Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам следния проблем със плеъра: При възпроизвеждане на филми с резолюция над 720р не ми се показват субтитрите на ТВ-то а само на монитора, при всички по-ниски резолюции и формати няма проблем. Ако някой е решил проблема нека сподели!

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Има ли начин да се свалят субтитрите на черната лента и при някой филми които имат заложени субтитри на няколко езика в самия филм подкарва първо тях,а не прикачените от мен.

Да може

Настройки (F5) > Субтитри > Покажи субтитрите извън кадър

Настройки (F5) > Субтитри > Стил > Долен отстъп (Местиш реда на субтитрите надолу)

Видях, че има поддръжка на тунери, само някой да каже за копчетата на дистанционното, просто е досадно проблемче :-)

Настройки (F5) > Хардуер > ТВ Канали (И бърникаш из настройките)

Имам следния проблем със плеъра:

При възпроизвеждане на филми с резолюция над 720р не ми се показват субтитрите на ТВ-то а само на монитора, при всички по-ниски резолюции и формати няма проблем.

Ако някой е решил проблема нека сподели!

Смени ли видеоподаването от?

Настройки (F5) > Възпроизвеждане > Монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Реших и аз да изпробвам PotPlayer, но в сравнение с KMPlayer не мога да открия или настроя една функционалност с която съм свикнал. В настройките на KMPlayer може да се зададе чрез скролера ( средния бутон на мишката ) да се увеличава или намаля размера на прозореца, а при PotPlayer успях да видя само настройка, която позволява чрез скролера да се премине на цял екран или обратно на размера по подразбиране. Ако има начин да се настрои скролерчето като при KMPlayer ще съм Ви много благодарен !

Редактирано от gpp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daum PotPlayer 1.5 Build 22204

Корейска версия:

Публикувано изображениеDownload: Daum PotPlayer 1.5 Build 22204 32-bit (01.06.2010)

Daum PotPlayer 1.5 Build 22219

Корейска версия:

Публикувано изображениеDownload: Daum PotPlayer 1.5 Build 22219 32-bit (01.06.2010)

Редактирано от Marchiano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ли видеоподаването от?

Настройки (F5) > Възпроизвеждане > Монитор

Така съм го настроил, но питането е за ситуацията в която картина с висока резолюция се гледа едновременно на монитора и ТВ-то и на телевизора няма субтитри.

На тази картина маркираното не е активно, ако знаеш как да го активирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах и при другите няма! Пробвах на ATI 5750 и там стана, изглежда е от видеото(моето е ATI HD3870).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеърът няма грешка! Никакви кодеци,нищо. Отлично възпроизвежда и Full HD качество, докато поне при мен с Gom имаше проблеми.

Сега ползвам версия PotPlayer 1.5 Build 22243 и с подходящите настройки на DXVA ускорение, процесора се товари на максимум 12% и то при full hd филми.

А и като добавиш един DSP plugin за звука, няма втори.

Имам само един въпрос!

Търсих дали има опция, която да запазва настройките по плеъра, защото забелязах, че при инсталиране на по-нова версия, дори в същата папка, всичко се губи и трябва наново.

Marchiano, благодаря за превода.

Редактирано от Fi Tanis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеърът няма грешка! Никакви кодеци,нищо. Отлично възпроизвежда и Full HD качество, докато поне при мен с Gom имаше проблеми.

Сега ползвам версия PotPlayer 1.5 Build 22243 и с подходящите настройки на DXVA ускорение, процесора се товари на максимум 12% и то при full hd филми.

А и като добавиш един DSP plugin за звука, няма втори.

Имам само един въпрос!

Търсих дали има опция, която да запазва настройките по плеъра, защото забелязах, че при инсталиране на по-нова версия, дори в същата папка, всичко се губи и трябва наново.

Marchiano, благодаря за превода.

Да, възможно е.

Настройки (F5) > Запиши профил

Публикувано изображение

След инсталация на нова версия, намираш запазения рег файл и го стартираш

Публикувано изображение

Ще го добавя при дискусията ще има и други желещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това много улесни работата! Още едно нещо - пробвах да пусна DVD, но се получава едно насичане на картината (със и без DXVA). Може да е защото версията е все още Beta, но исках да знам дали това се получава само при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това много улесни работата!

