Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

''Не исках да отлети това птиче-ти го прогони-сега е мъртво''

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен става дума за любовта-тя е като птичка-красива и плаха,когато кацне на твоето рамо,не трябва да я плашиш с думи или с дела,защото много лесно ще се подплаши и ще избяга,а избяга ли- повече не ще се върне такава,каквато е била-ще умре......

"който бяга от мелницата,бяга от брашното"-какще ми го разтълкувате? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласна. А и не ми е ясно какво точно се казва. "Очи, които не се виждат, се забравят. "

е забрави да дадеш разтълкуванката

пас

Ако не си годен да поемеш пасивите,нямаш шанс да получиш активите.

Как ще разтълкувате това:

Животът е нещо, което ти се случва, докато правиш други планове.

(Дж. Ленън)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си годен да поемеш пасивите,нямаш шанс да получиш активите.

Как ще разтълкувате това:

Животът е нещо, което ти се случва, докато правиш други планове.

(Дж. Ленън)

<{POST_SNAPBACK}>

[/quotе]

Животът не е нещо, което се усеща постоянно, затова минава покрай нас докато се грижим да другите неща и си решаваме проблемите. Важното в случая е че не ни е ясно че точно това е жвота.

а ето и за тълкуване:

Животът е пътуване, не пристанище!

Редактирано от Sawi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече тълкувах подобно...

Значи живота е нещо като пътека.Ти вървиш по нея и не трябва да спираш,защото спреш ли може да изгубиш много ''време''.Дори и в най-голямата опастност ти не трябва да спираш и да се разкайваш-трябва да продължиш да ЖИВЕЕШ

израз:''Не бъди садист-това е лошо...не бъди оптимист-прекалено хубаво е!Бъди един от нас и не забравяй че да си лош е прекрасно,да си добър-лошо''-не разбирам,защо се казва че да си лош е прекрасно,а добър лошо?!

Редактирано от dundi_d (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
израз:''Не бъди садист-това е лошо...не бъди оптимист-прекалено хубаво е!Бъди един от нас и не забравяй че да си лош е прекрасно,да си добър-лошо''-не разбирам,защо се казва че да си лош е прекрасно,а добър лошо?!

<{POST_SNAPBACK}>

Направо ме "уби" с този израз,но ще се опитам да дам нещо от себе си.... sad.gif

Според мен,този израз има две части:

1:

'Не бъди садист-това е лошо...не бъди оптимист-прекалено хубаво е!Бъди един от нас....

<{POST_SNAPBACK}>

това е по-лесната част-бъди един от нас-т.е.като нас,като всички останали-не изпадай в крайност (садист-оптимист).

Посланието е :"конформизъм"

2:

....и не забравяй че да си лош е прекрасно,да си добър-лошо

<{POST_SNAPBACK}>

тази част съдържа в себе си две противоположни и взимно изключващи послания.Започва с "..не забравяй.."-фраза насочваща вниманието към посланието,което е абсолютно егоистично насочено:да си лош означава,че си направил на някого нещо,което не е добро за него,но е било добро за теб,и обратно-доброто за другите най-често не е добро за теб самия.

"Да си добър е лощо!" е един от девизите на абсолютния егоист.

А като съберем двете части на моето тълкувание,посланието на твоя израз би изглеждало така:

"Бъди егоист,като нас!"- ("бъди егоист"-от втората част,"като нас"-от първата")

Аз така го тълкувам.

Защо се употребява израза "Ще затискаме кацата със зеле с нея"-за мимиче,което още не се е омъжило?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направо ме "уби" с този израз,но ще се опитам да дам нещо от себе си.... sad.gif

Според мен,този израз има две части:

1:

това е по-лесната част-бъди един от нас-т.е.като нас,като всички останали-не изпадай в крайност (садист-оптимист).

Посланието е :"конформизъм"

2:

тази част съдържа в себе си две противоположни и взимно изключващи послания.Започва с "..не забравяй.."-фраза насочваща вниманието към посланието,което е абсолютно егоистично насочено:да си лош означава,че си направил на някого нещо,което не е добро за него,но е било добро за теб,и обратно-доброто за другите най-често не е добро за теб самия.

"Да си добър е лощо!" е един от девизите на абсолютния егоист.

А като съберем двете части на моето тълкувание,посланието на твоя израз би изглеждало така:

"Бъди егоист,като нас!"- ("бъди егоист"-от втората част,"като нас"-от първата")

Аз така го тълкувам.

Защо се употребява израза "Ще затискаме кацата със зеле с нея"-за мимиче,което още не се е омъжило?

<{POST_SNAPBACK}>

щото от него няма друга ползаsad.gif

за тълкуване:

Бъди като липовия цвят макар че още в юли прецъвтява години пази своя аромат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е пожелание към човек,който с годините не губи "есенцията" на самия себе си,независимо,че не е със същия външен вид като по-рано.

За разтълкуване:

"Не казвай болката си пред тълпата,

сълзи пред никого не лей,

ако можеш смей се над съдбата,

за да не може тя да ти се смее."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е пожелание към човек,който с годините не губи "есенцията" на самия себе си,независимо,че не е със същия външен вид като по-рано.

За разтълкуване:

"Не казвай болката си пред тълпата,

сълзи пред никого не лей,

ако можеш смей се над съдбата,

за да не може тя да ти се смее."

