Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Запис с ТV Тунер в AVI формат

Препоръчан отговор

Здравейте знаещи и можещи.

Искам да се обърна към всички които могат да ми помогнат.

Въпросът ми е следния:Кажете ми с кой софтуер и с кои кодеци се постига най-добро качество в AVI формат,и съответо и файла да не е някаква огромна големина(до 100-120Mb).Да напиша и нещо за РС-то ми да не би от него да е проблема защото правя някъкви опити но нещо не се получава така както искам аз.Процесор: AMD Athlon XP 3000+ ,RAM: 2x256 ,Видео карта: GF FX 5600 128/128 ,TV тунер: AVer TV GO 007.

Ползвам Codec pack all in 1 последна версия и на Pegasus PIC Video3,a софта ми е WinDVR3 защото оргиналния ми дава грешка когато записвам в AVI.

Благодаря предварително на всички :offtopic_s::offtopic_s::wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За запис с ТV Тунер в AVI формат използвам Blaze Media Pro.

Инфо: http://www.blazemp.com/video_capture_software.htm

Но има доста други програми и плеъри, които могат да правят великолепни AVI записи.

Повече информаия за запис от ТВ тунер можеш да намериш на български ето тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре nologo обаче с кой кодек и с какви настройки пишеш, защото и аз си изтеглих Blaze Media Pro последната версия но и там ми излизат същите кодеци(които излизат и на другите софтове),а относно линка който си ми дал,интересен е но не пише нищо конкректно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
TV тунер: AVer TV GO 007.

Ползвам Codec pack all in 1 последна версия и на Pegasus PIC Video3,a софта ми е WinDVR3 защото оргиналния ми дава грешка когато записвам в AVI.

За съжаление ТВ тунерът ми е на друг чипсет и едва ли мога много да ти помогна с настройките за capture. A Blaze Media Pro нямам в момента на това PC и може би след няколко дни ще мога да ти помогна повече с настройките, ако настояваш да използваш тази чудесна програма.

Препоръчвам ти за която и да е capture програма да компресираш през DivX.

Eто как се получава при мен запис момента през един TV плеър:

* DivX компресия (DivX кодек/ DivX декодер)

* 25 кадри в секунда (реално 30-37, които се коригират)

* размер на екрана за запис 320x240

* Цветова схема: UYVU, YUY2.

Резултат: 1 минута, 12 МБ. Или за час -- около 720 МВ.

При задаване на по-ниско качество за DivX се получи около 350 МВ за час запис.

Може и да се зададе значително по-голяма компресия, но трябва да се пробва. Аз сам си събирам собствен вариант на кодеци, като повечето са платени...

А за тунери AVer TV GO 007 разгледах доста мнения какво да се прави за качествен запис на ТВ. Естествено, не си длъжен да изпълняваш тези препоръки.

Програма за запис (capture): iuVCR

Инфо: http://kaldata.com/comments.php?id=11022&c...highlight=iuvcr

Драйвери за тунера, ако е с bt878 чипсет (tweaked bt878 WDM drivers):

Инфо: http://www.iulabs.com/drv/index.shtml

Но за съжаление мога само да помогна дотук...

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте знаещи и можещи.

Искам да се обърна към всички които могат да ми помогнат.

Въпросът ми е следния:Кажете ми с кой софтуер и с кои кодеци се постига най-добро качество в AVI формат,и съответо и файла да не е някаква огромна големина(до 100-120Mb).Да напиша и нещо за РС-то ми да не би от него да е проблема защото правя някъкви опити но нещо не се получава така както искам аз.Процесор: AMD Athlon XP 3000+ ,RAM: 2x256 ,Видео карта: GF FX 5600 128/128 ,TV тунер: AVer TV GO 007.

Благодаря предварително на всички :newspaper:  :wors:  :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Виж последния пост от тук

Там съм описал как по принцип стават тези неща,с кои програми и съм дал и настройките.При мен това работи от много време и то с най-добро качество.

Успех! :)

@nologo

Мисля,че AVer TV GO 007 беше с чип на Philips,та драйвери за 878 май няма да може да се използват... :nono:

Редактирано от pland (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@nologo

Мисля,че AVer TV GO 007 беше с чип на Philips,та драйвери за 878 май няма да може да се използват... :newspaper:

Aз имам друга информация, че AVer TV GO 007 са с bt878, освен ако греша. Възможно е да има и вариант с Philips 7130 (може би). В първия пост не става дума за това какъв е чипсета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз имам друга информация, че AVer TV GO 007 са с bt878, освен ако греша. Възможно е да има и вариант с Philips 7130 (може би). В първия пост не става дума за това какъв е чипсета.

