и после само да си импоритате файла.Така ,или иначе ако ги нямате тези филтри инсталирани полза от reg.файла няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате довечера ще ви пратя готови reg,файлове стига да сте с 32 битовата версия на плеъра,защото ако е 64 битовата няма да стане...Моите са за 32 битовата версия.А най-добре е да ви дам линк от където да си инсталирате плеъра с LAV,madvr и т.н.т. които са готови инсталирани и после само да си импоритате файла.Така ,или иначе ако ги нямате тези филтри инсталирани полза от reg.файла няма...

нямам филтрите ще съм ви благодарен да пратите линк и да обясните как да импортирам файла

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...