<{POST_SNAPBACK}>

Не показвай на хората дали си беден,нещастен,мъченик....Покажи им че си най-щастливия човек на земята и нищо лошо не ти се е случвало.Когато съдбата ти поднесе ''лоша'' изненада ти и се усмихни-така никога няма да ти се случват лоши работи :)

израз

''Не бъди като другите-бъди самостоятелен-цени по-скъпото,а не евтиното-бъди почитател''

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
израз

''Не бъди като другите-бъди самостоятелен-цени по-скъпото,а не евтиното-бъди почитател''

<{POST_SNAPBACK}>

Ами ти всичко си е казано в самия израз.

-> Лесно се обижда този, който не е твърде доволен от себе си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо като сам не се оценява,а се сърди на другите,че не го оценяват. Първо е самоуважението, а после идва и уважението от другите хора.

Продължението на предишния ми пост:

" Ако някога помръкне

сърцето ти, обидено от друг

не се терзай, а усмихни се

и винаги щастлив/а остани."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е нещо като сам не се оценява,а се сърди на другите,че не го оценяват. Първо е самоуважението, а после идва и уважението от другите хора.

Продължението на предишния ми пост:

" Ако някога помръкне

сърцето ти, обидено от друг

не се терзай, а усмихни се

и винаги щастлив/а остани."

<{POST_SNAPBACK}>

Ами ако го тълкуваме, все едно да го преразкажем. Не виждам скрита мисъл вътре.

-> Знанието без размишление е безполезно, но размишлението без знание опасно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знанието без размишление е безполезно, но размишлението без знание опасно.

<{POST_SNAPBACK}>

Анализзираме:

Съждението е с две части:

1.)

Знанието без размишление е безполезно,

<{POST_SNAPBACK}>

безполеззно е,защото ня,а смисъл от зания,които не се прилагат-т.е знанието да не става самоцел.Всяко познание трябва да служи за нещо,да има смисъл-иначе ставаме като Плюшкин cool.gif

2.)

.... но размишлението без знание опасно.

<{POST_SNAPBACK}>

Опасно-защото без да знаеш причините и следствията от твоите действия,а винаги след мисълта идва действие,са опасни.Без достатъчно данни за даден въпрос отговорът е непълен и най-често грешен!Все едно да дадеш зареден пистолет на дете(или дивак).

3.)Преведена мисълта би трябвало да звучи така:

"Не мисли,ако не знаеш!"

Израз:"Глас говорещ в пустиня...."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Годините минават,времето лети и ако момата продължава да момува за нищо няма да става. Върху зелето се слага камък дето няма друго предназначение.

"Свършил работа като кучето на нивата ". :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Израз:"Глас говорещ в пустиня...."

<{POST_SNAPBACK}>

Говориш напразно- никой не те слуша. :baby:

Как ще изтълкувате израза :

"Поставя коня пред каруцата". :angry::clap:

Редактирано от MERI77 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ще го разтълувам под формата на шега-то нали това е целта..не всичко да е вярно,ама да има и смешни...

Имало един глупав човек,който си имал каручка.Качил се и тя не тръгвала....мислил,мислил и накрая сложил един кон отпред да тегли каруцата biggrin.gif

само това измислих laugh.gif

израз:"Сложи в пазвата си кон" ohmy.gif

Редактирано от dundi_d (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

израз:"Сложи в пазвата си кон" ohmy.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Редактирано от MERI77 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''Поставя каруцата пред коня''

Хм.....ми не знам..може би човекът е бил пян и е мислил че задната част на каруцата е предната.... laugh.gif

ми ...не знам

Израз''Консулът е твой''

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
''Поставя каруцата пред коня''

Хм.....ми не знам..може би човекът е бил пян и е мислил че задната част на каруцата е предната.... laugh.gif

ми ...не знам

Израз''Консулът е твой''

За круцата пред коня мисля, че значи да избързва. Да не изчаква развитието на събитията. А консулът е твой според мен начи, че Имаш приятел във властта, т.е. имаш връзки.

"Прави каквото трябва, да става каквото ще."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами според мен това е наполовина разтълкувано! Ние да си правим каквото трябва,пък останалото ще дойде от самосебе се :yanim:

Израз: Да обичаш малко-няма смисъл!Да обичаш много-няма кого!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Израз: Да обичаш малко-няма смисъл!Да обичаш много-няма кого!

Да обичаш малко-наистина обичта не може да е "малко".При нея или трябва да се раздаваш изцяло,или въобще не се захващай със това.В противен случай можеш да нараниш човека до себе си,или да останеш ти самия наранен.

Втората част от съждението е основана на самолюбието-няма кого е казано в смисъл,че никой не заслужава отдаването изцяло,и саможертвата,коята правиш,когато обичаш.

Така е според мен,а може би греша?

А ето и от мен един принцип в римското право,който не мога да схвана,колкото и пъти да съм размишлявал върху него:

"Volenti non fit iniuria" лат.-означава "Няма неправда за този,който я пожелава!" :)

Е,не мога да разбера смисъла....... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото с години става все по-дебела (тежка) и кисела-негодна за женене.

Прибираме се с една приятелка от даскало и изтърсвам:

"Този автобус се движи като мотор с конски влакна!!!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го тъллкувам,като че рейсът се е движил като охлюв!

Един от любимите ми:Живота не е само колко пъти ти ще вдишаш.А е момента който ще останеш без въздух.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Моето тълкование е следното: не е важно как си живял,а какво си оставил след себе си!

Ако сте съгласни ето нещо и от мен:

„Бъди човек, а не човече;

гори ,но никога не тлей!”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се примиряваш с нещата в живота и да бъдеш воин.

"Не е нужно да бъдеш ангел,важното е да бъдеш човек."

Редактирано от ssnora (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 12 години по-късно...

Да бъдеш добър с хората и с животните.

"Ако искаш да разсмееш Господ - кажи му, че си имаш планове."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване