Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дал съм шот, на който се вижда, че има и ускорение, и субтитри. Ти ако не можеш да го постигнеш - проблема си е твой. PowerDVD ползвам много отдавна като винаги монитора ми е бил с по-висока резолюция от 800x600. Винаги съм си имал и ускорение, и субтитри при по-високи резолюции.

Защо си мислиш,че е за резолюцията на монитор? Резолюция на видеото се има предвид.

...Защо други плеъри могат да ползват ускорение и субтитри...? Щото е много як и безпроблемен ли?

За сега само PowerDVD работи с ускорение и субтитри. Къде са другите плейъри?

...PotPlayer не може

PotPlayer не е единствения. KMPlayer, MPC-HC където даваше примери, че при него вървят субтитрите, но без хардуерно ускорение, тъй като той също го има проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За сега само PowerDVD работи с ускорение и субтитри. Къде са другите плейъри?

Ти довчера твърдеше, че НЯМАЛО НИТО ЕДИН плеър, който да го може. Доказах ти, че не е така. Няма сега да си омазвам Windows-а със 10 плеъра (например WinDVD, Total Media Theater, Media Portal и т.н.), че да ти доказвам нещо си. Ти си толкова вманиачен в твоя PotPlayer (всъщност, той дори не е твой, а само си го превеждал), че каквото и да ти се доказва - ще е безсмислено. Продължавай да си вярваш, че PotPlayer-а е върха и е безгрешен!

За резолюцията съм обяснил подробно за какво служи опцията в PotPlayer и KMPlayer! Няма какво да се захващаш с монитора ми. Ъпскейвал съм си винаги DVD-тата до пълната ми резолюция на монитора като съм си ползвал хардуерното ускорение, както и ефектите за подобряване на картината в драйверите на ATI. Може да не ми цепиш писанието на отделни изречения, които да коментираш вадейки ги от контекста.

В другия форум, дори ти дадох схемите на GraphBuilder-а (ама нали толкова разбираш и от DirectShow технологията) при плейване с различни плеъри. Ясно е къде и защо има проблем. Ти обаче продължавай да си навиваш на пръста твоето.

Редактирано от Exhumator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daum PotPlayer 1.5.22347bg [от Marchiano] ЛИНК:http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=156531

Редактирано от tokito78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, един път ми излизат субтитри, друг път на същия филм не излизат,веднъж се виждат на ТВ, друг път не се виждат... Писна ми и си минавам пак на КМплеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос, който може би не е много подходящ за тук, но е свързан с плейъра. А именно: има ли начин да се свържа с разработчика на PotPlayer - Mr. Jiang Longxi? Желателно по e-mail и на английски - не знам корейски :). Благодаря ви предварително.

Редактирано от k_kolev1985 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра доста бързо се развива.

Daum PotPlayer 1.5 Build 22627 beta от 22.06.2010

Английска версия: Daum PotPlayer 1.5 Build 22627 beta

Промените:

+Add DVD playback speed

+Add a custom volume adjustment

+Add a pointer to hover in the search bar to display time information

+Add a shutdown feature at a specific time

+Add frame playback delay

+Add automatic identification interlaced scanning of TV Movies

+Add VP8 coding support

+Add WebM playback

-Fixed related skin issues

-Improved broadcast buffer mode

-Fixed some problems in the setting screen on Vista

-Fixed in TV card/full-screen game/broadcast problem

-Fixed audio track switching BDA issue of machine flexibility

-Fixed some MP4 files subtitles synchronized issues

-Fixed problem when more than 3 audio tracks in AC3 SPDIF output compression

-Fixed sound problem with the noise on broadcasting

-Fixed invalid position of subtitles output word spacing settings

-Fixed audio decoder playback delays on 64-bit system

-Fixed failure menu shortcuts

-Fixed deleting some temporary files

-Fixed screen using with keyboard shortcuts to minimize

-Fixed screen tearing play problem in some MPEG2 files

-Fixed MPEG2 <-> H.264 can not be converted to play in the BDA issue

-Fixed security of chat module

-Other bug fixes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,плеъра е доста добър,но имам едно въпросче-може ли с него да се гледат онлайн телевизии(възпроизвежда ли m3u)?Благодаря предварително за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато му дойде времето. Защо не си ли доволен от бетите? В момента плейъра е един от водещите, нищо че накрая пише Beta

Редактирано от Marchiano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе нова версия. Само ще отбележа, че плеъра е един от малкото, който възпроизвежда DTS-HD и показва субтитрите от Blu-Ray m2ts файловете. Единствено остава да може да показва менютата на Blu-ray дисковете :whist:

Daum PotPlayer 1.5.22857 beta от 30.06.2010

Английска версия: Daum PotPlayer 1.5.22857 beta

Промените:

Add next generation EAC3, TrueHD, DTS-HD MA through functions

Add WebM Play recording

Add analog TV time positioning functions

Improved external decoder subtitle synchronization

Fixed DVB machine FusionHDTV Express search problems

Fixed playing MPEG file locking problem

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се прихваща снимка от филм с резолюцията на филма? Моля дайте снимки ;)

EDIT: Благодаря ти!