Още едно нещо - пробвах да пусна DVD, но се получава едно насичане на картината (със и без DXVA). Може да е защото версията е все още Beta, но исках да знам дали това се получава само при мен.

Има го да, прав си явно трябва да се барнат настройките.

Едит 2: Проблема е решен, прави се следното:

Целта е да се отвори като папка, а не като DVD, тъй като ще използва Video Codec for DVD, а той е проблемния

1. Отваряне > Отваряне на папка (Ctrl+U)> Намира се папка VIDEO_TS

2. При възпроизвеждане, натиска се TAB, трябва при Video Codec: Video Codec/Transform

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеърът няма грешка!

Още едно нещо - пробвах да пусна DVD, но се получава едно насичане на картината (със и без DXVA). Може да е защото версията е все още Beta, но исках да знам дали това се получава само при мен.

Хехе... Уж нямал никаква грешка, пък май не е точно така. Ще те светна, че и субтитрите не работят при DVD-тата. С това не казвам, че плеъра не е добър, просто не е безгрешен и съвършен, колкото ни се иска.

Редактирано от Exhumator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе... Уж нямал никаква грешка, пък май не е точно така. Ще те светна, че и субтитрите не работят при DVD-тата. С това не казвам, че плеъра не е добър, просто не е безгрешен и съвършен, колкото ни се иска.

И този проблем е решен, но кой да види тази страница... Редактирано от Marchiano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът при DVD филмите се оказа, че се оправя много лесно.

Единствено във видео кодеците за MPEG2 се избира "Use the system default codec". Което позволява субтитрите да се виждат и няма никакво насичане. Плюс това DXVA е активирано.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И този проблем е решен, но кой да види тази страница...

Интересно, кой ли наистина да я види. Щото нищо интересно няма там. Аз субтитри на телевизор не гледам, така че изобщо не ми е проблема във овърлеите и т.н. Субтитрите изобщо не се извличат/сплитват от стрийма. Проблема е в сплитерите или в самия плеър. Защото със същите декодери няма проблем с KMPlayer да речем. Microsoft-ският декодер също си работи добре в Windows Media Player и KMPlayer, но не показва субтитри в PotPlayer-а. Ясно е, че проблема е в плеъра, а не в декодерите.

Това че си превел програмата, нека не ти дава лъжливото чувство на увереност, че разбираш от DirectShow технологията повече от другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пак си недоволен.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

...нека не ти дава лъжливото чувство на увереност, че разбираш от DirectShow технологията повече от другите.

Започваш лично да ме нападаш, на тема която е непонятна за теб, нека коментираме PotPlayer. Редактирано от Marchiano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пак си недоволен.

Започваш лично да ме нападаш, на тема която е непонятна за теб, нека коментираме PotPlayer.

Ей тук може да прочетеш какво, как и защо не му е наред на PotPlayer-а: http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2383694&postcount=35. Предполагам ще обогатиш малко знанията си и малко технически, не само като превод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тук може да прочетеш какво, как и защо не му е наред на PotPlayer-а: http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2383694&postcount=35. Предполагам ще обогатиш малко знанията си и малко технически, не само като превод.

Теб хич не те бива, изключваш хардуерно ускорение и подкарваш с вградените кодеци DVD-та.

Както забелязваш MPC-HC също не е включено хардуерното ускорение!

Сравни снимнките

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво да гледам на шотовете? Ти може въобще и да не си пуснал DVD. Не виждам с твоето увъртане, по какъв начин оборваш твърдението ми, че плеъра си има кусури относно субтитрите при DVD-тата. Защо други плеъри могат да ползват ускорение и субтитри, а PotPlayer не може? Щото е много як и безпроблемен ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи със снимка за плейър с харрдуерно ускорение и субтитри на DVD

http://store.picbg.net/pubpic/B1/D0/46a7e91fd725b1d0.jpg

Публикувано изображение

Жестоко си се объркал няма да намериш плейър, който да ти подкара хардуерно ускорение и субтитри на DVD. Това се знае от много време, но ти явно винаги си бил в заблуда

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи със снимка за плейър с харрдуерно ускорение на DVD

http://store.picbg.net/pubpic/B1/D0/46a7e91fd725b1d0.jpg

Публикувано изображение

Жестоко си се объркал няма да намериш плейър, който да ти подкара хардуерно ускорение на DVD. Това се знае от много време, но ти явно винаги си бил в заблуда

Радвам се, че "жестоко съм се объркал". Я сега погледни внимателно и прецени кой дрънка глупости:

Публикувано изображение

DVD с хардуерно ускорение, е най-баналното и обикновено нещо. Тези неща ги има и работят още от ерата на първите DVD-та и видеокарти. Сега дори Windows 7 не пречи по никакъв начин на ускорението. Посто свестните плеъри си го могат, а другите като PotPlayer - не. Не знам защо още продължаваш да защитаваш издънката на плеъра. Просто си го превеждал, не си го програмирал ти. Не го приемай чак толкова лично като твоя рожба.

Погледни при теб колко процента натоварване на CPU-то имаш. При мен също е софтуерно декодирането, но при потребители със слаби CPU-та, положението няма да е толкова добро. А и не това е главният недостатък на липсата на хардуерно ускорение. При ATI видеокартите има много полезни опции в драйверите за подобряване на картината. Повечето от тях работят само в DXVA режим на овърлея/рендерера. А накрая стигаме и до най-важната част. Хубавият хардуерен деинтерлейсинг работи САМО при DXVA режим. Разликата между софтуерно и хардуерно деинтерлейсване е очевадна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, ти беше прав. DVD-тата преди години бяха водещи, в момента ниската резолюция и лошото качество на субтитрите са на заден план. Предимството на PotPlayer пред останалите плейъри е HD филмите, поддръжката на DXVA, функция за обработка на субтитрите както ти желаеш и добавки на допълнителни кодеци и сплитери в случаи на проблеми като този с DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За плейване на MKV-та никой не спори, че PotPlayer-а е много добър. На мен също ми е любим и на всеки познат го рекламирам. Но не го защитавам неистово, когато виждам, че издиша на определени места. Не само липсата на субтитрите при DVD-та и DXVA е недостатък. Ако DVD-тата са отживелица (и аз рядко пускам такива, пък и повечето са ми музикални), то тогава поне да работеше добре с BluRay дискове. Ама плеъра пък от тях въобще не отбира. Плейва отделни файлове от BluRay-а, но не и като цялостен диск (с менюта, сцени и т.н.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак да не забравяме, че все още е Beta. Работи се по него и бъговете постепенно ще изчезват

------------------------------------------------------------------------------------------------

Реших да опитам с MPC-HC

Хардуерното ускорение е включено, но субтитри няма

Публикувано изображение

Тъй като ти даде пример с PowerDVD. Излезе, че там отново е така. DXVA включено, менюто за субтитри остава неактивно

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Не случайно при PotPlayer настройките за DXVA има опция използвай при следните условия: 800 x 600 (тъй като едно DVD e около 720 x 576)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм шот, на който се вижда, че има и ускорение, и субтитри. Ти ако не можеш да го постигнеш - проблема си е твой. PowerDVD ползвам много отдавна като винаги монитора ми е бил с по-висока резолюция от 800x600. Винаги съм си имал и ускорение, и субтитри при по-високи резолюции. Заигравките в PotPlayer и KMPlayer с резолюциите са със съвсем друга насоченост. Просто при по-висока резолюция е по-тегаво да се работи без ускорение (ако имаш слаб процесор де). Но пък при ускорение, голяма част от постпроцесинг ефектите са недостъпни. Затова е въпросната опция. При ниска резолюция - да може да се кара без ускорение и ефекти за подобряване на картината, и при висока - да се помага с ускорение, но пък да няма някои от ефектите тъй като се предполага, че картината ще е достатъчно добра. При по-новите build-и на MPC-HC видео декодера, също има опция за изключване на ускорението при SD и да остане за HD само. Това обаче, отново няма връзка с предполагаемата от теб причина. Просто при ATI имаше бъг в ускорението (при мен не се проявяваше) и то правеше мизерии при SD. Затова сложиха тази опция в декодера. И защо на всичките ти шотове си отворил отделни VOB файлове, а не като цялостен диск DVD-то?!? Защо при PowerDVD-то не пускаш същото DVD като при другите тестове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...