<{POST_SNAPBACK}>

Преди месец пробвах един такъв тунер от любопитство и той беше с чип на Philips (точно 7130).Запомнил съм го,защото моят тунер е с bt878 и ми беше интересно какво ще се получи с другия чип.Не ми харесаха резултатите,честно казано.

Но...на вкус и цвет,...нали знаеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с това, което си написал. Има ТВ тунери от един и същ модел на българския пазар с 878 или Philips чипсет.

Твоят вариант за capture е наистина много добър и аз препоръчвам на Zdraveli да го пробва. С VirtualVCR и кодеците, които препоръчваш може би ще има чудесни резултати.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина пропуснах да напиша какъв е чипсета,той е Philips(7130) и съм с последните драйвери от сайта на AVerMedia.

Пробвах със съветите кито ми даде pland и със Virtual VCR който се бъгва постоянно и с друг софт (нали като кодека е PICVideo MJPEG Codec 3 и с настройки които си посочил в поста) но файла става много голям, три минути 550Mb иначе качеството е добро.

Редактирано от Zdraveli (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Eто как се получава при мен запис момента през един TV плеър:

* DivX компресия (DivX кодек/ DivX декодер)

* 25 кадри в секунда (реално 30-37, които се коригират)

* размер на екрана за запис 320x240

* Цветова схема: UYVU, YUY2.

Резултат: 1 минута, 12 МБ. Или за час -- около 720 МВ.

Може и да се зададе значително по-голяма компресия, но трябва да се пробва.

Aз постигам това с плеър Fly2000TV 2.38 RC2. Този плеър има доста добри възможности за запис. Мисля, че няма да имаш проблем с него, защото доста добре поддържа Philips 7130 чипсет. Има малко по-специфични настройки. При мен не е правил проблем от една година, без преинсталация на едно ПС.

Ето снимка на настройките. На това ПC имам XPCodec pack 1.3.0 и допълнително инсталиран DivX 6.1.1 декодер. Ето снимка , резултат на SHERLOCK (codec detective).

A при настройки: снимка, тоест увеличение на екрана на 768X576 се получава резултат 420 МБ за един час запис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nologo искам да те попитам и аз нещо.Включил съм цифровата тв към тв тунера на компа.Когато гледам с Флай2000тв картината е внушителна,но когато записвам е ужасна.Какви са настройките,които трябва да направя,какви кодеци да инсталирам.В момента съм с ACE Mega Codec Pack 591 PRO и записвам в формат DivX 4.12 ама така записите ми са като от кабелната тв,нищо общо с цифровата.Можеш ли да помогнеш? :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@googleto

При мен е следната картинка:

1. ТВ плеър: Fly2000TV 2.38 RC2

Инфо: тук.

2. Кодек пакет: XPCodec pack 1.3.0

Инфо: тук.

3. Допълнително инсталиран: DivX 6.1.1.

Инфо: тук и тук.

4. Настройка за запис (Fly2000TV, бутон RECORD), размер на екрана 320X240 за изходящ запис: снимка

5. Настройка за запис (Fly2000TV, бутон RECORD), размер на екрана 768X576 за изходящ запис: снимка

6. ТV тунер: Chronos Video Shuttle II Stereo PCI TV/FM (чипсет Philips 7134)

Пробвай тези настройки и виж дали ще се получи при теб. Ако записът забива, пробвай с друг вариант на Color Space в менюто на Fly2000TV>бутон RECORD>АVI Оptions.

Аз имам по-специално мнение за ACE Mega CodecS Pack. Последната версия ACE Mega CodecS Pack 6.03 - Professional Edition не е обновявана от декември 2004 г. И не се знае дали всички програми, влкючени в пакета работят нормално и без конфликти с по-нова медиа и програми. За съжаление този пакет се деинсталира трудно. При мен се наложи даже преинсталация на Windows веднъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти и от мен аз също съм със Aver Media 303 и със собствения софтоер първо го записвам във формат mpeg2 ili v dvd и след това го компресирам и тогава се получават качествни записи и то на голяма резолюция , не си играй да търсиш професионални програми ами за компресията използвай програмата DivX.create.bundle.v6.1 вътре освен кодеци има и конвертор и стават супер записи cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти и от мен аз също съм със Aver Media 303 и със собствения софтоер първо го записвам във формат mpeg2 ili v dvd  и след това го компресирам и тогава се получават качествни записи и то на голяма резолюция , не си играй да търсиш професионални програми ами за компресията използвай програмата DivX.create.bundle.v6.1 вътре освен кодеци има и конвертор и стават супер записи  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

stutgart, тук не става дума за запис в некомпресиран формат от ТВ тунер, а за най-добро качество в AVI формат при запис, тоест с компресия. Хубаво е да прочетеш в началото какво е написал Zdraveli.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина пропуснах да напиша какъв е чипсета,той е Philips(7130) и съм с последните драйвери от сайта на AVerMedia.