Редактирано от dnsr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се прихваща снимка от филм с резолюцията на филма? Моля дайте снимки :whist:

От същия подпрозорец можеш да отвориш папката с файовете, ако не си я настройл да ти е на desktop-a.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[quote name='Marchiano' date='03 юли 2010 - 10:40

Ако сте с версия по стара от PotPlayer 1.5.22857 деинсталирайте я.

Поради факта, че са премахнати са кодеците CoreAVC и AC3Filter тъй като вече няма нужда от тях.

Вградените кодеци са напълно достатъчни.

Не съм много съгласен с това че CoreAVC е излишен.......качеството на картината с него е по добро отколкото с вграденият кодек.....това разбира се е субективно мнение.....но не виждам защо, който иска да не може да си го ползва....така че ще помоля Marchiano в новите версии да остави тая възможност на потребителите....защото тая версия не може да се зададе да се ползва като външен кодек.....или ако има такъв начин,моля да го споделите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PotPlayer 1.5 build 22910 BG Beta

Промени:
+Add Subtitles opaque box 
+Add Environmental Management in the audio mode (the automatic selection criteria)

-Broadcast to adjust the speed if possible, judging from the location of your last playback

Поради факта, че са премахнати са кодеците CoreAVC и AC3Filter тъй като вече няма нужда от тях.

Български превод за PotPlayer:

Публикувано изображениеDownload: PotPlayer 1.5 Build 22910 BG

@pci

Възможно синия цвят да стои размазан при мен го имаше този проблем. Виж дали при теб няма да ти се оправи с вградените кодеци

Настройки > Видео > EVR 16 - 235 изходно ниво

Ако не помогне ще намерим решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно синия цвят да стои размазан при мен го имаше този проблем. Виж дали при теб няма да ти се оправи с вградените кодеци

Настройки > Видео > EVR 16 - 235 изходно ниво

Ако не помогне ще намерим решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си изтеглиш и инсталираш CoreAVC, за да може кодека да влезе в системните регистри.

След което го добавяш от филтрите (сигурно знаеш как).

Ако си го инсталирал CoreAVC, но не ти го добавя в кодеците/сплитерите отново.

Изтегли си този рег файл и го стартирай (работи само на 32-битов Windows предполагам, че твоя е такъв).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си изтеглиш и инсталираш CoreAVC, за да може кодека да влезе в системните регистри.

След което го добавяш от филтрите (сигурно знаеш как).

Ако си го инсталирал CoreAVC, но не ти го добавя в кодеците/сплитерите отново.

Изтегли си този рег файл и го стартирай (работи само на 32-битов Windows предполагам, че твоя е такъв).

Не стана с тоя рег файл.......уж го добави като външен кодек......зададен е да го ползва...ама като дам tab да ми покаже кой кодек ползва ми показва друг кодек....и плеяра започва да забива.......ще ползвам явно по старите версии......иначе плеярчето си е много добро.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PotPlayer 1.5 build 23127 BG Beta

Промени:
+Add Read the subtitles If the folder matching subtitles the ability
+Add Built-in audio renderers (cross-fading feature)

-Fixed specific problem H.264 playback on the PC program
-Fixed problem in certain situations, the album doedeon initialization

Български превод за PotPlayer:

Публикувано изображениеDownload: PotPlayer 1.5 Build 23127 BG

@pci

Тази стъпка е задължителна:

Трябва да си изтеглиш и инсталираш CoreAVC

Убеден съм, че не си я направил!

Eeeee......чак толкова смотани не сме де.......имам инсталиран и регистриран CoreAVC - Version 2.0.0.0 който си бачка безпроблемно с по старите версии на плеяра......както и с KMPlayer........сега както казах....рег файла го добави като външен кодек.....в настройките на филтри е заданен да се ползва....но като заредя някой mkv файл...и дам tab ми показва че полва някакъв кодек на Ciberlink h.264.....нещо си беше......говоря по спомен,че сега съм на работа и не мога да го видя точно.....и след няколко секунди плеяра забива.......единственият начин да го подкарам коректно е след като върху стара версия инсталирах новата.....и всичко си тръгна както трябва...но понеже ти препоръчваш при инсталиране на последните версии да се деинсталира старата...та не знам дали няма да с омаже нещо друго.....

Редактирано от pci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам от гледната точка на това, че има ненужни файлове и регистри, които няма да се използват. В твоя случаи съвсем спокойно можеш да инсталираш версия с CoreAVC, след което да подновиш с по-нова Windows-а какъв е 32-битов или 64-битов? Това също съм го подчертал И се прехвърли в другата тема, ако имаш още да пишеш http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=156530

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли линк за 23408?...тази версия беше цитирана в руския форум и има превод на руски за нея. Едит:23457 имало даже. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?p=2449701

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да те разбера какво имаш предвид. Тук има на български http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=150762&pid=1765911&st=90&#entry1765911

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо при инсталация на PotPlayer с бг превод всичко ми излиза на някакви йероглифи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи свалих новия 1.5.Уточнете моля да инсталирам ли,че нещо прочетох превода бил непълен и ако е така не може ли отделно да се инсталира стария бг за 1.4 :rolleyes:и защо не се ъпдейтва сам?

Редактирано от peter69pl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нова версия след 1.5.23767,но не инсталирах автообновлението защото е на корейски! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...