Пробвах със съветите кито ми даде pland и със Virtual VCR който се бъгва постоянно и с друг софт (нали като кодека е PICVideo MJPEG Codec 3 и с настройки които си посочил в поста) но файла става много голям, три минути 550Mb иначе качеството е добро.

<{POST_SNAPBACK}>

При мен VirtualVCR не се е бъгвал никога.Поне досега.Записал съм с него,по схемата,която съм посочил около 30 филма,без проблеми.Последния беше около 100 минути и беше записан с качество 19 на около 12GB дисково пространство.Ако искаш да намалиш обема,то можеш да намалиш качеството на 14-15,въпреки,че аз не виждам смисъл в това,ако дискът ти е достатъчно голям и ще компресираш файла впоследствие.Аз съм си отделил за такива цели 55GB от харда.

Вероятно задаваш неправилни настройки,защото,както писах по-горе същата схема я ползвах преди месец с точно такъв тунер като твоя,записах 2 филма без проблеми.Просто не ми хареса качеството на самата карта и на драйверите и.Това си е лично мое мнение,неангажиращо никого,а може би и да съм свикнал с bt878 и с това,което се получава с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на pland и на nologo за съветите които ми дадохте защото се светнах за неща които до сега не знаех но явно още не съм дорасъл за такива неща (запис в AVI формат) това си е цяла наука момчета,ще трябва доста да почета из форумите.

Ще продължавам да си пиша в MPEG2,поне това го мога.

Последно,един съвет:Тунер с какъв чипсет да си купя за напред?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря и на pland и на nologo за съветите които ми дадохте защото се светнах за неща които до сега не знаех но явно още не съм дорасъл за такива неща (запис в AVI формат) това си е цяла наука момчета,ще трябва доста да почета из форумите.

Ще продължавам да си пиша в MPEG2,поне това го мога.

Последно,един съвет:Тунер с какъв чипсет да си купя за напред?

<{POST_SNAPBACK}>

Правилно си схванал,че трябва много теоретична подготовка,преди да започнеш да опитваш в областта на видеозаписа.Обаче човек не бива да се отчайва от грешките си! :clap: Нормално е да има грешки.Важното е да търсиш активно къде ти е грешката и да научиш как е правилният процес.Аз се занимавам с това (любителски,разбира се) от около 1 година,доста съм научил,но знам,че и мно-о-о-го има още да уча.Така,че нямам самочувствието на специалист.

За това,с какъв чипсет да бъде бъдещият ти тунер.Чипсетът на Philips е по-нов и много хора го харесват повече от bt878.Ако имаш възможност,пробвай ги предварително и тогава избирай.Моят тунер е с bt878 и съм по-доволен от него,отколкото от този на Philips.Това обаче не означава в никакъв случай,че чипсетът на Philips е лош!!!

Както писах по-горе,на вкус и цвет... cool.gif

Успех в избора! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди време и аз четох във форумите нещо по въпроса и там ми препоръчаха FlyCap, някаква руска, тогава си я свалих, има интерфейса на виртуал дъб, отваряш я, синхронизираш тв-та и после имаш едни прости настройчици, измежду които компресия даваш напр DivX 5.1, т.е. това което имаш в компа, а по-долу има старт и край на записа, лошото е че при мен специално записва до 3.5 часа, щото има една настройка мах мв, аз там имам максималните цифри дето побира поленцето и ми позволява до 3.5 часа, даже оставям компа, отивам на бачкане, той в опред час си започва записа, след това спира, ама компа естествено трябва да бачка нон стоп, а за тунер наскоро четох за един DVB-T 220, който имал вход за дигитална тв, т.е коаксален кабел на чиния, радио, вход за анал тв и вграден чип за подземна дигитална тв и което е мн важно ти я програмираш изкл компа и когато трябва да записва прогр си го вкл и после изключва, струвал около 100-130 евро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Имам AverTV Studio 303,с чипсет CX23881. Качеството на приеманото изображение е много добро, но записа изключително лош.Ползвам най-новия софт на производителя.При опит за избор на видео кодек DivX, забелязвам ,че в падащия списък същият го няма.На компютъра ми е инсталиран пакета K-Lite Codec Pack,който включва този кодек. Бихте ли ми препоръчали с коя програма да записвам /по-точно коя програма поддържа CX23881 /и как да вкарам кодека DivX.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Бихте ли ми препоръчали с коя програма да записвам /по-точно коя програма поддържа CX23881 /и как да вкарам кодека DivX.

<{POST_SNAPBACK}>

Инсталирай си DivX codec 6.1 и XviD-Decoder-1.2.-127 по отделно,а относно програма виж постовете по нагоре и си избери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване